Paket24 Premijer liga A - 8. kolo PPD Zagreb - Rudar 30:20

Nemoćni protiv lidera, pali na začelje

Nemoćni protiv lidera, pali na začelje-1

U utakmici 8. kola Paket24 Premijer lige, odigranoj 30. listopada, momčad Rudara poražena je na gostovanju u Zagrebu od lidera prvenstva, ekipe PPD-a Zagreb s 30:20.

Ovim se porazom spustila na začelje prvenstvene ljestvice. Domaćin je već do 10. minute stekao solidnu prednost, koju je do poluvremena povećao na 9 golova razlike i očuvao tijekom drugog dijela igre.

U momčadi Rudara većina je igrača imala podjednak šuterski učinak, s jednim, dva ili najviše tri postignuta zgoditka.

I oslabljene vodile veći dio susreta-1

Bez Maje Kozlovec i Dore Kanceljak Samoborke se nisu uspjele othrvati solidnoj ekipi domaćina i poražene su u Opatiji rezultatom 29:26, iako su na poluvremenu vodile 15:12.

Lavice od 20. do 50. minute bile u stalnom vodstvu utakmice, ponekad i po 4 pogotka razlike, ali su domaće rukometašice u posljednjih 10 minuta igre preokrenule rezultat u svoju korist za konačnu pobjedu.

Za Samoborke je 8 golova zabila Lucija Švigač, 6 Nika Kovač, 5 Matea Katanec, a 4 Karla Brakus.

Samoborke su s 8 bodova 5. na ljestvici. Na čelu je Zamet, a druga Lokomotiva Zagreb i treći Rudar imaju po 10 bodova.