28. Međimurje Open 2024 - Čakovec, 31. rujna

Iskra Majsec i Ivan Terihaj zlatni

Iskra Majsec i Ivan Terihaj zlatni -1

U sportskoj dvorani Graditeljske škole u Čakovcu održan je 28.po redu Međimurje open s kojim je i započela nova natjecateljska karate sezona.

Turnir je ove godine okupio 813 natjecatelja iz 107 klubova I 12 država.

Dodatni značaj turniru dala je i odluka Hrvatkog karate saveza da to bude jedan od tri izborna turnira koji se boduju za odabir kadetske, juniorske i mlađe seniorske reprezentacije, koja će sredinom listopada nastupiti na Prvenstvu svijeta u Veneciji.

U vrlo jakoj konkurenciji nastupilo je petero natjecatelja Karate kluba Samobor koji su ostvarili odlične rezultate te najavili uspješnu novu natjecateljskiu sezonu.

Prvi su nastulili “kataši”, kadet Patrik Peld te junior Luka Cicvarić koji su svojim nastupom najavili uspješan dan za samoborski karate. Patrik je osvojio srebrno odličje, a Luka brončano.

Najupečatljiviji nastup je imala Iskra Majsec, koja je nadvisila svoje suparnice u konkurenciji seniorki do 55 kg te time osvojila svoje prvo seniorsko zlatno odličje.

Isti rezultat je postigao i mlađi senior Ivan Terihaj, u kategoriji do 75 kg, koji je ovom pobjedom stekao veliku prednost pred svojim konkurentima te je najizgledniji kandidat za nastup na Prvenstvu svijeta koje se održava u Veneciji od 9. do 13. listopada.

Odličan je bio i sve bolji Jakov Udovčić, koji je nastupio u konkurenciji mlađih kadeta do 64 kg i osvojip srebro, dok se u starijoj kadetskoj konkurenciji, do 63 kg, okitio brončanim odličjem.