Pojedinačno ubrzano i brzopotezno prvenstvo Republike Hrvatske za kadete

Samoborcima tri naslova prvaka i tri doprvaka

Samoborcima tri naslova prvaka i tri doprvaka-1

Na Pojedinačnom ubrzanom i brzopoteznom prvenstvu Republike Hrvatske, održanom posljednjeg vikenda u studenom u Vodicama, sudjelovalo je 190 kadeta iz cijele Hrvatske, a šahistice i šahisti Šahovskog kluba Samobor ostvarili su izvrstan rezultat, osvojivši tri prva i tri druga mjesta.

Najuspješniji u obje kategorije, ubrzanom šahu do 16 godina i brzopoteznom šahu do 18 godina, bio je Borna Franc koji je izvrsnom igrom zaslužio naslov prvaka države u obje kategorije.

Sara Balent bila je najuspješnija šahistica u ženskoj kategoriji do 18 godina u ubrzanom šahu.

Andrej Gal osvojio je drugo mjesto u kategoriji do 14 godina u obje kategorije (u ubrzanom i brzopoteznom šahu), a Ema Capjak bila je druga u kategoriji do 8 godina u ubrzanom šahu.