Tuzla Open - Tuzla, 26. veljače

Iskra Majsec i Magdalena Šuflaj dominirale

Iskra Majsec i Magdalena Šuflaj dominirale-1

U subotu, 26. veljače, u Tuzli je održan 24. po redu tradicionalni turnir Tuzla Open na kojem se okupilo 765 natjecatelja iz šest država.

Karate klub Samobor se zaputio u Tuzlu sa sedam natjecatelja u cilju podizanja forme prije izbornih natjecanja koji odlučuju sastav reprezentacije za Prvenstvo Europe za seniore (svibanj, Turska) te za kadete, juniore i mlađe seniore (lipanj, Češka).

Nakon odlično odrađenih borbi može se sa zadovoljstvom zaključiti kako je sprema samoborskih karateka u ovom trenutku na zavidnoj natjecateljskoj razini.

Posebno veseli odličan nastup Iskre Majsec, koja je u siječnju navršila 16 godina te je tek sada ušla u juniorski uzrast, a u Tuzli je s tri pobjede dominirala u svojoj kategoriji i pokazala visoku razinu kvalitete.

Uz Iskru, zlatom se okitila i odlična mlađa seniorka Magdalena Šuflaj.

Srebrni je bio sve bolji i bolji junior Jan Katanec, koji je imao vrlo respektabilne suparnike na tatamiju. Isto odličje kao i Jan osvojila je i Paula Šogorić u konkurenciji mlađih seniorki.

Za brončano odličje se izborio mlađi senior Ivan Terihaj, kao i seniorka Sadea Bećirović i Dino Šimunec, koji je nastupio u seniorskoj konkurenciji.

Prva muška liga, 19. kolo Samobor – Hermes Analitica 84:77

Pravi podvig Samoboraca

Prva muška liga, 19. kolo
Samobor – Hermes Analitica 84:77

Pravi podvig ostvarili su košarkaši Samobora pobjedivši u petak, 25. veljače, na domaćem parketu trećeplasiranu momčad Prve muške lige Hermes Analiticu 84:77.

Gosti su uvjerljivo dobili prvu četvrtinu rezultatom 33:19, da bi u nastavku utakmice Risovi prebacili u brzinu više i ostvarili vrijednu pobjedu. Ključna je bila posljednja četvrtina, koju su domaći košarkaši dobili sa 16 koševa razlike.

Briljirao je Lukas Šuvak s 30 koševa, Kruno Macner ugradio je 22 koša u ovu pobjedu, a Jakša Ivan Šola 12.

R.S.

2. Hrvatska liga - zapad, 14. kolo Ivanić - Samobor 34:30

Domaće serijom do pobjede

2. Hrvatska liga - zapad, 14. kolo
Ivanić - Samobor  34:30

Rukometašice Samobora u prvenstvenom susretu u Drugoj hrvatskoj ligi – zapad, na gostovanju kod ekipe Ivanića, u subotu, 26. veljače, poražene su rezultatom 34:30.

Prvih 15-ak minuta igralo se u egalu, no do poluvremena domaće igračice rade seriju 10:4 i tu prednost ne ispuštaju do kraja susreta. Maja Kozlovec zabila je 9 golova, od čega 5 iz sedmeraca, Dora Kanceljak zabila je 6, a Karla Brakus 5.

U redovima domaćih igračica Ivana Kirin je bila najučinkovitija sa 7 golova.

Lavice su sada na omjeru 6-6 na 5. poziciji, dok se Ivanić na poziciji ispred odvojio od Samobora s omjerom 9-4.

R.S.

2. Hrvatska liga - sjever Ludbreg - Rudar 2 31:29

Ipak bez željenog preokreta

2. Hrvatska liga - sjever
Ludbreg - Rudar 2  31:29

Rukometaši Rudara 2 u natjecanju Druge hrvatske lige – sjever gostovali su u subotu, 26. veljače, u Ludbregu, a istoimeni domaćin je bio bolji s 31:29.

Domaći igrači su kroz cijeli susret imali prednost od 2-3 gola razlike, Rudari su u više navrata dolazili do minus 1, posljednji puta 15-ak minuta prije kraja utakmice. No, domaćini su novom mini serijom riješili pitanje pobjednika.

Emanuel Šima Jurić s 9 golova i Borna Borzić s 8 bili su najučinkovitiji u redovima Rudara 2, dok je kod Ludbrega nezaustavljiv bio Alen Novosel sa 14 golova.

Rudar 2 je ostao na 2. mjestu s 20 bodova, a Ludbreg ih sad ima 12 na 8. mjestu.