Strijelci: 1:0 Jedvaj(60), 2:0 Franjić(73)

VRH: Cingulin, Kovačević, Franjić, Knjaz, Katić, Strugar (od 46. Brezak), Ječmenjak (od 87. Premerić), Šimunić, Jedvaj, Šturlan, Franjo

Trener: Petar Iskrić

RAKITJE: Divković, Pirić, Boras (od 67. Dorotić), Savković, Tokić, Hlevnjak, Petković, Pavić, Brekalo (od 55. Horvat), Graf (od 80. Iviček), Martinčević

Trener: Zvonko Rudelić

Igrač utakmice: Ilija Franjić (Vrh)

Vodeća momčad lige ubilježila je devetu pobjedu u jedanaest nastupa, ovoga puta „žrtve“ su bili igrači Rakitja koji su se dobro držali u prvih 45 minuta, ali onda su domaćini u razmaku od 60. do 73. minute postigli 2 gola za sigurnu pobjedu.

Sloga (B) - Bregana 3:0 (2:0)

Složili im tri komada

BREZJE – Igralište Sloge

Sudac: Marčetić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 D. Karabelj(4), 2:0 D. Karabelj(32), 3:0 P.Vrkić(90)

SLOGA BREZJE: Majdak, Kriste, Kapitan (od 85. Vrkić), Dejanović, Lovrić, Hajtok, Vrdoljak, D. Struhak, Bukvić (od 63. Mlinar), H. Struhak, D. Karabelj (od 76. R. Karabelj)

Trener: Rade Dejanović

BREGANA: Vitko, I. Dolić (od 46. D. Dolić), Radovanović, A. Andabak, Dumić, I. Andabak, Sokolović, Tančak (od 60. Vlašić), Barbarić, Župančić, Grdanjski (od 60. Kulašević),

Trener: Marko Vlašić

Igrač utakmice: Dario Karabelj (Sloga)

Visoki poraz od 3:0 pretrpjeli su igrači Bregane u Brezju protiv Sloge. Rezultat na semaforu se promijenio već u 4. minuti kada je strijelac bio Karabelj, a isti igrač nakon pola sata igre povisuje na 2:0. U zadnjim minutama susreta pobjedu zaključuje Vrkić golom za 3:0.

Bestovje - Igrišće 2:0 (0:0)

Lijepo se zaigrali

BESTOVJE – SC Bestovje

Sudac: Batušić (Cvetković)

Strijelci: 1:0 T. Gašpert(48), 2:0 Avsec(77)

BESTOVJE: Antolić, Turčinović (od 60. M. Gašpert), Šarić, Đaković (od 64. M. Barun), K. Barun, Pavlović (od 60. Kurtušić), T. Gašpert, Avsec (od 81. Karažinec), Srebačić, Softić, Borić

Trener: Vladmir Gržan

IGRIŠĆE: Špiček, Šipek (od 75. Kahlin), Z. Svetec, Ž. Svetec, M. Curman, D. Curman (od 25. Đurkin), Mladić, Valentić (od 68. Vrabec), Pasarić, Mlinarić

Trener: Zdravko Novosel

Igrač utakmice: Krešimir Barun (Bestovje)

Predposljednje Igrišće držalo je „nulu“ sve do 48. minute kada domaćine u prednost dovodi Gašpert. Četvrtu pobjedu u prvenstvu momčadi Bestovja potvrdio je Avsec golom u 77. minuti.

Mladost (KD) - Novaki 1:2 (1:0)

Pomladili se u Kraju Donjem

KRAJ DONJI – Igralište Mladosti

Sudac: Tirić

Strijelci: 1:0 Košutić(13), 1:1 Bagarić(67), 1:2 Bungić(82)

MLADOST KRAJ DONJI: B. Ćorak, Dujmović, Juratovac, M. Sutlar (od 82. Z. Sutlar), I. Jakolić, Vulić, Horvat, Hudinec, M. Ćorak (od 82. Lokmer), P. Jakolić, Košutić

Trener: Drago Frkanec

NOVAKI: Jelić, Genus, Vuković (od 89. Valentaković), Bungić, Podnar, I. Batarilo – Čerdić, Nemet, A. Batarilo – Čerdić, Bungić, Bagarić, Marović (od 68. Vrkić)

Trener: Kristijan Gašparac

Igrač utakmice: Bagarić (Novaki)

Preokret u Kraju Donjem. Nakon vodstva domaćina iz trinaeste minute (strijelac Košutić), gosti iz Novaka našli su formulu te u nastavku golovima Bagarića i Bungića preokrenuli rezultat. Prvo je Bagarić u 67. minuti izjednačio na 1:1, a zatim je Bungić desetak minuta prije zadnjeg sučeva zvižduka donio potpunu radost gostima.

Nakon jedanaestoga kola vodi Vrh s 27 bodova, drugi je Vatrogasac (Z) s 26, treća je Bregana s 22 boda, Novaki su peti s 20, deseto je Rakitje s 13, dok je Bestovje na dvanaestom mjestu s 12 bodova.

SPORT - Jedinstvena županijska liga – 11. kolo

Rugvica - Zrinski Tehnovent 4:1 (2:0)

Razmontirao ih Bencek

RUGVICA – Igralište Rugvice

Sudac: Dolibašić (Novo Čiće)

Pomoćnici: Krečak (Zagreb) i Cerovski (Hrašće)

Strijelci: 1:0 Bencek(20), 2:0 Bencek(27), 2:1 Šicl(48), 3:1 Bencek(57), 4:1 K. Fišter(80)

RUGVICA: Ivančan, Trubić, Radović, Điđa, I. Fišter, Petrović (od 84. Jagodić), Šimunec, Stipić (od 78. Jović), Marelja, K. Fišter (od 85. Marić), Bencek (od 81. Krznarić)

Trener: Ante Vucić

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Lehpamer (od 46. Bekiri), Novosel, M. Blažević, Šicl, Mataušić (od 30. Bračić), Žganjer, R. Blažević (od 62. Radovanić), Hainešek, Jagodić, Horvat

Igrač utakmice: Igor Bencek (Rugvica)

Raspoloženi Bencek s tri postignuta pogotka bio je i više nego nego dovoljan domaćinima za pobjedu protiv Farkaševčana. U prvom dijelu Rugvičani imaju prednost od 2 gola razlike, a u nastavku ta je prednost i povećana još jednim golom Benceka te Fištera deset minuta prije kraja susreta. Jedini pogodak za goste postigao je Šicl početkom drugog dijela.

Naftaš Ivanić - TOP 1:2 (0:0)

Biškupić drži Kerestinčane

IVANIĆ GRAD – Sportski park Zelenjak

Sudac: Župan (Velika Gorica)

Pomoćnici: Petrac (Velika Buna) i Bratković (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Maras(61), 1:1 Biškupić(74), 1:2 Biškupić(83)

NAFTAŠ IVANIĆ: Ćorković, Kruh (od 60. Glavač), Vujanić, Letica, Samardžić, Antičević (od 70. Petrović), Maras, Peh, Radoš, Bakić, Crnogaj

Trener: Anđelko Peh

TOP: Husak, I. Meglajec, Puntarec (od 60. Jakopec), Klingor (od 76. Ilikić), G. Meglajec, Vranešić, Salopek, Biškupić (od 90. Popović), Žižić (od 87. Skukan), Rašić (od 60. Vratarić), Jordan

Trener: Darko Bogadi

Igrač utakmice: Ivica Biškupić (TOP)

Opet sjajna igra Ivice Biškupića drži Kerestinčane na prvom mjestu tablice. Još jednom su gosti bili u lošoj situaciji (od 61. minute u minusu od jednog gola) da bi Biškupić svojim golovima u 74. i 83. minuti preokrenuo rezultat na 1:2 te momčad TOP – a odnosi sva tri boda iz Ivanić Grada.

Klokočevac – Jaska 1:1 (0:1)

Po gol i po bod

Sudac: Bugarinović (Graberje)

Pomoćnici: Ptičar (Kloštar Ivanić) i Zelenković (Ivanić Grad)

Strijelci: 0:1 Novosel(16), 1:1 Dam. Celizić(75 – 11m)

KLOKOČEVAC: Poljak, Petrić (od 50. Ivančić), Dam. Celizić, Sokolović, Janžić, Janjić, Makarun (od 60. Brajković), Kos, Matijaščić (od 50. Beloša), Dan. Celizić, Gestić (od 75. Dodig)

JASKA: Družinec, Aščić, Macešić, Neretljak, Lafter, Falica, Šoić, Mesic, Vlašić, Grbinić (od 80. Kametir), Novosel

Trener: Drago Vrabec

Igrač utakmice: Ivan Kos (Klokočevac)

Gosti su u prednosti od 16. minute kada se Novosel najbolje snalazi u gužvi ispred Poljaka te pogađa za 0:1. Taj rezultata svijetli na semaforu sve do petnaestak minuta prije kraja kada Damir Celizić s kreča poravnava na 1:1. Isti igrač je u zadnjim trenucima igre mogao donjeti potpunu radost domaću, ali je njegov udarac završio na gredi.

Nakon jedanaestoga kola vodi TOP s 30 bodova, drugi je Jelačić s 27, na sedmom mjestu je Zrinski Tehnovent s 15, dok je Klokočevac na četrnaestom mjestu s 10 bodova.

KARATE - Otvoreno prvenstvo Hrvatske - Split, 25. - 26. listopada

Tomazinu prvi seniorski naslov

U Splitu se u velikoj sportskoj dvorani Gripe 25. i 26. listopada održao 8. po redu tradicionalni karate turnir Croatia Open u organizaciji Hrvatskog karate saveza i Karate kluba Sokol-Split.

U dva dana na tatami je izašlo oko 850 natjecatelja iz 9 zemalja (Slovačke, Italije, Srbije, Slovenije, BiH, Njemačke, Finske, Mađarske i Hrvatske), a prema očekivanjima najuspješniji su u oba dana bili predstavnici Hrvatske, koji su i bili najmasovniji.

Prvog dana nastupili su kadeti, juniori i seniori, a Karate klub Samobor-Anindol je u Splitu nastupio upravo sa sportašima tih uzrasnih kategorija.

Samoborci su se, već po običaju, iskazali i rezultatima prvog dana natjecanja, a bili i najuspješniji sudionik turnira osvojivši ukupno čak 11 medalja.

Naročito treba istaknuti prvake ovogodišnjeg Croatia Opena – kadetkinju Saru Sirovicu, juniora Tomislava Stolara i seniora Mateja Tomazina.

Nakon vrlo uspješne kadetske karijere te osvojene brončane medalje na svjetskom prvenstvu, 18-godišnji Matej osvojio je svoju prvu seniorsku titulu te izborniku dao do znanja da se na njega već sada može računati.

Odličan je bio i Tomislav Stolar, koji je pobijedio u katama u juniorskoj konkurenciji, a broncom se okitio u seniorskoj kataškoj eliti. Svojom pobjedom je već zadovoljio 80% kriterija za odlazak na europsko juniorsko prvenstvo u Pariz (veljača 2009).

Srebro u seniorskoj konkurenciji su osvojili odlična Maja Lenard (kategorija do 60 kg), Dijana Saleš (preko 60 kg) i Dario Svetić (do 65 kg), dok se broncom okitio sve bolji i bolji Nikola Šoić (do 70 kg).

Jako blizu naslovu prvaka bili su Križan Pezer (juniori do 55 kg) i Haris Kovačević (juniori do 61 kg), koji su u izgubili tek u produžecima finalnog meča, te samim time osvojili srebro. Ugodno je iznenadio i Renato Brković, koji je nakon poduže rezultatske "suše" osvojio treće mjesto u konkurenciji juniora do 76 kg.

Stručni tim Karate kluba Samobor-Anindol vrlo je zadovoljan nastupom u Splitu, a posljednji rezultati jasno govore da se počela profilirati jedan nova mlada ekipa koja će pronositi ime i ugled samoborskog karate sporta širom Europe i svijeta.

KYOKUSHIN KARATE - Na turniru u Rumunjskoj uspješno nastupili i samoborski borci

Srebro i bronca za Mladostaše

Proteklog vikenda, 25. listopada, u rumunjskom gradu Oradea održano je drugo Otvoreno prvenstvo Rumunjske za juniore i kadete na kojem su sudjelovali predstavnici pet zemalja, među kojima i Hrvatske. Uz naše reprezentativce i domaće natjecatelje, na tom karate turniru sudjelovali su borci iz Mađarske, Bugarske i Španjolske. Među više od stotinu mladih karatista natjecalo se dvoje članova samoborskog Karate kluba Mladost - Filip Bošković i Romana Vrančić, koji su predstavljali Hrvatski kyokushin karate savez.

Romana je bila naša predstavnica u katama te je postigla zapažen uspjeh osvojivši srebrnu medalju. Nastupila je u konkurenciji juniorki, u kojoj su bile i aktualne nositeljice medalja s EP-a te natjecateljice iz najjačih europskih zemalja u kyokushinu, čime je njezin uspjeh još veći.

Filip je, pak, u srednjoj kategoriji kadeta uspio osvojiti brončanu medalju. Do polufinala je stigao "wazarijima", no izgubio je od domaćeg borca, koji je na kraju bio prvoplasirani. I njegov uspjeh je hvalevrijedan, budući da mu je ovo bilo prvo međunarodno natjecanje.

Iz najjačeg i najtrofejnijeg kyokushin karate kluba u Hrvatskoj i dalje pozivaju sve zainteresirane u prostorije kluba, svakodnevno od 19 sati, a više se informacija može saznati na web siteu www.kyokushin-mladost.hr

KOŠARKA - SENIORI – A2 LIGA – 3. kolo Rudeš - Samobor 87:83 (43:41)

Lošim šutem u poraz

SAMOBOR: Samardžić 20, Močan 10, Pavlin 2, Šilobod, Hrvoj 22, Fatorini 3, Vlajić 4, Brlobuš 5, Gašparac 9, Peris, Kutija, Ćorić 8. Trener: Milan Ličina

RUDEŠ: Hodžić 24, Brnas 14, Petrović 3, Smajlagić 20, Brozović, Jelaska, Kuga, Barukčić, Šekelja 4, Vučić, Radošević 14, Kraljević 8. Trener: Goran Bjedov

Na samom početku utakmice protiv Rudeša, tj. druge ekipe Cibone, Samoborci promašuju pet zicera za redom, dok s druge strane bekovi domaćina Hodžić i Smajlagić pogađaju nekoliko trica bez promašaja za vodstvo od dvanaest koševa prednosti. Polovicom druge četvrtine Samoborci dobrom obranom isključuju domaće bekove iz igre, te preko preciznih Samardžića i Hrvoja poravnavaju rezultat.

Drugo poluvrijeme igra se uglavnom u egalu. Tri minute prije kraja utakmice Samoborci imaju najveću prednost od 5 koševa razlike. Međutim, tada Samoborci promašuju zaredom tri zicera i jednu tricu od 12 promašenih u drugom poluvremenu, a domaćini iz četiri napada postižu 8 koševa u nizu za prednost od 3 koša.

U zadnjoj minuti uz dosta prekršaja i slobodnih bacanja na obje strane Samoborci ne uspijevaju nanovo preokrenuti rezultat u svoju korist tako da bodovi ostaju spretnijoj i sretnijoj domaćoj ekipi. Dakle, možemo reći da je i u drugom gostovanju Samoboraca jedan od presudnih razloga poraza vrlo loše šutiranje za tri poena.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Hrvoj s 22 i Samardžić s 20 koševa.

Kod Rudeša odlično su odigrali bekovi Hodžić s 24 i Smajlagić s 20 koševa.

KOŠARKA - PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA LIGA 1997. – 1. HRL – 3. kolo Vučići - Samobor 71:17 (36:8)

Vučići opet prejaki

SAMOBOR: Srabotnak 2, Juraj, Belamarić 4, Šmit 1, Kufrin, Čižmešija, Crnica 1, Borić 2, Zelić, Mandalinić 4, Skok, Sladić 3.

Trener: Robert Bujanić

VUČIĆI: Šikić 12, Goluža 3, Nakić 2, Kumanović 6, Zovko 4, Matijašević, Slavica 13, Šunjić 1, Đurinović 14, Kvesić 11, Habazin 5.

Trener: J. Dulibić

I ovaj su put najmlađi Samoborci naišli na izuzetno jakog i uigranog protivnika, ekipu Vučića. Protivnik je gotovo cijelu utakmicu odigrao presing po cijelom terenu osvojivši mnogo lopti koje s lakoćom iz kontranapada na ziceru poentiraju za uvjerljivu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji strijelci bili su s po tek 4 koša Belamarić i Mandalinić, a kod Vučića istakli su se učinkovitošću Đurinović s 14, Slavica s 13 i Šikić s 12 koševa.

KOŠARKA - KADETI – II. HRL – 4. kolo Univers - Samobor 65:71 (30:24)

Uštopali ih zonom

SAMOBOR: Dašić, Bencek 11, Martinović 7, Muslić, Kalafatić 5, Tokić 10, Šuvaković 16, Nađ 9, Omerović 12, Babojelić 1, Jelić. Trener: Nenad Tišma

UNIVERS: Šušković 18, Marvna 1, Čičko 2, Kovčo 23, Rončević, Kostić, Gavranić 2, Išerić 11, Kuljiš, Bošković 8. Trener:

U prvoj četvrtini obje ekipe igraju izuzetno čvrsto u obrani tako da je na kraju četvrtine tek 7:5 za domaćine. U drugoj četvrtini nešto bolji domaćini ostvaruju prednost od 6 koševa. U trećoj četvrtini igra se ravnopravno u egalu. U zadnjoj četvrtini u samo nekoliko minuta Samoborci su prelaskom na zonsku obranu potpuno uštopali napad domaćina te iz brzih kontranapada preko Šuvakovića, Omerovića i Nađa ostvarili visoku prednost od 15 koševa prednosti.

Zadnjih nekoliko minuta protiv rezervi Samoboraca domaćini uspijevaju tek smanjiti svoj neizbježni poraz.

U pobjedi Samoboraca istakli su se učinkovitošću Šuvaković sa 16 i Omerović s 12 koševa, a izuzetno skakački raspoložen bio je Tokić s 23 skoka u obrani i napadu.

Kod Universa istakli su se Kovčo s 23 i Šušković s 18 koševa.

KOŠARKA - SENIORI – C1 LIGA – 2. kolo Savia - Samobor II 102:52 (40:24)

Najmlađi - najbolji

SAMOBOR II: Pavlin, Gionechetti 6, Japunčić, Peris, Pavšek 6, Levanić 12, Kelečić, Špiček 6, Kudrna, Kleščić 12, Hrkalović 10. Trener: Josip Vlah.

SAVIA: Ostarčević 12, Gajić B. 11, Tonković, Gajić N. 12, Čančar 5, Kozlović 6, Kralj 15, Filković 9, Perica 13, Ucović 19, Starčević. Trener: Davidović D.

Protiv izuzetno jakog protivnika, a ove godine pojačanog s nekoliko bivših prvoligaških igrača, mladi Samoborci nisu imali gotovo nikakve šanse za povoljniji rezultat osim uvjerljivog poraza. Jedino što veseli kod Samoboraca je da su dva najmlađa, još juniori - Kleščić i Levanić, bili i najbolji pojedinci u samoborskoj ekipi, oba s po 12 koševa.

Kod domaćina, koji su i najveći pretendent za naslov prvaka lige, najviše su pokazali Ucović s 19, Kralj s 15 i Perica s 13 koševa.

SENIORI – A2 LIGA – 4. kolo

Samobor - Hermes Analitica

U četvrtak, 30. listopada, u 20,50

RUKOMET - 1. HKRL, 2. krug Rudar – Croatia osiguranje 18:26 (9:11) Rudar – Dugo Selo 20:27 (13:14)

Porazi od favorita

U 2. krugu 1. HKRL kadeti Rudara bili su domaćini skupine "B" u dvorani Bogumila Tonija i oba puta su poraženi od ekipa koje su unaprijed proglašene favoritima lige i najvjerojatnijim osvajačima iste.

U prvoj utakmici protiv kadeta Croatia osiguranja mladi su Rudari dobro započeli utakmicu i borbenošću pružili dostojan otpor u prvom dijelu utakmice, kada su imali prednost od 2-3 gola. Kako je utakmica odmicala došla je do izražaja duga klupa gostiju, koji su utakmicu rutinski priveli kraju u svoju korist. Kod Rudara bolji od ostalih bili su Domagoj Jagodić sa 7 i Matej Štajnkler sa 6 golova.

U drugoj utakmici protiv Dugog Sela prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri i izmjenama u vodstvu. U nastavku utakmice ipak dolazi do izražaja kvaliteta gostiju (državni prvaci u prošloj sezoni), koji na kraju zasluženo upisuju nova dva boda i ostaju neporaženi nakon 5 odigranih utakmica prve državne kadetske lige. U ovoj utakmici Erik Fresl i Matej Štajnkler postigli su po 8 golova.

Kadeti Rudara nastupili su u sljedećem sastavu: Antonio Petrić, Matej Vitko, Josip Lehpamer, Erik Fresl, Matej Vraneković, Domagoj Jagodić, Dominik Trčak, Matej Štajnkler, Božidar Lehpamer, Matej Petrić, Filip Petrić, Luka Majerić, Matej Ašanin. Trener: Vladimir Šujster

NOGOMET - HNL zapad – 12. kolo Novalja – Samobor 2:1 (0:0)

Posrtanje se nastavlja

NOVALJA – Stadion Cissa Straško

Sudac: Boban (Zagreb)

Pomoćnici: Mileusnić i Gulin

Strijelci: 0:1 Grgečić(50), 1:1 Datković(53), 2:1 Pintar(80 – 11m)

NOVALJA: Bančić, Kristić, Brozović, Bašić, Falcin, Gavran, Pavković (od 52. Miguel), Pintar, Datković, Tomić (od 46. Jurić), Čavar (od 73. Pecotić)

Trener: Petar Baković

SAMOBOR: F. Štefković, Pavlović, Luketić (od 81. Mišura), Raić, Hasnek, Batur, Horvat (od 81. I. Štefković), Novak, Brujić, Belak (od 56. Puškarić), Grgečić

Trener: Dražen Ivančević

Igrač utakmice: Miguel (Novalja)

Iako su vodili golom Grgečića iz 50. minute, Samoborci se u Hebrangovu ponovo vraćaju praznih ruku. Ključan detalj utakmice bio je ulazak Miguela u 52. minuti, koji je do kraja susreta „podijelio“ 2 asistencije svojim suigračima. Prvo je na njegovo dodavanje Datković izjednačio za 1:1, a deset minuta prije kraja Miguel je srušen u 16 – ercu, a Pintar pogađa za pobjedu Novaljana 2:1.

Nakon dvanaestog kola kola vodi Rudeš s 30 bodova, drugo je Lučko s 26, dok je Samobor na šesnaestom mjestu sa 7 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 13. kolo Sava – Mladost (P) 2:0 (0:0)

Končarević upisao tri boda

Sudac: Ešegović (Šenkovec)

Pomoćnici: Horvatović (Zaprešić) i Špoljar (Bistra)

Strijelci: 1:0 Delić(63), 2:0 Franjković(67)

SAVA: Mohler, Gavran (od 21. Kočnar), G. Ovčariček, Vulelija, Tošaj, Rogić, Čakanić, Drenški, Matošević, Franjković (od 72. Murić), Sastić (od 59. Delić)

MLADOST PETRINJA: Kovačević, Komić (od 59. Bobinac), Medarić, Pavun, Cvetnić, Turkman, Živčić, Jandrić (od 59. Polovina), Gajdak (od 72. Malbašić), Lovreković, Ivanić

Trener: Zdenko Golem

Igrač utakmice: Mario Matošević (Sava)

Pod vodstvom novog trenera Milana Končarevića igrači Save su nakon četiri kola bez punog plijena odmah pobijedili i to vodeću momčad lige Mladost iz Petrinje. Nakon prvog dijela bez pogodaka, u nastavku su domaćini u razmaku od četiri minute dva puta matirali Kovačevića. Prvo je Delić nakon samo nekoliko minuta provedenih u igri pogodio za 1:0, a zatim je trobod golom zapečatio Franjković u 67. minuti.

Nakon trinaestog kola vodi Mladost (P) s 31. bodom, druga je Zelina s 29, dok je Sava na trinaestom mjestu sa 16 bodova.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 6. kolo Rudar – ZG Dubrava 26:26 (14:15)

Čudni suci unijeli nervozu

Izuzetno uzbudljiva i dramatična utakmica Rudara i ZG Dubrave završila je podjelom bodova. Bio je to susret 6. kola 2. HRL zapad u kojem su obje ekipe imale svoje uspone i padove pa bi se o utakmici moglo napisati nekoliko poglavlja. Ali, zadržat ćemo se na najbitnijem. Igrači ZG Dubrave ušli su vrlo motivirano u igru, a brz protok lopte zadavao je probleme domaćoj obrani, koja nije bila na razini prethodnih utakmica pred domaćom publikom. Rudare je u prvom dijelu prvog poluvremena u igri držao Zoran Fabeković, koji dalekometnim projektilima nije dopuštao da rukometaši ZG Dubrave odmaknu na veću razliku. Kod vodstva gostiju 12:9 trener Gaća zove time-out, nakon kojeg Rudari konsolidiraju redove, ali gosti zadržavaju minimalnu prednost do poluvremena. U drugom dijelu momčad iz Ruda bolje je krenula i stekla tri gola prednosti (20:17), ali nekoliko tehničkih pogrešaka, kao i nervoza zbog čudnih odluka sudačkog dvojca Bajs – Tor rezultirao je da gosti preokreću rezultat na 22:24. Rudari u pravo vrijeme nalaze snagu za novi preokret i dvije minute prije kraja vode 26:24, no igrači iz Dubrave stižu, imaju čak i prigode povesti, što ne koriste, suci zaustavljaju kontru Rudara i na kraju rezultat ostaje 26:26. U ekipi Rudara istaknuo se Fabeković koji je ukupno postigao 8 golova, a pratili su ga Štibohar i Kušička s po 6 pogodaka. Za prikazanu borbenost i pristup igri pohvale treba uputiti i gostujućoj ekipi. Posebno poglavlje mogli bi dobiti i suci koji su svojim nerazumljivim odlukama izazivali nervozu kod domaćih igrača i nezadovoljstvo publike.

RK Rudar: Štajnkler S., Skendrović 2, Šujster 2, Cvetković, Višić 1, Štibohar 6, Fabeković 8, Kušička 6, Gaća K., Kurilić, Štajnkler J. 1, Ašanin, Jagodić.

Trener: Darijo Gaća

RUKOMET - 2. HRL zapad, 6. kolo Samobor Triglav osiguranje – Rudar 31:18 (17:9)

Jednosmjerna ulica

Od samog početka utakmice bilo je jasno da će Samoborke osvojiti nove bodove protiv Rudara iz Labina u 6. kolu 2. hrvatske rukometne lige. Pobjeda 31:18 mogla je biti i uvjerljivija, no u zadnjoj dionici trenerica Dubravka Tunjić dala je prigodu svim igračicama da odigraju nekoliko minuta na parketu. Stoga je osim zadovoljstva zbog viskoke pobjede domaća publika imala zadovoljstvo vidjeti što se stvara za budućnost u inkubatoru samoborskog kluba. Ozbiljan i angažiran pristup utakmici od samog su početka usmjerili vodu na mlin Samobora Triglav osiguranja, čije su igračice pokazale da su u ovom trenutku kvalitetnije te su iz minute u minutu povećavale prednost. Svaka od njih dala je doprinos raznovrsnosti u napadu i čvrstoći u obrani te zbog toga ponovno cijela ekipa zaslužuje pohvalu. Neumoljiva je prema suparničkim golmanicama bila Monika Šilobod postigavši 8 golova, a isti učinak imala je i Marija Plazina. Slijedile su ih Balaško s 5 i Fofonjka sa 4 gola. Ovom pobjedom Samoborke su se zadržale pri samom vrhu poretka 2. lige zapad. Sljedećeg vikenda je stanka u prvenstvu, a iduću utakmicu rukometašice Samobora igraju protiv ekipe Karlovca u gostima.

ŽRK Samobor Triglav os.: Skendrović, Fofonjka 4, Balaško 5, Uzelac 2, Štrkalj 1, Plazina 8, Mandić 2, Lustek, Šilobod 8, Gorenc, Kuzmić 1, Kozlovec, Tomašković, Dumić. Trenerica: Dubravka Tunjić