KOŠARKA - Kadeti – II. HRL – 12. kolo Fortuna – Samobor 41:43 (16:16, 41:41)

Šansu iskoristili u produžetku

SAMOBOR: Šmit, Račić 11, Jelić 2, Martinović, Tokić, Žitković, Šuvaković 11, Bencek, Omerović 19, Dašić, Kalafatić. Trener: Zdravko Džimbeg

FORTUNA: Šaler, Pešić 6, Zekan 15, Tkalčić 4, Kovačević 7, Ramljak, Zidarić 2, Saović, Štirjan 5, Čubrilo 2, Malvarec. Trener: Kristijan Jagatić

Domaćini tokom cijele utakmice igraju izuzetno agresivnu obranu čovjeka po cijelom terenu pa Samoborci vrlo teško dolaze do pozicija za šut. Takvom igrom domaćini polovicom druge četvrtine ostvaruju najveću prednost od 16:4. Tada su i Samoborci zaigrali vrlo dobro presing obranu te serijom od 12:0 do kraja prvog poluvremena poravnavaju rezultat.

Cijelo drugo poluvrijeme u izuzetno borbenoj i zanimljivoj utakmici ekipe se izmjenjuju u vodstvu. Tako minutu prije kraja Samoborci ostvaruju prednost od dva koša, ali domoćini vrlo brzo iz kontranapada izjednačuju i iz dodatnog bacanja vode koš razlike. U zadnjih dvadesetak sekundi Samoborac Omerović promašuje oba bacanja i priliku za pobjedu, ali ipak Samoborci presingom osvajaju loptu i samo pet sekundi prije kraja utakmice Omerović ima ponovo dva bacanja i priliku za pobjedu. Ovaj put pogađa tek jedno, dovoljno za produžetak.

Na samom početku produžetka odlični centar Šuvaković pogađa 4 koša zaredom naprama samo dva domaćina, što je na kraju bilo dovoljno za pobjedu, jer u zadnjih tri minute obje ekipe igraju odlične obrane tako da nijedna ekipa nije došla u povoljniju poziciju za koš. Valja napomenuti da uz 27 prekršaja domaćina, a bilo ih je i mnogo više koje jedan sudac jednostavno nije stigao sve dosuditi, bilo je i 34 slobodnih bacanja koji su, da su Samoborci gađali malo preciznije, mogli i mnogo ranije prelomiti utakmicu u svoju korist.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošču Omerović s 19, te Račić i Šuvaković s po 11 koševa, ali koji je bio i igrač utakmice s triple-double učinkom s još 17 skokova i 12 ukradenih lopti. Kod domaćina najbolje je odigrao Zekan s 15 koševa.

KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 12. kolo Samobor – Maksimir 64:82 (37:53)

Forsiranje ne prolazi

SAMOBOR: Samardžić 8, Močan 9, Pavlin 2, Levanić, Hrvoj 13, Fatorini, Vlajčić 10, Nakić 4, Mofardin, Bačić 6, Ćorić 12. Trener: Milan Ličina

MAKSIMIR:. Kragulj 5, Stojnić 2, Smolić 14, Grilj 9, Perić 2, Erceg 20, Bolić 10, Dolić 14, Čelebija, Karmelić 6. Trener: N. Samobolić

U nastavku prvenstva Samoborci su se namjerili na fizički odlično pripremljenu ekipu koja je odigrala izuzetno čvrsto u obrani i svaki brzopleto šutirani promašaj kažnjavala s lakim poentiranjem iz brzih kontranapada.

Do polovice druge četvrtine Samoborci drže priključak. Međutim, tada bezuspješno forsiraju tricu i ostaju dvije, tri minute bez pogotka. S druge strane, najbolji igrač Maksimira Erceg pogađa zaredom tri trice i jednu dvicu za visoko vodstvo svoje ekipe od petnaestak razlike.

U drugom poluvremenu Samoborci su se u dva navrata, prvenstveno dobrom obranom, uspjeli primaknuti na desetak razlike, ali tada zaredom promašuju po nekoliko forsiranih trica te na kraju gosti vraćaju razliku za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se igrom u obrani i napadu Hrvoj s 13 koševa i 8 skokova te Močan s 9 koševa i 7 ukradenih lopti. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Erceg s 20 koševa, od čega 4 trice.

KOŠARKA - Seniori – C1 liga – 10. kolo Auto Lim Lak – Samobor II 75:43 (38:18)

Pothlađeni i poraženi

SAMOBOR II: Kleščić I., Gionechetti, Kudrna 3, Nosetić 4, Geiger 1, Pavšek 5, Levanić 9, Kleščić V. 3, Marković 11, Hrkalović 7. Trener: Josip Vlah

AUTO LIM LAK: Razumić 2, Vlainić 7, Salopek 15, Vidačić 7, Marjanica 21, Gašparović 9, Duh 3, Mlinarić, Vlahović 9, Volović 2. Trener: M. Novaković

U izuzetno hladnoj gradskoj dvorani u Karlovcu promrzli Samoborci nisu se uspjeli zagrijati niti do kraja utakmice gađavši izuzetno loše, kako dvice tako i trice. Mnogo precizniji domaćini na kraju dolaze do lagane i visoke pobjede.

Kod Samoboraca uz jedinog dvoznamekastog Markovića s 11 koševa treba još pohvaliti obrambeno učinkovite Pavšeka i Viktora Kleščića. Kod domaćina istakli su se učinkovitošću Marjanica s 21 i Salopek s 15 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. ŽL – 8. kolo Dugo Selo – Samobor 38:88 (25:48)

Gotovo već na poluvremenu

SAMOBOR: Belamarić 14, Rendulić 12, Mandalinić 20, Levanić 15, Džimbeg 4, Vranić 7, Šuvaković I. 12, Šuvaković K. 4. Trener: Robert Levanić

DUGO SELO: Budim, Eranović 2, Čičak 2, Jandrijević 2, Grgošević 4, Petrinić, Sičaja 8, Mamić 11, Žmalec, Irudec 9, Uršić. Trener: Jozo Jurković

Odličnom obranom čovjeka po cijelom terenu i brzim proigravanjima na zicere Samoborci već na poluvremenu imaju nedostižnih 23 koševa viška. Drugo poluvrijeme Samoborci igraju još čvršće u obrani tako da domaćini uspijevaju postići svega desetak poena. Na kraju pobjeda Samoboraca od pedeset razlike bila bi i daleko veća da je bilo više koncentracije kod čistih situacija za koš.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošču Mandalinić s 20, Levanić s 15 i Belamarić sa 14 koševa. Kod domaćina najbolje je odigrao Mamić s 11 koševa.

SD Ivanić u Ivanić Gradu

KOŠARKA - Prvenstvo sportskih škola '96 – 1.HRL – 7.kolo Gorica – Samobor 29:41 (4:22)

Limitirali ih na 4 koša

SAMOBOR: Belamarić 5, Srabotnak 2, Šuvaković 10, Korade, Barišić, Levanić 13, Rendulić, Džimbeg 4, Crnica, Skok, Mandalinić 7.

Trener: Robert Levanić

GORICA: Vicencije 4, Bjeliš 2, Jukić 4, Sindičić 2, Slamnik, Benko 10, Gazić 2, Skočibušić, Bojić 5.

Trener: Hani Istanbuli

Nikad bolje nisu odigrali prvo poluvrijeme najmlađi Samoborci limitiravši protivnike Goricu na svega 4 koša nasuprot 22 svoja. Drugo poluvrijeme protiv druge postave Samoboraca domaćini uspijevaju tek smanjiti visoki poraz.

U pobjedi Samoboraca najzaslužniji su bili Levanić s 13 koševa, te Šuvaković s double-double učinkom od 10 koševa i 10 skokova. Kod Gorice najbolji je bio Benko s 10 koševa.

STOLNI TENIS - 7. kolo 3. stolnoteniske lige Srednja Hrvatska

Prelomili parovi

U petak, 16. siječnja, odigrana je utakmica 7. kola 3. stolnoteniske lige Srednja Hrvatska. Samobor je kao domaćin igrao protiv Svete Nedelje i pobijedio 4:1. Meč se prelomio, kod rezultata 2:1 za Samobor u igri parova. Matija Koščica i Matko Ladović protiv Stjepana Brgleza i Tomislava Turka u petom odlučujućem setu gube vodstvo od 7:3, izvlače dvije meč lopte na 10:10, i u kvalitetnoj završnici pobjeđuju s 18:16.

Matija Koščica uz dvije pojedinačne pobjede i pobjede u igri parova bio je igrač susreta. Samoborci su igrali u sastavu Matko Ladović, Daniel Terihaj i Matija Koščica.