KOŠARKA - SENIORI – A2 LIGA – 1. kolo Samobor - Bosco 96:63 (45:34)

Pobjedom na čelo

SAMOBOR: Samardžić 13, Močan 8, Gionechetti 6, Šilobod 2, Hrvoj 13, Jurčević 8, Pižeta 6, Nakić 4, Gašparac 12, Vlajčić 16, Češkić 3, Ćorić 5. Trener: Milan Ličina

BOSCO: Radićev, Perić 3, Anić 7, Pehar 10, Barokčić, Kežman 9, Vlaho 2, Rajić 9, Bora 1, Skelić 11, Čutuk, Primorac 11. Trener: J. Tus

Na početku utakmice Samoborci forsiraju šuteve iz neizrađenih situacija da bi što prije došli do vodstva, tako da su gosti poveli s 5 koševa prednosti. Ipak, do kraja četvrtine Samoborci dobrom obranom i strpljivijim napadima ostvaruju prednost.

Početkom druge četvrtine gosti ne uspijevaju gotovo pet minuta postići koš protiv odlične obrane Samoboraca koji se odljepljuju na dvadesetak razlike. Nakon nekoliko grešaka Samoboraca gosti uspijevaju do kraja poluvremena smanjiti na desetak razlike.

Drugo poluvrijeme Samoborci pojačavaju maksimalno u obrani i s brzim kontranapadima i atraktivnim zakucavanjima vrlo brzo odlaze na četrdesetak koševa prednosti. Na kraju više nego uvjerljiva pobjeda Samoboraca kojom su izbili na prvo mjesto lige.

Kod Samoboraca odlično, gotovo bez greške, odigrao je centar Vlajčić sa 16 koševa. Uz njega istakli su se učinkovitošću Samardžić i Hrvoj s po 13 koševa, te bek Gašparac s 12 koševa i čak 10 skokova.

Kod Bosca istakli su se Primorac i Skelić, oba s po 11 postignutih koševa.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 9. kolo

Bestovje – Rakitje 1:0 (0:0)

Rezervist Borić za tri boda

BESTOVJE – ŠC Bestovje

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Grubač (Zaprešić) i Marčetić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Borić(85)

BESTOVJE: Mesec, Avsec (od 58. Lukač), Fadljević (od 46. Borić), Pavlović, K. Barun, Đaković, Mikek, M. Barun (od 79. Selimović), Bećirović (od 58. I. Matijević), Baksa (od 90. K. Gržan), Softić

Trener: Vlado Gržan

RAKITJE: Divković, Mihelić, Golub, K. Vrdoljak, D. Martinčević, Nuić, Mikulin (od 83. Debeljak), Hlevnjak, Horvat (od 89. Sinković), Balaško (od 57. Keleković), K. Martinčević

Trener: Tomislav Kakuk

Igrač utakmice: Armin Softić (Bestovje)

Jedan pogodak u mreži Rakitja bio je dovoljan da svi bodovi ostanu u Bestovju. Strijelac gola vrijednog tri boda bio je rezervist Borić pet minuta prije kraja susreta.

Bregana – Galgovo 3:0 (0:0)

Na krilima Sokolovića

Sudac: Novak (Pušća)

Pomoćnici: Podolšak (Zdenci) i Solenički (jJaska)

Strijelci: 1:0 Berisha(57), 2:0 Ivančić(67), 3:0 Berisha(75)

BREGANA: Vitko, A. Andabak, I. Andabak, Dumić, Ivančić, Sokolović, Vlašić, Berisha, Jurković (od 76. Šaldić), Nider (od 82. Radovanić), Župančić (od 82. Grdanjski)

GALGOVO: J. Razum (od 76. Peršin), I. Makarun (od 70. M. Šoić), D. Lisec (od 62. I. Razum), T. Razum. S. Šoić, M. Makarun, L. Razum, Ig. Razum (od 77. Balen), M. Lisec, Konosić, Sirovica

Trener: Zdravko Konosić

Igrač utakmice: Tomislav Sokolović (Bregana)

Nova pobjeda Bregane u kojoj je Vitko uspio svoju mrežu sačuvati netaknutom. Na poluvrijeme se odlazi početnim rezultatom da bi tek u nastavku domaćini na krilima Sokolovića (dvije asistencije) i Berishe (dva gola) osigurali šestu prvenstvenu pobjedu.

Croatia (P) - Novaki 5:1 (1:1)

Četri komada u 20 minuta

POJATNO – Igralište Croatie

Sudac: Kakša (Bistra)

Pomoćnici: Zajec i Mandić (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Butek(2), 1:1 Bajan(13), 2:1 Baković(70), 3:1 Rendulić(73), 4:1 Džanko(75), 5:1 Džanko(85)

CROATIA POJATNO: Colarić, Antolić (od 89. Slatković), Kuš, Butek, Barbić, Pokupec, Brlek, Rendulić, Džanko (od 86. Šporčić), Miletić, Mijatović

NOVAKI: Gerle, Bungić (od 50. Vrkić), Genus, Popović, Podnar, Đumlija (od 46. Jurić, od 61. Osojnik), Bajan (od 80. Tunjić), Petković (od 46. Bagarić), Batarilo – Čerdić, Nemet, Ilikić

Trener: Kristijan Cesarec

Igrač utakmice: Matija Džanko (Croatia)

Do ovog kola zadnja momčad lige uvjerljivo je pobjedila Novake, iako rezultat pomalo vara. Naime, sve do 70. minute na semaforu je stajalo 1:1 da bi u zadnjih dvadeset minuta domaćini čak četiri puta spremili loptu iza leđa nemoćnog Gerlea. Strijelac za goste bio je Bajan u 13. minuti.

Nakon devetog kola vodi Vatrogasac (Z) s 25 bodova, drugi je Zaprešić s 20 koliko ima treća Bregana, peto je Bestovje sa 16 bodova, sedmi su Novaki s 15, dok je Rakitje na dvanaestom mjestu sa 7 bodova.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 8. kolo

Rakitje – Bregana 1:1

Krašić – Bestovje 2:1

Novaki – Mladost (KD) 5:0

Nakon osmog kola vodi Vatrogasac (Z) s 22 boda, drugi je Zaprešić sa 17 koliko ima i treća Bregana, Bestovje je peto s 13 bodova, Novaki su šesti s 12, dok je Rakitje na dvanaestom mjestu sa 7 bodova.

ATLETIKA - Pojedinačno prvenstvo u Varaždinu

1 zlatna, 2 srebrne i 1 brončana medalja

Atletski klub Samobor 10. listopada ponovno je nastupio u Varaždinu na pojedinačnom prvenstvu.

Takmičenje je započelo bacačkim disciplinama, a vrijedi istaći Magdu Relić, koja je osvojila zlatnu medalju u bacanju vortexa, s bačenih 36,50 m. Drugoplasirana je bila Dolores Ćosić, s bačenih 35,96 m. Hana Erbežnik bila je 13., Marta Šimrak 14., a Barbara 15.

U bacanju vortexa Leon Koražija osvojio je 2. mjesto i srebrnu medalju za bačenih 40,50 m.

Filip Kufrin je na 200 m s 32,15 sek osvojio 3. mjesto i brončanu medalju, koja će mu ostati u dragom sjećanju, jer napušta limače i od iduće godine nastupat će za mlađe kadete.

Na 60 m su nastupile Ozana Bedeničić (8. mjesto), Dora Španović (17. mjesto), Ira Svea Čumbrek (22. mjesto), Lucija Milaković (23. mjesto), Barbara Račić (25. mjesto), Dora Pavliša (27. mjesto), Petra Šimrak (30. mjesto).

Na 200 m nastupile su Lucija Žganjer (8. mjesto), Arianna Dukić (12. mjesto), Emanuela Mažar (13. mjesto).

U skoku u dalj s platforme Ema Telišman bila je 13., a Dora Katušić 19.

Djevojke su štafetu 4x100 m završile na 6. mjestu i poboljšale rezultat za 2 sekunde (01:03,69).

Na 60 m nastupili su Damjan Lacković (7. mjesto), Franko Stanić (14. mjesto), Kruno Fadljević (24. mjesto), Luka Kovačić (28. mjesto) i Marko Posavec (28. mjesto).

Na 200 m Filip Kufrin bio je 3., mlađi brat Lovro Kufrin 10., a Antonio Jumić 11.

U skoku u dalj Marin Muheljić bio je 10., a u vortexu Leon Koražija 2. i Luka Janković 6.

Dečki su štafetu 4x100 m otrčali za 01:03,27, poboljšali rezultat za 2 sekunde i osvojili 4. mjesto.

Stariji kadeti Lovro Librić, Antonio Žganjer, Filip Koražija i Matija Fabek (mlađi kadet) nastupili su u štafeti 4x300 m i osvojili 4. mjesto.

G.K.Jumić

FOTO Leon, Filip, Magda i Dolores

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 9. kolo

Zrinski Tehnovent - Klokočevac 2:2 (1:0)

Susjedi - bratski

Sudac: Šimunović (Lomnica)

Pomoćnici: Dragila i Rožić (oba iz Buševca)

Strijelci: 1:0 Mataušić(30), 1:1 Matijaščić(60), 2:1 Kulašević(72), 2:2 Mihelčić(82 – 11m)

ZRINSKI TEHNOVENT: Herceg, Hržić (od 80. Bekiri), Novoselec, Lehpamer, Draclin (od 75. Radek), Blažević, Radovanić, Mihelčić (od 75. Vrančić), Ištuk, Mataušić, D. Jagodić

KLOKOČEVAC: Poljak, Janjić, Dam. Celizić (od 67. Brajković), Dan. Celizić, Janžić, Sokolović, K. Bošnjak (od 46. Kulašević), Kos, Matijaščić, M. Bošnjak (od 80. Petrić), Ćosić

Crveni karton: Mataušić(61)

Igrač utakmice: Luka Novoselec (Zrinski Tehnovent)

U susretu momčadi sa Samoborskog područja koje se nalaze u donjem dijelu tablice nije bilo pobjednika. Stotinjak gledatelja nakon pola sta igre obradovao je Mataušić golom za 1:0, a tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme. U nastavku nakon sata igre Matijaščić pogađa za 1:1, a samo minutu kasnije domaćini ostaju s 10 igrača na trenu nakon što je Mataušić dobio drugi žuti karton. No, s igračem manje domaćini preko Kulaševića ponovno dolaze do prednosti, ali je ne zadržavaju do kraja utakmice jer je Mihelčić u 82. minuti precizan s 11 metara.

Jamnica - TOP 2:2 (0:1)

Prosuli sigurno vodstvo

PISAROVINA – Igralište Jamnice

Sudac: Mihalj (Velika Mlaka)

Pomoćnici: Bugarinović (Graberje) i Dolibašić (Novo Čiće)

Strijelci: 0:1 Sumrak(29 – ag), 0:2 Žlender(70), 1:2 Vračević(73), 2:2 Kvesić(76)

JAMNICA: Sablić, Sumrak (od 74. Šimanović), Tuka, Kvesić, Luketić, Janječić, Kelava, Mihalić, Mraković, Vračević, I. Patljak

Trener: Jasmina Ganić

TOP: Husak, Maceković (od 61. Vranešić), I. Meglajec, Klingor, G. Meglajec, Vratarić, Hodak (od 75. Puntarec), Dakić (od 79. Skukan), Žlender, Žižić, Jordan

Igrač utakmice: Dalibor Žlender (TOP)

Veliku priliku da zasjednu na prvo mjesto tablice propustili su igrači TOP–a. U 70. minuti imali su sigurno vodstvo od 0:2, ali su u samo 6 minuta sve to prosuli. Gosti su stigli do minimalnog vodstva autogolom Sumraka, a za povećanje prednosti bio je zaslužan u zadnje vrijeme odlični Žlender. Za raspodjelu bodova od strane domaćina najzaslužniji su Vračević i Kvesić.

Nakon devetog kola vodi Savski Marof s 19 bodova, druga je Sloga (K) s 18, TOP je na trećem mjestu sa 17 bodova, Zrinski Tehnovent je dvanaesti s 10, dok je Klokočevac na petnaestom mjestu s 8 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 8. kolo

Klokočevac – Sloga (K) 0:3 (0:0)

Vodeći pokazali snagu

Sudac: Rašić (Zaprešić)

Pomoćnici: Škrlin (Bistra) i Župan (Jakovlje)

Strijelci: 0:1 Kovačević(48), 0:2 Ovčariček(60), 0:3 Korman(80)

KLOKOČEVAC: Poljak, Petrić (od 62. Šeperić), Dan. Celizić (od 46. Brajković), Sokolović, Janžić, Janjić, Dam. Celizić, Kos, Ćosić, K. Bošnjak (od 60. Kulašević), M. Bošnjak (od 58. Beloša)

SLOGA KRIŽ: Rendulić, Podgorski (od 62. Sokolić), Đerek, Milikinušić, Korman, Renić, Bradić, Karašić (od 50. Pleteš), Ovčariček, Kovačević (od 62. Vorel), Marjanić

Igrač utakmice: Goran Kolman

Vodeća momčad lige je tek u nastavku pokazala svoju snagu te s s lakoćom odnosi bodove iz Klokočevca. Kovačević je u 48. minuti pogodio pokraj nemoćnog Duspare za 0:1, a nakon sata igre rezultat je 0:2 (strijelac Ovčariček). Priču na igralištu Stjepan Celizić Bajdo dovršio je Korman desetak minuta prije kraja susreta.

TOP – Rugvica 2:0 (1:0)

U režiji Žlendera

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Šulentić (Velika Gorica)

Pomoćnici: Šimunović (Lomnica) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 1:0 Žlender(11), 2:0 Žlender(90)

TOP: Husak, I. Meglajec, Puntarec (od 67. Vidmar), Klingor, Vratarić, Vukas (od 72. Divjak), Hodak (od 76. Skukan), Dakić, Žlender, Jakopec (od 81. Maceković), Jordan

RUGVICA: Ivančan, Pongrac, Điđa (od 76. Marić), Smolko (od 75. Stipić), Dokić, Tokić, Palešić (od 70. Šimunić), Bencek, I. Fišter, K. Fišter, Stipić

Trener: Zoran Tomčić

Dva pogotka raspoloženog Žlendera donjela su petu prvenstvenu pobjedu TOP–u. Prvi pogodak Žlender je postigao u 11. minuti, a drugi u posljednjim trenucima susreta kada su gosti krenuli na sve ili ništa.

Klas - Zrinski Tehnovent 6:0

Nakon osmog kola vodi Sloga (K) sa 17 bodova, drugi je TOP sa 16, Zrinski Tehnovent je jedanaesti s 9, dok je Klokočevac na četrnaestom mjestu sa 7 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 11. kolo

Samobor – Sokol 2:2 (2:0)

Miško odnio bodove

Sudac: Blagić (Sisak)

Pomoćnici: Planinić (N. Kapela) i Đuranec (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Puškarić(7), 2:0 Hainešek(30), 2:1 Faltis(80), 2:2 Miško(82)

SAMOBOR: Štefković, Kumerički (od 50. Hržić), Hainešek, Kasalo (od 57. Čejvan), Frajt, Kumerički, Puškarić, Horvat, Mišura, Grgečić, Pavlović

Trener: Zdenko Jedvaj

SOKOL: Vein, Cvitanović, Nežić, Vulinec (od 46. Zorko), D. Faltis, Buić, Blažević, Miško, Ivanović (od 20. Z. Faltis), Gligić, Kamenščak (od 46. Šenija)

Trener: Krešimir Rede

Igrač utakmice: Nenad Vein (Sokol)

Sve je nakon prvog dijela u Hebrangovoj izgledalo sjajno – sigurnih 2:0 za domaćina uz još nekoliko propuštenih prilika (jedanaesterac Puškarića). U nastavku pak, potpuno druga slika. Momčad iz Velike Ludine je zagospodarila terenom te je Štefković nekoliko puta krajnjim naporom „skidao“ udarce gostujućih igrača. Ipak, ni on nije imao riješenja u 80. i 82. minuti kada su precizni bili Faltis i Miško te sada vrh tablice samoborcima bježi za već osjetnih 6 bodova.

Dugo Selo - Sava 2:1 (2:1)

Ko ide po selu...

DUGO SELO – Igralište SRC Dugo Selo

Sudac: Perković (Sisak)

Pomoćnici: Kos (Mraclin) i Mustapić (Velika Gorica)

Strijelci: 0:1 Kukolja(18), 1:1 Mesić(20), 2:1 Mesić(42)

DUGO SELO: Ratkajec, Falčević, maroš, Beraković, Lešković, Mamuza, Cvijanović (od 82. Filipović), Mesić, Ivanišević (od 4. Tulić), Živčić, Vujić

Trener: Miroslav Škrlec

SAVA: Duspara, Kukolja (od 59. Sastić), Drenški, Golemović, Čakanić, Ovčariček, J. Matošević (od 84. M. Matošević), Stipić (od 66. Rasi), Šikić, Stričević, Kočnar

Trener: Siniša Krajač

Igrač utakmice: Mesić (Dugo Selo)

Peti uzastopni poraz zabilježili su igrači Save na gostovanju u Dugom Selu. Već u 18. minuti Kukolja je doveo goste u prednost, ali radost strmčana je bila kratkog vijeka – Mesić je u 22. poravnao na 1:1. Do poluvremena isti igrač volejem u potpunosti preokreće rezultat. U nastavku se stanje na semaforu više nije mijenjalo te svi bodovi ostaju u Dugom Selu.

Nakon jedanaestog kola vodi Libertas s 25 bodova, drugo je Dugo Selo s 22, Samobor je šesti s 19, dok je Sava na jedanaestom mjestu s 13 bodova.

AUTOMOBILIZAM - Državno prvenstvo u autoslalomu

Laušin junior briljira na autoslalomu

Dva vikenda zaredom održana su tri natjecanja u autoslalomu. 3. i 4. listopada održana su dva natjecanja u Novom Marofu. Brojka od 120 natjecatelja pokazala je da nema krize među slalomašima.

Prvo natjecanje organizirao je AK INA. Za SAK Samobor nastupila su četiri vozača: Tona Laušin, Goran Laušin, Ivan Majić i Fran Jure Vrbančić. Vozili su odlično i u konkurenciji klubova osvojili treće mjesto. Briljirao je Goran Laušin koji je osvojio treće mjesto u svojoj prvoj natjecateljskoj sezoni. Majić, Tona Laušin i Vrbančić bili su nešto slabiji, a novi izazov bilo je novo natjecanje već drugi dan, u organizaciji AK Zanatlije.

U nedjelju se je među vozačima osjetio umor, a samoborska ekipa ponovno je bila vrlo dobra. Goran Laušin je bio peti, Majić sedmi, Tona Laušin deveti, a Vrbančić dvadeset i šesti.

Tjedan dana kasnije održano je natjecanje u Rijeci na Preluci. To je jedna od dražih staza među vozačima, iako je među opasnijima. Sve je dobro prošlo, nije bilo većih razbijanja. Nakon Rijeke ostalo je još jedno, zadnje, natjecanje u Mokošici kraj Dubrovnika. Nakon njega znat ćemo i konačan redoslijed.

Tona Laušin je za sada treći, Goran Laušin šesti, a Majić osmi. Zadnje natjecanje još može dosta toga promijeniti, a pred automobilistima je prvo na redu natjecanje u ocjenskom rallyju, na Sljemenu, 17. i 18. listopada.

KARATE - 16. memorijalni turnir Slavonski Brod 2009

Lenard, Kovačević i Svetić zlatni

U spomen na poginule bojovnike Domovinskog rata i članove Karate kluba Slavonski Brod, istoimeni klub organizirao je, pod visokim pokroviteljstvom MUP-a RH, 16. po redu memorijalni karate turnir koji je ove godine okupio 560 sportaša iz Hrvatske, BiH, Slovačke i Slovenije.

Turnir je izbornicima gore navedenih država poslužio kao jedan od provjernih pred svjetsko kadetsko, juniorsko i mlađe seniorsko prvenstvo (Maroko, 5.-8.11.).

I KK Samobor-Anindol imao je svoje predstavnike u Slavonskom Brodu, koji su, osim odličnih ostvarenih rezultata, pokazali i visoku razinu forme.

Najviše su pokazali upravo oni za koje je to u ovom trenutku i najvažnije, a to su putnici za svjetsko prvenstvo – Ana Lenard i Haris Kovačević. To, nažalost, nije uspjelo Mateju Tomazinu, koji je pred kraj prvog meča atraktivnim nožnim udarcem povrijedio svog suparnika te je ostao bez plasmana.

Ana je bila odlična, a nakon osvojenog naslova prvaka Hrvatske te drugog mjesta na Croatia Openu, u Slavonskom Brodu je pobijedila sve svoje suparnice te svima dokazala da hrvatska reprezentacija u njoj ima jakog aduta u Maroku.

Haris je nakon slabog nastupa na Croatia Openu u Slavonskom Brodu ponovno blistao, pobijedio u pet teških mečeva i svojim nastupom pobudio nade te nagovijestio da se i od njega u Maroku može očekivati visok učinak.

Treće zlato za Samobor-Anindol uknjižio je Dario Svetić, koji je u kategoriji do 67 kg briljantnim nastupom nagovijestio predstojeću sjajnu sezonu. Dario je mlađim suparnicima dao do znanja da će morati još puno raditi ukoliko ga žele pobijediti.

Dobar nastup imali su još Zrinka Pezer, Križan Pezer i Filip Barlović, ali ovog puta nisu stali na postolje za dodjelu medalja.

Idući vikend mladi samuraji Samobor-Anindola putuju u slovačku Nitru, na još jedno međunarodno sportsko nadmetanje i druženje.

Izvrsni rezultati KK Bregana

Dijana Ćosić i Karlo Pejić izborili odlazak na Svjetsko prvenstvo u Maroko

Članovi KK Bregana nastupili su na turniru s dosta uspjeha. U kategoriji juniora do 61 kilograma, Karlo Pejić je uvjerljivom pobjedom nad konkurentom iz Daruvara osigurao nastup u Maroku. Karlo je odradio izuzetno motivirano i atraktivno pa je veselje trenera Gorana Romića i članova kluba koji su ga bodrili bilo još veće.

Ovo je bio povijesni dan za Karate klub Bregana, jer će u Maroku, uz Karla Pejića, nastupiti i Dijana Ćosić u kategoriji kadetkinja do 54 kg.

Dijana je već ranije osigurala odlazak na SP, pa je njen nastup na turniru u Slavonskom Brodu bio dobar trening i isprobavanje nekih taktičkih varijanti u međunarodnoj konkurenciji. S tri uvjerljive pobjede ušla je u finale, a onda je u nešto ležernijem nastupu tijesno poražena pa se morala zadovoljiti srebrom.

U kategoriji mlađih kadetkinja do 45 kg brončanu medalju osvojila je Paula Andričević koja se polako vraća u formu.

U Brodu je nastupila i Stefani Filipić, koja je nakon dvije pobjede zaustavljena u četvrtfinalu kategorije kadetkinja do 54 kg.

ŠKOLSKI SPORT - STOLNI TENIS - Gradsko natjecanje

Sveta Nedelja u obje konkurencije najbolja

U petak, 2. listopada, u OŠ Sveta Nedelja okupili su se stolnotenisači i stolnotenisačice osnovnih škola na svom gradskom natjecanju. U kategoriji djevojčica na turnir su se prijavile samo dvije ekipe, koje su u međusobnom ogledu odlučile o prvaku i predstavniku za županijsko natjecanje. Učenice OŠ Sv. Nedelje pobijedile su učenice OŠ Milana Langa iz Bregane rezultatom 3:0.

Za prvoplasiranu ekipu ŠŠD Žabac OŠ Sveta Nedelja nastupile su Lucija Vlašić i Lucija Mamić, a voditelj ekipe bila je Ivana Rodić.

U kategoriji dječaka na natjecanje su se prijavile četiri ekipe. U mini ligi prvo mjesto je osvojila ekipa OŠ Sveta Nedelja, s tri glatke pobjede. Drugo mjesto osvojila je ekipa OŠ Samobor, s dvije pobjede i jednim porazom. Treće je bila ekipa OŠ Milana Langa iz Bregane s jednom pobjedom i dva poraza, dok je posljednje plasirana ekipa bila OŠ Rude, s tri poraza.

Tako će nas i ove godine na županijskom natjecanju predstavljati u obje kategorije ekipe OŠ Sveta Nedelja.

Z.F.

ŠKOLSKI SPORT - RUKOMET - Gradsko natjecanje

Rudari se "prošetali" i ove godine

U subotu, 10. listopada, održano je u dvorani OŠ Bogumila Tonija Gradsko natjecanje u rukometu za učenike osnovnih škola gradova Samobora i Svete Nedelje, na kojemu je sudjelovalo maksimalnih šest ekipa. Igralo se po grupama, a najbolji u grupama odlučili su o prvaku za ovu školsku godinu.

Na vrlo izjednačenom turniru odskakala je po kvaliteti ekipa OŠ Rude, koji su se i ove godine uvjerljivo i nadmoćno "prošetali" turnirom. Ostalih pet ekipa igralo je klasični školski rukomet, što je ove godine dalo i draž ovom natjecanju.

Ekipa OŠ Rude je u finalu pobijedila ekipu OŠ Milana Langa iz Bregane rezultatom 14:3. Treće mjesto osvojila je ekipa OŠ Bogumila Tonija, koja je u utakmici za treće mjesto pobijedila ekipu OŠ Svete Nedelje rezultatom 12:11. Peto mjesto pripalo je ekipi OŠ Mihaela Šiloboda iz Svetog Martin pod Okićem, koja je u utakmici za peto mjesto pobijedila ekipu OŠ Samobor rezultatom 10:1.

I ove godine je naš predstavnik na županijskom natjecanju OŠ Rude.

Z.F.

FOTO: Pobjednička ekipa: ŠŠD Rovi OŠ Rude: Filip Cvetković, Dominik Fulir, Marko Koščica, Martin Kupres, Andrej Skendrović, Antonio Skendrović, Andrej Trčak, Tomislav Štajnkler, Luka Plevko, Domagoj Seničar, Lovro Gaća, Zoran Frketić i Matej Fresl i voditelj ekipe Milan Jelenić

KYOKUSHINKAI KARATE - Međunarodno natjecanje u mađarskom Tarjanu

Tri bronce za Samobor i Hrvatsku

Prvo ovosezonsko natjecanje nakon ljetne stanke bilo je u mađarskom gradiću Tarjanu. U konkurenciji preko dvjesto natjecatelja iz Mađarske, Slovačke i Hrvatske nastupila su četiri natjecatelja iz Samoborskog KK Mladost: Marija i Fran Lukšić, Vanja Žabčić i Matea Hodonj, koji su predstavljali Hrvatski kyokushin karate savez, a nastupili su u kata dijelu natjecanja.

Natjecanje u katama za naše je mlađe uzraste bilo po prvi put organizirano izvan granica Hrvatske, no odličan rezultat nije izostao. Naše predstavnice okitile su se brončanim medaljama: Marija Lukšić u kategoriji godišta '98.-'97., a Vanja Žabčić i Matea Hodonj u kategoriji godišta '96.-'95. Fran Lukšić, nažalost, nije stigao do odličja, no ovo natjecanje je jedno dobro iskustvo i smjernica za daljnje pripreme natjecatelja u katama.

Samo natjecanje je bilo odlično organizirano, a na ceremoniji otvorenja shihan Furko Kalman, predsjednik mađarskog kyokushin karate saveza, publici i natjecateljima predstavio je i odao priznanje osvajačima medalja s nedavno održanog svjetskog prvenstva u Mađarskoj (Rosza Gabor, Szepei Chenge, Peto Kristian, Abraham Edit).

Na natjecanju su predstavili i mađarske juniorske reprezentativke u katama (Marmarosi Henriettu i Magyari Doru), koje su se na ovogodišnjem europskom prvenstvu okitile zlatnom i srebrnom medaljom (i ovdje su se popele na najviše stepenice pobjedničkog postolja), te nastup juniora i veterana u borbama.

Iduće natjecanje je domaće, 24. listopada u Varaždinskim toplicama, a organizirano je za sve uzraste u katama i borbama.