KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 11. kolo Mladost – Samobor 50:51 (26:23)

Zakucavanje i blokada za novi trijumf

SAMOBOR: Bogut 13, Gionechetti, Begić, Hrvoj 5, Bekavac 11, Matić, Nakić 8, Gašparac 14, Han, Vlaić, Levanić. Trener: Milan Ličina

MLADOST: Junaković 9, Baković, Lebo 8, Hrkač, Sertić 6, Herendić, Čutuk, Šarić, Buva 25, Basarac 2, Pilić, Urli. Trener: Srećko Medvedec

Još jedna gostujuća pobjeda seniora Samobora na vrućem terenu Sutinskih vrela protiv prošlogodišnjih prvaka u rijetko uzbudljivoj završnici. Igrale su se izuzetno čvrste obrane s malo koševa i domaćini postepeno stvaraju prednost, koja je tri minute prije kraja iznosila nedostižnih 9 razlike, rezultat svega 49:40. Tada Samoborci prelaze na zonsku obranu, a ulaskom juniora Boguta koji krade 4 lopte zaredom iz kojih u kontranapadima pogađa 9 koševa pola minute prije kraja izjednačuje i vraća Samoborce u igru. U sljedećem napadu najbolji igrač Mladosti Buva pogađa samo jedno bacanje za vodstvo. Samoborci imaju 20 sekundi za preokret, Gašparac prodire u reket Mladosti, trojica mu blokiraju šut, ali uspijeva dobaciti centru Nakiću za NBA zakucavanje i vodstvo 7 sekundi prije kraja. Sekundu prije kraja domaćini imaju zicer za pobjedu koji vrhunski Nakić blokira i donosi vrijednu pobjedu Samoborcima za solidno 5. mjesto jesenskog dijela sezone.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Gašparac sa 14 i Bogut s 13 koševa. Kod Mladosti odličan je bio Buva s 25 koševa.

KOŠARKA - Kadeti – 1. HRL – 9. kolo Šanac – Samobor 82:72 (49:38)

Bez snage za preokret

SAMOBOR: Vranić 11, Ćorić 4, Mandalinić 3, Dragozet 7, Jardas, Levanić, Rendulić, Džimbeg 2, Šuvaković K. 17, Šuvaković I. 2, Imbert 26. Trener: Marin Sedlar

ŠANAC: Lukačić 5, Đurđević, Panjević 26, Tvrdinić, Krkljuš, Lipak 34, Božić 17, Kasunić, Katić, Pastuhović, Kos, Janeković. Trener: V. Đukić

Domaćini se do poluvremena uspijevaju odlijepiti na 11 razlike. Samoborci su se u drugom poluvremenu uspjeli približiti na 2 razlike, ali snage za preokret nije bilo. Na kraju zaslužena pobjeda domćina. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Imbert s 26 i Karlo Šuvaković sa 17 koševa. Kod domaćina odlični Lipak s 34 i Panjević s 26 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. ŽL – 7. kolo Samobor – Dugo Selo 80:60 (37:26)

Ostali na 100 posto

SAMOBOR: Srabotnak 5, Guberina 2, Belamarić 4, Marković, Borić, Antunović 4, Džimbeg 12, Levanić 22, Sladić 23, Čižmešija 8. Trener: Nenad Tišma

DUGO SELO: Nimolić 13, Kostanjevac, Sesar, Žuže 13, Grgošević 23, Dokić, Bebek 3, Čičak 8. Trener: Jozo Jurković

Mlađi kadeti Samobora s novom uvjerljivom pobjedom protiv ekipe Dugog Sela osvajaju jesenski dio županijske lige mlađih kadeta sa stopostotnim učinkom. U ekipi Samobora istakli su se dobrom igrom Sladić s 23 i Levanić s 22 koša. Kod Dugog Sela najučinkovitiji je bio Grgošević s 23 koša.