SENIORI – II liga Centar – 7. kolo Samobor : Mladost 73:64 (39:34) (15:23, 24:11, 17:18, 17:12)

KOŠARKA - Ušli mlako pa se razbudili

SENIORI – II liga Centar – 7. kolo
Samobor : Mladost  73:64 (39:34) (15:23, 24:11, 17:18, 17:12)

SAMOBOR: Bruno Levanić-Kutni 13, Dario Gazić 13, Lovro Mandalinić 13, Tomislav Đurinović 11, Vanja Miletić 11, Mateo Gionechetti-Prahin 9, Bruno Srabotnak 2, Luka Žilić 1, Niko Gril, Marko Šilobod, Josip Škara, Karlo Filipović; Trener: Marin Sedlar

MLADOST: Ante Brzović 24, Matej Bošnjak 14, Daniel Pavičić 13, Žarko Parlov 6, Leon Kalinić 4, Lovre Žaja 2, Aleksa Gatarić 1, Renato Serdarušić, Dominik Rašić, Luka Krajinović; Trener: Marko Trninić

Prvoplasirana ekipa Samobora u derbiju 7. kola II. lige Centar pobijedila je na domaćem terenu trećeplasiranu ekipu Mladosti rezultatom 73:64.

Samoborci su premlako ušli u utakmicu tako da gosti pred kraj prve četvrtine imaju najveću prednost od 12:24. Ulaskom druge postave Samoboraca u igru krenula je i agresivnija igra u obrani, ali i organizirani napadi, tako da se vrlo brzo Samoborci serijom od 10 uzastopnih koševa vraćaju u igru. Početkom drugog poluvremena Samoborci nastavljaju s dobrom igrom te ostvaruju najveću prednost od 11 koševa 53:42, koju uspješno brane do kraja utakmice za na kraju zasluženu pobjedu. Ovom pobjedom Samoborci ostaju i dalje na čelu lige, a prate ih ekipe Agens Universa i Sesveta s istim brojem bodova, ali nešto lošijom koš razlikom.

Kod Samoboraca učinkovita je bila trojka Bruno Levanić-Kutni, Dario Gazić i Lovro Mandalinić, s po 13 koševa svaki.

Kod Mladosti najučinkovitiji je bio visoki centar Ante Brzović s 24 koševa.

Sjedeću srijedu u 21,00 sati u Košarkaškom centru Dražen Petrović u Zagrebu Samoborce očekuje teško gostovanje kod mlade i brze ekipe Zapada, čiju okosnicu uglavnom čine juniori Cibone.