KOŠARKA - Seniori – A2 liga, 19. kolo Susedgrad–Moslavina – Samobor 59:54 (34:22)

Predugo tražili petorku

SAMOBOR: Imbert, Ribarić 2, Gionechetti 5, Šilobod, Hrvoj 8, Vučković 2, Levanić, Nakić 12, Gašparac 10, Tkalčić 2, Ušić 6, Bekavac 7. Trener: Milan Ličina

SUSEDGRAD-MOSLAVINA: Radičev, Krizmanić 2, Kocanović 3, Palac 13, Sremić 2, Sabljić, Stojković 5, Baković 10, Šujica 7, Hlaić, Pavković 2, Sedlar 15. Trener: D. Milačić

U utakmici s mnogo promašaja i malo koševa na obje strane domaćini su u završnici smireniji te zasluženo osvajaju bodove. Na početku utakmice Samoborci nikako da pogode pravu petorku, tako da su krajem prve četvrtine ubacili tek 7, a krajem druge svega 22 koša. Početkom drugog poluvremena konačno se pogodila prava petorka i vrlo brzo Samoborci prelaze u vodstvo, koje krajem treće četvrtine iznosi 4 koša. Dobra igra se nastavlja sve do polovice zadnje četvrtine i vodstva od 54:52. A tada se jednostavno dogodila crna rupa, tj. zadnjih 5 minuta bez ubačenog koša Samoboraca, što koriste domaćini i u samoj završnici s nekoliko ubačaja iz slobodnih bacanja rješavaju utakmicu u svoju korist. Treba spomenuti, uz izrazito lošu šutersku večer Samoboraca, da je i broj dosuđenih osobnih išao na ruku domaćina s 15 njihovih naprama 26 dosuđenih Samoborcima. Kod Samoboraca jedini dvoznamenkasti bili su Nakić s 12 i Gašparac s 10 koševa. Kod domaćina najučinkovitiji su bili Sedlar s 15 i Palac s 13 koševa.

KOŠARKA - Kadeti – 1. HRL, 16. kolo Rudeš – Samobor 62:67 (26:33)

Treća gostujuća u nizu

SAMOBOR: Belamarić 6, Smolčić 22, Mandalinić 7, Sladić 7, Levanić 20, Korade 2, Antunović, Šuvaković 3. Trener: Marin Sedlar

RUDEŠ: Markočić 8, Ražov 7, Bednjanec 4, Strunjak, Jakupčić V. 6, Rebić 17, Matijašević, Ljubičić 16, Jakupčić L. 2, Miljković 2. Trener: Z. Bačurin

Kadeti Samobora ostvarili su i treću pobjedu u nizu, ovaj puta u gostima kod ekipe Rudeša, svladavši ih u zanimljivoj završnici rezultatom 67:62. Samoborci su najbolje odigrali u prvoj četvrtini, kada su imali i najveću prednost od 12 koševa. Malo pomalo domaćini stišću i krajem treće četvrtine serijom koševa ostvaruju 2 koša prednosti. Ipak, Samoborci početkom zadnje četvrtine vraćaju vodstvo koje uspješno brane do kraja utakmice za zasluženu pobjedu. Kod Samoboraca briljirali su Smolčić s 22 i Levanić s 20 ubačenih koševa. Kod Rudeša istakli su se Rebić sa 17 i Ljubičić sa 16 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL, 2. kolo Samobor – Duga Resa 71:60 (30:34)

Uzeli prve bodove

SAMOBOR: Srabotnak 12, Komerički 2, Marković 6, Tadić 8, Grubešić 11, Matijaščić, Čižmešija 16, Savić 6, Planinčić 8, Kupres, Iviček 2, Alilović. Trener: Mirko Mandalinić

DUGA RESA: Livojević, Kasunić, Živčić, Cvitković 31, Magličić 12, Turkalj, Kovče, Zlatunić, Petrunić 4, Kralj 13. Trener: D. Kasunić

Mlađi kadeti Samobora u 2. kolu lige došli su do prve, teške, ali zaslužene pobjede i to na domaćem terenu protiv ekipe Duge Rese. Prvo poluvrijeme pripalo je gostima, koji su polovicom druge četvrtine imali najveće vodstvo od 10 koševa razlike. Početkom drugog poluvremena Samoborci su zaigrali angažiranije u obrani, a u napadu jednom serijom koševa prelaze u vodstvo od nekoliko koševa razlike. U samoj završnici Samoborci još jednom serijom koševa ostvaruju desetak koševa prednosti te ostvaruju zasluženu pobjedu. Kod Samoboraca istakli su se Čižmešija sa 16, Srabotnak s 12 i Grubešić s 11 koševa. Kod Duge Rese najučinkovitiji je bio Cvitković s 31 košem.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 2. HRL, 4. kolo Zagreb CO II – Samobor II 75:45 (42:20)

Stigao prvi poraz

SAMOBOR II: Lopac 2, Srabotnak 15, Alilović 5, Marković 2, Škiljan 3, Kupres 4, Matijaščić 6, Komerički 2, Planinčić 4, Iviček 2,. Trener: Mirko Mandalinić

ZAGREB II: Bilić 11, Blažević 9, Smolić 10, Mihalić 26, Ogrizović 5, Hernaus 6, Brzović 6, Lotina 2. Trener: J. Bulajić

Mlađi kadeti Samobora II u 4. kolu lige doživjeli su svoj prvi poraz, i to u gostima kod odlične ekipe Zagreb II, izgubivši uvjerljivim rezultatom 75:45. Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Srabotnak s 15 ubačenih koševa, a kod Zagreba Mihalić s 26 koševa.

KOŠARKA - Sportske škole '00. – 1. HRL, 5. i 6. kolo Samobor – Sisak 30:15 (13:8) Remete Dragons – Samobor 24:14 (13:10)

Polovičan učinak

Samobor: Mužević, Tišma F., Crnić – Palčić 0/3, Lindić 3/0, Kupres A, Tišma V. 7/1, Kontak 4, Šaban 3/2, Matijaščić 13/4, Kupres D., Jelić 0/4.Trener: N. Tišma

Najmlađi Samoborci odlično su odigrali protiv ekipe Siska te ih uvjerljivo svladali s rezultatom 30:15. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Matijaščić s 13 i Viktor Tišma sa 7 koševa. Protiv Remeta je prvo poluvrijeme proteklo u izjednačenoj igri i rezultatu, a u drugom poluvremenu ekipa Remete Dragons pružila je učinkovitiju igru te zasluženo pobijedila Samoborce rezultatom 24:14. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Jelić i Matijaščić, oba s po 4 koša.

KOŠARKA - Veterani – 1. ŽL, 5. kolo Ivanić – Samobor 41:57 (18:31)

Uvjerljivi veterani

SAMOBOR: Antunović 5, Džimbeg D. 2, Klupač 4, Škiljan K. 10, Džimbeg Z. 6, Kelečić 2, Antolović 3, Škiljan Z. 4, Smolčić 2, Mustafić 3, Golić 4, Sedlar 11, Zadro 1. Trener: Petar Pavšek

IVANIĆ: Kalinić, Bertović 8, Stipić, Đura 4, Mužina, Turkalj 10, Turk 4, Tišljer, Schmitlechner 1, Tišljer 2, Kopić 3, Dasović 9.

Veterani Samobora nastavljaju s dobrim igrama te se vraćaju iz Ivanić Grada s gostujućom pobjedom protiv ekipe veterana Ivanića. U posljednjoj sekundi prve četvrtine Samoborac Sedlar tricom nakon izjednačene igre ipak svojoj ekipe donosi prednost od 3 koša. U daljnjem toku utakmice Samoborci postepeno povećavaju prednost, koja je polovicom zadnje četvrtine iznosila najviše 24 koša. U samom finišu domaćini tek neznatno umanjuju uvjerljivu pobjedu veterana Samobora. Kod Samoboraca svi veterani su se upisali u strijelce, ali dvoznamenkasti su bili samo Sedlar s 11 i Krešo Škiljan s 10 koševa. Kod Ivanića najučinkovitiji je bio Turkalj s 10 koševa.