KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 16. kolo Samobor – Kaptol 87:80 (53:38)

Gašparac otjerao neizvjesnost

SAMOBOR: Samardžić 13, Močan 12, Šilobod, Begić 4, Hrvoj 12, Jurčević, Vlajčić 9, Nakić 4, Gašparac 20, Levanić, Ćorić 13. Trener: Milan Ličina

KAPTOL: Martinović, Baričević 15, Matić 2, Ribarić 8, Torić 9, Pavlović, Božć, Guzobad 27, Bekavac 17, Nuši 2. Trener: B. Barbić

Prvenstveno odličnom obranom i još boljom realizacijom sa svih pozicija Samoborci do poluvremena imaju petnaest koševa prednosti. Daleko od toga da je utakmica bila riješena. Uporni gosti malo po malo smanjuju zaostatak, te s nekoliko uzastopnih trica Guzobada i Bekavca dvije minute prije kraja imaju samo koš zaostatka.

U sljedeća dva kontranapada Samoborci brzopleto gube lopte, ali, na sreću, isto i gosti. Minutu prije kraja razigravač Gašparac tricom povećava prednost Samoboraca na 4 razlike, a do kraja utakmice bekovi Samardžić i Ćorić iz slobodnih bacanja samo potvrđuju zasluženu pobjedu Samoboraca.

Kod Samoboraca istakli su se s dvoznamenkastim učinkom čak 5 igrača: Gašparac s 20, Samardžić i Ćorić s po 13, te Močan i Hrvoj s po 12 koševa svaki. Kod gostiju vrlo učinkovito su odigrali Guzobad s 27 i Bekavac sa 17 koševa.

KOŠARKA - Seniori – C1 liga – 14. kolo Zapruđe – Samobor II 98:58 (42:28)

Uzvratili Samoborcima za poraz

SAMOBOR II: Kocijan, Gionechetti 10, Kudrna 5, Nosetić 7, Kleščić I. 3, Geiger 4, Levanić 17, Hetler 4, Kleščić V. 6, Stupar, Marković 2. Trener: Josip Vlah

ZAPRUĐE: Golomejić, Šulje, Ivković 11, Santini 6, Kočanović 3, Bandić Dr. 20, Galić 6, Koren 10, Mijić 22, Kanceljak 12, Džapo 6, Bandić Da. 2. Trener: M. Slavica

Do polovice druge četvrtine igraju se obostrano vrlo kvalitetne obrane s rezultatom u egalu. Tada, nakon izmjena, kod Samoboraca popušta obrana i do poluvremena domaćini imaju četrnaest koševa prednosti.

Početkom drugog poluvremena domaćini pojačavaju maksimalno obranu tako da Samoborci vrlo teško postižu pogotke. Kod domaćina se u tom periodu raspucao bek Bandić i sa 6 uzastopnih trica povećao prednost svoje ekipe na visokih tridesetak koševa razlike. Tada su se Samoborci jednostavno predali, a domaćini na kraju zasluženo i uvjerljivo uzvratili Samoborcima za jesenski poraz u Samoboru.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Levanić s 17 koševa. Kod domaćina istakli su se Mijić s 22 i Bandić Dr. s 20 koševa.

KOŠARKA - Juniori – II. HRL – 3. kolo Samobor – Maksimir 87:77 (42:32)

Toplo-hladno do pobjede

SAMOBOR: Nađ, Gionechetti 21, Stupar, Kocijan 13, Tokić, Geiger 8, Levanić 24, Koščak, Kleščić 21, Kučko. Trener: Josip Vlah

MAKSIMIR: Laco I., Gajić 8, Laco K. 2, Milivojević 13, Tomić 11, Kujičić 2, Gliha, Jermić 8, Leljak 6, Malić Marko 5, Malić Mile 22. Trener: Daniel Peršić

Juniori Samobora dobro su ušli u utakmicu i početkom druge četvrtine imaju visokih 16 koševa prednosti. Međutim, tada neshvatljiv pad u igri koriste gosti i u 5 minuta serijom koševa od 18:0 preuzimaju vodstvo. Ipak, zadnjih nekoliko minuta juniori ponovo igraju vrhunski i rješavaju poluvrijeme s deset koševa viška.

Početkom drugog poluvremena ponovo veliki pad u igri Samoboraca, tako da gosti dolaze u egal. Zadnjih desetak minuta ipak iskusnija ekipa Samoboraca održava rutinirano desetak koševa prednosti za zasluženu drugu pobjedu u nizu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošču Levanić s 24, te Gionechetti i Kleščić s po 21 košem. Kod Maksimira istakao se učinkovitošču Mile Malić s 22 koša.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – I. HRL – 3.kolo Bosco – Samobor 31:59 (16:30)

Nezaustavljiva braća Šuvaković

SAMOBOR: Belamarić 7, Mandalinić 9, Dragozet 7, Levanić 5, Rendulić, Džimbeg, Vranić, Šuvaković I. 11, Šuvaković K. 20. Trener: Robert Levanić

BOSCO: Skokna 6, Kuhar, Kuterovac, Prce, Zavacki, Cikojević, Hrenar, Razić 6, Galinović 8, Bradvica, Žanić 11, Sopta. Trener: Starman

Mlađi kadeti Samobora i u trećem kolu 1. HRL, ovaj puta u gostima, uvjerljivo su svladali svoje protivnike. Već u prvoj četvrtini najjača petorka Samoboraca, predvođena obrambeno i napadački odličnim Karlom Šuvakovićem, dala je do znanja tko je bolji, dopustivši domaćinima da uknjiže samo 4 koša. Drugu četvrtinu rezerve Samoboraca uspješno održavaju prednost. U trećoj četvrtini najbolja petorka Samoboraca odličnom obranom ponovo limitira domaće na samo 4 koša te odlaze na trideset koševa prednosti. Na kraju zaslužena i visoka pobjeda Samoboraca. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošču braća Karlo s 20 i Ivan Šuvaković s 11 koševa. Kod Bosca jedini dvoznamekasti bio je Žanić s 11 koševa.

RUKOMET - 1. Fašnički rukometni turnir u organizaciji Rukometnog kluba Rudar

Morska vila za kraj

U novoj samoborskoj sportskoj dvorani 15. veljače bilo je kao u košnici, jer na jednom mjestu našlo se 16 klubova i ukupno 36 ekipa. Uz male igrače i njihove trenere okupio se i velik broj roditelja, tako da je gledalište bilo maksimalno popunjeno, a za okrepu je poslužio i velik dvoranski hol. Sve nazočne i goste na otvorenju je pozdravila predsjednica RK Rudar Tanja Milek zaželjevši im ugodan boravak u Samoboru.

Fašnički turnir u mini rukometu RK Rudar organizirao je za dječake 1998. i 1999. godište, a u obje konkurencije nastupilo je po 18 momčadi. Nakon odigranih utakmica po skupinama slijedile su četvrtfinalne i polufinalne utakmice, te one za treće, odnosno prvo mjesto.

U četvrtfinalima 98. godišta postignuti su sljedeći rezultati: Dugo Selo – Sesvete 7:4, Karlovac – Maksimir Pastela 10:7, Medveščak – Ogulin 15:8 i Karlovac 2 – Rudar 9:10. U polufinalu Karlovac je uvjerljivo bio bolji od Dugog Sela 14:3, a najneizvjesniju utakmicu igrali su Rudar i Medveščak, jer je nakon 10 minuta igre bilo 7:7 pa je pobjednik odlučen izvođenjem šesteraca, u čemu su uspješniji bili Rudari. Na kraju, naslov pobjednika kod 98. godišta pripao je momčadi Karlovca, koja je u finalu bila bolja od domaćina Rudara 11:8. U utakmici za treće mjesto Medveščak je pobijedio Dugo Selo 10:6.

Kod 99. godišta u četvrtzavršnici postignuti su sljedeći rezultati: Kvarner – Karlovac 13:11, Zamet – Dugo Selo 13:1, Dugo Selo – Moslavac 11:8, Medveščak – Rudar 16:11. U polufinalnim utakmicama Zamet je pobijedio Kvarner 19:5, a Medveščak potom Dugo Selo 14:13. U finalu riječki je Zamet pobijedio Medveščak 15:6, a u utakmici za treće mjesto Kvarner iz Kostrene bio je bolji od Dugog Sela 16:10.

Na kraju turnira dodijeljene su i nagrade najboljim pojedincima kojima su pripali prigodni darovi sponzora, dok su najboljim momčadima pripali pehari i medalje. U kategoriji dječaka 1998. godišta u najbolju petorku turnira izabrani su Ivan Perić iz Medveščaka, Filip Čretnik i Mihovil Arh iz Rudara te Josip Čleković i Renato Milovac iz Karlovca. Za najboljeg igrača proglašen je Lovro Gaća iz Rudara, a za najboljeg vratara Mateo Radočaj iz Karlovca.

Kod 1999. godišta u najbolju petorku izabrani su Dorijan Antukić iz Kvarnera, Karlo Godec iz Medveščaka te Tin Lučin, Antonio Tomaš i Petar Tomljanović iz Zameta. Najboljim igračem proglašen je Petar Tomljanović, najboljim vratarom Dorijan Antukić, a najmlađi igrač turnira je Mihael Trčak iz Rudara.

Nakon podjela priznanja (uručivali su ih Tanja Milek i tajnik Samoborskog sportskog saveza Juro Horvat) slijedila je i neizbježna rukometna himna Morska vila. Tijekom trajanja turnira svi igrači potpisivali su se u ime svog kluba na posebne čestitke koje će biti upućene našem ozlijeđenom vrataru Ivanu Pešiću u bolnicu u Mađarsku, sa željom za brzim ozdravljenjem i povratkom na parket. Rukometni klub Rudar dobio je brojne pohvale za organizaciju turnira pa je sigurno da će se i sljedeće godine ponovno svi okupiti u samoborskoj dvorani na drugom izdanju Fašničkog turnira u mini rukometu.

Mato Šipuš

ŠKOLSKI SPORT - NOGOMET - Malonogometni turnir osnovnih škola Samobora i Svete Nedelje

Slavio Stražnik

Nova sportska dvorana ugostila je 7. veljače malonogometaše osnovnih škola Samobora i Svete Nedelje. Na turnir je bilo prijavljeno pet ekipa, bez ekipe OŠ Rude, koja nema uvjete za mali, dvoranski, nogomet.

Favorita je prije samoga turnira bilo nekoliko. Ekipama OŠ Bogumila Tonija i OŠ Sveta Nedelja davala se "na kladionici" u svlačionicama i hodnicima dvorane blaga prednost pred ostalim školama. Kako to već i biva, iz prikrajka, kao tihi samozatajni favorit pojavila se ekipa ŠŠD Stražnik OŠ Samobor. Iako poraženi u prvom kolu i s remijem u drugom kolu, u nokaut fazi, kada je to bilo najpotrebnije, s dvije briljantne pobjede zasjenili su svu konkurenciju i, mora se priznati, zasluženo osvojili laskavu titulu gradskih prvaka za ovu školsku godinu. Kao prvaci predstavljat će Grad i savez na županijskom natjecanju.

Drugo mjesto osvojila je ekipa ŠŠD LOB OŠ Bogumila Tonija. U utakmici za treće mjesto ekipa ŠŠD Žabac OŠ Sveta Nedelja s visokih 7:0 deklasirala je ekipu ŠŠD Vihor OŠ Milana Langa iz Bregane. Posljednje, peto mjesto pripalo je ekipi ŠŠD Okić OŠ Mihaela Šiloboda iz Svetog Martina pod Okićem.

Z.F.

FOTO: ŠŠD Stražnik OŠ Samobor - Ivan Razum, Petar Vrbančić, Filip Vrančić, Dominik Baltić, Bruno Brnčić, Ivan Mihelić, Kristijan Slaček, Filip Becić, Lovro Librić i Josip Šarić; Voditelj ekipe: Saša Kolman

ŠKOLSKI SPORT - GIMNASTIKA - Gradsko natjecanje u gimnastici za djevojčice osnovnih škola

Gimnastičarke OŠ Bogumila Tonija najbolje

U maloj gimnastičkoj dvorani OŠ Bogumila Tonija 5. veljače održano Gradsko natjecanje u gimnastici za djevojčice osnovnih škola gradova Samobora i Svete Nedelje.

Ponovno je, kao i prošle godine, prijavljeno pet školskih ekipa. Napokon se može sa sigurnošću reći kako se gimnastika "na velika vrata" vratila u sve osnovne škole. Pokazalo se kako je nekoliko mladih profesorica tjelesne i zdravstvene kulture koje su prošle školu gimnastike u klubu uspjelo u nakani da stvore veću bazu djevojčica koje će vježbati i samim time pojačati konkurenciju i kvalitetu na natjecanjima iz gimnastike osnovnih škola.

Na samom natjecanju je bila dosta ujednačena borba za vrh. Prvo mjesto osvojila je ekipa ŠŠD Lob OŠ Bogumila Tonija, a drugo ekipa ŠŠD Okić OŠ Mihaela Šiloboda. Treće mjesto pripalo je ekipi ŠŠD Stražnik OŠ Samobor, a četvrto ekipi ŠŠD Žabac OŠ Sveta Nedelja. Posljednje, peto mjesto zauzela je ekipa ŠŠD Vihor OŠ Milana Langa iz Bregane.

Dvije prvoplasirane ekipe nastavljaju pohod prema državnom prvenstvu na kojemu ponovno, kao i prošle godine, očekujemo postolje i medalje.