Članica Karate kluba Samobor Sadea Bećirović izborila medalju na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti

Zajedno s kolegicama izborila broncu

Ženska reprezentacija Hrvatske u karate borbama osvojila je u nedjelju, 29. listopada, na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti brončanu medalju.

U borbi za odličje naše su djevojke s 2:0 pobijedile reprezentaciju Mađarske.

Lea Vukoja nadvisila je svoju protivnicu rezultatom 8:0, a Sadea Bećirović, članica Karate kluba Samobor, bila je bolja od mađarske suparnice rezultatom 7:0.

Na putu do medalje, naše su reprezentativke prvo bile bolje od Hong Konga, za osminu finala nadvisile su reprezentaciju Turske, jednu od najjačih svjetskih ekipa, uz pobjede Lee u prvom i Sadee u odlučujućem trećem meču.

Protiv Belgije naše su prošle dalje rezultatom 2:0, Lea je uzela bodove pobjedom 5:0, a Sadea 7:1.

U četvrtinalu je pao i Maroko: Lea Vukoja je odigrala neriješeno, Lucija Lesjak je upisala poraz 3:5, a Sadea Bećirović je pobjedom 6:2 osigurala reprezentaciji Hrvatske ulazak u polufinale. U srazu s reprezentacijom Španjolske naše su poražene 2:0, ali su se vratile u meču za broncu u kojoj su bile bolje od domaće reprezentacije.

8. kolo Paket24 Premier lige

Rudari protiv Metkovića prekinuli niz poraza

Rukometaši Rudara u svojoj Rude Areni, u vrlo dramatičnoj utakmici, pobijedili su Metković Mehaniku rezultatom 34:33 u 8. kolu Paket24 Premier lige. Po 7 pogodaka u pobjedu su ugradiili Valentino Runtas i Matej Štajnkler, a 6 je postigao Lovro Gaća.

Početak nije slutio na dobro, gosti su u početnih 10-ak minuta susreta otišli na 5 golova prednosti, no niz 8:2 Rudara vraća utakmicu u ravnotežu do poluvremena.

U nastavku “klackalica”, rezultat malo na strani jednih, malo drugih, no u završnici uz minimalnu prednost Rudara. Ipak, Metković veže par golova i ima bod na ulasku u završnu minutu, a tada, 22 sekunde prije kraja, Andro Lopac zabija za 34:33, da bi Antun Šarić obranio udarac Amira Bašića za prekid negativnog niza od 3 poraza.

Druga momčad Rudara gostovala je u Sisku, u 7. kolu 2. lige – sjever i doživjela tijesan poraz od domaćina rezultatom 32:31. Ipak, završnica nije bila tako dramatična kao u susretu prve momčadi i Metkovića. Naime, mladi Rudari svoje su posljednje vodstvo na susretu imali u 12. minuti pri rezultatu 8:7, nakon toga domaća momčad vodi od jednog do četiri gola razlike, a iako je Rudar 2 golom Goričkog stigao na 31:30, Njegovan je golom u posljednjoj minuti osigurao bodove Sisku, da bi Škreb postavio konačni rezultat. Najefikasniji Rudari bili su Dorian Gorički sa 7, te Jan Škreb i Fran Martinko sa 5 pogodaka.

R.S.

2. liga – zapad, 6. kolo

Poraz Samoborki u Crikvenici i Sloge od Trešnjevke

Samoborske su rukometašice gostovale u Crikvenici i u prvenstvenom dvoboju s ekipom Murvice doživjele poraz rezultatom 32:29.

U redovima Samoborki po 6 pogodaka postigle su Dora Kanceljak, Valentina Perić i Lorena Belanić, a 5 je pridodala Nika Kovač. Kod Murvice najefikasnije su bile Ivona Skorić s 9 i Ivana Samardžić s 5 pogodaka.

Sloga je upisala težak poraz od Trešnjevke 17:45. Lucija Tesar je zabila 6, a Paula Gotal 4 gola za svetonedeljsku ekipu, Dora Lukić 15 kod gošći.

Nakon 6. kola u 2. ligi – zapad, rukometašice Samobora su na 10. mjestu s 2 boda, dok je Sloga posljednja, bez bodova.