Turnir karate Serie A, svjetske karate lige - Salzburg, od 13. do 15. rujna

Sadea viceprvakinja Svjetske lige

Sadea viceprvakinja Svjetske lige-1

Salzburg je od 13. do 15. rujna bio domaćin Karate Serie A, svjetske karate lige Svjetske karate federacije koji je okupio kremu karate sporta iz ukupno 77 država svijeta, sa svih kontinenata.

Na turniru je nastupili 1313 sportašica i sportaša, a među njima i petero natjecatelja iz Karate kluba Samobor.

Ovo natjecanja je najkvalitetnije i najmasovnije karate natjecanje poslije svjetskog prvenstva, a svaka težinska kategorija je bila popunjena sa 96 natjecatelja.

Sadea Bećirović je nakon slobodnog prvog kola imala sjajan niz od pet pobjeda (Francuska, Danska, Škotska,Austrija, Srbija) te je suvereno ušla u final, gdje ju je čekala favorizirana Talijanka.

Iako je Sadea odlično ušla u meč, Talijanska logistička mašinerija nije dopustila hrvatskoj reprezentativki da se popne na najviše postolje, tako da se morala zadovoljiti srebrnim odličjem.

Ostaje žal za zlatom, ali i zadovoljstvo ostvarenim vrhunskim rezultatom, koji Sadeu svrstava u sam vrh svjetskog karatea.

I ostali Samoborci su bili izuzetno dobri te su pružili odlične borbe.

Dino Šimunec je u nakon slobodnog prvog kola u drugom bio siguran u pobjedi protiv Latvijskog prvaka, ali je u trećem kolu nevjerojatnom greškom sudaca izgubio prednost protiv vrhunskog Slovaka pet sekundi prije isteka vremena borbe. Slovak je, na žalost, izgubio polufinalni meč i Dino nije imao priliku za repasaž.

Ivan Terihaj je debitirao na turniru ovakvog svjetskog ranga te je odlično odradio meč protiv čvrstog predstavnika Tajpeha te pobijedio, ali je izgubio naredni, protiv Belgijca.

Iskra Majsec i Ivan Niko Prusina su također debitirali, ali su zaustavljeni u prvom kolu. Iskustvo koje su stekli su izuzetno važni za nastavak sportske karijere.