4. nogometna liga središte Zagreb – B - 24. kolo Libertas – Sava Strmec 0:7 (0:4)

Lider se prošetao Novskom

4. nogometna liga središte Zagreb – B - 24. kolo
Libertas – Sava Strmec 0:7 (0:4)

NOVSKA – Gradski stadion

Sudac: Danijel Rožanović (Glina)

Pomoćnici: Blažeković (Sisak) i Dario Rožanković (Glina)

Strijelci: 0:1 Moštak(20), 0:2 Moštak(32), 0:3 Vrančić(44), 0:4 Moštak(49), 0:5 Manzin(52), 0:6 Mustač(82), 0:7 Barišić(84)

LIBERTAS: Komljenović, Rogulja, Poturica (od 46. Klarić), Srdarević, Šakić, Crnojević (od 47. Matić), Đilas, Vukelić, Kuharić, Pranić, Bilogrević (od 81. Brkić)

Trener: Damjan Josipović

SAVA STRMEC: Đurđek (od 63. Kavčić), Jakovljević (od 46. Petravić), Marić, Brkić, Jelavić, Kos, Držić (od 63. Mustač), Vrančić (od 46. Mamić), Manzin (od 63. Horvatinec), Moštak, Plojović – Beriša (od 63. Barišić)

Trener: Dražen Bobinac

Igrač utakmice: Mihael Moštak (Sava Strmec)

Liderska pozicija kao da je igračima Save dala dodatni podstrek pa je u ovom kolu uvjerljivo svladan pretposljednji Libertas. Na stadionu domaćina igra mačke i miša viđena je od prvog do posljednjeg sučeva zvižduka. Gosti su namještavali nišanske sprave do 20. minute, a od onda pa do odlaska na odmor 3 lopte završile su iza leđa vratara Komljenovića. U nastavku Strmčani još malo efikasniji u završnicama svojih napada pa uz ponovno najefikasnijeg Moštaka (hat trick) u listu strijelaca upisali su se po jednom Vrančić, Manzin, Mustač i Barišić, za više nego upečatljivih 0:7.

Nakon 24. kola vodi Sava Strmec s 55 bodova, 2. je Samobor s 51 (-1 utakmica), 4. je Tigar Sveta Nedelja s 42, dok je TOP na 9. mjestu s 32 boda.

4. nogometna liga središte Zagreb – B - 24. kolo Sutla - Laduč - TOP 3:2 (2:2)

Vodili, vodili, pa prosuli...

Sutla - Laduč - TOP 3:2 (2:2)

LADUČ – Igralište Sutle Laduča

Sudac: Šoufek (Međurić)

Pomoćnici: Tomić(Okoli) i Dolenec(Sisak)

Strijelci: 0:1 Ćaćić(1), 1:1 Geršak(17), 1:2 Garašić(18), 2:1 Štok(22), 3:2 Štok(76)

SUTLA LADUČ: Galić, Remenar, Matejaš, Šoštarić, Z. Đeno, Štok, Turk, Šintić (od 90. Boranić), Beluhan (od 74. Fistrić), Geršak (od 54. Skender), Podoljak (od 54. Minković)

TOP: Maglica, Noršić, Holetić, Salopek, Žuti, Delač, Lovrinović (od 60. Čvrk), Ćaćić (od 56. Runtas), Sopić, Sviben, Garašić

Trener: Tomislav Jakopec

Igrač utakmice: Nikola Štok (Sutla Laduč)

Unatoč vodstvima od 0:1 i 1:2, gosti poraženi napuštaju Laduč ponajviše zahvaljujući Nikoli Štoku koji je ugradio svoja 2 pogotka u konačno slavlje domaćina. Golovi Ćaćića i Garašića za goste u prvom dijelu nisu imali prevelikog rezultatskog učinka, jer su domaćini do odmora nivelirali minimalna rezultatska zaostajanja. Na predah se tako otišlo s 2:2, a nastavak je donio samo jedan gol, i to u mreži TOP–a koji tako upisuje minimalni poraz od 3:2.

Nakon 24. kola vodi Sava Strmec s 55 bodova, 2. je Samobor s 51 (-1 utakmica), 4. je Tigar Sveta Nedelja sa 42, dok je TOP na 9. mjestu s 32 boda.

4. nogometna liga središte Zagreb – B - 24. kolo GNK Tigar Sveta Nedelja – Moslavina 0:3 (0:2)

Zahuktala Moslavina lako s domaćinom

GNK Tigar Sveta Nedelja – Moslavina 0:3 (0:2)

RAKITJE – Igralište SC Rakitje

Sudac: Vukadin (Dugo Selo)

Pomoćnici: Rožić i Dolibašić (oba iz Velike Gorice)

Strijelci: 0:1 Handanović(1), 0:2 Vlajsović(45), 0:3 Batarelo(60)

GNK TIGAR SVETA NEDELJA: Klemenčić, Filipović (od 84. Burnik), Krišto, Hasan, Brujić (od 84. Mihelčić), Galić, Bišćan (od 85. Garibović), Kotarski (od 64. Cvetković), Višić, Cerovečki (od 64. Podravec), Škeva (od 76. Kenda)

MOSLAVINA: Bartolec (od 46. Kovačić), Grgić (od 46. Šenija), Cvrtila, Handanović, Lilovac (od 89. Kostović), Batarelo, Burić (od 80. Baraišić), Sklekovac, Dodić, Škurla, Vlajsović

Trener: Zoran Buinac

Igrač utakmice: Bruno Vlajsović (Moslavina)

Treći susret zaredom u kojem igraju derbi kola ostavio je traga na igračima Damira Kovačevića, koji su poraženi od zahuktale Moslavine (9 pobjeda i 1 remi u nastavku polusezone) s uvjerljivih 0:3. Gostima se rano otvorilo pa već u 1. minuti Handanović šokira Tigar ranim pogotkom za promjenu svih planova nastalih prije početka dvoboja. Novi problemi za domaćina dolaze tik pred predah: ovaj put pažnji obrane izmiče Vlajsović (kasniji igrač susreta) i poentira za 0:2. Od rezultatskog minusa domaćini se nisu oporavili ni u nastavku, štoviše, već u 60. minuti susret je rezultatski zaključen – Batarelo pogađa za 0:3 i poništava svaku nadu domaćina za povratak u meč.

1. ŽNL - zapad, 20. kolo Klokočevac - Mladost (KD) 3:1 (1:1)

Dominacijom do tri važna boda

1. ŽNL - zapad,  20. kolo
Klokočevac - Mladost (KD) 3:1 (1:1)

Klokočevac, Igralište SC Stjepan Celizić - Bajdo

Gledatelja: 200

Sudac: Stanić; Pomoćnici: Pranjić i Šarić (svi Dugo Selo)

Strijelci: 1:0 Nežić (32), 1:1 Sodič (40), 2:1 Babojelić(67), 3:1 Ahlin (90).

Klokočevac: Bišćan, Penić, Beloša (od 90. K. Vapnar), Becić, Grubar (od 72. Matijaščić), Ahlin, Sodič (od 90. Šteko), Šoštarić (od 68. Nečmer), Kižlin (od 58. Babojelić), Račić, Ladišić (od 58. Prelec)

Mladost (KD): Kresnik, M. Nemčić, Ma. Nemčić, Serovce, Bratić (od 85. Braje), Nažić, Mar. Nemčić, Vorih, Gaiser (od 78. J. Ivanuš), I. Ivanuš (od 78. Repec), Olovec

Trener: Nazif Skulić

Igrač utakmice: Matevž Sodič

Već je sam nagovještaj derbi susreta 20. kola, ali na neki način i prvenstva, donio željeno ozračje. Gotovo 200 gledatelja pohodilo je igralište u Klokočevcu, što je ipak rijetkost, kada se radi o susretu ovog stupnja natjecanja. Igralo se žustro, borbeno ali i s dosta nogometne kvalitete, što pridonosi općem i konačnom dojmu ovog susreta.

Domaćin bolje otvara utakmicu i već u 10. minuti ima priliku te s 25 metara, iz slobodnog udarca, na veliku kušnju stavlja vratara Kresnika. No, niti gosti nisu bezazleni. U 32. minuti, nakon pogreške u svom keznenom prostoru čini nekoliko igrača na čelu s Penićem, pa tako lopta dolazi do Nemčića, koji spretno vara Bišćana i loptu šalje u mrežu za 0:1.

Sve na početak u 40. minuti vraća ponajbolji igrač domaćina Sodič, kada nakon greške vratara gostiju a nakon "slobodnjaka" s gotovo 30 metara uspijeva pogoditi mrežu za 1:1.

U drugom dijelu domaćin igra bolje i stvara prlike, od kojih ona u 67. minuti rezultira i pogotkom Baojelića za 2:1.

Radost i veselje gledatelja i navijača domaćina bilo je veliko, a i igra domaćina je u nastavku bila još bolja. Nisu gosti bili podređeni, ali Klokočevčanima pripada epitet bolje momčadi u posljednjoj fazi susreta. Dominacija je potvrđena trećim pogotkom, kojeg je nakon brzog kontranapada i asistencije Sodiča, polučio Ahlin, za konačnih i realnih 3:1.

Osvojeni bodovi domaćinu znače nastavak sigurne plovidbe prema naslovu prvaka ovog stupnja natjecanja.