Pomoćnici: Repić i Božiček (oba iz Kutine)

SAVSKI MAROF: Rihtar, Kozar, Mišura, Glasović (od 77. Bodrušić), Pasarić Delić, Puškarić (od 60. Bogović), Zrnc, Stanić, Grozdek (od 89. Makar), Dragić (od 86. Šarić), Barišić

Trener: -

SAMOBOR: Kranjec, Regović, Severac, Golubić (od 46. Voloder), Ovčariček, Bišćan (od 46. Kižlin), Ibrahimović, Aljinović (od 68. Bartol), Hanachi, Cvrtak (od 22. Jurić), Noršić

Trener: Dražen Ivančević

Igrač utakmice: Vinko Pasarić Delić (Savski Marof)

Blijeda i siromašna predstava u Savkom Marofu donijela je samo jedan gol koji je domaćinu bio dovoljan za pobjedu. U 29. minuti stoper Pasarić Delić iskoristi je lošu reakciju gostujućeg vratara Kranjeca i postigao pobjednički pogodak. Gosti praktički bez prave prilike, ali i domaćini daleko od izdanja kojim bi osigurali pobjedu daleko prije posljednjeg sučeva zvižduka. Sad je već očito da će Samoborci morati najviše poraditi na napadačkom dijelu igre, jer samo 1 postignuti gol u 360 minuta proljetnog dijela prvenstva nikako ne može biti zadovoljavajuća brojka.

Sava – Jarun 0:1 (0:0)

Bez najboljih nije išlo

STRMEC – Igralište SRC Lazina

Gledatelja 350

Sudac: Radinić (Bjelovar)

Pomoćnici: Dujmić (Zagorje Ogulinsko) i Rehović (Brihovo)

Strijelci: 0:1 Zefkić(55)

SAVA STRMEC: Razum, Novoselec, Filipović, Frajt, Držić, Šikić (od 85. Jedvaj), Halužan, Cvetković (od 83. Barišić), Gajger (od 58. Kočnar), Brekalo, Orsag

Trener: Davor Orsag

JARUN: Stošić, Pavelić, A. Martinović (od 80. Bogović), Pavletić, A. Martinko, Konjević, Sudec (od 72. Merlin), Tadić (od 74. Herceg), Zefkić, Benić (od 88. Komarac), M. Martinko

Trener: Danijel Lovrić

Igrač utakmice: Dario Sudec (Jarun)

Bez 4 standardna prvotimca domaćini nisu mogli protiv drugoplasirane momčadi prvenstva. Gosti iz Zagreba su već u 5. minuti zaprijetili preko Sudeca, ali njegova kao ni prilika Martinka u 38. ne rezultira pogotkom. Do odmora domaćini prijete preko Halužana, ali Stošić bez problema kroti udarac domaćeg veziste. Gosti do 0:1 dolaze u 55. minuti nakon kornera kojeg je u pogodak pretvorio Zefkić. Najbolju priliku za izjednačenje rezultata imao je Filipović, ali iz izgledne situacije šalje loptu iznad prečke.

Nakon 21. kola (19 odigranih susreta) vode Ponikve s 44 boda, drugi je Jarun s 41, Samobor je sedmi s 27, koliko ima i osma Sava.

9. Podravina Open - Đurđevac, 7. travnja

KARATE - 4 zlata, 11 srebra, 13 bronci

U subotu, 7. travnja, je u Đurđevcu održan 9. Podravina Open natjecanje u karateu. Na natjecanju su nastupili i samoborski karatisti i prikazali su odličan karate. Najmlađim borcima je to bio zadnji turnir prije Prvenstva Hrvatske koje se održava sljedećeg vikenda u Zagrebu, dok je za ostale natjecatelje taj turnir poslužio kao jedan u nizu provjernih trening natjecanja.

Na natjecanju je nastupilo 480 mladih karateka iz 50 klubova iz Hrvatske, Njemačke, Makedonije, Mađarske, BiH i Bugarske.

Najuspješniji borac u Đurđevcu bio je Dino Šimunec, koji je u žestokoj konkurenciji kadeta do 57 kg osvojio zlato, a najbolji rezultat u katama ostvarila je Lucija Gečević osvojivši zlato u konkureciji juniorki.

Pohvale za svoj nastup zaslužuju svi mladi Samoborci, njih čak 31, koji su dostojno zastupali Karate klub Samobor.

KARATE - Ana za dlaku ispustila medalju

Proteklog vikenda je u marokanskom Rabatu održan četvrti ovogodišnji turnir Premijer lige, najjačeg svjetskog natjecanja u karateu. Na turniru imaju pravo nastupa samo 64 karateka, od kojih je 50 prvorangiranih na svjetskoj (WKF) ranking listi.

Turnir je s pravom na glasu kao najjače natjecanje ne svijetu, jer na svjetskom prvenstvu pravo nastupa ima samo jedan sportaš iz pojedine države, dok na ovom turniru bitan je ranking po bodovima. Na turniru je nastupila i naša Samoborka Ana Lenard.

Nakon slobodnog prvog kola Ana u drugom kolu pobjeđuje nadmoćno Marokanku Karchali Najlae rezultatom 5:1.

U trećem kolu je protiv Ukrajinke Anite Serogine (brončana s posljednjeg svjetskog i europskog prvenstva) odradila odličan taktički meč te na kraju i pobijedila rezultatom 1:0.

U četvrtini finala protiv Francuskinje Heurtault Leile Ana je nakon velikog vodstva od čak 3:0 dopustila preokret te je u konačnici poražena rezultatom 3:4 radi nevjerojatnih taktičkih grešaka tijekom vođenja borbe.

Ulaskom Francuskinje u finale Ana je dobila priliku u repasažu te u prvom meču pobjeđuje Njemicu Waurick.

U borbi za brončano odličje, unatoč velikoj Aninoj želji i odlučnosti, Tunižanka Hasnaoui pobjeđuje rezultatom 5:3 te ostavlja samoborsku karatisticu na petom mjestu. Treba napomenuti da je reprezentativka Tunisa vrlo iskusna i kvalitetna, a u svojoj karijeri ima i naslov svjetske viceprvakinje.

Ana Lenard je u Rabatu pokazala da ulazi u dobru formu te s optimizmom možemo očekivati njen nastup na seniorskom prvenstvu Europe, od 10. do 13. svibnja u Novom Sadu.

SENIORI – II liga Centar – 21. kolo Podsused - Samobor 66:62 (37:29) (14:14, 23:15, 19:17, 10:16)

KOŠARKA - Totalnom blokadom do poraza

SENIORI – II liga Centar – 21. kolo
Podsused - Samobor  66:62 (37:29) (14:14, 23:15, 19:17, 10:16)

KK SAMOBOR: Luka Živko 15, Josip Škara 12, Niko Gril 11, Marko Šilobod 9, Lovro Mandalinić 7, Bruno Levanić-Kutni 4, Dario Gazić 4, Karlo Filipović, Mateo Gionechetti-Prahin, Bruno Srabotnak; Trener: Marin Sedlar

KK PODSUSED: Tomislav Đurinović 14, Damir Harapin 14, Vanja Miletić 12, Bruno Jesenko 8, Bojan Kežman 7, Marko Grozdanić 5, Luka Bekavac 3, Luka Šušak 3, Vjeran Grozdanić, Leonardo Mazić, Vjeko Katić; Trener: Ivan Vukoja

Košarkaši Samobora u 21. kolu lige izgubili su na gostujućem terenu u dramatičnoj završnici od ekipe Podsuseda rezultatom 66:62.

Prva četvrtina igra se prilično nervozno i neučinkovito na obje strane. Do kraja poluvremena domaćini preuzimaju inicijativu, ostvaruju desetak koševa prednosti koje vrlo uspješno brane do ulaska u zadnju četvrtinu. Tek tada Samoborci su zaigrali bezprijekornu obranu i sa serijom od 3:16 koševa dvije minute prije kraja utakmice preokreću rezultat u svoju korist 59:62. Međutim, tada se desila totalna blokada ekipe Samoboraca, odigravaju šest-sedam napada bez ubačaja, dok domaćini pogađaju koš po koš iz slobodnih bacanja te serijom od 7 ubačaja ostvaruju zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Luka Živko s 15 i Josip Škara s 12 koševa.

Kod Podsuseda najučinkovitiji su bili Tomislav Đurinović i Damir Harapin s po 14 koševa svaki.