RUKOMET - 2. HRL zapad, 6. kolo Zagreb CO 2 – Rudar 35:24 (19:12)

Opet poraz na gostovanju

Loša igra Rudara na gostovanjima nastavila se i u 6. kolu, u kojem su iznenađujuće visoko poraženi od ekipe Zagreba Croatia Osiguranja 2. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvom poluvremenu, koje su domaćini okončali u svoju korist 19:12, a u jednom trenutku vodili su i s 9 pogodaka razlike. Mora se reći da je nevjerojatna razlika u igri i pristupu utakmici igrača Rudara kada se igra kod kuće i kada su na gostovanju. U sljedećem kolu Rudari dočekuju ekipu Ivanića, koja je u prvenstvo ušla s velikim ambicijama, ali je u ovom kolu kao domaćin poražena od ekipe Dugog Sela pa će sigurno protiv Rudara pokušati ispraviti propušteno. Očekuje nas dobra i uzbudljiva utakmica i nadamo se da će Rudari nastaviti s dobrim igrama u svojoj dvorani.

RUKOMET - Nastup mladih kategorija Rukometnog kluba Rudar

Bez poraza u šest utakmica

Za razliku od starijih kolega, mladi Rudari nižu pobjede u svojim natjecanjima. U 1. hrvatskoj kadetskoj rukometnoj ligi odigrane su utakmice trećeg kruga, u kojima su kadeti Rudara protiv Zadra odigrali 25:25, a pobijedili Trilj 24:21. U prvoj utakmici protiv ekipe Zadra Rudari su plesali na rubu poraza, da bi na koncu imali zadnji napad za pobjedu, ali ga ne koriste. U nedjelju, 21. studenoga, kadeti Rudara domaćini su 4. kruga 1. HKRL i u svojoj dvorani ugostit će ekipu EMC Splita i Krilnika, također iz Splita. Utakmice počinju u 11 sati.

U 1. hrvatskoj mlađoj kadetskoj ligi – zapad odigran je 4. krug natjecanja, u kojem su Rudari svladali ekipu Mladog Rudara iz Labina 19:18 te pulsku Arenu 23:14. Tako su rudarski mlađi kadeti napravili lijep uspjeh ostvarivši devet pobjeda zaredom te se nalaze u samom vrhu poretka.

Druga ekipa Rudara u županijskoj ligi u derbiju je pobijedila RK Sveti Martin 25:23, a u 5. kolu na domaćem terenu uvjerljivo su slavili protiv Novog Čiča 32:19. Tako su Rudari slavili u svih pet kola i nalaze se na vrhu poretka. Novo iskušenje imat će u 7. kolu, kada im u goste dolazi drugoplasirana ekipa na ljestvici, Sloga iz Svete Nedelje.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 14. kolo

Sloga (O) – Novaki 2:3 (0:1)

Bez problema za goste

OREŠJE – ŠRC Orešje

Sudac: Benković

Pomoćnici: Rončević (oba iz Zaprešića) i Kovačić (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Gotovac(17), 0:2 Bura(50), 0:3 Mujić(73), 1:3 Ačkar(88), 2:3 Ačkar(90)

SLOGA OREŠJE: Žoglev, Dančulović, Marić, Pilić, Bačić, Boc (od 58. Pušlje), Stojanović, Grgić (od 58. Džepina), Kokot, Sapanjoš, Ačkar

Trener: Mladen Oršiček

NOVAKI: Cerle, Živković, Đumlija, Lešković, Bura, Gerenčer, Šoštarić (od 70. Vidak), Petković (od 63. Valek), Mujić (od 75. Pirih), Guštin, Gotovac (od 76. Žagar)

Trener: Zvonko Rudelić

Igrač utakmice: Darko Bura (Novaki)

Konačni rezultat može sugerirati neizvjesnu pobjedu gostiju, ali su bodovi prema Novakima otišli bez puno problema. Igrači sedmoplasirane momčadi lige poveli su u 17. minuti golom Gotovca. Na 0:2 je početkom nastavka povisio igrač utakmice Bura, a potvrda pobjede stiže nakon Mujićeva gola u 73. minuti. Domaćini su „kozmetički“ djelovali tek zadnjih nekoliko minuta susreta kada Ačakr postiže 2 gola za minimalni poraz Sloge iz Orešja.

Galgovo – Bregana 1:2 (0:2)

Ne može se s igračem manje

KLINČA SELA – Igralište Mladosti

Sudac: Kramarić (Rakitje)

Pomoćnici: Grdaković (Zdenčina) i Oslaković (Domaslovec)

Strijelci: 0:1 Babojelić(32), 0:2 Berisha(43), 1:2 Knežić(56)

GAGLOVO: Šaplek, Lukić, Šeper, Lisec, Knežić, Držanić, Kufrin, Knežić, Rudar, Sirovica

Trener: Zdravko Konosić

BREGANA: Vitko, Babojelić (od 90. Kupres), Dam. Celizić, Nider, Andabak, Makarun, Dan. Celizić, Kos (od 12. Horvat), Tančak (od 63. Ivandić), Berisha, Grdanjski

Igrač utakmice: Ivan Babojelić (Bregana)

Iako su svih 90 minuta igrali s igračem manje, nogometaši Galgova su samo minimalno poraženi u dvoboju s visokoplasiranim gostom. Breganu je do početne prednosti nakon odbijanca doveo Babojelić, a za 0:2 je krajem prvog dijela bio precizan Berisha iz brze kontre. Domaćini do počasnog gola dolaze u nastavku golom Knežića. Do boda ipak nisu mogli, brojčano snažniji gosti to nisu dopustili...

Pušća – Rakitje 1:6 (0:1)

U režiji Martinčevića

PUŠĆA – Igralište u Pušći

Sudac: Belan (Novaki)

Pomoćnici: Jurinčić (Lug) i Vujčec (Klinča Sela)

Strijelci: 0:1 D. Martinčević(10), 0:2 Ladan(52), 1:2 Bzik(55), 1:3 Martinović(81), 1:4 D. Martinčević(83), 1:5 Dorotić(88), 1:6 D. Martinčević(90)

PUŠĆA: Jelačić, Bačan, K. Bernardić, M. Bernardić, I. Peharec, T. Peharec, Studak, Bzik, Jelačić (od 46. Sadiku), T. Bernardić, Ivanuš

Trener: Željko Zornjak

RAKITJE: Barun, Brekalo (od 46. Dorotić), Horvat, Martinčević, Pavić (od 89. Raić), Novačić (od 46. Kočnar), K. Martinčević, Ladan, Martinović, Golub, Hlevnjak

Trener: Ivan Balaško

Igrač utakmice: Martinčević (Rakitje)

Do 80. minute Rakitje je vodilo nesigurnih 1:2, a domaćini su pri tom rezultatu imali čistu priliku za poravnanje koju nisu iskoristili. Tada slijedi kanonada prema domaćim vratima i golmanu Jelačiću koji je u zadnjih 10–ak minuta čak 4 puta morao po loptu u mrežu. Najefikasniji kod lidera prvenstva je bio Martinčević s tri gola.

Krašić – Bestovje 2:2 (0:0)

Sa Žumberka dovukli bod

KRAŠIĆ – Igralište Krašića

Sudac: Kakša (Bistra)

Pomoćnici: Knez (Zaprešić) i Rukšač (Jakovlje)

Strijelci: 0:1 K. Penić(55 – ag), 1:1 Mar. Penić(70), 1:2 Sastić(89), 2:2 Mar. Penić(90)

KRAŠIĆ: Šimatić, F. Penić, K. Penić (od 63. Tokić), Ferenčić, Severinac, Mar. Penić, Novosel, Mat. Penić ,Tuček, Petković, Burja

Trener: Josip Penić

BESTOVJE: Antolić, Selimović (od 72. Lukač), Šarić, Pavlović, Čakarić, Đaković (od 81. Bećirović), Sastić (od 90. Ačkar), Večerić, Avsec (od 72. Mikek), Berić (od 81. Letinčić), Softić

Crveni karton: Šimatić(90)

Igrač utakmice: Hrvoje Sastić (Bestovje)

Gosti bolji, ali se iz Krašića vraćaju samo s bodom. Već u prvom dijelu igrači Bestovja su mogli osigurati pobjedu, ali 3 lijepe prilike ostaju neiskorištene. U nastavku nakon kornera Penić nespretno reagira i šalje loptu u vlastitu mrežu. Minus od jednog gola ubrzo sanira drugi Penić, Marko, a isti igrač u 90. minuti postavlja konačnih 2:2. Prije toga je Sastić u 88. drugi put doveo Bestovje u prednost koju nisu znali izdržati do posljednjeg sučeva zvižduka.

Nakon 14. kola vodi Dinamo (J) s 32 boda koliko ima i drugo Rakitje, treća je Bregana s 29 bodova, sedmi su Novaki s 21, dok je Bestovje na jedanaestom mjestu s 18 bodova.