U 18. kolu Prve muške lige "Risovi" nastavili s pobjedama

Stigla i četvrta u nizu!

U 18. kolu Prve muške lige

U 18. kolu Prve muške lige košarkaši Samobora u nedjelju, 11. veljače pobijedili su Marsoniu iz Slavonskog Broda rezultatom 97:88. To je četvrta uzastopna prvenstvena pobjeda samoborskih “risova”, čime su se usidrili na 6. mjestu ljestvice s istim brojem bodova kao i petoplasirani Zagreb te četvtroplasirana Ribola Kaštela.

U radovima Samobora osobito rasploženi bili su Kruno Simon (22 koša, 9 skokova i 8 asistencija), Lovro Mandalinić (17 koševa, 7 skokova i 4 asistencije) te Bruno Levanić Kutni (27 koševa i 7 skokova). U momčadi Masronie najefikasniji su bili Josip Popić i Basset Kemon Lewis sa po 19 koševa.

Za tjedan dana naši košarkaši gostuju u Kaštelima i još su igri za “final four”, na kojem će se odučivati novi tko će iduće sezone igrati u Premijer ligi.

r.s.

Prvenstvo Europe u Tbilisiju

Nika i Dino zaustavljeni korak do polufinala

Nika i Dino zaustavljeni korak do polufinala-1

Ispadanjem Nike Jelen u 1. krugu od predstavnice Češke te ispadanjem Dine Šimunca u četvrtini finala završili su nastupi za samoborske predstavnike na karate Prvenstvu Europe u Tbilisiju.

Dino je bio na korak do polufinala te ponovnog napada na finale kao prije dvije godine u Pragu. Nakon slobodnog 1. kola, u drugom pobjeđuje odličnog reprezentativca Švedske 4:1, da bi u osmini finala bio bolji i od predstavnika Azerbajdžana. No, u četvrtini finala izgubio je od talijanskog borca sudačkim preglasavanjem, nakon neodlučenog rezultata 2:2, gdje se opet pokazala sklonost sudaca velikoj karate velesili, u odnosu na predstavnika Hrvatske.

Kako predstavnik Italije nije kasnije uspio pobijediti jednog od najboljih seniora svijeta u ovoj kategoriji, Turčina Yurura u polufinalu, Dino nije dobio priliku boriti se za brončano odličje kroz repasaž. Treba spomenuti i da je konkurencija bila izuzetno izjednačena, nastupilo je 20-ak boraca koji mogu pobijediti svaki svakog.

Osmina finala hrvatskog kupa

Rudari izgubili od Poreča, a mladi u Dugom Selu

Rudari izgubili od Poreča, a mladi u Dugom Selu-1

Prva momčad Rudara odigrala je u subotu, 10. veljače, utakmicu osmine finala hrvatskog kupa u gostima kod Poreča. Domaćin je slavio 30:22 u utakmici u kojoj su Rudari rezultatski priključak držali prvih 10 minuta. Potom Poreč prelazi u vodstvo, na poluvremenu vode 15:11, a početnih 15 minuta nastavka odlaze na 8 razlike za mirnu završnicu.

U redovima Rudara Vito Glivetić je zabio 6 golova od čega 5 iz sedmeraca, Fran Kasap 4, a Petar Lencović 3 gola.

Utakmicu 15. kola Prve hrvatske lige – sjever odigrala je u nedjelju, 11. veljače, u Dugom Selu, kod istoimenog domaćina, i druga momčad Rudara i izgubila 32:30.

Sredinom prvog poluvremena domaća momčad je prvi put osjetnije vodila, imali su 4 gola prednosti, no mladi Rudari se vraćaju i na kraju prvog dijela rezultat je izjednačen. U nastavku domaćin ponovno vodi, a mini serijom 4-0, sredinom drugog poluvremena, stvaraju zalihu za mirnu završnicu u kojoj su Rudari uspjeli ublažiti poraz.

Jan Škreb i Fran Martinko zabili su po 6 golova za Rudare, po 4 Emanuel Šima Jurić i Dorian Gorički, a za Dugo Selo Renato Braut je zabio najviše, 8 golova.

r.s.

Druga hrvatska liga – zapad, 12. kolo

Samoborke slavile protiv Poreča

U prvoj utakmici nastavka prvenstva u Drugoj hrvatskoj ligi – zapad za rukometašice, igračice Samobora su u dvorani škole Bogumila Tonija u subotu, 10. veljače bile bolje od Poreča 28:24.

Za razliku od prvog ovosezonskog susreta koji su “lavice” dobile s 11 razlike, ovaj put su gošće do poluvremena bile u egalu, bilo je 13:13, a i u drugom poluvremenu držale su se na dva do tri gola zaostatka. Igračice Samobora susret su prelomile na ulasku u posljednjih 10 minuta kad su napravile seriju 4-1 za mirnu završnicu.

Valentina Perić bila je najučinkovitija sa 7 golova, a Dora Kanceljak i Rafaela Krilić zabile su po 6.

Svetonedeljska Sloga ugostila je sastav Udarnika i upisala 12. poraz u prvenstvu, bilo je 15:32. Lucija Tesar sa 7 i Ema Majetić s 5 golova zabile su najviše u redovima Sloge.

r.s.

Helena Vuković do srebra u Gyoru

Otvorila sezonu vrhunskim rezultatom

U subotu je u mađarskom Gyoru judašica Judo kluba Samobor Helena Vuković ostvarila izvrstan rezultat, osvojivši 2. mjesto u kategoriji +78 kg. U finalu je od nje bila bolja Nizozemka Sweers, dok je na putu do finala Helena pobijedila Diarrassoubu iz Francuske te Ukrajinku Homan.

Ovim rezultatom Helena je ostvarila nove bodove na IJF WRL-u, a veseli i spoznaja da je nakon sjajnog rezultata na EP za seniore prošle godine, i novu godinu otvorila vrhunskim rezultatom.

r.s.

Međunarodni judo turnir u Čakovcu

Vratili se sa šest medalja

Vratili se sa šest medalja-1

Judo klub Samobor s 15 je predstavnika u subotu nastupio na međunarodnom turniru u Čakovcu, koji je okupio 560 natjecatelja iz 50 klubova.

Do zlatne medalje došao je Arian Marković koji je u finalnoj borbi u kategoriji U14 svladao klupskog kolegu Adriana Josića kojemu je tako pripalo srebro.

Srebrnu medalju u kategoriji U16 osvojio je i Ivano Šojat. Arian Marković je nastupio i u starijem uzrastu U16 gdje je zavrijedio broncu.

U kategoriji U12 brončanim medaljama okitile su se i Izabela Kramar i Ema Janković.

R.S.

Kup Zagrebačke županije u šahu

Novi trofej za Samoborce

U organizaciji Šahovskog kluba Sveta Nedelja i Šahovskog saveza Zagrebačke županije, u subotu i nedjelju održan je Kup Zagrebačke županije u šahu za ovu godinu.

Nakon 5 odigranih kola, prvo mjesto osvojio je Šahovski klub Samobor za koji su nastupili Jan Zamostni, Damir Mihalinec, Tomislav Bartaković, Mladen Gorupec i Drago Rančić. Ovom su se pobjedom samoborski šahisti plasirali u finale Kupa Hrvatske.

Nastupilo je 12 ekipa s područja Zagrebačke županije, igralo se po švicarskom sustavu natjecanja u 5 kola, a tempo igre bio je 30 minuta uz dodatak 30 sekundi za svaki odigrani potez.