Prvenstvo Hrvatske za učenike – Sukošan, 24. ožujka

Lyon Nenadić prvak Hrvatske

U sukošanskoj novoj sportskoj dvorani održano je u subotu, 24. ožujka, Prvenstvo Hrvatske u karateu za uzrast učenika (djeca stara 10 i 11 godina). Na Prvenstvu Hrvatske sudjelovalo je 175 mladih sportaša iz 60 klubova cijele Hrvatske. Karate klub Samobor sudjelovao je s petero svojih uzdanica, koji su na prethodnim natjecanjima ostvarivali dobre rezultate.

Zbiru od sedam seniorskih medalja s posljednjeg Prvenstva Hrvatske pridodana su još tri odličja samoborskih učenika - jedno zlato, jedno srebro i jedna bronca.

Za najsjajnije odličje koje je otišlo u virtine Karate kluba Samobor pobrinuo se sjajni Lyon Nenadić, koji je i slovio za jednog od favorita u kategoriji do 38 kg. Lyon je superiorno pobijedio u svih pet svojih mečeva te nikom nije dao nimalo šanse da ga iznenadi. Ovom pobjedom na Prvenstvu Hrvatske osvojio je već treći naslov zaredom (Kup TAD Rijeka, Crocup Nedelišće, Prvenstvo Hrvatske).

Helena Škreb je u konkurenciji učenica do 40 kg s osvojenim srebrnim odličjem postavila konstantu u kvalitetnim nastupima. Nakon tri odlične pobjede, Helena je tek u finalu pokleknula od trenutno bolje suparnice iz Susedgrada. Ovom medaljom Helena je poslala poruku svim svojim mladim kolegicama i kolegama da se upornim i napornim treningom mora kad-tad doći do vrhunskih rezultata.

Treću medalju za Samobor osvojio je Leon Henč u kategoriji do 42 kg. Leon zaista može žaliti što nije uspio ući u finale, jer je nakon dvije pobjede u polufinalu imao sigurno vodstvo od čak 4:0, koje je nevjerojatnim taktičkim greškama ispustio pred kraj meča. U repasažnom susretu za broncu samoborski fajter je sigurno pobijedio te odnio zasluženo odličje u Samobor.

Za žaliti je što je Ian Baždar izgubio susret za treće mjesto u kategoriji preko 46 kg te time osvojio 4. mjesto. Bio je blizu medalji, ali je falilo i malo sreće. U istoj kategoriji do značajnijeg rezultata nije uspio doći Mark Knezović.

S ovim odličnim rezultatima Karate klub Samobor je i u ovoj uzrasnoj kategoriji pri samom vrhu hrvatskog karatea, a to posebno veseli, s obzirom da se jedino na mladima i može graditi svijetla budućnost.