Odlični Samoborci na Eurocupu Istria 2023 u Poreču

Dino pobjednik u mlađim seniorima i seniorima

Na tradicionalnom međunarodnom turniru u Poreču, koji je od strane Hrvatskog karate saveza proglašen izbornim bodovnim turnirom za odabir reprezentacije za nastup na prvenstvu Europe u Gruziji (veljača 2024.), nastupilo je i četvero natjecatelja iz Karate kluba Samobor.

Iako pod teretom značaja natjecanja zbog izbornog postupka, samoborski natjecatelji su odlično odradili turnir te osvojili šest odličja, ali i vrlo bitne bodove.

Dino Šimunec je pobjedom u mlađeseniorskoj kategoriji do 75 kg osvojio zlato te se time značajno približio nastupu na Europskom prvenstvu u Tbilsiju.

Nastupio je i u seniorskoj konkurenciji, u kojoj je također bio najbolji i zasluženo slavio.

Klupski kolega Ivan Niko Prusina je u istoj kategoriji osvojio broncu, iako je mogao i trebao biti u finalu, od kojega ga je udaljila kriva sudačka odluka.

Ivan NIko je također nastupio i u seniorima, u kojima je bio također brončani.

Odličan nastup imala je Iskra Majsec, koja je prezentirala čvrst karate te je u svojoj juniorskoj konkurenciji osvojila treće mjesto.

Borna Šunjić se u konkurenciji mlađih seniora do 75 kg također popeo na postolje, osvojivši brončano odličje.

Na natjecanju u Poreču sudjelovalo je 648 natjecatelja iz 72 kluba, koji su došli iz 7 država.