NOVAKI – Igralište u Novakima

Gledatelja 200

Sudac: Ešegović (Šenkovec)

Pomoćnici: Šimrak (Bistra) i Rukšač (Jakovlje)

Strijelci: 1:0 T. Bungić(37), 1:1 Dorotić(41), 2:1 I. Marković(43), 3:1 Đumlija(45 – 11m), 3:2 Pirih(47), 3:3 Petković(67), 3:4 D. Martinčević(73 – 11m), 4:4 A. Batarilo – Čerdić(77)

NOVAKI: Cerle, P. Bungić, Genus, Podnar, Čuljak (od 60. M. Bungić), Pokrajčić, I. Batarilo – Čerdić, I. Marković (od 59. Nemet), A. Batarilo – Čerdić, Đumlija, T. Bungić

Trener: Ivica Kuzmić

RAKITJE: Duvnjak, Boras, G. Horvat, Hlevnjak, Nuić, Tokić (od 46. Martinović), Petković, Pavić (od 76. Brnić), Pirih (od 60. Graf), Dorotić (od 77. Nuić), D. Martinčević

Trener: Zvonko Rudelić

Igrač utakmice: Tomislav Bungić (Novaki)

U pravoj golijadi je moglo uživati dvjestotinjak gledatelja koji su vidjeli remi Novaka i Rakitja. Posebno je efikasan bio dio između 37. i 47. minute kada su se mreže tresle 5 puta. Domaćini su u na poluvremenu imali prednost od 3:1, a u 73. su već bili u minusu od jednog gola. Ipak za njihov bod je pogodio Batarilo – Čerdić u 77. minuti.

Zaprešić – Bregana 1:2 (1:1)

Vitko začarao vrata

KUPLJENOVO – Igralište Zaprešića

Sudac: Jakovina (Savski Marof)

Pomoćnici: Kurtović (Ivanja Reka) i Špoljar (Bistra)

Strijelci: 0:1 Jurković(25), 1:1 Ivanic(43), 1:2 Kasalo(82)

ZAPREŠIĆ: Pavličić, Brešić (od 85. Ramadani), Karaula, Blažić, Habjan, Galjanić, Tomičić, Svalina (od 77. Miletić), Zelić, Ivanic, Rogušić

Trener: Damir Šintić

BREGANA: Vitko, Babojelić, Matijaščić, A. Andabak, Dumić, I. Andabak, Jurković, Kasalo, Vlašić, Komerički, Dolić (od 62. Sokolović)

Trener: Marko Vlašić

Igrač utakmice: Miroslav Vitko (Bregana)

Igrači Bregane su ostvarili i treću pobjedu protiv dobre momčadi Zaprešića. Za pobjedu je najzaslužniji, uz strijelce Jurkovića i Kasala i vratar gostiju Vitko koji je svojom izvedbom začarao vrata, obranio nekoliko teških situacija, među njima i jedanaesterac Karauli u 55. minuti.

Bestovje - Dinamo (J) 1:0 (0:0)

Borić ušao i zabio

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sudac: Batušić (Cvetković)

Pomoćnici: Bencetić (Zdenčina) i Kramarić (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Borić(83)

BESTOVJE: Antolić, Makek (od 46. I. Matijević), Šarić (od 78. Karažinec), Kurtušić, K. Barun, Đaković (od 70. Borić), M. Gašpert (od 46. Tenšek), Sastić, M. Barun, Srebačić, Avsec

Trener: Vladimir Gržan

DINAMO JAKOVLJE: D. Grgec, Fekeža, Kukec, Malić, Krsnik, Pucko, Papa, M. Grgec (od 88. Borovec), Tomić (od 78. Krisar), Pušić, J. Grgec

Trener: Davor Turković

Crveni karton: Barun(41), Krsnik(85)

Igrač utakmice: Ivan Antolić (Bestovje)

U tvrdoj utakmici s 2 isključenja (na svakoj strani po jedno) domaćini su tek pred kraj došli do pobjede zahvaljući Boriću koji je u 70. minuti ušao u igru. Bestovjani su u 86. imali i priliku za potvrdu pobjede, ali nisu uspjeli iskoristiti udarac s bijele točke.

Nakon četvrtog kola vode Vrh i Vatrogasac s 12 bodova, treći i četvrti su Bregana i Rakitje s 10, Novaki su na petom mjestu s 7 bodova, dok je Bestovje na devetom mjestu s 6 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 4. kolo

Klokočevac – Rugvica 4:1 (1:1)

Rugvičani se kratko veselili

KLOKOČEVAC – Igralište Stjepan Celizić Bajdo

Sudac: Petrac (Velika Buna)

Pomoćnici: Kašnar (Paukovec) i Cerovski (Hrašće)

Strijelci: 0:1 Fišter(5), 1:1 Matijaščić(7), 2:1 Kos(60), 3:1 K. Bošnjak(83), 4:1 M. Bošnjak(89)

KLOKOČEVAC: Poljak, Ivančić, Dan. Celizić, Sokolović, Janžić, Makarun (od 65. Janjić), Dam. Celizić, Kos (od 66. Petrić), Matijaščić (od 55. M. Bošnjak), Brajković (od 42. Kušter), Gestić (od 80. K. Bošnjak)

Trener: Franjo Šeperić

RUGVICA: Ivančan, Radonjić, trutić, Điđa, Marelja, Jović (od 75. Jagodić), Ivanković, Palešić (od 67. Petrović), Bencek, Fišter (od 89. Dujo), Stipić

Trener: Ante Vucić

Crveni karton: Radonjić(78)

Igrač utakmice: Drago Janžić (Klokočevac)

Gosti su u samo u otvaranju utakmice bili bolja momčad te je Fišter u 5. minuti iskoristio nespremnost domaćina za brzih 0:1. No, samo dvije minute je trajalo vodstvo Rugvičana koje je poništio Matijaščić. Do poluvremena (i 15 minuta drugog dijela) se igralo bez trešnje mreža, a onda su Bijeli golovi krenuli prema punom plijenu. Prvo je Kos u 60. pogodio za 2:1, a u zadnjih 10 minuta su prezimenjaci Bošnjak završili susret s još 2 gola za visokih 4:1.

TOP – Zrinski Tehnovent 3:2 (2:0)

Kerestinčani s punim učinkom!

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Cikojević (Samobor)

Pomoćnici: Zelenković (Ivanić Grad) i Borković (Domagović)

Strijelci: 1:0 Klingor(23), 2:0 Rašić(25), 3:0 I. Meglajec(54), 3:1 Hainešek(64), 3:2 K. Ačkar(75)

TOP: Husak (od 70. Jurić), Skukan, Vratarić (od 59. Puntarec), Salopek, G. Meglajec, Vranešić, Rašić (od 73. Matus), Klingor (od 52. Biškupić), Žižić, I. Meglajec (od 50. Jakopec), Jordan

Trener: Darko Bogadi

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Binički, Čurić, Z. Ačkar (od 8. Blažević), Šicl, Žganjer, Radek (od 78. Herman), K. Ačkar, Hainešek, Krstanović, Horvat

Trener: Damir Dragozet

Igrač utakmice: Marijan Jordan (TOP)

I nakon četvrtog kola Kerestinčani su 100%-tni što im je donijelo i preuzimanje vodstva na tablici. Domaćini su slomili goste iz Farkaševca do 54. minute kada je na semaforu pisalo 3:0. No za igrače TOP – a se situacija na terenu malo zakomplicirala u 70. minuti kada je Jurić (nije golman) morao stati na vrata umjesto ozlijeđenog Husaka. Gosti su se tada uspjeli vratiti do 3:2, ali do izjednačenja nisu mogli doći.

Nakon četvrtog kola vodi TOP s 12 bodova, druga je Sloga (K) s 9, šesti je Zrinski Tehnovent s 6, dok je Klokočevac na devetom mjestu s 5 bodova.

NOGOMET - 3. HNL zapad – 3. kolo Rovinj – Samobor 1:1 (0:0)

Veliki istarski bod

ROVINJ – Igralište Valbrune

Gledatelja 150

Sudac: Barun

Pomoćnici: Sitar i Vlaisavljević (svi iz Zagreba)

Strijelci: 1:0 Ottochian(73), 1:1 Brujić(84 – 11m)

ROVINJ: Vokić, Budicin, N. Abuselyana, Marić, Pereski, O. Abuselyana (od 37. Duvnjak), Novoselić, Barcelaj, Ottochian, Leshodedaj (od 63. Matić), Bačić

Trener: Ivan Kukučka

SAMOBOR: F. Štefković, Lisec, Batur, Čakanić, Hasek, Mišura, Puškarić, Horvat (od 79. Kovačević), I. Štefković (od 50. Belak), Brujić, Vukdelija

Trener: Albert Pobor

Igrač utakmice: Filip Štefković (Samobor)

Iz Istre se Samoborci vraćaju s velikim bodom. Kažemo velikim jer su domaćini bili bolja momčad, s više prilika. Samo u drugom dijelu Rovinjani su tri puta pogađali okvir vrata, a igrač utakmice Filip Štefković je nakon brojnih obrana kapitulirao tek u 73. minuti. Ipak, šest minuta prije kraja domaćini rade prekršaj unutar svog šesnaesterca, a loptu iza nemoćnog Vokića sprema Brujić za konačnih 1:1.

Nakon 3. kola vode Lučko i Nehaj s po 9 bodova, dok je Samobor na desetom mjestu sa 4 boda.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 4. kolo Sava – Udarnik 2:4 (0:1)

Četiri teška udarca

FARKAŠEVAC – Igralište Široki grm

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka)

Pomoćnici: Horvatić (Zaprešić) i Špoljar (Bistra)

Strijelci: 0:1 Sokol(41), 1:1 Franjković(46), 1:2 Sunić(50), 2:2 Sastić(54), 2:3 Sokol(74), 2:4 Sunić(84)

SAVA: Mohler, Gavran, Milečki (od 53. Kočnar), Drenški, Vulelija, Čakanić, Sastić, Franjković, G. Ovčariček, Pečarić (od 46. Rasi), Murić (od 46. M. Ovčariček)

Trener: Željko Lisičak

UDARNIK: Feljan, Janjec, Radočaj (od 46. Barišić), Sabljo, Kitanović, Žugaj, Šunić (od 85. Miloš), Sanjčić, Rus, Sokol, Mršić (od 22. Kobolić)

Trener: Željko Domitrović

Igrač utakmice: Josip Sokol (Udarnik)

I nakon četvrtog kola na kontu Strmčana stoji 0 bodova te se nalaze na zadnjem mjestu tablice uz najlošiju obranu (u četiri susreta 13 primljenih golova). Domaćine je same pobjedio duo gostiju Sokol – Sunić (sva 4 gola) za koje oni nisu imali riješenja. Domaćini su se 2 puta vraćali iz rezultatskog minusa, ali nakon što su gosti i treći put otišli u prednost više nije bilo povratka.

Nakon 4. kola vodi Mladost (P) s 12 bodova, druga je Bistra s 9, dok je Sava na osamnaestom mjestu bez bodova.

KARATE - 12. Međimurje Open, Čakovec, 6. - 7. rujna

Matej "skidao" i iskusnije

Nakon dugotrajnih i napornih ljetnih priprema započela su i prva natjecanja na kojima se nije moglo bez natjecatelja Karate kluba Samobor-Anindol, koji su svojim kvalitetnim nastupom najavili još jednu uspješnu natjecateljsku sezonu.

U Čakovcu se protekli vikend u sportskoj dvorani Graditeljske srednje škole održao 12. po redu tradicionalni međunarodni turnir Međimurje Open. Na ovaj prvi otvoreni turnir u novoj sezoni odazvalo se 521 sportaša iz 6 zemalja - Hrvatske, Slovenije, Srbije, BiH, Italije i Mađarske.

Posebno je bio jak turnir u seniorskoj konkurenciji, obzirom da je na njemu sudjelovala kompletna hrvatska proširena reprezentacija koja se priprema za svjetsko prvenstvo u Tokyu.

Samoborci su sudjelovali s jedanaest natjecatelja, a njih devetoro je ostvarilo plasman među prva tri.

Svi su solidno odradili ovo prvo natjecanje sezone, ali posebno treba naglasiti odličan rad Mateja Tomazina i Nikole Šoića, kojima je ovo prva seniorska medalja obzirom da su tek nedavno navršili 18 godina.

Do medalje im nije bilo nimalo lagano pa je, primjerice, Matej morao do medalje "skinuti" standardne hrvatske daleko iskusnije reprezentatice - Maričevića i Vučića. Za dlaku je izgubio jedino od trećeplasiranog seniora s posljednjeg prvenstva Europe - Nevena Martića iz Opatije.

Ako se po jutru dan poznaje – onda se može očekivati vrlo uspješna sezona Karate kluba Samobor-Anindol, a nadamo se i ponekoj medalji europskog ili svjetskog sjaja.