Treća za redom

Sudac: Jurčić (Pribić)

Pomoćnici: Golub (Guci) i Belan (Novaki)

Strijelci: 1:0 Kos(39), 2:0 Berisha(85), 3:0 Župančić(89), 4:0 Berisha(90)

BREGANA: Vitko, I. Andabak, Dam. Celizić, Ivandić (od 80. Horvat), A. Andabak, Makarun, Dan. Celizić, Kos, Ovčarić (od 72. Župančić), Berisha (od 90. Kupres), Tančak (od 46. Babojelić)

SLOGA: Žoglev, Barić, Kušelj (od 46. Ćoso), Herceg, Pilić, Horvatin (od 68. Džepina), Boc, Maršanić, Grgić, Bistrički, Sapanjoš

Trener: Mladen Oršiček

Igrač utakmice: Ivan Kos (Bregana)

Na prvi pogled uvjerljiva pobjeda Bregane, ali su domaćini trobod osigurali tek u zadnjih 5 minuta susreta. Igrač utakmice Kos je prvi načeo goste u 39. minuti i taj je rezultat vrijedio sve do pred kraj susreta kada su Berisha s dva gola i Župančić s jednim zapečatili treću pobjedu zaredom.

Novaki – Dinamo (O) 3:1 (0:0)

Krenuli u drugom

NOVAKI – ŠRC Novaki

Sudac: Radišić (Zaprešić)

Pomoćnici: Kakša i Špoljar (oba iz Bistre)

Strijelci: 1:0 Šoštarić(50), !:1 Obradović(53), 2:1 Guštin(68), 3:1 Đumlija(87)

NOVAKI: Mesec, (od 63. Cerle), Živković, Đumlija, Lešković, Bura, Gerenčer, Šoštarić (od 63. Petković), Valek (od 87. Vidak), Mujić (od 90. Žagar), Guštin, Gotovac (od 79. Bungić)

Trener: Zvonko Rudelić

DINAMO OKIĆ: Juraj, Razum, Kalongar, Kelečić, Falica, Nevrkla, Mesic, Obradović, Valenčić, Župan (od 86. Stanečić), Pavlak (od 71. Rubinić)

Trener: Zlatko Peršić

Igrač utakmice: Miroslav Đumlija (Novaki)

U Novakima su strijelci bili raspoloženi tek u drugom poluvremenu. Šoštarić je u 50. minuti doveo domaćine u prednost, ali su gosti ubrzo preko Obradovića vratili rezultat na početak. U zadnjih 20 – ak minuta igrači Novaka su krenuli na pobjedu koju su i ostvarili golovima Guština i Đumlije.

Rakitje – Mladost (KS) 0:0

Kiks lidera

RAKITJE – Igralište u Rakitju

Sudac: Krešić (Samobor)

Pomoćnici: Pavić (Kerestinec) i Rešetar (Samobor)

RAKITJE: Divković, Horvat, Martinčević, Nujić, Biškupić, Pavić (od 60. Dorotić), Ladan, Martinović, Golub, Novačić (od 60. Boras), Hlevnjak

Trener: Ivan Balaško

MLADOST KLINČA SELA: Knežević, J. Stunja, Matulin, Sirovica, Kelečićč, Z. Botički, B. Botički, V. Stunja, Smoljo (od 35. Nikolić), Vujčec (od 75. Rušnov), Matko (od 55. Palčić)

Igrač utakmice:

Lider prvenstva je na svom terenu kiksao i prepustio vodeće mjesto lige Dinamu iz Jakovlja. Domaćini su pokušavali doći barem do minimalne pobjede, ali gostujuća obrana na čelu s golmanom Kneževićem to im nije dopustila.

Bestovje – Pušća 11:2 (3:2)

Show Letinčića

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sudac: Kramarić

Pomoćnici: Kakuk (oba iz Rakitja) i Bošnjaković (Kerestinec)

Strijelci: 0:1 Ivanuš(6), 1:1 Večerić(11), 1:2 Bzik(21), 2:2 Letinčić(37), 3:2 Hadrović(38), 4:2 Letinčić(46), 5:2 Letinčić(48), 6:2 Letinčić(61), 7:2 Letinčić(63), 8:2 Letinčić(65), 9:2 Letinčić(70), 10:2 Ačkar(72), 11:2 Pavlović(76)

BESTOVJE: Antolić, Selimović (od 46. Pavlović), Šarić (od 70. Krešavac), Baksa (od 46. Jurčić), Čakarić, Lukač (od 52. Mikek), Letinčić, Večerić, Hadrović (od 58. Ačkar), Borić, Softić

PUŠĆA: Vugec, Bačan, Gorupec, K. Bernardić, M. Bernardić (od 46. Jelačić), Peharec, Studak, Barilović (od 46. Božić), Ivanuš, Sadiku, Bzik (od 46. Nemčić)

Trener: Željko Zornjak

Igrač utakmice: Danijel Letinčić (Bestovje)

Uvjerljivo Bestovje, ali samo u drugom poluvremenu. Na odmor se otišlo minimalnim vodstvo domaćina, a gosti su dva puta bili u rezultatskoj prednosti (0:1 u 6. i 1:2 21. minuti). U nastavku show Letinčića koji je sa 6 pogodaka potopio sve nade momčadi iz Pušće u povoljan rezultat.

Nakon 11. kola vodi Dinamo (J) s 26, Rakitje je drugo s 25, treća je Bregana s 22 boda, Bestovje je osmo sa 17, dok su Novaki na desetom mjestu s 15 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 11. kolo

Jamnica - Klokočevac 2:1 (2:1)

A krenulo je dobro...

PISAROVINA – Igralište Jamnice

Sudac: Kušer

Pomoćnici: Družanović i Grubač (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Ćosić(17), 1:1 Anić(30), 2:1 Mihalić(34)

JAMNICA: Dikšić, I. Patljak, Tuka, Šimanović, Krpan, Kvesić, Kelava, Golubić, Mihalić (od 83. Britvec), Vračević, Anić

Trener: Danijel Horvat

KLOKOČEVAC: Đurđević, Bošnjak (od 60. Kovačić), Ćosić, Janžić, Sokolović, Lehpamer, Beloša (od 58. Kulašević), Gestić, Vlašić, Brajković, Matijaščić (od 81. Žabčić)

Igrač utakmice: Igor Vračević (Jamnica)

Dobro su gosti otvorili susret u Pisarovini – u 17. minuti najbolje u domaćem 16 – ercu reagira Ćosić i šalje loptu iza leđa Dikšića. No, domaćini već do poluvremena okreću rezultat u svoju korist predvođeni napadačkim duom Vračević – Anić. Prvo je Anić nakon pola sata igre poravnao na 1:1, a samo 4 minute kasnije Mihalić donosi prednost na domaću stranu. U drugom dijelu igrači Klokočevca su pokušali doći do prvog remija u sezoni, ali im to nije pošlo za nogom.

Vrh - TOP 0:3 (0:1)

Na krilima Žlendera

KRALJEV VRH – Igralište Šumice

Sudac: Đurašina (Vrbovec)

Pomoćnici: Dumić (Lojnica) i Tišljar (Ivanić Grad)

Strijelci: 0:1 Žlender(25), 0:2 Žlender(65), 0:3 Fabek(85)

VRH: Cingulin (od 67. Brcko), Puček, D. Lacković, Jurešić, Štuler, Dašić, F. Lacković, Grgec, Špiček, Ječmenjak, Bilić (od 55. Strugar)

Trener: Marijan Martinko

TOP: Bugarin, Filipi, Lisec, Marijan, Hržić (od 73. G. Meglajec), Jordan, Fabek, Vratarić, Vukas, Žlender, I. Meglajec

Igrač utakmice: Dalibor Žlender (TOP)

Na krilima Dalibora Žlendera igrači TOP – a dolaze do četvrte uzastopne pobjede u prvenstvu. Do poluvremena su gosti uspjeli ostvariti minimalnu prednost i to zahvaljujući grešci Cingulina koju koristi Žlender u 25. minuti. Za 0:2 u 65. glavom pogađa isti igrač, a potvrdu troboda pet minuta prije kraja susreta postavlja Fabek nakon brze kontre.

Zrinski Tehnovent – Sava (D) 2:2 (2:1)

Najrealniji ishod

Sudac: Jerbić (Velika Mlaka)

Pomoćnici: Šimunović (Lomnica) i Vukašinec (Mraclin)

Strijelci: 0:1 Georgijev(25), 1:1 Blažević(30), 2:1 Bošnjak(45), 2:2 Jakovina(78)

ZRINSKI TEHNOVENT: Levak, Petrić, Mataušić, Ramić, Dekalić, M. Jagodić (od 85. Trnar), Mandir, Murić, D. Jagodić, Bošnjak, Blažević

SAVA DRENJE: Tonković, Preskar, Muhamerović, Georgijev, Drenski (od 70. Majstorović), Ivančić, Vrhovski, Šunde, Jakovina, Žauhar (od 60. Šoštarić), Olovec

Trener: Zlatko Koletić

Igrač utakmice: Ivica Petrić (Zrinski Tehnovent)

Najrealniji ishod u Farkaševcu u kojem su gosti došli u početnu prednost nakon što je Georgijeva lopta u 25. minuti odsjela „u 90“ Levakovog gola. Već do poluvremena stanje na semaforu se mijenja u domaću korist. Prvo je Blažević u 30. minuti poravnao rezultat, a radost među 100 – tinjak domaćih kibica donosi Bošnjak u sudačkoj nakoknadi prvog dijela. Gosti iz Drenja su do zasluženog boda došli u 78. minuti kada je Jakovina bio precizan iz slobodnog udarca.

Nakon 11. kola vodi BSK s 27 bodova, drugi je Dinamo Hidrel s 26, treći je TOP s 22 boda, Zrinski Tehnovent je četrnaesti s 8, dok je Klokočevac na šestnaestom mjestu sa 6 bodova.

Strijelci: 0:1 Horvat(90)

BANOVAC: Klasan, Kezić, Mavrlja (od 77. Rastovski), I. Cestarić, Ž. Cestarić, Valentić, Šahić, Mileković, Išek, Krstić, Jakovljević

Trener: Željko Šešarić

SAMOBOR: F. Štefković, Frajt (od 60. Kasalo), Hainešek, Salopek, Ivkočić, Novoselac, I. Štefković (od 60. Horvat), Novak, Mišura, Grgečić, Brujić

Trener: Zdenko Jedvaj

Igrač utakmice: Igor Horvat (Samobor)

Teže od očekivanog su igrači Samobora stigli do već upisanih 3 boda protiv momčadi Banovca. Kvalitetom slabiji domaćini uspješno su odoljevali napadima Samoboraca sve do 90. minute kada je zamjena Horvat (ušao u 60. minuti) pogodio za zasluženo slavlje žutih i za petu uzastopnu pobjedu koja zadržava igrače Zdenka Jedvaja na prvom mjestu tablice.

Metalac – Sava 2:2 (0:2)

Pokleknuli u zadnjoj minuti

SISAK – Igralište Metalca

Sudac: Pavličić (Kutina)

Pomoćnici: Vlašić i Baneković

Strijelci: 0:1 Golemović (6), 0:2 Kukolja(12), 1:2 Hesely(57), 2:2 Dedić(90)

METALAC: Trepša, Likarević, Dorosulić, Dedić, Kolić, M. Toljan, Milnović, Brodarac, Džaferović (od 46. P. Toljan), Milinović (od 83. Vidović), Hesely

Trener: Joso Milunić

SAVA: Ilić, Kukolja, Kumerički, Rogić, Čakanić, Golemović, Bencalić, J. Matošević (od 46. Tolić), Zeman, Kočnar, M. Matošević, Gavran

Trener: Petar Ignjatić

Crveni karton: Kumerički(70)

Igrač utakmice: Valentino Hesely (Metalac)

Veliku priliku za petu pobjedu u prvenstvu propustili su igrači Save na gostovanju u Sisku. Sjajnih uvodnih 12 minuta gostiju bilo je dovoljno za vodstvo od 0:2. U 6. je za 0:1 pogodio Golemović nakon greške domaćeg vratara Trepše, a ubrzo nakon toga Matošević puca s 20–ak metara, Trepša odbija njegov udarac do Kukolje koji poduplava prednost strmčana. U 31. minuti Bencalić je imao priliku za potvrdu pobjede, ali njegov udarac završava na stativi. U nastavku se domaćini bude te u 57. Hesely šalje loptu iza leđa Ilića za 1:2. U 70. minuti Kumerički je „pocrvenio“ i domaćini kreću po bod koji su uspjeli dohvatiti u zadnjim trenucima susreta kada je Dedić bio najprisebniji u Savinom 16–ercu.

Nakon 11. kola vodi Samobor s 28 bodova, druga je Mladost (P) s 26, dok je Sava na devetom mjestu s 15 bodova.

KOŠARKA - Kadeti - 1. HRL – 2. kolo Samobor – Šanac 64:62 (33:33)

Karlo uzeo stvari u svoje ruke

SAMOBOR: Belamarić, Ćorić 2, Imbert 5, Mandalinić 3, Jardas, Rendulić, Levanić, Vranić 15, Džimbeg, Šuvaković K. 26, Šuvaković I. 13. Trener: Marin Sedlar

ŠANAC: Lukačić 2, Katić, Panjević 27, Tvrdinić, Krkljuš, Lipak 18, Božić 10, Kasumović, Janeković, Pastuhović 5. Trener: V. Đukić

Kadeti Samobora do poluvremena sustižu početno vodstvo gostiju iz Karlovca, koje je iznosilo najviše 9 razlike. Drugo poluvrijeme igra se vrlo borbeno i u egalu do zadnje minute, kada gosti odlaze na 4 koša prednosti. Tada je najbolji pojedinac na utakmici, Samoborac Karlo Šuvaković, primio stvar u svoje ruke ne dopuštajući protivnicima prilaz košu, a u napadu sa solo akcijama pogađa 6 koševa zaredom za zasluženu pobjedu svoje ekipe. Uz najboljeg pojedinca u redovima Samoboraca, Karla Šuvakovića, koji je ostvario 26 koševa, 20 skokova i pretrpljenih 17 prekršaja, istakli su se još Vranić s 15 koševa i 17 skokova te Ivan Šuvaković s 13 koševa. Kod Šanca najučinkovitiji je bio Panjević s 27 koševa.

STOLNI TENIS - 1. otvoreni turnir Zagrebačke županije

Klara Znika četvrta

24. listopada održan je 1. otvoreni turnir u stolnom tenisu Zagrebačke županije za sve mlađe kategorije. U 6 kategorija nastupilo je preko 110 natjecatelja/ica iz Hrvatske i Slovenije. Rekordna posjećenost turnira govori o kvaliteti organizacije i uvjeta igranja na 16 stolova.

Nastupilo je 13 domaćih natjecatelja/ica, a zapaženije rezultate postigli su Klara Znika, koja je bila 4. u kategoriji najmlađih kadetkinja, Alan Hrastinski, koji je ušao među osam u kategoriji mlađih kadeta i Kristijan Golubić, koji je ušao među šesnaest najmlađih kadeta.

STOLNI TENIS - 3. HSTL - Regija srednja Hrvatska

Gosti prejaki

23. listopada odigrana je utakmica 2. kola 3. hrvatske stolnoteniske lige - Regija srednja Hrvatska. Samobor je kao domaćin igrao protiv favorizirane momčadi prvenstva Klek iz Ogulina. Samoborci su igrali u sastavu D. Librić, K. Znika i H. Mihalić.

Nakon početnih singl mečeva gosti su već vodili s 0:3. U igri parova Znika i Mihalić s 3:0, no K. Marinković je bio prejak za H. Mihalića, rezultatom 1:3 donosi četvrtu pobjedu za goste i zaključuje meč s 1:4.

Za tjedan dana Samobor je opet domaćin STK Jaska i Duga Resa 2.

H. Mihalić - Šamec 1:3, D. Librić - Marinković 1:3, K. Znika - Mačešić 0:3, H. Mihalić; K. Znika - Marković; Kučinić 3:0, H. Mihalić - Marinković 1:3.

ATLETIKA - Pojedinačno prvenstvo HALS-a

Potvrdili nadarenost

U Varaždinu je 16. listopada održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske atletske lige sjever. Prije početka natjecanja održano je proglašenje najboljih ekipa u 2010. godini, a vrijedi istaknuti da je Atletski klub Samobor 2007 u kategoriji limača osvojio 3. mjesto.

Samoborski limači i kadeti ostvarili su niz vrijednih rezultata te tako ponovno potvrdili svoju nadarenost.