NOGOMET - Prijateljska utakmica Inter (Zaprešić) – Sava Strmec 5:1 (3:0)

POJATNO – Igralište Croatije.

Gledatelja 50.

Sudac: Bionda (Zaprešić).

STRIJELCI: 1:0 – Sivonjić (15) , 2:0 – Nađ (34), 3:0 – Kukec (40) , 4:0 – Rašić (75) , 4:1 –Kočnar (83), 5:1 – Biskup (88).

INTER: Šarlija, Ceraj, Iftić, Krznar, Emmanuel, Krišto, Nađ, Kukec, Sivonjić, Jonjić, Vidović. (još su igrali: Vranjić, Vučljanko, Verhas, Biskup, Starčević, Prettner, Lovren, Šimunac, Ivanković, Rašić).

TRENER: Milivoj Bračun

SAVA STRMEC: Pintar, Gavran, Drenški, Dodig, Golemović, Čakanić, Petravić, Bajan, Karamarko, Letinčić, Milečki. (još su igrali: Kočnar, Franjković, Beloša, Boras). TRENER: Zoran Smiljanec

Na zamolbu prvoligaške momčadi iz Zaprešića, Sava iz Strmca odigrala je u Pojatnom prijateljsku (trening) utakmicu sa Interom. Trener Bračun želio je isprobati neke kombinacije za iduće kolo u kojem Inter igra protiv Zagreba, a i više nego dobar sparing partner bila mu je momčad Save iz Strmca.

U prvom poluvremenu prve dije prilike na utakmici stvara Sava. Letinčić i Bajan našli su se "oči u oči" s Šarlijom, no obojici spomenuti vratar brani udarce. Najbolji igrač u prvome poluvremenu (općenito najbolji igrač Intera) Kukec, jedini je uspjevao praviti veće probleme četvrtoligašu iz Strmca i zaslužan je za sva tri pogodka Intera u prvome poluvremenu. Za prvi i drugi je asistirao, a kod trećeg mu je pomogao "zakašnjeli" Pintar, tako da se i on upisao u strijelce.

U drugome poluvremenu i Sava nešto pokušava i odigrati. Inter dopušta da Sava čim više drži loptu u svome posjedu, što nakon pogrešaka u primopredajama lopte pokušava kazniti brzim kontrama. No, izlaskom Kukeca, momčad Intera gubi na težini, te tek u 75. minuti uspjevaju zabiti jedan pogodak nakon nekoliko pogrešaka Savine obrane. Nekoliko minuta kasnije, najmlađi na terenu, Bernardo Kočnar, nakon dobre akcije zabija za Savu. Do kraja utakmice Biskup postavlja rezultat na konačnih 5:1.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 18. kolo

Rakitje – Vatrogasac (Z) 0:2 (0:1)

Nastavak loših igara

RAKITJE – Igralište u Rakitju

Sudac: Batušić (Cvetković)

Pomoćnici: Kušer (Zaprešić) i Ivančić (Jaska)

Strijelci: 0:1 Prskalo(4), 0:2 Barukčić(75 – 11m)

RAKITJE: Mihina, Petković, Baksa (od 56. Hlevnjak), Bruić, Vrčković, Martinović, Dorotić (od 88. Novačić), Martinčević, Jozić, Horvat (od 58. Barun), Nujić (od 86. Čakanić)

Trener: Zvonko Rudelić

VATROGASAC: Šarić, Hrnjkaš, Samardžija, Pranjić, Tolić, Žulj, Prskalo, Pažin, Barukčić (od 89. Batinić), Kožul (od 86. Katušić)

Trener: Dean Vugrin

Igrač utakmice: Prskalo (Vatrogasac)

Igrači Rakitja i dalje nastavljaju s lošim igrama ovog proljeća. I u petom nastupu upisali su peti poraz, ovog puta protiv Vatrogasca koji je već u 4. minuti došao u prednost golom Prskala. Pobjedu je potvrdio petnaest minuta prije kraja utakmice Barukčić s 11 metara. U slijedećem kolu Rakićanima se također loše piše, gostuju u Drenju kod vodeće Save.

Mladost (L) – Novaki 1:1 (0:0)

Izdržali samo 4 minute

LUKA – ŠC Mladost

Sudac: Radišić (Zaprešić)

Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Grgurić (Brdovec)

Strijelci: 1:0 Kahlina(76), 1:1 M. Marković(80)

MLADOST: Franjo, Masnjak, M. Horvat, Kahlina, D. Horvat, Petek, Berc, Sušec, Paviša, Kajfeš, Vuković (od 67. Cvok)

Trener: Stjepan Horvat

NOVAKI: Jelić, Genus, Podnar, Kriste, Čuljak, M. Markoić, P. Vrkić, Gašpert, Nemet (od 69. I. Marković), Pokrajčić

Trener: Ivica Kuzmić

Igrač utakmice: Marko Kahlina (Mladost)

Najrealnijih 1:1 odigrali su igrači Mladosti i Novaka. U prvom dijelu bez golova, a nakon pola sata igre u drugom rezultat na semaforu se mijenja i to u korist domaćih, strijelac je Kahlina. Ipak, domaćini prednost uspijevaju održati samo 4 minute kad Marković pogađa za konačnih 1:1.

Nakon osamnaestoga kola vodi Sava (D) s 44 boda, drugi je Dinamo (O) s 37, Novaki su na šestom mjestu s 28, dok je Rakitje na desetom mjestu s 20 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 23. kolo

Bregana – Sloga(K) 0:2 (0:2)

Pravili se Englezi

Sudac: Matoc (Zaprešić)

Pomoćnici: Kušer (Zaprešić) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 0:1 Ivančić(5 - ag), 0:2 Karašić(37)

BREGANA: J. Otmačić, I. Andabak (od 84. Mršić), Nider, A. Andabak, Ivančić, Dumić, Sokolović, Komerički (od 76. Tančak), Šaldić (od 77. M. Otmačić), Grubač, Kulašević (od 55. Babojelić)

Trener: Dražen Vegel

SLOGA: Mandić, Kucelj, Vorel, Konug, Korman, Krajinović, Bosankić (od 77. Crnogaj), Karašić, Bradić, Pleteš, Kovačević (od 80. Novak)

Trener: Krešimir Rede

Igrač utakmice: Saša Mandić (Sloga)

Za domaćine utakmice započinje nesretnim autogolom Ivančića koji je gotovo kopija drugog gola na utakmici Hrvatske i Engleske. Naime, lopta vraćena na ispucavanje Otmačiću prelazi preko noge te završava u mreži za 0:1. Nakon primljenog gola Bregančani su aktivniji, ali druga greška domaćeg vratar i pogodak Karašića iz 37. minute zapečatio je sudbinu domaćina u ovoj utakmici.

Jaska – TOP 1:0 (0:0)

Slomili se na kraju

JASTREBARSKO – Stadion na Centrali

Sudac: Lukšić (Gradići)

Pomoćnici: Župan (V. Gorica) i Cerovski (Hrašće)

Strijelci: 1:0 Vlašić(85)

JASKA: Sablić, Britvec (od 46. Tokmadžić), Mačešić, Pinturić, Falica, I. Tomašević, Šoić, Golubić (od 79. Lukić), T. Tomašević (od 65. Cuković), Mesic (od 46. Vlašić), Novosel

Trener: Damir Katovčić

TOP: Husak, Šimag, Brico (od 21. Dujmović), Maceković, Jakopec, Stunja (od 16. Puntarec, od 46. Skukan), Vukas, Galić, Ilikić, Kasalo (od 80. Kalman), Bencetić

Trener: Josip Galić

Igrač utakmice: Anđelko Vlašić (Jaska)

Dugo su uporni domaćini lomili otpor Kerestinčana i to im je uspjelo tek pet minuta prije kraja utakmice. Tada Vlašić na dodavanje Lukića pogađa mrežu iza nemoćnog Husaka. Do tada su Jaskanci imali nekoliko zrelih prilika koje su promašivali Šoić, Mesic... no u 85. minuti je sve došlo na naplatu.

Zrinski Tehnovent – Dinamo Hidrel 0:1 (0:1)

Kobni penal

Sudac: Matić (Zaprešić)

Pomoćnici: Ešegović (Šenkovec) i Borković (Domagović)

Strijelci: 0:1 Milinščak(22)

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Šicl (od 77. Binički), Novoselec, Murić (od 46. Vrančić), M. Jagodić, Krstanović, Radek (od 37. Župančić), Draclin (od 53. Bekiri), Horvat, D. Jagodić (od 88. Šebek), Celizić

DINAMO HIDREL: Pereković, Melinščak, J. Rožić, Kelava, Pavličić, Jankeš, Harambašić, Z. Rožić, Perković (od 77. Crnov), Jankeš, Milanščak

Trener: Zoran Tončić

Igrač utakmice: Miro Milanščak (Dinamo Hidrel)

Trenutak utakmice zbio se u 22. minuti kada Kožarec ruši Milinščaka unutar šesnaesterca. Faulirani igrač izvodi najstrožu kaznu koju domaći vratar brani, ali lopta se ponovno odbija do izvođača penala koji drugu šansu ne propušta. U drugom dijelu gosti pogađaju prečku, dok domaćini mogu žaliti za prilikom Horvata koja ostaje neiskorištena te bodovi odlaze u Novo Čiće.

Lomnica – Klokočevac 2:1 (2:1)

Pobijedili ih Ačkari

DONJA LOMNICA – Igralište Makuna

Sudac: Kašnar (Paukovec)

Pomoćnici: Koprić (Potočec) i Bratković (V. Gorica)

Strijelci: 0:1 Matijaščić(13), 1:1 Z. Ačkar(23), 2:1 K. Ačkar(37)

LOMNICA: Stepanić, Radočaj, Ćurić, Turkalj, D. Šoštarec, I. Šoštarec, Matković (od 65. Dijanežević), Barbarić, K. Ačkar (od 80. Pečeniković), Z. Ačkar, Jurić

Trener: Krunoslav Češković

KLOKOČEVAC: Poljak, Petrić, Dam. Celizić, Sokolović, Šeperić, Janjić, Bošnjak (od 80. Salopek), Kos, Matijaščić, Dan. Celizić (od 65. Gestić), Kopitović

Igrač utakmice: Petar Ćurić (Lomnica)

Nakon prve propuštene prilike domaćina, gosti golom Matijaščića dolaze u prednost. Ipak, do odmora domaćini preko braće Ačkar poravnavaju, a onda i dolaze u vodstvo. U drugih 45 minuta podjednaka igra obiju momčadi te domaćini slave pobjedu koja ih vraća u borbu za ostanak, a gosti sa šestog padaju na deseto mjesto na tablici.

Nakon dvadeset i trećeg kola vodi Sloga (B) s 59 bodova (-1 utakmica), drugi je Jelačić s 39, TOP je sedmi s 36 bodova (-1), Klokočevac i Zrinski Tehnovent su na desetom i jedanaestom mjestu sa po 33 boda (-1), dok je Bregana na sedamnaestom mjestu s 15 bodova.

ŠKOLSKI SPORT - TENIS - U Velikoj Gorici održano županijsko natjecanje učenika i učenica u tenisu

Bogumilci izborili državnu poluzavršnicu

U organizaciji Osnovne škole Jurja Habdelića u subotu, 8. travnja, održano je u Velikoj Gorici županijsko natjecanje u tenisu za dječake i djevojčice. Izuzetan potencijal pokazali su tenisači OŠ Bogumila Tonija u sastavu Emanuel Močan, Filip Horvat i Patrik Vukelja pobijedivši sve svoje protivnike i plasiravši se na poluzavršnicu državnog natjecanja koje će se održati u Čakovcu. Pokažu li i tamo kvalitetu kao u Velikoj Gorici očekivati se može i odlazak na državno natjecanje u Poreč.

KARATE - Open Italia Golden League - Milano (Monza), 5. i 6. travnja 2008.

Dijana Saleš brončana

Ovog vikenda u talijanskom gradu Monza pokraj Milana održan je prvi ovogodišnji turnir Zlatne lige – Open Italia 2008, na kojem je u dva dana nastupilo oko 1300 natjecatelja iz 32 države Europe, Azije, Amerike i Afrike.

Prvog dana u subotu na rasporedu su bili seniori (stariji od 18 godina), dok je nedjelja bila rezervirana za mlađe uzrasne kategorije.

Ovaj turnir je najkvalitetniji i najjači u svijetu pa se s pravom može reći da su svi oni koji ovdje postignu zapaženi rezultat "svjetske veličine" u karate sportu.

Na turniru su nastupili i hrvatski reprezentativci kojima je to bio jedan od provjernih turnira pred europsko prvenstvo u Tallinu (2.-4.svibanj).

Karateke Samobor-Anindola imaju svoje adute u nacionalnoj selekciji, a to su ovog puta bili Maja Janković, Dijana Saleš, Dario Svetić i Davor Mrzak. Put Monze je trebao ići i Nenad Vukobrat, ali je zbog obveza na fakultetu morao otkazati svoj nastup.

U nedjelju je na turniru za mlađe uzrasne kategorije nastupilo i sedmero mladih nada Samobor-Anindola: Sara Sirovica, Martina Matulić, Haris Kovačević, Leon Kovačić, Filip Kolarec, Filip Barlović i Antonio Tančak.

Najveći uspjeh je u Monzi postigla Dijana Saleš, osvojivši broncu u kategoriji preko 60 kg, ali i status vrhunske sportašice Hrvatske prema kriterijima HOO-a. Dijana je do bronce pobijedila predstavnicu Australije u 1. kolu, Italije u 2. kolu, Tunisa u 3. kolu, dok je u polufinalu nesretno izgubila od reprezentativke Brazila. U repasažnoj borbi za treće mjesto pobijedila je kolegicu iz reprezentacije - svoju mlađu sestru Azru.

Maja Janković je u 1. kolu pobijedila predstavnicu Švicarske, ali se poskliznula u 2. kolu protiv domaće reprezentativke Minet, bivše svjetske prvakinje.

Jako blizu medalji bio je i Davor Mrzak u srednjoj kategoriji. Nakon sigurne dvije pobjede izgubio je u trećem kolu tzv. sudačkim preglasavanjem od Mađara. Nakon ulaska Mađara u finale Davor je neočekivano u repasažnoj borbi za treće mjesto izgubio od predstavnika Finske.

Dario Svetić je također bio blizu bronci. Poslije dvije sigurne pobjede (Italijan i Švicarac), gubi od odličnog Mađara Kovacha koji ga "povlači" u repasaž. U borbi za treće mjesto Dario nezasluženo gubi od domaćeg reprezentativca.

Drugog dana su zapažene nastupe imali mladi Samoborci, osvojivši tri medalje te time najavili veliku sportsku karijeru.

Haris Kovačević je u konkurenciji kadeta ušao u finale gdje ga je na putu do zlata zaustavila sudačka neobjektivnost. I drugo mjesto na ovakvom natjecanju je veliki Harisov rezultat.

Brončano odličje je osvojila Martina Matulić te tako samo potvrdila da će Samobor-Anindol imati u njoj veliku šampionku.

Novopečeni prvak Hrvatske Leon Kovačić je i u jakoj međunarodnoj konkurenciji ostvario zavidan rezultat te brončanim odličjem nastavio svoj višemjesečni niz uspjeha.

Korak do bronce bila je i Sara Sirovica, koja je nakon tri pobjede zaustavljena u polufinalu, ali i kasnije u borbi za treće mjesto.

Ostvarenim rezultatima na ovako jakim natjecanjima karateke Karate kluba Samobor-Anindol pokazuju svoju veliku kvalitetu baziranu na stručnom i predanom radu trenerskog kadra stvorenog iz vlastitih redova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 23. kolo

Samobor – Sokol 2:0 (1:0)

Ašanin bez milosti

Sudac: Radišić

Pomoćnici: Horvatić (oba iz Zaprešića) i Rukšač (Jakovlje)

Strijelci: 1:0 Ašanin(35), 2:0 Ašanin(50)

SAMOBOR: F. Štefković, Pavlović, Čakanić (od 80. Lisec), Mišura, Jordan, Kovačić (od 60. Kovačević), Horvat, Brujić, Ašanin, I. Štefković, Grgečić (od 46. Puškarić)

Trener: Albert Pobor

SOKOL: Vein, Pejkić (od 63. Sigeti), Vulinec, Kovačić, Kunštek, Štimac, Culjaga, Hajek, Šegec, Palajić, Lacek (od 46. Hmorinski)

Trener: Ivica Paljić

Igrač utakmice: Slađan Ašanin (Samobor)

Gosti iz Ludine došli su sa samo trinaest igrača te je jedino pitanje bilo s kojoj razlikom će Samoborci završiti utakmicu. Na kraju je ukupni rezultat 2:0, u svakom poluvremenu po jedan gol je postigao Ašanin koji se tako uspješno vratio nakon ozljede. Posebno je bio lijep drugi gol koji je pao iz slobodnog udarca s 25 metara, a lopta je skinula paučinu s desnog gornjeg kuta Veinovih vrata.

Bistra – Sava 3:0 (2:0)

Crveni i penal usmjerili utakmicu

BISTRA – SC Bistra

Sudac: Šuletić (Velika Gorica)

Pomoćnici: Muža (Sisak) i Piličić (V. Mlaka)

Strijelci: 1:0 Babić(18 – 11m), 2:0 Kovačićek(44), 3:0 Delač(86)

BISTRA: Staniša, Kovačićek, Kranjčić, Coha (od 78. Kakša), Babić, R. Hanžek, Škreblin, Pejčinović (od 34. Turčin), Poljski, K. Hanžek, Durdević (od 69. Delač)

SAVA: Mohler, Gavran (od 76. Dujmović), Drenški, Boras, Čakanić, Milečki, Karamarko, Golemović, Jolić, Dodik, Petravić (od 63. Bajan)

Trener: Zoran Smiljanec

Igrač utakmice: Ivan Babić (Bistra)

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 18. minuti kada Čakanić na gol crti rukom spriječava ulazak lopte u gol za što dobiva crveni karton, a domaćini priliku s bijele točke koju Babića pretvara u 1:0. Nakon primljenog gola, gosti s igračem manje dominiraju, ali velike prigode za izjednačenjem završavaju na prečki (Drenški i Jolić), a zicer Milečkog brani Staniša. Bistrani golom Kovačićeka minuta prije kraja prvog dijela odlaze na nedostižnih 2:0, a pobjedu je potvrdio zamjena Delač u 86. minuti.

Nakon dvadeset i trećeg kola vodi Metalac s 54 boda, druga je Zelina s 46, Samobor je na trećem mjestu s 45 bodova, dok je Sava na trinaestom mjestu s 28 bodova.