RUKOMET - Rukometaši OŠ Rude u završnici državnog prvenstva

Po prvi puta među najboljima

Rukometna ekipa Školskog športskog društva Rovi, koje djeluje pri OŠ Rude, ostvarila je velik uspjeh kvalificiravši se u završnicu državnog prvenstva osnovnih škola. Nakon osvojenog prvog mjesta na gradskom i županijskom natjecanju, učenici OŠ Rude ostvarili su novi uspjeh osvojivši 1. mjesto u poluzavršnici te na taj način stekli pravo nastupa u završnici prvenstva osnovnih škola, koje se provodi u organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza.

U poluzavršnici državnog natjecanja održanog u Zelini, kojeg su uzorni domaćini bili djelatnici OŠ Dragutina Domjanića, osim ekipe OŠ Rude sudjelovale su i rukometne ekipe osnovnih škola Antuna Mihanovića Petrovsko, Dragutina Tadijanovića Petrinja te 1. Osnovne škole Bjelovar. U polufinalnom susretu Rudari su pobijedili ekipu 1. Osnovne škole Bjelovar 24:13, a u finalu je ostvarena pobjeda nad ekipom OŠ Dragutina Tadijanovića iz Petrinje 24:16. U obje utakmice učenici škole iz Ruda uvjerljivo su svladali svoje protivnike i sasvim zasluženo osvojili prvo mjesto. Prikazanom igrom i ponašanjem na i izvan sportskog terena, mali rukometaši iz Ruda dostojno su prezentirali svoju školu, mjesto Rude i grad Samobor.

Iako je rukometna tradicija u Rudama duga 50 godina, a tijekom godina školu je pohađao niz kvalitetnih pojedinaca i generacija rukometaša, ovo je prvi puta da su se učenici OŠ Rude kvalificirali u završnicu državnog prvenstva osnovnih škola. Postignuti uspjeh još je jedna potvrda odlične suradnje osnovne škole i Rukometnog kluba Rudar, u čijim selekcijama članovi školske ekipe redovito treniraju u sklopu izvannastavnih aktivnosti.

Povijesni sportski uspjeh za OŠ Rude ostvarili su: Andrej Trčak, Tomislav Štajnkler, Filip Cvetković, Marko Koščica, Antonio Skendrović, Andrej Skendrović, Lovro Gaća, Domagoj Seničar, Dominik Fulir, Božidar Plevko, Kristian Tanković i Martin Kupres, pod vodstvom učitelja Milana Jelenića.