KOŠARKA - SENIORI – Ljetna liga - 3. kolovoz Samobor - Cedevita 80:94 (37:43)

Gosti nepogrešivi za tri poena

SAMOBOR: Samardžić 4, Jurčević B. 10, Gionechetti 8, Šilobod 2, Hrvoj 3, Jurčević P. 6, Vlajčić 17, Nakić 9, Gašparac 9, Begić 8, Ćosić 2, Močan 2. Trener: Milan Ličina

CEDEVITA: Bašić 30, Stojković 4, Petrić 25, Bagarić 6, Lebo 7, Čurić 4, Lovrić 11, Jurković 7. Trener: Ivan Meheš

Izuzetnom preciznošću gosti krajem prve četvrtine ostvaruju prednost od 11 koševa. Sljedećih 15 minuta prvenstveno čvrstom obranom Samoborci uspijevaju smanjiti zaostatak na samo jedan koš. Međutim, od polovice treće četvrtine do kraja utakmice gosti nepogrešivo pogađaju 8 trica, od kojih je najbolji gostujući igrač Bašić pogodio čak 6 uz samo jednu promašenu. Uz ovakvu učinkovitost gostiju, ali i loše šutiranje slobodnih bacanja domaćih igrača nije bilo nade za pobjedu Samoboraca.

Kod Samoboraca daleko najbolji igrač je bio Vlajčić sa 17 koševa uz samo jedan promašaj, a uz to je i skupio najviše skokova - 8.

Kod gostiju izuzetno učinkoviti su bili Bašić s 30 i Petrić s 25 koševa.

NOGOMET - 3. HNL zapad – 31. kolo Samobor – HAŠK 1:2 (0:0)

Zbogom 3., 4. stižemo!

Sudac: Vasiljević (Fažana)

Pomoćnici: Pamić (Pamići) i Čavarović (Buje)

Strijelci: 0:1 Ćorić(56), 1:1 Ašanin(60 – 11m), 1:2 Kvržić(65)

SAMOBOR: F. Štefković, Luketić, Novak, Čakanić, Raić (od 73. Kumerički), Puškarić, Brujić, Ašanin, Grgečić, Hasnek, Kovačić (od 56. Mišura)

Trener: Stjepan Čordaš

HAŠK: Lerga, Anić, Novak, Juroš, Pukljak (od 53. Prskalo), Sklepić, Čorić, Božić, Čavala (od 90. Palčić), Gabrić, Stjelja (od 53. Kvržić)

Trener: Krešimir Sunara

Crveni karton: Luketić(37)

Igrač utakmice: Marijo Ćorić (HAŠK)

U predposljednjoj utakmici pred domaćim kibicima Samoborci su upisali novi poraz i tako zapečatili sudbinu (iako ne još teoretski) što se tiče nastupa u trećoj ligi. Ključni detalj utakmice dogodio se u potpuno (prilikama) praznom prvom dijelu i to u 37. minuti kada zbog obostranog naguravanja i udaranja Luketić dobiva žuti karton, a pošto je već imao jedan morao je otići pod prijevremeni tuš. U nastavku prvu priliku imaju brojčano inferiorni domaćini – udarac Brujića s desetak metara završava na prečki. Gosti brzo kažnjvaju plitko postavljenu domaću obranu te Ćorić "1 na 1" vara Štefkovića za 0:1. Rezultat je vraćen na onaj početni samo nekoliko minuta kasnije kada gosti neoprezno ruše Ašanina u šesnaestercu, a on sam s kreča poravnava rezultat. Ipak, 5 minuta kasnije Kvržić na potpuno identičan način (kao Ćorić) ponovno vraća prednost na stranu „akademika“ koji do kraja utakmice sigurno čuvaju prednost.

Nakon 31. kola vodi Rudeš sa 72 bodova, drugo je Lučko sa 61, dok je Samobor na osamnaestom mjestu s 26 bodova.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 22. kolo Rudar – Masimir 35:21 (15:12)

Na kraju ipak peti

U posljednjoj prvenstvenoj utakmici Rudari su ugostili ekipu Maksimira te su, nakon dobre i na trenutke atraktivne igre, zabilježili visoku pobjedu 35:21. Tijekom utakmice Rudari su bili borbeniji, želeći se pobjedom oprostiti od svojih vjernih navijača koji su i na ovoj utakmici u velikom broju ispunili tribine dvorane škole Bogumila Tonija.

Najbolji u redovima Rudara bio je Hrvoje Štibohar s 11 postignutih golova, a efikasnošću su se istakli Petar Fresl i Zoran Fabeković s po 5 postignutih golova.

Na kraju, rukometaši Rudara završili su natjecanje u 2. HRL zapad na vrlo dobrom petom mjestu, s jednakim brojem osvojenih bodova kao i četvrtoplasirana Kozala, ali sa slabijim međusobnim omjerom. Pred početak natjecanja želje i očekivanja bili su plasman od trećeg do petog mjesta, što se pokazalo kao realna procjena. Možda se tijekom prvenstva mogao skupiti koji bod više, čime bi i plasman na ljestvici bio bolji, ali ostvarenim Rudari trebaju biti više nego zadovoljni. Tijekom prvenstva ekipe Senja i Mladog Rudara iz Labina pokazale su najviše i zasluženo su osvojile 1. i 2. mjesto, dok su o poretku od trećeg do petog mjesta odlučivale nijanse. Prvoplasirani dvojac, koji ima znatno veći proračun od ostatka lige, pokazao je i najveće ambicije za ulazak u viši rang natjecanja.

Pred rukometašima Rudara predstoji dugo ljeto i dovoljno vremena za kvalitetne pripreme, kako bi što spremniji ušli u sljedeću natjecateljsku sezonu, a na upravi kluba je obveza da se osiguraju što bolji uvjeti za provedbu istih.

RK Rudar: P. Fresl 5, V. Kušička 2, D. Trčak, E. Fresl 2, S. Šujster 1, J. Cvetković 3, M. Štajnkler, H. Štibohar 11, Z. Fabeković 5, A. Tutavac, J. Kerepčić, J. Štajnkler 4, M. Kuhar, V. Skendrović. Trener: K. Hofer.

JUDO - Međunarodni kup državnosti, 23. svibnja

Dođite na vrhunski judo!

U organizaciji Judo kluba Samobor u subotu, 23. svibnja, održava se Međunarodni kup državnosti.

Natječu se dječaci i djevojčice rođeni 1997. godine i mlađi te seniori (U23) rođeni u razdoblju 1987. - 1992.

Natjecanje se održava u Sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija i počinje u 10 sati.

Osim iz Hrvatske, očekuju se natjecatelji iz Slovenije, Srbije, BiH i Rumunjske.

U Dubrava u Zagrebu

RUKOMET - 2. HRL zapad, 22. kolo Samobor Triglav osiguranje – Dubovac 25:18 (14:7)

Dar za rođendan

U zadnjem kolu ovosezonske 2. HRL - zapad rukometašice Samobora Triglav osiguranja postigle su očekivanu pobjedu i tako na najbolji način čestitale rođendan svojoj trenerici Dubravki Tunjić. Utakmica je i počela u svečanom tonu kada je cvijeće trenerici predao predsjednik kluba Antun Oklopčić, a prigodni dar igračica predala Marija Plazina.

O samoj utakmici nema se što puno reći, jer su Samoborke u ovom trenutku kvalitetniji sastav od Dubovca, što su i pokazale na terenu. Na kraju ovog prvenstva ostvarile su visok plasman osvojivši treće mjesto, što je izuzetan uspjeh za ovu ekipu, kojoj tek slijede sezone sazrijevanja i napretka. U bitci za bodove neće se zanemariti daljnji razvoj mladih igračica i postupno uvođenje kadetkinja u prvi sastav, jer je to dugogodišnja zacrtana politika kluba. To je cilj koji ostvaruje sadašnja uprava, baš kao i prethodne, koje su još 2001. godine dovele u klub trenericu Dubravku Tunjić sa zadatkom da pokrene rad u svim uzrasnim kategorijama, od škole rukometa za najmlađe djevojčice pa nadalje, što sada i donosi rezultate. Sve to garantira lijepe vijesti i u budućnosti.

ŽRK Samobor TO: L. Kovačić, M. Balaško 6, M. Tomašković, I. Štrkalj 2, M. Plazina 3, J. Mandić, M. Lustek, M. Šilobod 6, M. Gorenc, M. Kuzmić 4, M. Kozlovec, N. Uzelac 3, M. Dumić 1. Trenerica: D. Tunjić.