NOGOMET - 3. HNL zapad – 24. kolo Samobor – Orijent 2:3 (1:1)

Novo posrtanje

Sutkinja: Szittar (Zagreb)

Pomoćnici: Radošević i Žarković

Strijelci: 0:1 Weittzer(10), 1:1 Ašanin(44), 2:1 Brujić(65), 2:2 Bahramović(67), 2:3 Bahramović(85)

SAMOBOR: F. Štefković, Čakanić, Raić, Miljković (od 20. Kovačić), Puškarić, Karić, Ašanin (od 79. Mišura), Žlender, Krpan (od 62. Belak), Hasnek

Trener: Stjepan Čordaš

ORIJENT: Hasanbegović, Erceg, Šabić (od 70. Miminović), Jergović, Starčević, Petranović, Tomić (od 77. Jasprica), Đurić, Cardoso (od 46. Bahramović), Weittzer, Radas

Trener: Teodor Ivić

Crveni karton: Weittzer(80)

Igrač utakmice: Dino Bahramović (Orijent)

Novo posrtanje Samobora na domaćem terenu. Iako su od desete minute gubili, domaćini su imali veliku šansu da uknjiže sva tri boda. Rezultatski obrat su kreirali Ašanin (golom pred kraj prvog poluvremena) i Brujić u 65. minuti nakon ubacivanja Kovačića. No gosti su ubrzo poravnali na 2:2, a kada je Orijent u 80. minuti ostao s 10 igrača činilo se da će barem bod ostati u Hebrangovoj. No i to su Samoborci uspjeli prokockati u 85. minuti kada rezerva Bahramović postiže svoj drugi pogodak za konačnih 2:3 i zasluženo uzima epitet igrača susreta. Ni ostali rezultati nisu išli na ruku našem trećeligašu – pobjeda izravnog konkurenta Maksimira znači da je Samobor sada zadnji na ljestvici sa samo 18 skupljenih bodova.

Nakon dvadesetčetvrtog kola vodi Rudeš s 55 bodova, drugo je Lučko s 54, dok je Samobor na osamnaestom mjestu s 18 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 24. kolo Sava - Metalac 2:1 (1:1)

Drenški zabio eurogol

Sudac: Koprić (Potočec)

Pomoćnici: Bergovac i Planinić

Strijelci: 0:1 Balin(5), 1:1 Drenški(44), 2:1 Sastić(77)

SAVA: Duspara, Gavran, Dodig, Drenški, G. Ovčariček, Golemović, Rasi, Matošević, Rogić (od 90. Mohler), Kovačević, Sastić (od 82. M.Ovčariček)

METALAC: Fehić, Dedić (od 5. Jurković), Marović, Marić, Kunert, Milanić, Milinović (od 55. Alijagić), Balin, Martinaj (od 78. Mlinarić), Toljan, Džaferović

Trener: Zoran Buinac

Igrač utakmice: David Drenški (Sava)

Pobjedom provit Metalca Sava se dodatno učvrstila u sredini tablice. A u Farkaševcu nije dobro krenulo za "domaćine", Balin već u 5. minuti koristi neopreznost Savine obrane i mreže iza Duspare se trese. Poravnanje dolazi u najbolje moguće vrijeme – Drenški u 44. postiže euro – gol s četrdesetak metara za mirniji odlazak na odmor. U nastavku se mreža još samo jednom trese i to ona gostujuća – Sastić glavom koristi Gavranov ubačaj za konačnih 2:1.

Nakon dvadesetčetvrtog kola vodi Zelina s 58 bodova koliko ima u druga Mladost (P), dok je Sava na desetom mjestu s 32 boda.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 21. kolo

Jelačić – Zrinski Tehnovent 2:0 (1:0)

Jedno se vrijeme i dobro držali...

VUKOVINA – Igralište Jelačića

Sudac: Bizjak (Sisak)

Pomoćnici: Pajač (D. Orešje) i Barsun (Dugo Selo)

Strijelci: 1:0 Musa(40), 2:0 M. Matković(65)

JELAČIĆ: Grahovac, Čopić (od 34. Maksimović), K. Matković, Kovačević, Grubeša, Musa (od 50. M. Matković), Stipaničev, D. Novosel, N. Novosel (od 86. Mirenić), Bošković, Paviša

Trener: Vlado Horvat

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, M. Jagodić, Novoselec, Celizić, M. Blažević (od 46. Vrančić), Žganjer, R. Blažević, Draclin (od 84. A. Horvat), Hržić, Šicl, D. Horvat (od 59. D. Jagodić)

Igrač utakmice: Vedran Stipaničev (Jelačić)

Dobro se momčad Zrinskog držala protiv prve momčadi lige. U prvom poluvremenu gosti su bili konkretniji, ali dobre prilike Horvata i Šicla je zaustavio Grahovac. Domaćini su pak jedinu svoju iskoristili kad je Musa najbrže reagirao na odbijenu loptu i pogodio za 1:0. Do 2:0 igrači Jelačića dolaze na isti način: Kožarec brani, ali obrana gostiju spava te Matković pritrčava i lagano poentira za konačnih 2:0.

Sloga (K) - TOP 1:1 (1:1)

Sve u prvom poluvremenu

KRIŽ – Igralište u Sportskom parku

Sudac: Fiškuš (Potočec)

Pomoćnici: Hendak (Tučenik) i Gradinščak (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Bradić(3), 1:1 Salopek(44)

SLOGA KRIŽ: Mandić, Sokolić (od 46. Podgorski), Voreh, Đerek, Korman, Konjug, Bradić, Karašić (od 46. Pleteš), Z. Kovačević, Ivanović, Marjanović

Trener: Krešimir Rede

TOP: Husak, Hodak (od 76. Skukan), Puntarec, Vranešić, G. Meglajec, Salopek (od 64. Klingor), Žižić (od 55. Jakopec), Biškupić, Vratarić (od 50. Vukas), I. Meglajec (od 61. Rašić), Jordan

Igrač utakmice: Tomislav Husak (TOP)

Derbi druge i treće momčadi donio je dobru igru i remi. Već u trećoj minuti domaći navijače slave: Barukčić je iz slobodnog udarca zatresao mrežu. Gosti su se do poluvremena uspjeli vratiti u egal golom Salopeka. U nastavku su u nekoliko navrata briljirali vratari tako da se stanje na semaforu više mijenjalo.

Klokočevac - BSK 2:2 (1:1)

Matijaščić spriječio šok

VKLOKOČEVAC – Igralište Stjepan Celizić Bajdo

Sudac: Šulentić (Velika Gorica)

Pomoćnici: Kašnar (Paukovec) i Razić (Buševec)

Strijelci: 1:0 Petrić(10), 1:1 Žarko(20), 1:2 Ambroš(67), 2:2 Matijaščić(84)

KLOKOČEVAC: čalić, Petrić (od 68. Sokolović), Ivančić, Ramić (od 77. Bošnjak), Janjić, Janžić, Celizić, Kos, Matijaščić, Brajković (od 77. Šeperić), Beloša (od 70. Gestić)

BSK BRDOVEC: Galić, Ambroš (od 78. Štoos), Regvart, Dujaković, Žarko, Bršec, Barukčić, Kafka, Morović, Hunjak, Stipković

Trener: Mario Lovrentijev

Igrač utakmice: Igor Ambroš (BSK)

Petrić udarcem glavom nakon deset minuta igre dovodi Bijele golubove u prednost koja traje do 20. minute kada Žarko izjednačava. Ambroš u 67. pogađa za potpuni preokret koji je u 85. minuti ublažio Matijaščić, najbolji igrač Klokočevca u proljetnom dijelu prvenstva.

Nakon dvadesetprvog kola vodi Jelačić sa 48 bodova, drugi je TOP sa 44, Zrinski Tehnovent je sedmi s 30, dok je Klokočevac na dvanaestom mjestu s 27 bodova.

KYOKUSHIN KARATE - Europsko kyokushin prvenstvo u ukrajinskom Kijevu

Krunoslav Zlodi 8. u Europi!

Na ovogodišnjem Europskom prvenstvu koje je održano 3. i 4. travnja u ukrajinskom gradu Kijevu, natupilo je četvero članova KK Mladost Samobor, predstavljajući Hrvatsku.

Juniorka Romana Vrančić nastupala je u katama i borbama. Iako je imala odličnu izvedbu svoje kate, nije se uspjela plasirati u drugi krug natjecanja, tj. najboljih osam. U borbama je pak imala dobivenu borbu do zadnje sekunde, kada je njezina protivnica iz Bugarske uspjela izjednačiti waza-ariem te je u produžetku i pobijediti. Nažalost, Romana se pripremala samo za natjecanje u katama, tako da su joj borbe bile u drugom planu.

Naši seniorski najecatelji bili su Damir Hodak, Krunoslav Zlodi i Tihomir Garašić. Hodak se borio protiv predstavnika Bugarske, a Garašić protiv predstavnika Litve. Nažalost, obojica su izgubili.

Krunoslav Zlodi je ostvario najbolji plasman među "Mladostašima" pobjedama protiv predstavnika Belgije i Ukrajine. Uspio se plasirati među najboljih osam gdje gubi u borbi za polufinale od predstavnika Poljske.

Zlodi je još jednom dokazao i pokazao svoj nepokolebljivi borbeni duh (spirit) te dao nagovijestiti da ćemo od njega imati mnogo dobrih rezultata i odličja u budućnosti.