3. NL Centar - 16. kolo Samobor – Kurilovec 0:0

Pomoćnici: Radić i Bilić (svi iz Zagreba)

SAMOBOR: Klemenčić, Balen, Kulenović (od 76. Plehan), Hanžek, Čerkez (od 76. Guliš), K. Regović (od 84. Karković), Brdarić, Husinec (od 90. Ašanin), Artuković, Pezo (od 46. A. Regović), Brdek

Trener: Sven Raić

KURILOVEC: Janko, Turkalj, Šarić, Drezga, Knežić, Mrvičin (od 77. Sedlaček), Pušić (od 77. Bolješić), Žlebečić, Završki, Čurek (od 46. Saiti), Blagoev (od 87. Župetić)

Trener: Stjepan Bašić

Igrač utakmice: Mislav Janko (Kurilovec)

Po teškom terenu i hladnom vremenu, s tek kojim stupnjem iznad nule, obje momčadi su odigrale za „nulu“ koja im je nakon 90 minuta igre donijela bod. Gostujući trener Bašić dobro je proučio svoju (u nekoliko navrata) bivšu momčad, zatvorio sve prilaze vratima i uspješno sačuvao mrežu netaknutom. Samoborci će u posljednjem jesenskom kolu na put u Lučko kod istoimenog domaćina kod kojeg će, nadamo se, uspješnim rezultatom zatvoriti ovaj dio sezone.

Nakon šesnaestog kola vodi Segesta s 35 bodova, drugi je Maksimir s 29, Samobor je 12. s 19, dok je Sava Strmec na 16. mjestu s 13 bodova.

3. NL Centar - 16. kolo Sava Strmec – Ponikve 0:1 (0:1)

Propala još jedna prilika za uzlet

Sava Strmec – Ponikve 0:1 (0:1)

STRMEC – Sportski centar Lazina

Gledatelja 150

Sudac: Bujan (Guci Draganički)

Pomoćnici: Jakovac (Karlovac) i Rataić (Draganići)

Strijelci: 0:1 Čordaš(26)

SAVA STRMEC: Đurdek, Marić, Brkić, Krišto, Suljić (od 64. Mactutus Jonathan), Kovač, Sečenj (od 74. Bakula), Daggash Mubarak, Horvatinec (od 74. Poljak), Kovačić, Plojović-Beriša (od 46. Grofelnik)

Trener: Vladimir Tuweg

PONIKVE: Petrčić, Brcko, Žejavac, Čordaš (od 90. Bilić), Atlija, Đopar (od 84. Gajski), Vragolović, Jadek (od 70. Berić), Bukovac, Bakarić, Fajdiga (od 70. Koletić)

Trener: Hrvoje Pipinić

Igrač utakmice: Filip Čordaš (Ponikve)

Još jedan domaći nastup igrača Save završio je neslavno i još je jedna izgledna prilika za osvajanje bodova protiv protivnika koji se mogao svladati završila s (minimalnim) porazom. Ovo je osmi susret od dosadašnjih 16 u kojem igrači trenera Vladimira Tuwega nisu postigli gol što je više nego jasan znak gdje leži problem momčadi iz Lazine i zbog čega je Sava nakon gotovo polovice odigranih susreta na predzadnjem mjestu. Gosti su pak samo prihvatili ponuđeno i jedinim golom na susretu, onim Čordaša sredinom prvog dijela, upisali 3 boda koja su ih „pogurnala“ prema sredini tablice.

8. kolo Prve muške lige Samobor - Stoja 88:77

Važni bodovi prije nastupa u Kupu Krešimira Ćosića

8. kolo Prve muške lige
Samobor - Stoja  88:77

U 8. kolu Prve muške lige košarkaši Samobora upisali su četvrtu prvenstvenu pobjedu, savladavši u nedjelju, 26. studenog pulsku Stoju rezultatom 88:77.

U redovima “Risova” posebno je šuterski raspoložen bio Bruno Levanić Kutni s 25 koševa, David Ušić ubacio je 17, Karlo Lukačić 16, a Fran Jacović 15 koševa. Kruno Simon s 13 asistencija i 6 skokova, te 13 koševa znalački je predvodio naše košarkaše do nove pobjede koja će ih sigurno dodatno motivirati pred utakmicu osmine finala Kupa Krešimira Ćosića koju će odigrati u srijedu, 29. studenog protiv Kvarnera u Rijeci.

R.S.

11. kolO Paket24 Premier lige Rudar - Bjelin Spačva 42:35

Rudari bolji od drugoplasirane momčadi

11. kolO Paket24 Premier lige
Rudar - Bjelin Spačva  42:35

Rukometaši Rudara u 11. kolu Paket24 Premier lige bili su uspješni na domaćem parketu i slavili protiv momčadi Bjelin Spačve iz Vinkovaca sa 42:35.

Rudari su odlično otvorili susret, vodili 10:3 da bi do poluvremena uporni gosti ipak stigli u egal, prvih pola sata igre završilo je 17:17.

U nastavku domaća momčad je imala prednost od dva, tri gola, da bi ključnu razliku ostvarili na ulasku u završnih 10 minuta susreta mini serijom 4-1 i tu je slomljen otpor gostiju, drugoplasirane momčadi lige.

Vito Glivetić je napadački predvodio Rudare s 10 golova, Andro Lopac je zabio 7, a Matej Štajnkler 6, dok je Vladimir Gošić upisao 12 obrana. Kod gostiju Filip Mažurana zabio je čak 15 golova.

R.S.

10. kolo 2. lige zapad Ivanić Grad - Samobor 34:28

Porazom završen pobjednički niz

10. kolo 2. lige zapad
Ivanić Grad - Samobor  34:28

Nakon tri uzastopne pobjede, rukometašice Samobora poražene su u 10. kolu 2. lige zapad. U gostima kod Ivanića rezultat je bio 34:28 za domaću ekipu.

Rezultatski priključak “lavice su držale prvih 10 minuta, a tada domaća ekipa diže ritam za plus 6 na poluvremenu.

U nastavku “lavice” se do 45. minute uspijevaju približiti na 3 gola zaostatka, ali snage za dodatni priključak nije bilo pa domaće zasluženo slave za svoj osmi trijumf u ovoj sezoni i zadržavanje 2. mjesta na prvenstvenoj ljestvici, dok su “lavice” na omjeru 4-6 i drže 8. mjesto.

Valentina Perić zabila je čak 11 golova a Dora Kanceljak 5, dok je kod Ivanića najučinkovitija bila Dora Petković s 8 golova.

R.S.

11. kolo Prve hrvatske lige – sjever Rudar - Vidovec 33:30

Novo slavlje mladih Rudara

11. kolo Prve hrvatske lige – sjever
Rudar - Vidovec  33:30

Druga momčad Rudara bila je uspješna u susretu 11. kola Prve hrvatske lige – sjever dočekali su momčad Vidovca i slavili 33:30. Prvo poluvrijeme prošlo je u izjednačenoj igri sve do pred kraj prve dionice kad mladi Rudari mini serijom odlaze na 4 gola prednosti. U nastavku gosti u više navrata dolaze na 2 gola zaostatka, ali to je bilo sve, Rudari su kontroliraju susret za 5. trijumf u sezoni i 7. mjesto prvenstvene ljestvice.

Emanuel Šima Jurić zabio je 10 golova, Petar Lencović 8, a Fran Martinko 5, dok je kod gostiju najučinkovitiji bio David Car sa 6 golova.