23. Croatia Open - Rijeka, 9.- 10. rujna

Jakov srebrni, Dino brončani

Jakov srebrni, Dino brončani-1

U sportskoj dvorani na Zametu održan je minulog vikenda 23. Croatia open, koji je ove godine okupio kremu karatea iz 27 država svijeta, uz ukupno 1464 prijavljenih sportašica i sportaša.

U paklenoj konkurenciji vrhunskih boraca Dino Šimunec osvojio je svoju prvu seniorsku medalju, u kategoriji do 75 kg. Bila je to najbrojnija i najkvalitetnija muška kategorija pa je samim time Dinin rezultat još vrijedniji te ima veći značaj.

Imao je samoborski natjecatelj vrlo teške mečeve protiv iskusnih i kvalitetenih boraca te je na kraju uspio doći do postolja. Uz malo više sreće mogao je stići i do finala, koje mu je prepriječio odličan ukrajinski borac koji je na kraju osvojio zlato.

Karate klubu Samobor je medalju donio i mlađi kadet Jakov Udovčić, koji je ušao u fnale svoje kategorije do 64 kg, ali je sudačkim preglasavanjem izgubio finale nakon neriješenog rezultata u regularnom tijeku borbe.

Jakov dokazuje da je redovan trening i trud ključan u sportskom razvoju.

Idući vikend seniori KK Samobora odlaze na najkvalitetniji i najbrojniji svjetski turnir Serije A koji se održava u Salzburgu od 13. do 15. rujna, u organizaciji Svjetska karate federacije (WKF). U Salzburgu će sudjelovati 1313 seniorki i seniora iz 78 država , a među njima su i samoborski natjecateljke i natjecatelji Sadea Bećiović, Iskra Majsec, Dino Šimunec, Ivan Terihaj i Ivan Niko Prusina.