Ekipno seniorsko prvenstv Hrvatske u karateu

Muškima srebro, ženama bronca

Muškima srebro, ženama bronca-1

Na ekipnom seniorskom prvenstvu Hrvatske u karateu, održanom u Đakovu, 16. prosinca, momčad Karate kluba Samobor, u sastavu Ivan Niko Prusina, Dino Šimunec, Boran Berak, Enes Garibović, Ivan Terihaj, Mislav Blažeković i Borna Šunjić, osvojila je 2. mjesto.

Seniorke Karate kluba Samobor, u sastavu Sadea Bećirović, Ana Marija Ravlić, Paula Šogorić i Iskra Majsec, bile su treće.

11. kolu Prve muške lige Crikvenica - Samobor 79:95

Već u prvom dijelu prelomili susret

11. kolu Prve muške lige
Crikvenica - Samobor 79:95

Samoborski košarkaši odigrali su još jednu odličnu utakmicu i u 11. kolu Prve muške lige pobijedili Crikvenicu u gostima rezultatom 95:79.

Nakon izjednačene prve četvrtine koja je okončana neodlučenim ishodom 24:24, u drugoj dionici igre “Risovi” su potvrdili status favorita u današnjem dvoboju i riješili je u svoju korist 25:7.

Nakon velikog odmora Samoborci su nastavili u dobrom tempu pa je treće četvrtina ponovo pripala našim dečkima rezultatom 22:18, a u zadnjoj četvrtini trener Gjuro Simon dao je veću minutažu igračima koji su do sada manje igrali, pa su domaćini završnu dionicu dobili 30:24.

Najefikasniji u redovima Samobora bili su Bruno Levanić Kutni s 22, Karlo Lukačić s 21, i Daniel Pavičić s 14 koševa. David Ušić imao je 9 skokova, a Karlo Lukačić 5 asistencija. Prvo ime Samoboraca, Kruno Simon igrao je malo više od 17 minuta i za to vrijeme ubacio 10 koševa, uz 4 skoka i isto toliko asistencija.

Kod domaćina najučinkovitiji su bili Bojan Šamanić i Marko Jurković sa po 14 koševa.

Zadnju prvenstvenu utakmicu ove godine "Risovi" igraju iduće subote, 23. prosinca, kada u Samobor Areni ugošćuju Omiš Čagalj Tours.

R.S.

14. kolo Paket24 Premier lige Dubrava - Rudar 22:25

Važna pobjeda pred blagdane

14. kolo Paket24 Premier lige
Dubrava - Rudar  22:25

Rukometaši Rudara u 14. kolu Paket24 Premier lige uspješni su bili u gostima kod Dubrave. U završnom kolu prvog dijela prvenstva stigli su do važnih bodova za nastavak natjecanja, slavili su 22:25.

Prvi dio susreta prošao je u izjednačenoj igri pa se na poluvrijeme otišlo uz rezultat 13:13, a drugi dio ponudio je istu neizvjesnost sve do same završnice kad Rudari mini serijom 4:1 u završnih 10 minuta hvataju dovoljnu zalihu za bodove u gostima.

Vladimir Gošić imao je 14 obrana, a Lovro Gaća i Matej Štajnkler zabili su po 5 golova, Fran Kasap je zabio 4, a Tomislav Grgečić i Valentino Runtas po 3. Sa šest pogodaka Martin Tomšić bio je najbolji strijelac domaćina, a Tomislav Sladoljev imao je 14 obrana.

R.S.

8. kolo 1. HRL sjever Metalac - Rudar 2

Mladi Rudari iznenadili Metalac i uzeli bod u gostima

8. kolo 1. HRL sjever
Metalac - Rudar 2

Rukometaši Rudara 2 odigrali su zaostalu utakmicu 8. kola 1. HRL sjever. U Zagrebu, kod trećeplasirane momčadi lige, Metalca, odigrali su 27:27. U prvom poluvremenu mladi Rudari su u više navrata imali dva gola prednosti, da bi u drugom poluvremenu domaćin imao uglavnom minimalnu prednost, a u samu završnicu ušli su sa plus 2. Ipak, golovima Goričkog i Borzića mladi Rudari dolaze do vrijednog boda za utvrđivanje 6. mjesta na prvenstvenoj ljestvici nakon prvog dijela natjecanja.

Petar Stanić i Fran Martinko zabili su po 6 golova, Emanuel Šima Jurić 5, a za domaću momčad najučinkovitiji je bio Adrian Turkalj sa 8 golova.