2. ekipno prvenstvo mjesnih odbora i gradskih četvrti Grada Samobora

Prvo mjesto za Petkov Breg i Božidara Vugrina

Tijekom vikenda, 12. i 13. veljače, održano je 2. ekipno prvenstvo mjesnih odbora i gradskih četvrti Grada Samobora u stolnom tenisu. Prvo mjesto osvojio je Petkov Breg s ekipom u sastavu Dragutin, Milan i Josip Stunja te Josip Reškovac, druga je bila ekipa Vrbovec 2, za koju su se natjecali Ivica i Marijan Vrbančić, Petar Vrančić i Franc Mihelić, a treće mjesto zauzeo je Otruševec, za koji su nastupili Luka, Lovro i Vid Noršić, Luka Grgić, Igor Runtas i Božidar Vugrin. Četvrta je bila ekipa Južnog naselja, a od petog do osmog mjesta plasirali su se Klake, Bobovica, Centar i Vrhovčak.

Nakon završetka ekipnog dijela odigran je i pojedinačni turnir lige, na kojem je najuspješniji bio Božidar Vugrin iz Otruševca, drugi je bio Velimir Stunja iz Petkovog Brega, a treći Petar Vrančić iz Vrbovca.

Za tri tjedna započinje 3. ekipno prvenstvo mjesnih odbora i gradskih četvrti u stolnom tenisu.

1. Muška liga Samobor - Dubrovnik 72:78

Protiv Dubrovčana više se nije moglo

1. Muška liga
Samobor - Dubrovnik  72:78

Košarkaši Samobora poraženi su u prvenstvenom susretu Prve muške lige igranom u subotu, 12. veljače u Samoboru, od Dubrovnika 72:78. Gosti su kontrolirali susret od prve minute, poluvrijeme je završilo 35:29, a na početku posljednje četvrtine bilo je okruglih 10 razlike za Dubrovčane. Iako su pola minute prije kraja susreta Risovi došli na samo minus 4, više od toga se nije moglo.

Lukas Šuvak zabio je 16, Nikola Ivanković 15, Kruno Macner 12, a Leon Tomić 11 koševa za Samobor. Kod gostiju Petar Dubelj je bio najučinkovitiji s 18 koševa, Ivan Vodopija zabio ih je 15. Samobor je na 7. mjestu s omjerom 5-14, ali sve momčadi pozicionirane iza Samobora imaju od jedne do čak četiri utakmice manje.

Paket24 Premijer liga – 14. kolo Rudar – Spačva 34:26

Rudari u Ligi za ostanak

Paket24 Premijer liga – 14. kolo
Rudar – Spačva  34:26

U subotu, 12. veljače, rukometaši Rudara na svojem terenu upisali su važne bodove protiv izravnog protivnika za ostanak u premijerligaškom društvu. U 14. kolu Paket24 Premijer lige, Rudari su dobili Spačvu Vinkovce s 34:26 i time gostima prepustili začelje ljestvice na kraju prvog dijela natjecanja.

Susret su Rudari otvorili odlično i poveli 5:1. Iako su se gosti u nekoliko navrata vraćali na manji zaostatak, krajem poluvremena domaći igrači još malo dižu ritam i prvu dionicu završavaju sa 16:11.

U drugom poluvremenu gosti se približavaju na tri gola zaostatka uoči ulaska u završnih 15 minuta utakmice, no tada Rudari rade seriju 6:2 i potvrđuju da bodovi ostaju u Rudama.

Andrej Trčak zabio je 6 golova, baš kao i novopridošli David Špiler, koji je od svojih šest golova njih pet zabio u završnih 10 minuta susreta.

Iz ove skupine u Paket24 Premijer ligu – Ligu za prvaka idu PPD Zagreb, Gorica i Poreč. U Ligu za ostanak će, pak, Dubrava, Umag, Karlovac, Rudar i Spačva Vinkovci. Iz B skupine u Ligu za ostanak idu Trogir, Bjelovar, Zamet, Moslavina i Dubrovnik.

R.S.

Prvenstvo Hrvatske u standardnim plesovima

Sjajni rezultati Športskog plesnog kluba Samobor

Sjajni rezultati Športskog plesnog kluba Samobor-1

Proteklog vikenda, 12. i 13. veljače, u Sisku je održano Prvenstvo Hrvatske u standardnim plesovima i bodovno natjecanje. Brojni natjecatelji Športskog plesnog kluba Samobor su mogu se pohvaliti odličnim rezultatima.

U kategoriji pojedinaca Bruno Bošković Belanić je osvojio zlatnu medalju.

U parovima u kategoriji mlađih osnovaca prvaci su postali Damir Bošković Belanić i Aria Modrić, a njihovi kolege iz kluba Viktor Hršak i Franka Župančić su doprvaci.

U kategoriji osnovaca, Jan Vuković i Kiara Maratović su u finalu osvojili 6. mjesto.

Dobro poznate cure iz Senoritas grupe - Ana Kopun, Ana Lea Delimarić, Antonia Štrkalj, Maja Vuković, Patricija Žabčić i Patricia Čičko, ponovno su postale prvakinje Hrvatske u kategoriji starije mladeži.

Unatoč teškoj godini, ŠPK Samobor je pod vodstvom Petre Jeričević i nove trenerice Gabriele Pilić ponovno uspio postići odlične rezultate.

Streličarski turnir u Podsusedu

Dva zlata, srebro i dvije bronce za Samoborce

U subotu, 12. veljače, u dvorani Sutinska Vrela u Podsusedu održan je streličarski turnir na kojem su Samoborci ponovno dokazali da spadaju u sam vrh hrvatskog streličarstva. Nastupilo je sedam Samoboraca u kadetskoj i seniorskoj konkurenciji.

Najuspiješniji od svih i ovaj je put bio Mario Vavro, koji je u najjačoj i najbrojnijoj kategoriji seniora složenog luka osvojio 1. mjesto te još jednom dokazao svoju dominaciju u ovom sportu. S njime je u konkurenciji pucao i Gordan Jelača, koji je osvojio 8. mjesto.

U istoj kategoriji za žene natjecale su se dvije predstavnice. Laura Jurišić osvojila je 2. mjesto, a Lana Koller 3.

Jednako uspješan kao Mario, ali u konkurenciji kadeta, bio je Mihovil Srebren, koji je također osvojio 1. mjesto.

U kategoriji zakrivljenog luka u konkurenciji kadeta Samoborci su imali dvoje predstavnika. Luna Pađan osvojila je 4. mjesto u ženskoj, a Vito Devčić 3. mjesto u muškoj konkurenciji.

D.K.

WAKO - Europski kup Karlovac Open 2022.

Tihani Jagodić pojas prvakinje

Ovogodišnji Europski kup Karlovac Open, ujedno i 2. memorijal Mihael Javorović, održan je od 11. do 13. veljače u organizaciji KBK Tigar Karlovac.

Među 947 natjecatelja iz 27 zemalja odličan nastup imali su predstavnici samoborskog Fortisa Alen Ćosić i Tihana Jagodić, koji su nastupili u kick light disciplini.

Nakon pobjede nad natjecateljem iz Bugarske u osmini finala, u četvrtini finala juniorske kategorije -63 kg Alen je izgubio od natjecatelja iz Češke. Iako je uspio dobro uzdrmati Čeha serijom udaraca pri kraju meča, ipak je ostao bez prilike za borbu za medalju i postolje, kako je to bilo na 25. Croatia Openu kada je osvojio 1. mjesto.

S dvije pobjede nad domaćim natjecateljicama Tihana je osvojila 1. mjesto i pojas prvakinje u kick light disciplini u kategoriji seniorki -65kg. Tihana je ovime ponovila uspjeh s 25. Croatia Opena održanog 18. prosinca 2021. u Kutini, kada je također osvojila 1. mjesto.

Čestitke Alenu i Tihani te treneru Ivici Staniću na vrijednom radu i promociji samoborskog kickboxinga i samoborskog sporta općenito.

Više fotografija s turnira i o radu kluba pogledajte na FB stranici Kickboxing Fortis Samobor.