Pomoćnici: Novak (Pušća) i Podolščak (Zdenci)

Strijelci: 1:0 Biškupić(6), 2:0 G. Horvat(36), 3:0 D. Martinčević(41)

RAKITJE: Divković, Miholić, Vrdoljak (od 67. Sinković), Ladan (od 61. I. Pavić), D. Martinčević, Nujić, Biškupić (od 85. Čejvan), G. Horvat, Mikulin (od 30. Kurtušić), Balaško, Hlevnjak

Trener: Ivica Mihina

MLADOST KLINČA SELA: Knežević, Palčić (od 65. Židan), I. Stunja, Sirovica, Matulin, Rukavina, Z. Botički, B. Botički (od 58. D. Botički), Vujčević, V. Stunja, Matko

Igrač utakmice: Damjan Martinčević (Rakitje)

Uvjerljiva pobjeda Rakitja osigurana je već do poluvremena. U 6. minuti nabacivanje Martinčevića glavom koristi Biškupić za rano vodstvo. Na 2:0 nakon malo više od pola sata igre povisuje Horvat, a konačni rezultat u 41. postavlja Martinčević.

Vatrogasac (Z) – Bregana 3:1 (2:1)

Prvak sigurno gazi

ZDENCI – Igralište Vatrogasca

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Grdaković (Zdenčina) i Kramarić (Jaska)

Strijelci: 0:1 Vlašić(22), 1:1 Barukčić(32), 2:1 Marijan Pažin(42), 3:1 Valek(64)

VATROGASAC: Muratović, Šekrst, Skender, Marko Pažin (od 65. samardžija), Krznarić, Žulj, Prskalo, Valek (od 75. Kožul), Marijan Pažin, Merke, Barukčić

Trener: Damir Šintić

BREGANA: Vitko, Grdanjski (od 65. Šaldić), Andabak, Dumić (od 75. Babojelić), Ivančić, Sokolović, Vlašić, Berisha, Jurković, Maršanić (od 54. Ovčariček), Župančić

Igrač utakmice: Branimir Krznarić (Vatrogasac)

U derbiju kola pobjednik je vodeća momčad lige, Vatrogasac. Iako su gosti nakon gola Vlašića u 22. minuti bili u dobroj poziciji, do kraja poluvremena prednost je golovima Barukčića i Pažina došla na domaću stranu. U nastavku još jedan gol u mreži Vitka donosi potvrdu pobjedu momčadi iz Zdenčine.

Galgovo – Bestovje 0:1 (0:1)

Lukač presudio

KLINČA SELA – Igralište Mladosti

Sutkinja: Kakša (Bistra)

Pomoćnici: Zajec i Živjak (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Lukač(34)

GALGOVO: Peršin, I. Makarun (od 46. Požgaj), Konosić, T. Razum, Balen (od 73. D. Lisec), M. Makarun, L. Razum (od 63. Šoić), I. Razum (od 84. Držanić), M. Lisec, Carin, Sirovica

Trener: Zdravko Konosić

BESTOVJE: Mesec – Grabovec, Lukač (od 60. Mikek), Baksa, Pavlović, Barun, Đaković (od 48. Avsec), Selimović, Tokić, Bećirović (od 76. Kurtušić), Borić, Softić (od 84. Gržan)

Trener: Vlado Gržan

Igrač utakmice: Filip Lukač (Bestovje)

Nakon što su se domaćini propisno ispromašivali, gosti su iz brze akcije izbacili Lukača pred Peršina koje smireno pogađa za 0:1. U nastavku igra se uglavnom na sredini igrališta i tako svi bodovi odlaze u Bestovje.

Novaki – Sloga (B) 1:0 (1:0)

Bagarić za tri boda

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka)

Pomoćnici: Gurdon (Zaprešić) i Kožarec (Domaslovec)

Strijelci: 1:0 Bagarić(33)

NOVAKI: Đurin, Genus (od 90. Čović), M. Vrkić (od 78. Tunjić), Jurić, Petrović (od 84. F. Popović), Đumlija, H. Petković, Bajan, A. Batarilo – Čerdić (od 68. Ilikić), Nemet, bagarić (od 88. Osojnik)

Trener: Kristijan Cesarec

SLOGA BREZJE: Fabijan, R.Karabelj, Kriste, Bikić, M. Vrdoljak (od 36. Jurić), Lovrić, D. Karabelj (od 56. Bukvić), Mlinar, D. Struhak, Berak, Dejanović

Trener: Dragutin Kuhtić

Igrač utakmice: Zdravko Bagarić (Novaki)

U lokalnom obračunu između Novaka i Sloge uspješniji su bili domaćini. Gol vrijedan tri boda i šestog mjesta na tablici postigao je Bagarić nakon pola sata igre.

Nakon desetog kola vodi Vatrogasac (Z) s 28 bodova, drugi je Dinamo (O) s 21, Bregana je četvrta s 20 bodova, peto je Bestovje s 19, šesti su Novaki s 18, dok je Rakitje na desetom mjestu s 10 bodova.

JUDO - Zagreb Open 2009 - 17. listopada, dvorana Sutinska vrela

Uspješni i protiv starijih

U subotu, 17. listopada, u organizaciji Judo kluba Panda, u dvorani Sutinska vrela u Podsusedu održan je tradicionalni judo turnir Zagreb Open. Nastupilo je 654 natjecatelja i natjecateljica iz Austrije, Mađarske, Slovenije, Slovačke, Švedske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Srbije i Hrvatske.

Na turniru je nastupilo i desetak boraca iz Judo kluba Samobor, koji su, prema riječima trenera Josipa Šančića, na ovom vrlo jakom turniru, na samom početku sezone, ostvarili očekivane rezultate.

Propozicije nisu odgovarale Samoborcima, jer je starosna kategorija za dječake i djevojčice bila za rođene 1997. godine i mlađe, pa su naši mladi sugrađani gubili u borbama s dvije – tri godine starijim borcima.

Na kraju, osvojeno je pet medalja. Druga mjesta su osvojile Dora Bortas i Katarina Lucija Vuković, a brončanim medaljama su se okitili Marta Bortas, Lovro Lacković i Josip Garašić.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 10. kolo

Klokočevac – Jaska 4:3 (4:2)

6 komada u prvom poluvremenu

Sudac: Ptičar (Kloštar Ivanić)

Pomoćnici: Đurašina (Vrbovec) i Dolibašić (Novo Čiće)

Strijelci: 1:0 K. Bošnjak(5), 1:1 Grbinić(20), 1:2 Všetečka(21), 2:2 M. Bošnjak(30 – 11m), 3:2 Brajković(35), 4:2 Beloša(43), 4:3 Pinturić(47)

KLOKOČEVAC: Poljak, Janjić, Beloša (od 85. Remus), Sokolović, Janžić, Kulašević, K. Bošnjak (od 65. Kušter), Kos, Matijaščić, M. Bošnjak, Brajković

JASKA: Nežić, Aščić, Grbinić, Popović, Svoboda (od 46. Bistrica), Jukić, Pinturić, Šoić (od 80. Šmiciklas), Vsetečka, Hasanović, Novosel

Trener: Milenko Kordić

Igrač utakmice: Marko Brajković (Klokočevac)

Važnu pobjedu u susretu dviju momčadi koje se nalaze u donjem dijelu tablice ostvarili su nogometaši Klokočevca. Čak 6 golova vidjeli su gledatelji u prvom poluvremenu koje je završilo rezultatom 4:2 i to ponajprije zahvaljujući poroznim obranama. U nastavku su domaćini uspjeli sačuvati prednost iz prvih 45 minuta te su s trećom pobjedom „skočili“ 2 mjesta na tablici, s petnaestog na trinaesto.

TOP – Sloga (K) 4:0 (3:0)

Još su dobro prošli!

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko)

Pomoćnici: Šimunović (Gornja Lomnica) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Dakić(2), 2:0 Dakić(5), 3:0 Žlemnder(44), 4:0 Žlender(58)

TOP: Bugarin, Maceković (od 46. Krnjić), Puntarec (od 67. Vidmar), G. Meglajec, Klingor, I. Meglajec, Hodak (od 46. Jakopec), Dakić, Žlender, Vratarić (od 67. Vukas), Jordan (od 76. Vranešić)

SLOGA KRIŽ: Rendulić, Podgorski (od 63. Renić), Đerek, Sokolić, Brajdić, Konjug, Bosankić, Karašić, Ovčariček, Pleteš, Marjanić (od 69. Slunjski)

Trener: Željko Bradić

Igrač utakmice: Dalibor Žlender (TOP)

Iako je susret TOP – a i Sloge trebao biti derbi i jamčiti neizvjesnost, domaćini su sjajnom igrom već nakon prvih 5 minuta golovima Dakića imali 2:0. Pred odlazak na odmor Žlender pogađa za 3:0, a u 58. isti igrač se izjednačuju s Dakićem u broju pogodaka. Loši gosti su još i dobro prošli jer domaćini dok kraja susreta propuštaju još poneku dobru priliku.

Vrh - Zrinski Tehnovent 0:0

Bunker izdržao

KRALJEV VRH – Igralište Šumice

Sudac: Kašnar (Paukovec)

Pomoćnici: Pajač (Orešje) i Drkulec (Lučenica)

VRH: Cingulin, T. Šimunović, Strugar, Pušek (od 55. Dašić), Tomić (od 46. Šturlan), Lacković, Grgec, Knjaz, Franjo, Ječmenjak, D. Šimunić

Trener: Petar Iskrić

ZRINSKI TEHNOVENT: Herceg, Šicl, Novoselec (od 60. Vrančić), Lehpamer, Draclin (od 80. Bekiri), Radek, Radovanić, Žganjer, Ištuk, Blažević, D. Jagodić (od 89. M. Jagodić)

Igrač utakmice: Nikola Herceg (Zrinski Tehnovent)

Igrači Zrinskog su došli u Kraljev Vrh s namjerom ne izgubiti i to im je uspjelo. Sve što obrana gostiju nije uspjela „počistiti“, na golu je spriječio Herceg koji je tako zaslužio epitet igrača utakmice.

Nakon desetog kola vodi Savski Marof s 22 boda, drugi je TOP s 20, Zrinski Tehnovent je dvanaesti s 11 bodova koliko ima i 13. Klokočevac.

RUKOMET - Mlađe kategorije RK Rudar igrale svoja redovna natjecanja

Stopostotan učinak

Mlade snage Rudara imale su vrlo uspješan vikend iza sebe, jer su u svim natjecanjima ostvarile pobjede.

U prvom krugu Prve hrvatske kadetske rukometne lige Rudar je uvjeljivo na otvorenju sezone ostvario dvije uvjerljive pobjede svladavši dobre goste iz Čakovca i Ivanca. U obje utakmice Rudari su bili bolji protivnik, a za istaknuti je borbenost i zalaganje cijele ekipe.

Rudar - San sport Čakovec 28:23 (11:13)

Rudar - Ivančica Ivanec 32:21 (17:11)

Ekipa Rudara nastupila je u sastavu: A. Guliš, E. Fresl 19, M. Vitko, N. Holetić 5, J. Lehpamer 6, M. Vraneković, F. Skendrović 3, D. Trčak 15, M. Štajnkler 6, A. Trčak 4, M. Ašanin, M. Petrić, F. Petrić, L. Majerić. Trener: V. Šujster

Mlađi kadeti Rudara 94. godište ostvarili su novu pobjedu u natjecanju Međužupanijske rukometne lige svladavši u 4. kolu ekipu Pavleka s uvjerljivih 6 golova razlike. U prvom dijelu gosti su imali prednost od 1 do 3 pogotka razlike, da bi Rudari u drugom dijelu s mnogo boljom obranom preokrenuli rezultat i ostvarili zasluženu pobjedu.

Rudar – Pavleki 33:27 (14:15)

Ekipa Rudara nastupila je u sastavu: I. Katanica, D. Tušinec, F. Skendrović 3, I. Ledinski 1, A. Skendrović, V. Kelečić 10, T. Štajnkler 2, M. Koščica 2, F. Cvetković, R. Kišiček 1, A. Skendrović 2, L. Gaća, D. Erbežnik, A. Trčak 11, L. Plevko, D. Tušinec.

U 4. kolu natjecanja MŽRL, 98. godište, ekipa Rudar 1 ostvarila je četvrtu uzastopnu pobjedu, svladavši uvjerljivo ekipu RŠ Jastrebarsko, a do prve pobjede došla je i ekipa Rudar 2 pobjedivši ekipu Ivanića.

Rudar 1 – RŠ Jastrebarsko 32:21 (16:8)

Rudar 2 – Ivanić 26:9 (14:3)

KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 2. kolo Hermes Analitica – Samobor 68:77 (29:37)

Održali im školu košarke

SAMOBOR: Samardžić 16, Močan 7, Perović, Šilobod, Hrvoj 11, Jurčević, Vlajčić 5, Nakić 3, Gašparac 11, Pižeta, Češkić 2, Ćorić 22. Trener: Milan Ličina

HERMES ANALITICA: Planinić, Šimunić, Repar, Mravak 23, Čelebija 2, Vlašić, Kopić 11, Samac 11, Dolić 7, Šujica 6, Basarac 8, Sarić. Trener: B. Bilafer

U prvih desetak minuta Samoborci su održali domaćinima Hermes Analitici, inače favoritima na papiru, pravu malu školu košarke. Nakon odličnih obrana "čovjeka" Močana, Ćorića i Samardžića i osvojenih lopti, Samoborci iz brzih polukontri atraktivno poentiraju i vrlo brzo imaju petnaestak koševa prednosti. Stečenu prednost Samoborci znalački održavaju do pred sam kraj, kada ipak nakon par minuta pada u igri domaćini dolaze na svega poen zaostatka. Tada se razigrao najiskusniji Samoborac Samardžić i s nekoliko ubačenih slobodnih bacanja postavio sve na svoje mjesto, a krilo Ćorić s pogođenom tricom samo potvrdio još jednu dobru partiju i zasluženu pobjedu Samoboraca.

Ovom pobjedom Samoborci uz Zrinjevac i Mladost i dalje ostaju na čelu lige kao jedine neporažene ekipe. U ekipi Samoboraca istakli su se učinkovitošću Ćorić s 22 i Samardžić sa 16 koševa. Kod domaćina istakao se učinkovitošću bek Mravak s 23 koša, ali valja istaći i gotovo nevjerojatnu stopostotnu učinkovitost ekipe iz slobodnih bacanja, tj. pogođenih 17 iz 17 pokušaja.

KOŠARKA - Kadeti – I.HRL – 1. kolo Samobor – Sisak 74:59 (33:19)

Ukrali im 60 lopti!

SAMOBOR: Belamarić 4, Mandalinić 16, Dragozet 6, Imbert 9, Levanić 12, Rendulić 2, Džimbeg 4, Vranić 4, Šuvaković I. 4, Šuvaković K. 13. Trener: Marin Sedlar

SISAK: Mihajlović 10, Rajković 3, Pavičić, Bolfek 6, Subašić, Vuljak 8, Fenrich 28, Klemenčić 2, Đeverlija 2, Krešić. Trener: F Hrs

Prvenstveno odličnom obranom, zonskim presingom, kojim gostima oduzimaju čak 60 lopti, Samoborci ostvaruju do kraja treće četvrtine preko trideset koševa razlike. Zadnju četvrtinu igraju rezerve Samoboraca, tako da gosti iz Siska uspijevaju smanjiti svoj uvjerljiv poraz.

U pobjedi Samoboraca najviše koševa postigao je Mandalinić, 16, ali ipak najzaslužniji za pobjedu su braća Ivan s 17 skokova i 16 ukradenih lopti te Karlo Šuvaković s triple double učinkom od 13 koševa, 17 skokova i 14 ukradenih lopti. Kod Siska istakao se učinkovitošću centar Fenrich s 28 koševa.

GIMNASTIKA - Samoborke osvojile 7 medalja u višeboju u 2. kolu Kupa Hrvatske

Zlatnoj Luciji najviše ocjene

U subotu, 17. listopada, istog dana kada je Robert Seligman osvojio 7. mjesto na konju s hvataljkama na gimnastičkom svjetskom prvenstvu u Londonu, gimnastičarke GK Samobor osvojile su 7 medalja u višeboju u 2. kolu Kupa Hrvatske – regija sjever u C programu, u organizaciji ZTD-a Hrvatski Sokol u Zagrebu.

Ekipno zlato pripalo je kadetkinjama Pauli Stier, Luciji Nemanić, Mariji-Sari Mihelić, Dori Živković i Ivi Barišić. Pojedinačno zlato u višeboju, ujedno svoju prvu medalju nastupajući za GK Samobor, s ukupno 60.950 bodova osvojila je Paula Stier (preskok 15.450, ruče 15.00, greda 14.900, tlo 15.600); srebrom se sa 60.900 bodova okitila Lucija Nemanić (15.700, 15.400, 14.500, 15.300), treće je mjesto prepušteno Varaždinki Neri Hainš (60.800), a onda su 4. ,5. i 6. mjesto, među 9 vježbačica, zauzele Marija-Sara Mihelić, Dora Živković i Iva Barišić.

Lanjska kadetska prvakinja države, jedna od samoborskih mladih sportskih nada i stipendistica Grada Samobora, sada juniorka, Lucija Kirschenheuter s ukupno 62.500 bodova osvojila je zlatno odličje. I ovaj je put briljirala na svojoj spravi – tlu, za koju je dobila najvišu ocjenu na ovome natjecanju 15.800. Za vježbu na ručama dobila je 15.750, za gredu 15.500 i preskok, na kojemu će morati poraditi do državnog natjecanja, 15.450. Srebrna Helena Kovačić s ukupno 62.100 bodova bila je najbolja na preskoku - 15.700 (ruče 15.700, greda 15.300, tlo 15.400). Nina Fresl s ukupno 60.600 bodova (15.300, 14.900, 14.900, 15.500), osvojila je brončanu medalju ispred Varaždinke Ane Friščić (60.100) i Zagrepčanke Nine Družetić (58.600). Šteta što nema još jedne samoborske vježbačice među juniorkama, jer bi im to omogućilo i ekipni nastup.

Seniorsko zlato osvojila je Anamarija Kovačić, i dalje bez konkurencije u ovoj regiji.

U kategoriji mlađih kadetkinja nastupile su Ema Mihelić te, po prvi put, Jelena Lesjak i Nika Barišić.

Pred samoborskim je vježbačicama još jedno kolo kupa Hrvatske te za mjesec i pol državno prvenstvo. Ovo je natjecanje pokazalo njihovu dobru formu, koju će trenerice Martina Bublić, Aida Badić i Andreja Ivić još dorađivati na redovitim treninzima, te dvodnevnoj trening suradnji s GK Vindijom iz Varaždina i njihovim trenerom Emilom Šanjekom.

K.K.

KARATE - Tradicionalni Kachikan cup - Nitra, Slovačka, 17. listopada

Četiri medalje stigle iz Nitre

17. listopada u slovačkom gradu Nitri održan je tradicionalni Kachikan cup, natjecanje u karateu za mlađe uzrasne kategorije (7-18 godina).

Turnir je poznat po velikoj koncentraciji kvalitete na jednom mjestu, ali ove godine iz organizatoru nepoznatih razloga to nije bilo kao prethodnih godina. Tako je turnir okupio 320 natjecatelja iz samo 3 države (Slovačka, Mađarska i Hrvatska).

U Nitru je otputovalo i petero predstavnika Samobor-Anindola: kataši Toni Vuković i Rebecca Smolčić te borci Filip Kolarec, Leon Kovačić i Renato Brković. Samoborci su još jednom potvrdili svoju kvalitetu i osvojili četiri odličja.

Najprije su bronce osvojili Rebecca i Toni, koji su nakon 3 pobjede izgubili tek u polufinalu i na kraju uvjerljivo osvojili 3. mjesto kroz repasažni susret.

U kategoriji do 57 kg su nastupili Filip Kolarec i Leon Kovačić. Ta kategorija je bila najkvalitetnija na cijelom natjecanju, jer se u njoj tražio slovački predstavnik za predstojeće SP u Maroku. I u takvoj konkurenciji Filip i Leon su pokazali iznimnu kvalitetu i izgubili tek u polufinalu. Leon je uspio u repasažnoj borbi pobijediti vrlo kvalitetnog suparnika i osvojiti 3. mjesto, dok Filipu to nije pošlo za rukom. Posljednji je nastupio Renato Brković u kategoriji juniora +76 kg i nakon tri odlične borbe osvojio je zlatno odličje.

Prema viđenom u Nitri, vodstvo kluba može biti zadovoljno trenutačnom formom svojih natjecatelja te će nastaviti raditi po zacrtanom planu i programu s glavnim naglaskom na prosinac, kada će se birati reprezentacija za EP u Turskoj u veljači 2010. godine.

KARATE - 7. Zagreb karate fest - Dom sportova, 17. listopada

Mladi i perspektivni

U subotu, 17. listopada, Zagrebački karate savez i Karate klub Princ organizirali su 7. po redu festival karatea pod nazivom Zagreb karate fest.

Samoborske mlade karateke Samobor-Anindola osvojili su u konkurenciji oko 300 natjecatelja ukupno deset medalja u borbama i 4 medalje u konkurenciji kata. Na ovom turniru neki su nastupili prvi puta u svojoj karijeri te su pokazali zavidnu vještinu, a neki od njih su skrenuli pozornost na sebe.

U svakom slučaju, ovaj turnir je pokazao da samoborski karate klub ima veliku i perspektivnu budućnost te da je orijentacija na rad s mladima jedino ispravna.

Prva mjesta su osvojili:

Nika Medved - kate mlađe učenice

Luka Meštrović – kate učenici

Ekipa mlađih učenica – kate (Perović, Medved, Kovačić)