KYOKUSHINKAI KARATE - U Kerestincu održan 3. turnir Hrvatske kyokushinkai lige

Karatisti isprobali novu dvoranu

U novosagrađenoj sportskoj dvorani Čičak u Kerestincu održano je 28. ožujka treće ovosezonsko natjecanje Hrvatske kyokushinkai lige u borbama pod nazivom Kup grada Sv. Nedelja 2009. Pod okriljem Hrvatskog kyokushinkai saveza, a u organizaciji KK Mas' Oyama iz Strmca, organizirano je natjecanje u 17 kategorija za ukupno 111 natjecatelja. Nastupili su natjecatelji iz Drenja, Siska, Zaprešića, Horvata, Bregane, Sv. Nedelje, Ruda, Samobora i Strmca.

Ovo natjecanje bodovalo se za pojedinačno i ekipno Prvenstvo Hrvatske u kategorijama limača, kadeta i juniora za djevojčice i dječake.

Najuspješniji su bili natjecatelji iz Bregane, s ukupno 11 osvojenih medalja, od čega je 5 zlatnih, a Ana Jančikić, također iz Bregane, okitila se i naslovom najbolje tehničarke.

Odlična organizacija karate natjecanja zasluga je kluba i roditelja članova iz Strmca, uz pokroviteljstvo Sportskog Saveza Svete Nedelje.

Pobijedili Alen i Marina

Od 3. do 7. travnja na terenima Tenis kluba Samobor 1890 održano je Otvoreno prvenstvo u tenisu za djevojčice i dječake do 12 godina starosti.

Ukupno je nastupilo 111-tero djece iz cijele Hrvatske.

Pobjednica turnira je Marina Perišić iz teniskog kluba Brod (iz Slavonskog Broda), koja je u finalu bila bolja od Ivane Babić iz TK i-Time (iz Zagreba), rezultatom 7:5 3:6 6:2.

Pobjednik turnira je Alen Rogić Hadžalić, iz TK Zagi (Zagreb), koji je u finalu bio bolji od Patrika Kovača iz TK i-Time.

U kvalifikacijama su nastupili i natjecatelji iz našeg kluba, kojima je ovo bio prvi nastup u ovoj kategoriji: Helona Hisenaj, Ivan Pintarić, Nikola Bašić, Andrej Oršanić, Valentino Čopec, Filip Kozlovec, Borna Širanović i Vilim Šepl.

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka)

Pomoćnici: Grgurić (Brdovec) i Bošnjaković (Kerestinec)

Strijelci: 1:0 Obradović(2), 2:0 Obradović(24 – 11m), 3:0 Kanazir(45)

DINAMO OKIĆ: Novosel, Staničić, Kanazir (od 84. Miković), Bubanović, Nevrkla, Tomašević, B. Kelečić, Obradović, Valečić (od 52. Župan), I. Kelečić (od 60. Volarić), Pavlak

Trener: Siniša Rudar

BREGANA: Otmačić, Grdanjski, Radovanić (od 60. Dolenec), Andabak, Dumić, Dolić, Jurković, Kasalo, Vlašić, Sokolović, Tančak

Trener: Marko Vlašić

Igrač utakmice: Goran Obradović (Dinamo Okić)

Gosti su u Okić stigli sa samo 12 igrača i nisu imali nikakve šanse protiv raspoloženog domaćina koji je sve riješio u prvih 45 minuta utakmice. U 2. minuti je već 1:0, a u 24. Obradović iz jedanaesterca postiže svoj drugi gol za povećanje vodstva. Priču je u zadnjim trenucima prvog dijela zaključio Kanazir za konačnih 3:0.

Zaprešić – Rakitje 0:0

Moglo je i bolje

KUPLJENOVO – Igralište Zaprešića

Gledatelja 70

Sudac: Fresl (Samobor)

Pomoćnici: Šimrak (Bistra) i Krcivoj (Jastrebarsko)

ZAPREŠIĆ: Jeleč, Blažić (od 85. Brešić), Franjković, Kartelo, Habijan, Il. Ištuk, Omanović, Brekalo (od 80. Jukić), I. Ištuk, Martinko, Ivanic

Trener: Davor Turković

RAKITJE: Divković, Balaško, Matić, keleković (od 73. Brekalo), Boras, I. Nuić (od 90. Ivček), Pavić, Martinčević, Jozić (od 55. Mikulin), Pavić, Dorotić, (od 46. K. Nuić)

Trener: Tomislav Kakuk

Crveni karton: Il. Ištuk(60)

Igrač utakmice: Krešo Nuić (Rakitje)

Iako su igrači Rakitja bili bliže pobjedi, iz Zaprešića donose samo bod. U rastrganoj igri uglavnom na sredini terena nije bilo puno prilika, a one koje su i bile su završile na vratnici (udarca Nuića iz 80. Minute). Rakitju nije pomoglo ni to što su zadnjih pola sata igrali s igračem više.

Novaki - Krašić 3:0 (1:0)

Bagarić i Bungić zapečatili

NOVAKI – SRC Novaki

Gledatelja 80

Sudac: Jakovina (Savski Marof)

Pomoćnici: Munić (Bregana) i Novak (Kraj Donji)

Strijelci: 1:0 Nemet(23), 2:0 Bagarić(84), 3:0 T. Bungić(90)

NOVAKI: rašić, Genus, Vuković, Podnar, Petrović, P. Bungić (od 72. Jakešević), Đumlija (od 54. M. Bungić), Petković, T. Bungić, Nemet, A. Batarilo - Čerdić

Trener: Kristijan Cesarec

KRAŠIĆ: Šimatić, Bakarić, Penić, Ferenčić, Golub, Joha, Prstac, Tuček, Novosel, M. Petković, Cerjak (od 61. Tukić)

Trener: Tibor Kuzman

Igrač utakmice: Marinko Bungić (Novaki)

Konačna potvrda pobjede boljih domaćina stigla je tek u zadnjih 5 minuta igre. Tada su Bagarić i Bungić zapečatili ukupno bolju igru Novaka koji su imali potpuni nadzor nad igrom svih 90 minuta. Nakon dvadesetak minuta Nemet je prvi puta razveselio domaće navijače i taj rezultat je vrijedio sve do pred kraj susreta iako su domaćini i prije mogli riješiti pitanje pobjednika.

Bestovje - Vrh 3:4 (1:1)

Moglo se i do boda

BESTOVJE – ŠC Bestovje

Gledatelja 120

Sudac: Kožarec (Domaslovec)

Pomoćnici: Cikojević (Samobor) i Šoštarić (Petkov Breg)

Strijelci: 0:1 D. Šimunić(5), 1:1 Mikek(11), 2:1 T. Gašpert(49), 2:2 Ječmenjak(53), 2:3 Ječmenjak(57), 2:4 D. Šimunić(75), 3:4 T. Gašpert(79)

BESTOVJE: Antolić, Srebačić, Mikek (od 72. Demšer), Francetić (od 47. Lukač), Avsec, M. Barun, T. Gašpert, I. Matijević, Bećirović, Borić, Softić (od 72. Karažinec)

Trener: Vladimir Gržan

VRH: Cingulin, Kovačević (od 46. Drviš), Franjić, Knjaz (od 46. Jedvaj), Katić, Pušek, Šturlan, Premerić, D. Šimunić, Ječmenja, K. Franjo

Trener: Petar Iskrić

Igrač utakmice:Darko Šimunić (Vrh)

Protiv vodećeg Vrha domaćinima je malo nedostajalo da dođu do boda. U utakmici s puno rezultatskih preokreta mreže su se počele tresti već od 5. minute kad su gosti prvi put u prednosti, a gledatelji su ukupno vidjeli 7 pogodaka samo što je nažalost domaćina jedan više završio u krivoj mreži...

Nakon dvadesetog kola vodi Vrh sa 47 bodova, drugi je Dinamo (J) sa 43, Bregana je četvrta s 33 boda, Novaki su sedmi s 31., Rakitje je jedanaesto s 23, dok je Bestovje na dvanaestom mjestu s 22 boda.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 20. kolo

TOP – Jelačić 2:7 (0:5)

Paviša bio pravi Radiša

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Gledatelja 200

Sudac: Matoc (Zaprešić)

Pomoćnici: Marčetić (Zagreb) i Župan (Jakovlje)

Strijelci: 0:1 Paviša(22), 0:2 Musa(25), 0:3 Paviša(28), 0:4 Paviša(34), 0:5 Paviša(45), 1:5 Žižić(59), 1:6 Musa(73), 1:7 Matković(79), 2:7 Biškupić(88)

TOP: Husak, Skukan (od 35. Vranešić), Vratarić (od 46. Hodak), G. Meglajec (od 68. Puntarec), Vukas, Klingor, Biškupić, Jakopec, I. Meglajec, Jordan

Trener: Darko Bogadi

JELAČIĆ: Grahovac, Čopić (od 71. Maksimović), Kovačević, Grubeša, Musa (od 78. Jurčić), Stipaničev, D. Novosel, N. Novosel, Menjak (od 79. Šprajc), Berbarić, Paviša (od 69. Matković)

Trener: Vlado Horvat

Igrač utakmice: Miro Paviša (Jelačić)

U derbiju kola (sudar prve i druge momčadi lige) neočekivano laka pobjeda gosta i preuzimanje vodećeg mjesta u tablici. Domaćini su se raspali već nakon pola sata igre (u 28. minuti 0:3), a na poluvremenu je svijetlilo 0:5, od čega je Paviša postigao 4 pogotka. U nastavku je svaka momčad postigla po dva gola, za TOP su strijelci bili Žižić i Biškupić.

BSK – Zrinski Tehnovent 4:0 (2:0)

Kući plačući

BRDOVEC – Igralište BSK - a

Sudac: Lafter

Pomoćnici: Drkulec (oba iz Jastrebarskog) i Krečak (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Duro(42), 2:0 Regvart(45), 3:0 Barukčić(63), 4:0 Barukčić(76)

BSK: Golić, Rantek, Ambroš, Regvart, Dujaković, Duro (od 83. Pečar), Boršec, Kavka (od 72. Blažević), Morović (od 57. Marukčić), Hunjak, Stipković

Trener: Mario Lovrentijev

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Lehpamer (od 57. Draclin), Novosel, Vrančić, M. Jagodić, Celizić, Žganjer (od 85. A. Horvat), D. Jagodić (od 76. Stanec), Hainešek, Šicl, D. Horvat (od 74. Radovanić)

Trener: Damir Dragozet

Crveni karton: Hainešek(35)

Igrač utakmice: Ibrahim Duro (BSK)

Zaslužena pobjeda momčadi iz Brdovca. Gostu nije ni pomoglo isključenje Hainešeka u 35. minuti, a upravo je on imao najbolju priliku za Zrinski nakon pola sata igre (stativa). Domaćini su uz 4 postignuta gola imali čitav niz prilika (promašaj s bijele točke, okvir vratiju...) tako da se igrači iz Farkaševca zasluženo vraćaju praznih ruku.

Klokočevac – Naftaš Ivanić 2:1 (0:0)

Opet se vratili!

KLOKOČEVAC – Igralište Stjepan Celizić Bajdo

Sudac: Petrac (V. Buna)

Pomoćnici: Šekonja (Zagreb) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 0:1 Maras(63), 1:1 Matijaščić(64), 2:1 Matijaščić(78)

KLOKOČEVAC: Čalić, Petrić (od 80. Ivančić), Dam. Celizić, Ramić, Janjić, Janžić, Dan. Celizić, Kos, Matijaščić (od 85. Kušter), Brajković (od 76. Sokolić), Beloša (od 76. Gestić)

Trener: Franjo Šeperić

NAFTAŠ IVANIĆ: Ivić, Lukec, Vujanić, Antičević, samardžić, Petrović, Maras (od 76. Crnogaj), Duvnjak (od 46. Zelica), radoš, Škulec, Lončarić

Trener: Mijo Katić

Igrač utakmice: Mladen Matijaščić (Klokočevac)

Igrači Klokočevca ponovili su 18. kolo i pobjedu protiv Vatrogasca. I tada su, kao i ovom kolu bili u minusu od jednog gola, ali su na kraju slavili samo što je ovog puta Matijaščić postigao dva gola (protiv Vatrogasca jedan). Celizić je u smiraj prvog dijela imao priliku dovesti domaćine u vodstvo, ali nije realizirao udarac s kreča. Kazna je stigla u 63. minuti kada Maras pogađa za 0:1. Samo minutu kasnije rezultat je već 1:1, a konačni obrat dolazi u desetak minuta prije karaja susreta kada Matijaščić po drugi puta trese mrežu nemoćnog Ivića.

Nakon dvadesetog kola vodi Jelačić sa 45 bodova, drugi je TOP sa 43, sedmi je Zrinski Tehnovent s 30, dok je Klokočevac na jedanaestom mjestu s 26 bodova.

Pomoćnici: Penić i Tonković

MAKSIMIR: Staneković, Abuselyana, Kolar, Stipić (od 81. Petrušić), Božić, El Saleh, Cindrić (od 62. Jurić), Nikolić, Dasović (od 56. Čorić), Zadro

Trener: Željko Lisičak

SAMOBOR: Štefković, Čakanić, Raić (od 78. Luketić), Miljković, Puškarić (od 76. Novak), Brujić, Karić, Ašanin, Žlender, Kovačić (od 54. Belak), Hasnek

Trener: Stjepan Čordaš

Igrač utakmice: Filip Štefković (Samobor)

Šok terapija zvana „promjena trenera“ (Čordaš zamijenio Ivančevića) nije uspjela dovesti goste do važna tri boda u susretu s direktnim suparnikom za ostanak u ligi. Samoborci nisu već 270 minuta zatresli suparničku mrežu, a tako se ne može do pobjede. Domaćini su u 90. minuta samo 2 puta (iz jedne akcije) ugrozili Štefkovića, ali on je bio oba puta na mjestu. Najbolju priliku za goste imao je Karić pred kraj utakmice, ali se u ključnom trenutku poskliznuo te je najbolja prilika za tri boda otišla u vjetar.

Nakon 23. kola vodi Lučko s 53 boda, drugi je Rudeš s 51., dok je Samobor na osamnaestom mjestu s 18 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 23. kolo

Ipak kući pjevajući

Graničar – Sava 1:1 (0:1)

TUČENIK – Igralište Graničara

Sudac: Ešegović (Brdovec)

Pomoćnici: Horvatić (Zaprešić) i Špoljar (Bistra)

Strijelci: 0:1 Sastić(25), 1:1 Štajfer(61)

GRANIČAR: Beko, Martinčić, Bukal, Bakran, Opačić, Lebaš, Firi (od 37. Cigler), Pušić, Globar, Štajfer, Arifović (od 46. Došen)

Trener: Dražen Kemenović

SAVA: Duspara, Gavran, Drenški, Golemović, Sastić (od 62. Kočnar), Delić, Matošević, Ovčariček, Rogić, Ročić (od 89. Mohler), Kovačević

Trener: Milan Končarević

Igrač utakmice: Ivica Šajfer (Graničar)

Igrači Save se iz Tučenika vraćaju zadovoljni s bodom u džepu. Sastić je u 25. minuti iskoristio poklon domaće obrane za 0:1. U nastavku susreta Grančar dominira, u 49. minuti promašaju najstrožu kaznu, ali Štajfer nakon jednog sata igre izjednačuje na 1:1. Do zadnjeg sučevog zvižduka igralo se u glavnom pred vratima Save, ali se mreže više nisu tresle.

Nakon 23. kola vode Zelina i Mladost sa po 55 bodova, dok je Sava na desetom mjestu s 29 bodova.

GIMNASTIKA - Ljubljana - Otvoreno prvenstvo Gimnastičkog kluba Gib Šiška

Dvije Lucije – 2 zlata

Deset vježbačica Gimnastičkog kluba Samobor sudjelovalo je 3. i 4. travnja u natjecanju na Otvorenom prvenstvu Gimnastičkog kluba Gib Šiška iz Ljubljane. U najsuvremenije opremljenoj gimnastičkoj dvorani u Sloveniji (5 velikih greda, male grede, parter natjecateljske veličine, zaletna staza za preskok, ruče samo za natjecanje, ruče za trening, ruče nad jamom, trambulin u jami i teretana, te dodatna gimnastička oprema i još posebno opremljena dvorana za malu djecu od 1 do 4 godine), među 70-ak vježbačica u 12 stupnjeva Samoborke su u 3. i 4. stupnju (određeni prema svladanim elementima, a ne prema dobi) osvojile 3 medalje. U 3. stupnju širokim osmijehom radost zbog osvojene zlatne medalje pokazivala je Lucija Nemanić. Broncu je osvojila Dora Živković. U za stupanj višoj, 4. kategoriji zlato je s još dvjema Slovenkama podijelila Lucija Kirschenheuter. I ostale naše vježbačice – sestre Anamarija, Helena i Karla Kovačić, Lara Šelj i Nina Fresl postigle su solidne rezultate, kao i Ema Kopun i Paula Stier, koje su se prvi put natjecale izvan Samobora. Uz trenericu Martinu Bublić, bodrile su ih njihova klupska kolegica Iva Barišić i predsjednica GK Samobor.

Cilj odlaska na ovo natjecanje bila je provjera forme naših gimnastičarki prije početka regionalnih natjecanja te stjecanje novih iskustava, a onda i razonoda poslije službenog natjecanja. Noć s petka na subotu provedena je u gimnastičkoj dvorani, najprije u društvenim igrama i ugodnom druženju, a zatim u vrećama za spavanje, na parteru, strunjačama, ali i na trambulinu i u gimnastičkoj jami. Sljedećeg jutra organizirano je rekreativno natjecanje mješovitih ekipa u sportskim igrama.

K.K.

FOTO: 1. mjesto Lucija Nemanić, 3. mjesto Dora Živković, natjecanje u 3. stupnju (gore); Lucija Kirschenheuter podijelila je 1. mjesto s dvjema Slovenkama u natjecanju u 4. stupnju (dolje)

GIMNASTIKA - Godišnja skupština Gimnastičkog kluba Samobor

Veća satnica i usavršavanje trenera

Redovitu godišnju skupštinu Gimnastičkog kluba Samobor, održanu 26. ožujka u dnevnom boravku škole Bogumila Tonija, obilježila je podjela priznanja najuspješnijim gimnastičarkama. O njihovim smo uspjesima redovito izvještavali, a s ove bismo skupštine izdvojili Luciju Nemanić, proglašenu perspektivnom gimnastičarkom. Prigodne darove gimnastičarkama je uručila dugogodišnja tajnica kluba prof. Nives Krošnjar, njihova bivša trenerica, koja se ovom zgodom službeno oprostila i od trenerskog rada u klubu.

Prije dodjele priznanja svima koji su pridonijeli radu i razvitku GK Samobor, sva lanjska izvješća o radu glatko su i jednoglasno prihvaćena.

U ovoj godini treninzi će biti organizirani kao i do sada, u 10 postojećih skupina, pod stručnim vodstvom trenera Ivana Mardešića, prof. Sandre Jurković, Ive Lulić, Jelene Pađan, Andreje Ivić, Aide Badić i Martine Bublić, kojima se pridružila i prof. Anamarija Štorga. Rad će se i dalje odvijati u dva osnovna programa: natjecateljskom i rekreativnom, a od ove godine i s povećanom satnicom zahvaljujući razumijevanju Samoborskog športskog saveza i njegova tajnika prof. Jure Horvata, koji je gimnastičarima i njihovu vodstvu i na skupštini poželio uspješan nastavak svih aktivnosti.

Natjecateljski program u ženskoj sportskoj gimnastici podijeljen je na B i C program u kategorijama mlađih kadetkinja, kadetkinja, juniorki i seniorki. Natjecanja će se odvijati na 3 razine: klupskoj (proljetno prvenstvo kluba 6. lipnja, a zimsko prvenstvo i Međunarodni božićni turnir u prosincu) regionalnoj i natjecanjima u organizaciji Hrvatskog gimnastičkog saveza. U ženskoj sportskoj gimnastici pokušat će se organizirati dva do tri ekipna natjecanja - prijateljski susreti s ostalim gimnastičkim klubovima iz Hrvatske te s klubovima iz Slovenije i Bosne i Hercegovine. U planu su i ljetne pripreme na Silbi te suradnja s GK Vindija iz Varaždina u organizaciji zajedničkih treninga u novom suvremenom Gimnastičkom centru ATON u Nedelišću.

Nakon prošlogodišnje nabave novih dresova i trenirki za natjecateljice i trenere te tepiha za akrobatsku stazu, ove će se godine poseban naglasak dati obrazovanju trenera na trenerskim i sudačkim seminarima, a ispitati i mogućnosti zapošljavanja bar jednog profesionalnog trenera te nastaviti s nabavom novih gimnastičkih sprava i pomagala.

U sastavu klupskog upravnog vijeća na mjesto prof. Krste Mesića, koji je zbog prezauzetosti zatražio svoje razrješenje, izabaran je Radovan Jakopec, a do povratka s porodiljnog dopusta Andreju (Popović) Kadić mijenjat će Iva Lulić.

K.K.

KARATE - Prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete - Rijeka, 5. travnja

Kovačić i Kolarec srebrni

KARATE - Prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete -  Rijeka, 5. travnja

U nedjelju je u riječkoj dvorani 3. Maj na Kantridi održano prvenstvo Hrvatske u karateu za mlađe kadete (uzrast 12-13 godina). Natjecanje je okupilo 248 natjecatelja iz 46 klubova. Samoborci su na prvenstvu nastupili sa 7 natjecatelja i osvojili su dvije srebrne medalje.

Taj uspjeh su ostvarili Leon Kovačić u kategoriji -52 kg i Filip Kolarec u kategoriji -57 kg. Nakon 3 eliminacijske pobjede oba su poražena u finalu. Bez obzira na te poraze, Leon i Filip su još jednom pokazali svoju kvalitetu i s pravom u budućnosti od njih možemo očekivati i visoka ostvarenja u reprezentativnom kimonu. Zrin Pezer i Filip Barlović su podbacili, iako se od njih očekivalo da uđu u borbu za odličja. Tako su i jedan i drugi izgubili u prvom kolu. Antonio Kotarski, Filip Brković i Paskal Šimec su pokazali da uz malo više treninga i od njih možemo očekivati dobre rezultate za koju godinu. Njima je ovo bilo prvo državno prvenstvo, ali su bez obzira na to pokazali veliku želju i borbenost. Antonio je izgubio u drugom kolu, dok su Filip i Paskal nakon dvije pobjede izgubili u četvrtfinalnim mečevima.

S.S.

Zlato za Paulu Andričević

Na ovogodišnjem državnom prvenstvu u Rijeci nastupilo je oko 260 mlađih kadeta i mlađih kadetkinja (uzrast 11-13 god.) iz šezdesetak klubova.

Paula Andričević, članica Karate kluba Bregana, ostvarila je veliki uspjeh osvajanjem zlatne medalje u kategoriji mlađih kadetkinja do 45 kilograma. Borbenim i atraktivnim nastupom te odličnom taktikom, Paula je pobijedila čak 5 mečeva i zasluženo stala na vrh postolja u svojoj kategoriji. S obzirom da je Paula još dvije godine u uzrastu mlađih kadetkinja, sigurno će nastaviti uspješan niz dobrih rezultata i ubuduće.

U Rijeci su iz Karate kluba Bregana nastupili i Tarja Horvat, Antonija Žulj, Marina Bratanić, Ana Marija Despot, Vedran i Dario Horvat, Ana i Mihael Matijaščić. Ovom prilikom oni nisu osvojili medalju, ali su pokazali odličan potencijal pa se može očekivati da će uz malo više iskustva biti puno uspješniji na sljedećem državnom prvenstvu.

KOŠARKA - Juniori – II. HRL – 10. kolo Samobor – Univers 88:79 (41:33)

Dugi napadi, sigurna razlika

SAMOBOR: Gionechetti 31, Vlašić A., Kocijan 2, Bencek, Geiger 2, Levanić 22, Kleščić 17, Vlašić F., Stupar, Tadić 14. Trener: Josip Vlah

UNIVERS: Majdandžić 18, Jelić 3, Marun, Kovačev 18, Maslaić, Miloloža 8, Kovčo 15, Sunić 17, Kuzmić, Varjačić. Trener: M. Bošnjak

U prvoj četvrtini juniori Samobora forsiraju šut za tri poena bez pogotka, što koriste gosti i iz polukontri lagano poentiraju za minimalno vodstvo. U drugoj četvrtini Samoborci prelaze u obrani na pokretljivu zonu, a dugim napadima uspješno proigravaju na zicere za vodstvo od 8 koševa.

U drugom poluvremenu Samoborci imaju uglavnom desetak i više koševa prednosti. Uporni gosti su tek u nekoliko navrata tricama stizali na 4 do 5 koševa zaostatka da bi Samoborci vrlo brzo vraćali vodstvo na sigurnu razliku i na kraju zasluženo osvojili nove bodove.

Kod Samoboraca istakao se Gionechetti s 31 košem, s 3 vrhunske blokade i nekoliko atraktivnih zakucavanja. Vrlo dobro su mu asistirali Levanić s 22 i Kleščić sa 17 koševa. Kod Universa najučinkovitiji su bili Majdandžić i Kovačev, oba s po 18 koševa.

KOŠARKA - Mladi kadeti – I. HRL – 11. kolo Univers – Samobor 49:46 (21:20)

Bez slobodnjaka nema bodova

SAMOBOR: Belamarić, Mandalinić 9, Dragozet 4, Levanić 8, Šuvaković I. 3, Džimbeg, Vranić 4, Vlahović, Šuvaković K. 18. Trener: Robert Levanić

UNIVERS: Dernas, Deriš 2, Krčelić, Brzoja, Čičko 7, Jović 2, Kostić 10, Horvat 6, Roginić 4, Kocijan 2, Zidar, Mamić 16. Trener: A. Bekavac

U vrlo borbenoj i izjednačenoj utakmici ekipe se od prve do zadnje minute izmjenjuju u vodstvu, tako da se ušlo u zadnju minutu s košem prednosti za Samobor. Ipak, sretnija i spretnija ekipa domaćina zadnja dva napada pogađa, dok to Samoborcima, nažalost, ne uspijeva tako da domaćini na svoje veselje zasluženo osvajaju bodove.

Porazu Samobora uvelike je kumovalo i čak 18 promašenih slobodnih bacanja i tek 1 pogođena trica iz 11 pokušaja. Kod Samoboraca jedini dvoznamenkasti bio je Karlo Šuvaković s 18 koševa i 12 skokova. Kod domaćina najučinkovitiji bio je Mamić s 16 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – I. HRL – 12. kolo Samobor – Remete 70:63 (37:34)

Očuvali prednost

SAMOBOR: Belamarić, Vrdoljak 2, Mandalinić 8, Dragozet 6, Džimbeg 4, Levanić 12, Rendulić, Vlahović 4, Vranić 5, Šuvaković I. 4, Šuvaković K. 25. Trener: Robert Levanić

REMETE: Balaško 6, Bartolić 8, Štefanec 2, Babić 33, Bazmenjak, Polzer 2, Lalić 5, Cerovečki, Domitrović 7. Trener: I. Hercigonja

Mlađi kadeti Samobora odigrali su još jednu tešku utakmicu koja se igra u egalu gotovo do kraja treće četvrtine, kada se s nekoliko uzastopnih pogodaka odljepljuju na desetak razlike. Teško stečenu prednost Samoborci vrlo uspješno čuvaju do kraja utakmice za zasluženu pobjedu protiv vrlo čvrste ekipe Remeta iz Zagreba.

U ekipi Samoboraca briljirao je igrom Karlo Šuvaković s 25 koševa. Uz njega vrlo dobro je odigrao i Levanić s 12 koševa. Kod gostiju daleko najučinkovitiji bio je visoki centar Babić s 33 koša.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 18. kolo Samobor TO – Karlovac 31:19 (13:10)

Sigurna pobjeda

Samoborke su postigle još jednu sigurnu pobjedu. Prvo poluvrijeme mogle su dobiti i uvjerljivije, ali ovaj put bilježi se nešto slabija realizacija zicera iz kontri i izrađenih napada, što je doprinijelo i visokom postotku obranjenih lopti gostujuće vratarke Ane Prpić. U drugo poluvrijeme domaće su igračice ušle puno koncentriranije, osobito u završnici šuta, pa ni obrane gostujuće vratarke više nisu pomogle. Uz dobru igru u obrani napravljena je serija 6:0 te se u drugom dijelu rezultat kretao između 10 i 15 razlike za igračice Samobora Triglav osiguranja. Trenerica Tunjić prigodu je dala svim igračicama koje su to povjerenje dobro iskoristile. U prvenstvu 2. Hrvatske rukometne lige zapad sada slijedi stanka zbog Uskrsnih praznika, a nastavak sezone za Samoborke je 18. travnja, kada gostuju u derbiju protiv drugoplasirane Izgradnje iz Zaprešića, koja im sada bježi samo jedan bod.

ŽRK Samobor TO: A. Skendrović, A. Fofonjka 7, L. Kovačić 1, M. Balaško 5, I. Štrkalj 4, M. Plazina 5, J. Mandić 1, M. Lustek, M. Šilobod 4, M. Gorenc, M. Kuzmić 2, M. Kozlovec, N. Uzelac, M. Dumić 2. Trenerica: D. Tunjić.

M.Š.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 18. kolo Rudar - Kozala 32:32 (17:16)

Čudo od utakmice

Pisac ovih redaka u rukometu je 32 godine, ali ovakvu utakmicu, kakvu su odigrale ekipe Rudara i Kozale nije vidio. Počelo je dobro za Rudar, koji ima vodstvo 5:3 i dobru igru. Gosti pojačavaju obranu, presijecaju nekoliko napada domaćih i preokreću rezultat na 11:8. Trener domaćih uzima time-out da smiri svoje igrače, ali to kao da čini kontra efekt, jer gosti povećavaju vodstvo na 15:8. Vjerojatno su gosti u tim trenutcima pomislili da je utakmica odlučena, čine nekoliko početničkih grešaka, a domaćini pojačavaju obranu i konačno počinju zabijati zicere. Malo po malo domaćini sustižu prednost gostiju i uspijevaju poluvrijeme riješiti u svoju korist rezultatom 17:16.

U drugom poluvremenu Rudar povećava na 20:16 i tada ostaje bez Fabekovića (treće isključenje od 2 minute), što je bio ključni trenutak utakmice. Zadnje vodstvo Rudar ima kod 23:22. Kozala preokreće rezultat i u zadnje 3 minute ulazi s vodstvom 32:29. Rudari se ne predaju i tri puta presijecaju napade gostiju te poravnavaju rezultat. Kozala kreće u zadnji napad i skoro opet Kušička siječe loptu, ali ju gosti uspijevaju sačuvati. Obzirom na prikazano tijekom cijele utakmice, podjela bodova je najpravedniji ishod. Nakon Uskrsnih blagdana, Rudari u 19. kolu (koje je na rasporedu 18. i 19. travnja) gostuju kod posljednjeplasirane ekipe Gospića.

D.G.

STOLNI TENIS - 11. kolo 3. stolnoteniske lige Srednja Hrvatska

Glatki poraz

3. travnja odigrana je prva utakmica 11. kola 3. stolnoteniske lige Srednja Hrvatska. Samobor kao domaćin igrao je protiv Frima, prvoplasiranog s ljestvice, i glatko izgubio sa 4:0. Igralo se u sastavu Matija Koščica, Matko Ladović i Dražen Librić.

U Klubu zahvaljuju Gradu na nabavci toliko potrebnih pregrada i opreme za održavanje većih stolnoteniskih turnira u novoj dvorani Samobor.