KYOKUSHIN KARATE - Samoborci s dosta uspjeha nastupili u švicarskom Luzernu

S malo sreće bilo bi i bolje

Na sam praznik rada, 1. svibnja, održano je natjecanje za juniore, kadete i mlađe uzraste u Stansu, predgrađu Luzerna u Švicarskoj. Predivan gradić i krajolik bogat kulturom i povješću, kako i priliči Švicarkoj koja je po tome poznata, nisu ostavili ravnodušnima članove HKKS-a.

Na natjecanju je nastupilo 200 natjecatelja iz dvanaest zemalja, a Hrvatski kyokushin karate savez predstvljali su Anamarija Gvozdanović i Filip Bošković, oboje članovi KK Mladost Samobor.

Anamarija je bila najlakša u svojoj kategoriji, ali je unatoč tome uspjela izboriti plasman u polufinale. Nažalost, dogodio se mali propust organizatora te je razmak između njene dvije borbe (četvtfinale - polufinale) bio samo 5 min, što je ostavilo traga na njoj te je opet nakon produžetka izgubila.

Filip je imao više sreće i uspio se plasirati u finale svoje kategorije, gdje je izgubio od domaćeg natjecatelja. Za njega je ovo samo bila uvertira za Europsko prvenstvo koje će se održati u Španjolskoj početkom lipnja.

Bio je to još jedan odličan nastup za hrvatske karateke, koji su pokazali svoju kvalitetu i ponovo se vratili s odličjima iz inozemstva.

T.G.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 24. kolo

Rakitje – Bestovje 0:1 (0:1)

Baksa za tri boda

Sudac: Fresl

Pomoćnici: Krešić i Rešetar (svi iz Samobora)

Strijelci: 0:1 Baksa(35)

RAKITJE: Divković, Katušić, Ladan, Golub, Hlevnjak, Golub, Martinović, Jozić (od 57. Debeljak), Dorotić, D. Martinčević, K. Martinčević, Horvat

Trener: Ivan Balaško

BESTOVJE: Rebrović, Tomić (od 46. Đukić), Selimović, Pavlović, I. Matijević, Kurtušić, Makek, Lukač, Bećirović (od 65. Stojanović), Baksa, Tomić (od 73. Sastić)

Crveni karton: Golub

Igrač utakmice: Danijel Baksa (Bestovje)

U susjedskom derbiju pobjednika je odlučio jedan pogodak i to onaj koji je završio domaćoj mreži. Baksa je u 35. minuti odapeo iz daljine i iznenadio Divkovića za 0:1. Igrači Rakitja su nakon primljenog gola pokušavali doći do izjednačenja, ali s igračem manje na terenu („pocrvenio“ Golub) i sjajnim Rebrovićem na golu Bestovja do boda nisu mogli.

Galgovo – Bregana 3:1 (2:1)

Razumi ih izbezumili

KLINČA SELA – Igralište Mladosti

Sudac: Golub (Guci)

Pomoćnici: Novak (Pušća) i Manolić (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Tolić(16), 1:1 T. Razum(26 – 11m), 2:1 L. Razum(35), 3:1 L. Razum(77)

GALGOVO: J. Razum, H. Lisec, M. Konosić, Makarun, T. Razum, Balen, L. Razum, Kolar (od 69. T. Konosić), Lukić, F. Razum (od 60. Držanić), Sirovica

Trener: Zdravko Konosić

BREGANA: Vitko (od 78. Ibrahimović), Prelec (od 46. Horvat), Radovanić, A. Andabak, Makarun, I. Andabak, Ivančić, Dolić, Vlašić (od 78. Kupres), Sokolović, Tolić (od 60. Nider)

Igrač utakmice: Luka Razum (Galgovo)

Gosti preko Tolića u 16. minuti (greške obrane Galgova) dolaze do početne prednosti. Deset minuta kasnije u 16 – ercu Bregane srušen je Kolar, a Razum koristi najstrožu kaznu za poravnanje rezultata. Drugi Razum, Luka, dovodi domaćine u vodstvo prije kraja prvog dijela. Isti igrač je iz kontre (asistencija Konosića) u 77. minuti potvrdio pobjedu domaćina nakon što su gosti promašili cijeli niz lijepih prilika za izjednačenje.

Novaki – Croatia (P) 3:1 (1:1)

Otpisani gosti bez šanse

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko)

Pomoćnici: Bošnjak (Kerestinec) i Pirša (Zdenčina)

Strijelci: 0:1 Džanko(21), 1:1 Nemet(44), 2:1 Bajan(66), 3:1 A. Batarilo – Čerdić(82)

NOVAKI: Rašić, Vuković, Hus (od 75. M. Vrkić), Popović (od 27. Avsec), Živković, Đumlija, Bajan, Petrović, A. Batarilo – Čerdić, Nemet, Nobilo (od 62. M. Bungić)

Trener: Boško Resanović

CROATIA POJATNO: Colarić, Antolić, Barlafa (od 39. Gačarić), Kuš, Barbarić, Baković, Rendulić (od 70. Stiperski), Brlek, Pokupec, Džanko, Mrkonjić

Trener: Branislav Sladović

Igrač utakmice: Mićo Bajan (Novaki)

Već otpisani gosti (posljednji na tablici) dolaze u neočekivano vodstvo nakon dvadesetak minuta igre. Važan psihološki gol za izjednačenje minutu prije kraja prvog dijela postiže Nemet. U nastavku sve sjeda na svoje mjesto, Bajan i Batarilo – Čerdić potvrđuju već ranije uknjižene bodove.

Nakon 24. kola vodi Vatrogasac (Z) s 63 boda, drugi je Dinamo (O) s 55, Bregana je treća sa 45, peto je Bestovje s 38 bodova, Novaki su sedmi s 36, dok je Rakitje na desetom mjestu s 30 bodova.

KARATE - 45. europsko seniorsko prvenstvo - Atena, 7 - 9. svibnja

Nikola Šoić spreman za veliki izazov

Put daleke Atene i prezadužene Grčke krenula je danas letom preko Istanbula hrvatska karate reprezentacija na 45. europsko seniorsko prvenstvo u karateu.

Među odabranima, tj. onima koji su se izborili za nastup u Ateni je i samoborski mladi samuraj Nikola Šoić, koji je pobjedom na Prvenstu Hrvatske u kategoriji do 67 kg stekao mogućnost braniti boje svoje zemlje na europskom prvenstvu.

Nikola na tatami izlazi u subotu, 8. svibnja, u 10 sati, a za vjerovati je da će uspjeti ostvariti dobar plasman, bez obzira što je debitanat u seniorskoj selekciji i još vrlo mlad za seniorski uzrast. Upravo ta neopterećenost može biti i glavni Nikolin adut u Ateni. Kroz kontrolna natjecanja pokazao je odličnu pripremljenost i mnoge je iznenadio svojim sigurnim i srčanim nastupima.

Put Atene lete Davor Cipek i Darko Šimunec u sklopu delegacije Hrvatskog karate saveza, koji na ovom europskom prvenstvu očekuje osvajanje nekoliko odličja.

Glavni hrvatski aduti u Ateni su Mirna Šenjug, Danil Domdjoni i Jelena Kovačević, iako neće biti čudno ako nas i netko drugi iznenadi dobrim rezultatom i medaljom.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 24. kolo

Klokočevac – Zrinski Tehnovent 0:1 (0:1)

Ištuk za tri boda

Sudac: Cikojević (Samobor)

Pomoćnici: Kušer (Zaprešić) i Jankavić (Jagnjić Dol)

Strijelci: 0:1 Ištuk(38)

KLOKOČEVAC: Čalić, M. Bošnjak, Dam. Celizić (od 60. Janžić), Dan. Celizić, Janjić, Sokolović (od 60. Brajković), Kušter, Gestić, Matijaščić, Kos, Beloša (od 46. Kulašević)

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Ramić, Blažević, Dekalić, Šicl, Mataušić (od 90. Lovrić), Žganjer (od 90. Trnar), Mihelčić, Jagodić, Ištuk, Mujić (od 72. Murić)

Igrač utakmice: Igor Šicl (Zrinski Tehnovent)

Važna utakmica za oba kluba koja se bore za ostanak u ligi pripala je gostima koji su ovom pobjedom pobjegli s zadnjeg mjesta tablice i fenjer prepustili momčadi Klokočevca. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:1 nakon što je u 38. minuti grubu pogrešku Čalića iskoristio mladi Ištuk. U nastavku domaćini su najbliže podjeli bodova bili u 70. minuti, ali je udarac Brajkovića završio na stativi. Obje momčadi će u zadnjih 6 kola morati dobrano popraviti igru i rezultate kako bi islijedeće godine nastupali u ovom rangu natjecanja.

TOP – Jamnica 5:0 (1:0)

Sablić olakšao

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Rašić

Pomoćnici: Lesković (oba iz Zaprešića) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 1:0 Krnjić(36), 2:0 Žlender(54), 3:0 Žlender(58), 4:0 Puntarec(75), 5:0 Skukan(80)

TOP: Bugarin Lisec (od 69. Maceković), Vranešić, Klingor (od 69. G. Meglajec), Puntarec, Krnjić (od 46. Žižić), Vratarić, I. Meglajec (od 65. Skukan), Žlender, Vukas (od 63. Jakopec), Jordan

JAMNICA: Sablić, I. Patljak, Luketić, Kvesić, Krpan, M. Patljak, Kelava, Tuka, Mraković (od 69. Krčelić), Anić (od 76. Sumrak), Špišić (od 63. Mihalić)

Trener: Jasmin Ganić

Crveni karton: Sablić(16)

Igrač utakmice: Dalibor Žlender (TOP)

Lider prvenstva i dalje nastavlja s uvjerljivim predstavama, ovoga puta je Jamnica iz Kerestinca ispraćena s 5 komada. Ključan detalj dogodio se u 16. minuti kada gostujući vratar Sablić opravdano dobiva crveni karton zbog igre rukom van 16 – erca. Kvalitetniji domaćini nakon toga sele igru pred gostujuću gol te Krnjić u 36. otvara seriju golova. U drugom dijelu raspucao se Žlender i dodao 2 gola, a visoku pobjedu osigurali su Puntarec i Skukan za konačnih 5:0.

Nakon 24. kola vodi TOP s 57 bodova, drugi je Savski Marof s 56, Zrinski Tehnovent je petnaesti s 24, dok je Klokočevac na šestnaestom mjestu s 22 boda.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL – 7. kolo Samobor – Zabok 86:59 (39:27)

Svi su bili raspoloženi

SAMOBOR: Srabotnak, Belamarić 7, Guberina, Mandalinić 21, Sladić 11, Korade, Levanić 15, Rendulić 2, Čižmešija, Šuvaković 30. Trener: Marin Sedlar

ZABOK: Martinko, Herceg S. 3, Martinić, Vrgoč 7, Herceg D. 10, Kolar 8, Visinki 3, Tuđen, Grmek 8, Kosmat, Borovčak 20. Trener: M. Komar

Samoborci već u prvoj četvrtini predvođeni odličnim Šuvakovićem, koji sam ubacuje 14 koševa i ima desetak skokova, ostvaruju prednost od deset koševa. U drugom poluvremenu razigrala se kompletna ekipa Samoboraca koja nakon dobre obrane vrlo učinkovito rješava brze kontranapade. Na kraju uvjerljiva pobjeda Samoboraca, koji su Zabočanima uzvratili duplo za poraz iz prvog dijela i preuzeli im prvo mjesto lige. Kod Samoboraca prva violina bio je Šuvaković s triple-double učinkom od 30 koševa, 22 skoka i 17 ukradenih lopti. Uz njega odlično su odigrali Mandalinić s 21, Levanić s 15 i Sladić s 11 koševa. Kod Zaboka najučinkovitiji je bio centar Borovčak s 20 koševa.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 26. kolo

Samobor – Graničar 5:1 (3:0)

Pet lakih komada

Sudac: Budić (Vrbovec)

Pomoćnici: planinić (Nova Kapela) i Đuranec (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Mišura(30), 2:0 Grgečić(41), 3:0 Mišura(43), 4:0 Raić(74), 5:0 Brujić(79), 5:1 Borovčak(86)

SAMOBOR: Štefković, Zeman, Frajt, Novak, Raić, Pavlović, Puškarić (od 65. Kasalo), Horvat, Mišura (od 75. Čejvan), Grgečić, Brujić (od 84. Stanec)

Trener: Zdenko Jedvaj

GRANIČAR: Beko, Leboš, Bukal, Bakran, Miličević, Šimić (od 55. Krnjak), Opačić (od 50. Bakar), Majić, Borovčak, Kralj, Đerek

Trener: Željko Lisičak

Igrač utakmice: Antonio Mišura (Samobor)

Uvjerljiva predstava momaka iz Hebrangove koji su derbiju kola lako svladali goste iz Tučenika. Do poluvremena domaćini su stvorili zalihu od tri pogotka prednosti i to ponajviše na krilima Mišure s dva gola, a u strijelce se jednom upisao i Grgečić. U nastavku ista priča kao iz prvog dijela, samo što je gostujuća jedinica morala jedan put manje po loptu u svoju mrežu (Raić i Brujić), a tresla se i domaća u 86. minuti za počasni pogodak Graničara.

Sava (S) – Laduč 2:2

Nakon 26. kola vodi Dugo Selo s 54 boda, drugi je Libertas s 51, treći je Samobor sA 49, dok je Sava na trinaestom mjestu s 32 boda.

KOŠARKA - Juniori – II. HRL – 12. kolo Samobor – Sveti Petar 66:63 (36:25)

Uzbudljiva završnica pripala Samoboru

SAMOBOR: Račić, Bencek 20, Vlašić A., Kučko 8, Kalafatić, Martinović, Tokić 19, Jozić, Knežić 4, Vlašić F. 15, Burić, Šandrk. Trener: Josip Vlah

SVETI PETAR: Balohović 22, Vumić, Andrašić, Birhić 2, Laco 8, Fiolić 4, Ćosić 4, Lukač 12, Jurjević 5, Stingl 6. Trener: S. Svečak

Dobar početak Samoboraca, koji zonskim presingom i kontranapadima polovicom druge četvrtine ostvaruju svoju najveću prednost na utakmici od 16 koševa. Početkom drugog poluvremena gosti iz Zagreba iznenađuju Samoborce odličnim presingom kojim oduzimaju puno lopti i serijom od dvadesetak koševa prelaze u vodstvo. Ipak, do kraja treće četvrtine Samoborci vraćaju prednost od 5 koševa, koju do kraja utakmice u uzbudljivoj završnici uspijevaju uz tešku muku sačuvati za zasluženu pobjedu. U pobjedi Samoboraca istakli su se Bencek s 20 te Tokić s 19 koševa i čak 20 skokova. Kod Svetog Petra najbolji pojedinac je bio bek Balohović s 22 koša.

Narednu utakmicu Samobor igra u nedjelju, 9. svibnja, u 11:15 sati u Sesvetama, kod momčadi Auctora.