NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 16. kolo Klas – TOP 0:0

Sudac: K. Marić

Pomoćnici: M. Marić (oba iz Vrbovca) i Rožić (Buševec)

KLAS: Budimir, Antunović (od 75. Lulić), Čužić, Kundih, Radanić, Barukčić, Žugaj, Vidović (od 52. Letica), Okić, Furić, Celčić (od 58. Sergio)

Trener: Mario Andračić

TOP: Prpić, G. Meglajec, Andabak, Hržić, Vratarić, Radman (od 78. K. Popović), Lisec, Žimbrek, Bugarin (od 89. I. Popović), Žižić, Rogić (od 65. Perić)

Trener: Milan Končarević

Crveni karton: Furić(62), Žimbrek(62)

Igrač utakmice: Igor Barukčić (Klas)

Nastavak proljetnog dijela sezone igrači TOP–a otvorili su remijem. U dosta rezerviranom izdanju kerestinčana, domaćini su svih 90 minuta vodili glavnu riječ. U prvom dijelu Barukčić dvaput i Furić jednom prijete, ali Pipić na golu gostiju je siguran. U nastavku obje momčadi ostaju s po 10 igrača jer sudac Marić na tuširanje šalje Furića i Žimbreka nakon međusobnog „koškanja“. Od prilika za gol, najopasniji je udarac Okića koji završava na prečki pa se početnih 0:0 ne mijenja.

Nakon šestnaestog kola, vodi Polet (B) sa 46 bodova, druga je Sava (SH) s 34, dok je TOP na trećem mjestu s 32 boda.

RUKOMET - U ŽRK Samobor stigli novi pozivi za nastup u prezentaciji

Lovrić među seniorkama, Tomić među kadetkinjama

Iz Hrvatskog rukometnog saveza odaslani su novi pozivi za reprezentativne akcije. Pred seniorkama su dvije utakmice proitv Dankinja u sklopu 3. i 4. kruga kvalifikacija za odlazak na EP u Nizozemskoj krajem ove godine. Prva se igra u Rijeci 21. ožujka, a druga u Aarhusu 24. ožujka. Izbornik ženske seniorske reprezentacije Vladimir Canjuga na ovu je akciju pozvao 19 igračica, a među njima i Samoborku Ivanu Lovrić.

Druga članica ŽRK Samobor, Lucija Tomić, pozvana je u selekciju mlađih kadetkinja, koja se okuplja 14. ožujka zbog nastupa na međunarodnom turniru u Crnoj Gori.

M.Š.

RUKOMET - 3. HRL središte, 18. kolo Rudar II - Sloga 34:26 (15:12)

Nastavak uspješnog niza

Druga ekipa Rudara nastavlja sa serijom pobjeda i dobrih igara u proljetnom dijelu prvenstva. U 18. kolu ugostili su ekipu Sloge iz Križa i nakon dobre igre ostvarili uvjerljivu pobjedu. Gosti su bili ravnopravan protivnik do rezultata 11:11, kada domaćini počinju ozbiljno shvaćati protivnika i popravljaju igru u obrani, što do poluvremena rezultira prednošću od 3 pogotka prednosti. U drugom dijelu Rudari nastavljaju u istom stilu s kraja poluvremena i ubrzo njihova prednost raste na 8 golova prednosti.

Rudar: T. Štajnkler 2, F. Skendrović 3, D. Erbežnik 2, A. Skendrović, V. Kelečić 2, R. Kišiček 1, T. Fabeković 5, D. Trčak 7, D. Tušinec, A. Trčak 4, V. Lehpamer, M. Koščica 3, I. Pap, E. Fresl 4. U 19 kolu Rudari gostuju kod ekipe Medveščak NFD II.

D.G.

RUKOMET - 1. HKRL, 8. krug Rudar – Medveščak NFD 27:22 (12:9) Rudar – Gorica 29:27 (16:18)

Iznenađujuće pobijedili Medveščak

U 8. krugu natjecanja 1. hrvatske kadetske rukometne lige Rudari su ugostili ekipe Medveščaka NFD i Gorice. Sasvim neočekivano, Rudari su napravili iznenađenje svladavši favoriziranu ekipu Medveščaka, koja je kandidat za plasman u završnicu. Rudari su odigrali odličnu utakmicu, kako u obrani tako i u napadu, a u jednom trenutku nestvarno je djelovao rezultat 25:16 u njihovu korist. Za prikazanu igru i iskazano zalaganje svi igrači zaslužuju čestitke. U drugoj utakmici protiv ekipe Gorice, koja se igrala svega 15-ak minuta nakon utakmice s Medveščakom, Rudari su teže od očekivanog došli do nova dva boda. Umor iz prve utakmice učinio je svoje i protiv objektivno slabije ekipe Rudari nisu uspijevali napraviti značajniju prednost i osigurati pobjedu sve do posljednjih trenutaka. S ova 4 boda Rudari zauzimaju sredinu ljestvice i na najboljem su putu da ponove rezultat iz prošle sezone.

Rudar: I. Pap, F. Skendrović 11, K. Tanković, V. Kelečić 2, T. Štajnkler 5, M. Koščica 5, T. Fabeković 11, F. Cvetković, R. Kišiček 3, A. Skendrović 1, A. Trčak 16, D. Erbežnik 2, R. Oslaković, D. Tušinec.

D.G.

RUKOMET - MŽRL dječaci A, 19.kolo Rudar – CO Zagreb 31:31 (15:14)

Nesretno izgubili drugi bod

Pred velikim brojem gledatelja u derbiju kola Rudari su ugostili ekipu CO Zagreba i, nakon odlične igre i vodstva tijekom većeg dijela susreta, na kraju su se morali zadovoljiti samo bodom. Iako oslabljeni nenastupanjem dvojice bitnih igrača, Rudari su se hrabro suprotstavili fizički snažnijim gostima te pametnom i organiziranom igrom uspijevali veći dio utakmice biti u prednosti. Vodili su Rudari do rezultata 23:21, kada gosti rade preokret na 25:23, da bi Rudari smogli snage za novi preokret i vode 30:29. Finiš utakmice pružio je mnogo uzbuđenja i dramu na terenu. Pri rezultatu 31:30 i svega 50-ak sekundi prije kraja utakmice gosti ne koriste svoj zadnji napad i Rudari dolaze u posjed lopte te se činilo da su na pragu velike pobjede. Nažalost, neiskustvo čini svoje i brzopleto se gubi lopta, a uz to suci isključuju po jednog igrača iz svake ekipe. Gostujući trener poziva time-out i umjesto vratara uvodi šestog igrača. Gosti uspijevaju realizirati brojčanu prednost i izjednačuju rezultat, a do kraja utakmice ostaje 9 sekundi. Domaćini pokušavaju izvesti brzi centar, što suci ne dopuštaju, dajući priliku gostima da zamijene igrača s markerom i vratara. Rudari mogu žaliti za drugim bodom, jer su, iako znatno oslabljeni, uspjeli odigrati odličnu utakmicu u kojoj su nesretno izgubili drugi bod. U 20. kolu Rudari gostuju kod vodeće ZG Dubrave.

Rudar: A. Otmačić, A. Barišić 3, D. Kišiček 1, I. Terihaj, L. Gaća 13, I. Frketić 6, M. Arh, M. Seba, K. Skendrović 5, J. Runtas, V. Runtas 2, D. Piršić 1, D. Banjedvorec 1, V. Šilobod.

D.G.

KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 20. kolo Samobor – Rudeš 77:80 (32:43)

Izgubili sa zvukom sirene

SAMOBOR: Imbert, Vučković 15, Gionechetti 2, Šilobod 6, Hrvoj 2, Han, Levanić, Gašparac 13, Tkalčić 12, Ušić 7, Bekavac 20. Trener: Milan Ličina

RUDEŠ: Matijašević 2, Grbešić 16, Bačurin, Jelaska 18, Galić 7, Cindrić, Markočić, Dmitrović 5, Ćutuk 4, Pojatina 10, Grabarić 18. Trener: D. Miholić

Nakon slabe igre u prvom i minusa od desetak koševa na poluvremenu, Samoborci su u drugom dijelu zaigrali mnogo agresivnije i vrlo brzo serijom koševa stižu zaostatak i imaju nekoliko koševa prednosti do same završnice. U dramatičnoj završnici ekipe se izmjenjuju u vodstvu, tako da Samoborci dvadeset sekundi prije kraja imaju koš prednosti. Četiri sekunde prije kraja bek Rudeša Grbešić dribla u reketu Samoboraca i iznuđuje prekršaj za dva slobodna bacanja. Prvo pogađa za izjednačenje dok se drugo odbija od obruča, a zatim kroz mnogo ruku ponovo do njega u samom korneru odakle, na sreću svoje ekipe, a nesreću Samoboraca, pogađa pobjedonosnu tricu sa zvukom sirene.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Bekavac s 20 koševa, od čega 6 trica, te Vučković s 15 koševa. Kod Rudeša najučinkovitiji su bili Grabarić i Jelaska s po 18 koševa svaki te igrač utakmice Grbešić sa 16 koševa.

K.S.

KOŠARKA - Juniori – 2. HRL – 5. kolo Samobor – Cedevita II 64:85 (26:42)

Umorilo ih stizanje rezultata

SAMOBOR: Imbert 12, Vranić 22, Račić, Dašić, Levanić 3, Mandalinić, Smolčić 9, Šuvaković 9, Grdanjski, Jardas 8, Šandrk 1. Trener: Josip Vlah

CEDEVITA II: Kokolić 4, Marić 3, Mikulić 5, Šabić 2, Zebić, Vučić 6, Habazin 21, Suknaić 6, Majcunić 18, Mikšić 2, Gašpert 14, Živko 4. Trener: Srećko Medvedec

Juniori Samobora nakon prvog poluvremena imaju minus od 16 koševa. U trećoj četvrtini zaigrali su maksimalno angažirano u obrani i preko kontranapada uspijevaju smanjiti na 9 koševa. Nakon toga vidno umorni padaju u obrani, tako da gosti na kraju uvjerljivo slave rezultatom 64:85. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Vranić s 22 i Imbert s 12 koševa. Kod Cedevite II najučinkovitiji su bili Habazin s 21 i Majcunić s 18 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL – 3. kolo Gorica – Samobor 51:39 (30:22)

Dobili samo prvu četvrtinu

SAMOBOR: Srabotnak 8, Komerički, Marković 2, Tadić 8, Grubešić 7, Matijaščić 2, Čižmešija 7, Savić 1, Planinčić 2, Kupres 2, Iviček, Alilović. Trener: Mirko Mandalinić

GORICA: Kompes, Tomić 22, Herceg 3, Šipušić 6, Stipić, Barišić, Jukić 6, Drolc, Mikolaš 10, milatović, Pepić 4, Slaminik. Trener: H. Istanbuli

Mlađi kadeti Samobora izgubili su u gostima u Velikoj Gorici protiv ekipe Gorice rezultatom 51:39. Nakon vrlo dobre igre Samoboraca i vodstva od 3 razlike u prvoj četvrtini, u drugoj su odigrali slabo u obrani tako da Gorica odlazi na desetak razlike. U drugom poluvremenu domaćini uspješno brane stečenu prednost iz prvog poluvremena te na kraju zasluženo slave pobjedu. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Tadić i Srabotnak, oba s po 8 koševa. Kod Gorice odlično je odigrao Tomić, uknjiživši 22 koša.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 2. HRL – 5.kolo Samobor II – Laginja 76:75 (44:44)

Teško, ali zasluženo do bodova

SAMOBOR: Čakanić, Lopac, Srabotnak 17, Komerički 3, Alilović 7, Golić, Škiljan 1, Kupres 4, Matijaščić 21, Tonković, Planinčić 16, Iviček 7. Trener: Mirko Mandalinić

LAGINJA: Accardo 31, Orešković 13, Kovačić 8, Radošević 17, Pijaca, Mesaroš 6. Trener: D. Repar

U napetoj završnici mlađi kadeti Samobora II pobijedili su s jednim košem razlike ekipu Laginje iz Zagreba. Dok gosti u prvoj četvrtini igraju učinkovito i s 26 postignutih koševa ostvaruju prednost od 13 razlike, Samoborci u drugoj četvrtini uzvraćaju i s 31 ubačenim košem izjednačuju rezultat na 44:44. Početkom drugog poluvremena Samoborci serijom koševa odlaze na 10 koševa razlike, ali uporni gosti tricom 5 sekundi prije kraja smanjuju na koš razlike i odmah čine prekršaj. Samoborci promašuju oba bacanja, ali na sreću gosti nemaju dovoljno vremena za šut, tako da Samoborci teško, ali zasluženo pobjeđuju. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Matijaščić s 21, Srabotnak sa 17 i Planinčić sa 16 koševa. Kod Laginje najučinkovitiji je bio Accardo s 31 košem.

JUDO - Održan međunarodni turnir Kup Samobora 2012. i trening kamp u organizaciji JK Samobor

Samoborci uzeli čak 27 medalja!

U organizaciji Judo kluba Samobor, u subotu, 3. ožujka, po 21. puta je održan tradicionalni međunarodni judo turnir Kup Samobora. U sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija okupilo se više od 600 natjecatelja iz 46 klubova Francuske, Rusije, Ukrajine, Poljske, Slovačke, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Hrvatske, u uzrastu od djece do juniora i juniorki.

Natjecanje je otvorio predsjednik Samoborskog športskog saveza Boris Makarun. U pozdravnom govoru istaknuo je respektabilan broj natjecatelja i podršku koju JK Samobor ima i od Grada i od Samoborskog športskog saveza. Svim natjecateljima zaželio je dobrodošlicu u Samobor te fer i sportsku borbu.

Kup Samobora je bio kriterijski turnir u sustavu Hrvatskog super kupa i okupio je ponajbolje hrvatske judaše i judašice, koji su dokazali da judo u Hrvatskoj ima izvrsne temelje za najviše rezultate. Iako su njihove zemlje svjetske velesile u judu, francuski, ruski i ukrajinski natjecatelji nisu "pomeli" hrvatske konkurente. U ovoj iznimno jakoj konkurenciji na kraju turnira judaši JK Samobor uzeli su čak 27 medalja: 10 zlata, 8 srebra i 9 bronci, te zasluženo podignuli i pokal za najbolju ekipu sa 157 bodova. Drugi ekipno su bili natjecatelji JK Zagreb sa 101 bodom, a treći ukrajinski sportaši iz JK Tajfun iz Odese sa 72 boda.

U nedjelju je na istom mjestu održan i trening kamp, okupivši više od 200 natjecatelja koji su pod vodstvom trenera održali velik broj međusobnih borbi, trenirajući pojedine situacije iz pravih borbi. Na taj su se način judaši mogli, bez psihološkog pritiska, uvježbavati s natjecateljima iz drugih zemalja Europe i različitih pristupa judu. Gotovo svi strani klubovi, a i neki iz Hrvatske, u Samobor su pristigli već u petak i razgledali grad. Dok Česi, Slovaci i Francuzi već poznaju Samobor, gradom su bili ugodno iznenađeni gosti iz Poljske, Ukrajine i Rusije. Rusi su iskoristili priliku i u nedjelju pogledali Bitku kod Samobora na Vungriščaku pa tek u ponedjeljak odletjeli za Moskvu.

Specifičnost Kupa Samobora je bilo gotovo trenutno ažuriranje tijeka turnira i rezultata na internet stranicama Hrvatskog judo saveza te prijenos borbi s dva borilišta na internet stranicama JK Samobor, gdje se snimljene borbe još tri tjedna mogu pogledati. Zahtjevnu organizaciju u potpunosti su odradili članovi i roditelji, uz velikodušnu pomoć pokrovitelja i donatora kojima JK Samobor iskreno zahvaljuje.

Više o turniru s trenerskog stajališta, rezultate i snimljene borbe možete pogledati na www.judoklubsamobor.hr.