18. kolo I. hrvatske lige – sjever Metalac - Rudar 23:37

Rudari neumoljivo gaze i ne popuštaju

Rudari neumoljivo gaze i ne popuštaju-1

U utakmici 18. kola Prve hrvatske lige – sjever, odigranoj 20. ožujka, rukometaši Rudara ostvarili su i 18. uzastopnu pobjedu i to na gostovanju kod Metalca rezultatom 37:23.

Rudari su se već do 10. minute utakmice rezultatski odlijepili od domaćina, a u nekoliko navrata tijekom druge polovice drugog dijela igre vodili i sa po 15 zgoditaka razlike.

Najefikasniji Rudari u ovom susretu bili su Maksimilijan Jurić sa 6 pogodaka te Karlo Skendrović i Alan Javor koji su postigli po 5 zgoditaka.

U sljedećem, 19. kolu, Rudari će biti domaćini ekipi Požege.

Kad su povele, više nisu stale-1

U 18. kolu II. hrvatske lige – zapad rukometašice Samobora su 20. ožujka, u Senju, svladale domaću Seniu rezultatom 33:27 (18:14).

Početak utakmice pripao je domaćinima, a gošće su, ponajviše zbog brzopletosti, dosta dugo lovile rezultatski zaostatak. Samoborke su, tek nakon što su povele, nastavile igrati mirno i pametno, ne ispuštajući prednost sve do kraja utakmice.

Najviše pogodaka za samoborski sastav, osam, postigla je Karla Brakus, po sedam puta mrežu su zatresle Magdalena Runtas i Bernarda Mostarlić, a šest golova zabila je Lorena Petreković.

U 19. kolu Samoborkama u goste stiže ekipa Arene.

TOP – Vatrogasac 3:1

(Škarica '11 – 11m, '90 – 11m, Peršin '90; Ladan '16)

Rakovec - GNK Sveta Nedjelja 1:2<7b>

(Grgoić '68; Višić '40, Bišćan '42)

Klas - Rakov Potok 0:0

Nakon devetnaestog kola vodi Samobor s 46 bodova (-1 susret), drugi je TOP s 43, GNK Sveta Nedjelja je na petom mjestu s 32 (- 1 susret), dok je Rakov Potok na trinaestom mjestu s 21 bodom.

1. županijska nogometna liga zapad – 19. kolo

Bregana efikasna protiv Mladosti

Novaki – Vrh 6:1

(Keškić '23, '50, Žagar '33 – 11m, Fabek '45, Kopun '45, Nikolić '72; Lukanić '85

Mladost (L) - Klokočevac 1:2

(Anzulović '33; Sodič '44, Ahlin '70)

Bregana – Mladost (KS) 4:2

(M. Škacan '30, 55, 82, Kostanjski '67; Makarun '3, Džolić '63)

Mladost (KD) - Sloga SU – ZA 0:0<7b>

Tigar Rakitje – Pušća 3:1

(Barišić '6, Cerovečki '35 – 11m, Likić '69; Brekalo '43)

Krašić - Zrinski 2:3<7b>

(Bucković '40, '79; Bradarić '12, '48, '90)

Jamnica – Bestovje 1:1

(Vračević '25 – 11m; Miloloža '35)

Nakon devetnaestog kola vodi Zrinski s 47 bodova, druga je Bregana s 45 (-1 susret), treći je Tigar Rakitje s 41 bodom, Novaki su deseti s 27, Klokočevac je na jedanaestom mjestu s 25 bodova, dvanaesta Sloga SU – ZA ima 23 (- 1 susret), dok je Bestovje na sedamnaestom mjestu s 10 bodova.

SENIORI – I muška liga – 21. kolo Cedevita Junior : Samobor 115:75 (55:47) (24:26, 31:21, 28:10, 32:18)

Cedevita krenula u drugom poluvremenu

Cedevita krenula u drugom poluvremenu-1

SAMOBOR: Bistrović 15, Kuzmanović 11, Montana 5, Babić 18, Mihalić, Spaseski-Baburek, Levanić-Kutni 18, Vranješ 5, Mustafić, Kraljić 3; Trener: Vanja Uzelac

CEDEVITA JUNIOR: Tomić 6, Ogrizović 11, Smajlagić 19, Ušić 16, Serdarušić 10, Dubelj 11, Krstanović 6, Kučić, Šabić 6, Bošnjak 13, Jacović 17; Trener: Marko Trninić

Seniori Samobora u 21 kolu prve muške lige izgubili su u gostima od ekipe Cedevita Junior rezultatom 115:75.

Velikom učinkovitošču otvorile su utakmicu obje ekipe.

Prvu četvrtinu dobili su Samoborci rezultatom 24:26. U drugoj četvrtini ekipe se izmjenjuju u vodstvu do rezultata 47:47 kada u zadnjoj minuti poluvremena domaći serijom koševa prelaze u vodstvo od 55:47.

U drugom poluvremenu lideri prvenstva Cedevita Junior pokazuju svu svoju snagu, čvrstom presing obranom po cijelom terenu, te preciznim tricama ili brzim proigravanjima na zicere ostvaruju uvjerljivu pobjedu od 115:75 za potvrdu prvog mjesta lige, kojime kreću u doigravanja za Premijer ligu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Bruno Levanić-Kutni i Luka Babić oba sa po 18 koševa, te Dino Bistrović s 15 koševa.

Kod Cedevite junior najučinkovitiji je bio Sven Smajlagić sa 19 koševa.

Fran Bošnjak fenomenalan drugi među juniorima-1

U austrijskom Langenloisu 21. je ožujka održan KTM Kamptal Trophy, međunarodna MTB utrka C1 kategorije s vrlo dugom tradicijom održavanja u proljetnom terminu. Na utrci su u sastavu hrvatske reprezentacije nastupili Larisa i Fran Bošnjak.

U vrlo jakoj konkurenciji vozača iz biciklistički daleko razvijenijih i bogatijih država, poput Slovenije, Austrije, Njemačke, Italije, Češke, Slovačke i Poljske, Fran Bošnjak ostvario je plasman na fenomenalno 2. mjesto u konkurenciji juniora.

Fran je za pobjednikom Konečný Filipom (CZE) zaostao 14 sekundi, dok je 3. Scherrer Julius (AUT) utrku završio 2 minute i 2 sekunde iza Frana.

Larisa Bošnjak utrku u kategoriji Elite Women završila je na 19. mjestu te ostala u krugu s pobjednicom Mitterwallner Monom. I u ženskoj utrci konkurencija je bila dostojna svjetskog kupa.

U juniorskoj utrci Ivan Okmažić iz Makarske osvojio je također izvrsno 6. mjesto.

Bila je ovo odlična najava za nadolazeću sezonu, s nadom da će se ista uspjeti održati prema koliko toliko normalnom rasporedu.