Pohvatali konce i slavili

NOVAKI – Igralište u Novakima

Sudac: Jurinčić (Lug Samoborski)

Pomoćnici: Jankavić (Jagnjić Dol) i Ratešić (Hrastina)

Strijelci: 1:0 A. Batarlo – Čerdić(59), 2:0 I. Batarilo – Čerdić(82), 3:0 M. Marković(86), 4:0 A. Batarilo – Čerdić(90)

NOVAKI: Jelić (od 87. Rački), P. Bungić, Genus, podnar, M. Vrkić, M. Marković, A. Batarilo – Čerdić, I. Marković (od 87. Šeketa), I. Batarilo – Čerdić, M. Bungić, I. Bungić

Trener: Ivica Kuzmić

ZAPREŠIĆ: Svalina, Blažić, Karaula, Galjanić, Habljan, Petričević, Brekalo, Ivanić, Zelić, Miletić (od 81. Brešić), Rogošić

Trener: Damir Šintić

Igrač utakmice: Ante Batarilo – Čerdić (Novaki)

Nakon prvih 45 minuta i rezultata 0:0 u Novakima je bilo sve otvoreno, pa čak i pobjeda gostiju. Ipak, domaćini su u nastavku pohvatali konce igre te na kraju uvjerljivo slavili s 4:0, iako je desetak minuta prije zadnjeg sučevog zvižduka bilo samo 1:0.

Bestovje – Krašić 2:1 (0:0)

Sve u dvije minute

BESTOVJE – ŠRC Bestovje

Sudac: Ešegović (Šenkovec)

Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Špoljar (Bistra)

Strijelci: 1:0 Bećirović(61), 2:0 I. Matijević(63), 2:1 J. Penić(70)

BESTOVJE: Antolić, Makek (od 57. M. Gašpert), Turčinović (od 57. Šarić), Đaković, K. Barun, Pavlović, Kurtušić (od 57. I. Matijević), Sastić, Tenšek (od 57. Bećirović), Avsec (od 46. Srebašić), T. Gašpert

Trener: Vlado Gržan

KRAŠIĆ: Šimatić, K. Penić (od 46. Šimecki), Ferenčić, Golub, Tuček, Petković, Prstac, Novosel, J. Penić, Sajn (od 46. Pužin), M. Novosel (od 60. M. Penić)

Trener: Tibor Kuzman

Igrač utakmice: Ivan Antolić (Bestovje)

U drugom kolu momčad Bestovja je došla do prvih bodova. Igrači Krašića se u Dolinu kardinala vraćaju kratkih rukava. Bećirović, koji je u igri do svog gola proveo samo tri minute i Matijević su u razmaku od 61. do 63. minute odveli domaćine do nedostižnih 2:0 koje su gosti samo golom Penića smanjili na krajnjih 2:1.

Mladost (L) – Bregana 0:0

Nije htjela u gol

LUKA – Igralište Mladosti

Sudac: Vujčec (Klinča Sela)

Pomoćnici: Ivančić (Jaska) i Gregurić (G. Desinec)

MLADOST LUKA: Franjo, Masnjak, M. Horvat, Kahlina, D. Horvat, Sabljić, Lojen (od 79. Petek), Barc, Pavliša, Kajfepš, Cvok (od 55. S. Horvat)

Trener: Stjepan Horvat

BREGANA: Vitko, Babojelić, Grubač (od 43. Matijaščić9, A. Andabak, Dumić, I. Andabak, Jurković (od 62. Vlašić), Kasalo, Župančić, Komerički

Trener: Marko Vlašić

Igrač utakmice: Mario Pavliša (Mladost)

Nakon efikasnog prvog kola, u drugom su igrači Bregane zakazali u napadačkom smislu. Na njihovu sreću ni domaćini iz Luke nisu bili ništa precizniji pa svakom pripada zasluženi bod.

Igrišće – Rakitje 1:3 (0:1)

Šokirani domaćini

IGRIŠĆE – Igralište u Igrišću

Sudac: Šestak (Smerovišće)

Pomoćnici: Kožarec (Domaslovec) i Rešetar (Samobor)

Strijelci: 0:1 Martinčević(18), 1:1 Brnić (53 – 11m), 1:2 Pirih(55), 1:3 Pavić(86)

IGRIŠĆE: Sadaić, Šipek (od 79. Kahlina), Z. Svetec, Špiček, Borovčak, Curman (od 23. Đurkan), Burić, Ž. Svetec (od 29. Vrabec), Mladić, Mlinarić, Pisarić

Trener: Zdravko Novosel

RAKITJE: Duvnjak, Boras, Horvat (od 86. Mikulin), Hlevnjak, Nuić (od 77. Čakanić), Martinović, Petković (od 64. Brnić), Pavić, Pirih, Martinčević, Maretić (od 59. Graf)

Trener: Zvonko Rudelić

Igrač utakmice: Martinčević (Rakitje)

Martinčević je odveo suigrače na poluvrijeme vodstvom od 1:0 koje u 53. minuti iz najstrože kazne poništava Brnić. No rezultat od 1:1 vrijedi samo dvije minute – Pirih pogađa na novo veselje gostiju. Od tog šoka se Igrišćani nisu oporavili te je Pavić u 86. zapečatio pobjedu koje Rakitje drži cna vrhu ljestvice.

Nakon drugog kola vode Vrh i Rakitje sa po 6 bodova, Bregana je četvrta sa 4, koliko imaju i peti Novaki, dok je Bestovje na desetom mjestu s 3 boda.

SKIJANJE - Nika Fleiss i Ana Jelušić završile snježne pripreme u Argentini

Nika ima problema s koljenom

Nakon 25 dana završile su snježne pripreme u dalekoj Argentini. U prvom dijelu priprema malo mekši snjeg je zadavao poteškoće, ali je zato drugi dio bio u odličnim uvjetima.

Nika se nakon završnih proba odlučila za Atomic skije na kojima će nastupati i iduće dvije godine.

Zbog manjih bolova u koljenu Nika se zbog neophodnih pregleda vratila 2 dana ranije u Zagreb. Po uvidu u magnetsku rezonanciju dr. Hašpl je potvrdio postojanje prednje koljenske boli uzrokovane intenzivnim treningom, kao i manje napuknuće meniskusa koje je granično za operaciju.

Preporuka je da Nika za sada nastavi s treningom manjeg intenziteta i ponovno obavi pregled za 10 dana. U slučaju nastavka boli morao bi se učiniti manji operativni zahvat kojim bi se odstranili problemi, a oporavak i povratak na snijeg ne bi trajao duže od dva tjedna.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 2. kolo

Klokočevac – Mladost (O) 1:2 (0:2)

Sveprisutni Tadić

Sudac: Kašnar (Paukovec)

Pomoćnici: Pajač (Orešje) i Bastalec (Sveta Helena)

Strijelci: 0:1 Tadić(25), 0:2 Bogović(45), 1:2 M. Bošnjak(90)

KLOKOČEVAC: Poljak, Petrić (od 73. M. Bošnjak), Dam. Celizić, Makarun, Janžić, Janjić, Dan. Celizić, Kos, Matijaščić, Brajković (od 70. Kušter), Sokolović (od 46. Gestić)

MLADOST OBREZINA: Kolanović, Polančec, Trupčević, Posavec, Kuhar, Tadić (od 70. Kunić), Vučilovski, G. Ivanušić (od 65. Kovač), M. Ivanušić, Kadabec (od 87. Sopina), Bogović

Trener: Mladen Čuzić

Igrač utakmice: Josip Tadić (Mladost)

Domaćini su bolji samo u prvih 15 minuta. Nakon toga gosti preuzimaju inicijativu da bi Tadić u 17. minuti pogodio prečku, a isti igrač nekoliko minuta kasnije je precizniji za 0:1. U 45. minuti Bogović na asistenciju sveprisutnog Tadića povećava razliku na 2 pogotka, a tu razliku su domaćini uspjeli samo smanjiti u 90. minuti na konačnih 1:2 pogotkom Marka Bošnjaka.

Jaska – TOP 1:5 (1:4)

Grunulo je pet puta

JASTREBARSKO – Stadion na Centrali

Sudac: Šulentić (Velika Gorica)

Pomoćnici: Petrac (Buna) i Bilić (velika Gorica)

Strijelci: 0:1 Salopek(5), 0:2 Salopek(14), 0:3 Biškupić(24), 1:3 Novosel(30), 1:4 Jordan(32), 1:5 Ilikić(66)

JASKA: Sablić, Lafter, Kanazir (od 46. Tokmadžić), I. Tomašević, Pinturić (od 27. Lukić), Falica (od 84. T. Tomašević), Šoić, Mesic, Vlašić, Vulje, Novosel

Trener: Drago Vabec

TOP: Husak, Skukan, Puntarec, Klingor, Vranešić (od 70. Jurić), G. Meglajec (od 60. I. Meglajec), Salopek, Biškupić (od 56. Ilikić), Rašić (od 54. Jakopec), Vratarić, Jordan (od 73. Matus)

Trener: Darko Bogadi

Igrač utakmice: Tomislav Salopek (TOP)

Sjajno odigranih početnih 25 minuta bilo je dovoljno gostima da naprave razliku od 3 pogotka i osiguraju puni plijen iz Jastrebarskog. Salopek je dva puta torpedirao domaćine koji na poluvrijeme odlaze rezultatom 1:4, a petarda je pukla u 66. minuti golom Ilikića. TOP nakon 2 kola ima stopostotni učinak te zauzima drugo mjesto na tablici.

Savski Marof – Zrinski Tehnovent 0:2 (0:1)

Farkaševčani se brzo oporavili

SAVSKI MAROF – Igralište Savskog Marofa

Sudac: Koprić

Pomoćnici: Fiskuš (oba iz Potočca) i Zelenković (Ivanić Grad)

Strijelci: 0:1 K. Ačkar(7), 0:2 Krstanović(64)

SAVSKI MAROF: Muratović, Brkljača, Mejdančić (od 70. Vulić), Čičko, Krznarić, Debogović, Večerić, Rendulić (od 58. Čuzić), Žerjavić (od 46. Pažin), Merkl, Lepesić (od 46. Štrbac)

Trener: Davor Orsag

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Radek, Hainešek, Lehpamer, Šicl, R. Blažević (od 63. M. Blažević), Krstanović, K. Ačkar (od 81. Jagodić), Mataušić (od 84. Bekiri), Žganjer, Horvat

Igrač utakmice: Danijel Horvat (Zrinski Tehnovent)

Nakon poraza (1:3) u prvom kolu na domaćem terenu Farkaševčani su se brzo rekuperirali te se iz Savskog Marofa vračaju s trobodom. Ačkar šokira domaćine ranim golom u 7. minuti. Marofljani su mogli izjednačiti u 36. minuti, ali je Kožarec obranio Žerjavićev udarac s bijele točke. Pobjedu gostiju je u drugom dijelu zapečatio Krstanović na dodavanje igrača utakmice Danijela Horvata.

Nakon drugog kola vode Sloga (K) i TOP sa 6 bodova, Zrinski Tehnovent je na devetom mjestu s 3 boda, dok je Klokočevac na jedanaestom mjestu s jednim bodom.

NOGOMET - 3. HNL zapad – 2. kolo Samobor – Polet 2:0 (1:0)

Štefković zapečatio 3 boda

SAMOBOR – Športski centar Samobor

Sudac: Jurić (Pazin)

Pomoćnici: Vukelić (Mali Lošinj) i Mađarić (Vrsar)

Strijelci: 1:0 Belak(30), 2:0 Štefković(90)

SAMOBOR: Duspara, Lisec, Čakanić (od 46. Vukdelija), Batur, Hasnek, Puškarić (od 75. Mišura), Horvat, Štefković, Brujić, Hušidić, Belak (od 65. Raić)

Trener: Albert Pobor

POLET: Domitrović, Božić, Prelec (od 80. Mikulin), Zaloker, Vaclavek, Sedmak, Berković, Komšić, Čopić, Sučić, Rožić

Trener: Dejan Klafurić

Igrač utakmice: Ivan Štefković (Samobor)

Nakon tromjesečnog natezanja u trokutu Sava Strmec(Samobor) – HNS – Metalac za zelenim stolom, napokon se lopta zakotrljala zelenim Samoborskim terenom. I, na radost domaćih gledatelja, odmah čista (rezultatski) pobjeda. Momčad Samobora, pomlađena i bez glavnih okosnica iz prošle sezone (Ašanin, Kovačić, Bencalić...) s 2 je pogotka pobjedila gostujući Polet. U prvom dijelu domaćine je u prednost doveo debitant Belak koji je iskoristio oštru loptu Puškarića (probio desni bok), a konačnu potvrdu troboda je u zadnjim trenucima susreta solo akcijom zapečatio Štefković. Gosti su veliku većinu vremena proveli na domaćoj polovici, ali svi njihove udarce obranio je sigurni Duspara.

Nakon drugog kola vode Lučko i Nehaj s po 6 bodova, dok je Samobor na 7. mjestu s 3 boda (- 1 utakmica).

NOGOMET - 4. HNL središte B – 3. kolo Stupnik – Sava 3:0 (1:0)

Domaćin se oporavio od šoka

STUPNIK – Igralište Stupnika

Gledatelja 250

Sudac: Grgurić (Kutina)

Pomoćnici: Muža i Bušić (oba iz Siska)

Strijelci: 1:0 Postružin(35), 2:0 Čejvan(75), 3:0 Đurđević(80)

STUPNIK: Kovačić, Fabek (od 62. Beg), Debak, Bakran, Nimac, Postružin (od 44. Roca), Horvat, Đurđević, Čejvan, Šporčić, Šajfar (od 5. Milivojević)

Trener: Zoran Vukelić

SAVA: Mohler, Gavran, Milečki (od 65. Relić), Drenški, Vukelija, Čakanić, Sastić, Ovčariček (od 60. Matošević), Ročić, Pečarić, Murić (od 46. Rasi)

Crveni karton: Ročić(23 – drugi žuti)

Trener: Željko Lisičak

Igrač utakmice: Tibor Čejvan (Stupnik)

I nakon trećeg odigranog kola Strmčani i dalje imaju 0 bodova na svom kontu. Ovog puta je Stupnik zasluženo uzeo 3 boda, a domaćina je već u 3. minuti šokirala teška ozljeda Šajfara koji je slomio nogu na dva mjesta. Stupniku je od 23. minute bio olakšan put do pobjede, Ročić je dobio 2 javne opomene. Postružin igrača više koristi te 10 minuta prije kraja prvog dijela dovodi domaćina u vodstvo, a u drugom dijelu gosti u razmaku od 5 minuta (75. i 80.) s 2 gola rješavaju pitanje pobjednika.

Nakon trećeg kola vodi Mladost (P) s 9 bodova, drugi je Sokol sa 7, dok je Sava na osamnaestom mjestu s 0 bodova.

KYOKUSHIN KARATE - Samoborski Mladostaši u ljetnoj školi kyokushina

Izvorni duh kyokushin karatea

Od 24. do 30. kolovoza održana je ljetna škola kyokushina na otoku Rabu. Kao i prethodnih godina glavni instruktor bio je shihan Furko Kalman 7. dan, predsjednik mađarskog kyokushin karate saveza te jedan od svega šestorice ispitivača u svjetskoj ispitivačkoj komisiji.

Među pedesetak sudionika kampa, našlo se nešto više od tridesetak samoborskih kyokushinaca, koji su trenirali tri puta dnevno pod rigoroznim režimom shihana Kalmana.

Jutarnji treninzi bili su posvećeni kondiciji, a uz obavezno ranojutarnje trčanje radio se i "kihon", štafete...

Podnevni treninzi bili su posvećeni tehnici i katama. Shihan Kalman je poznat kao perfekcionist što se tiče tehnike i kata, tako da su ovi treninzi bili izuzetno naporni i dugački. Pazilo se na najsitnije detalje - kate su se "glancale" do savršenstva, nije bilo milosti. Radile su se tehničke kombinacije koje je shihan vadio iz svog nepresušnog izvora znanja. Na ovoj ljetnoj školi poseban naglasak i pažnja bila je stavljena na kate, ispravljali su se i najsitniji detalji u katama te učio "bunkai" - primjena kate.

Večernji trening bio je posvećen borcima. Uvježbavale su se borbene kombinacije i samoobrana. Iz dana u dan shihan Kalman zadivljivao je svojim borbenim kombinacijama te je svima postalo jasno zašto je mađarska trenutačno najjača kyokushin zemlja u Europi. I na ovom području tražio je perfekcionizam od svih sudionika.

Predzadnjeg dana ljetne škole bio je održan ispit za više pojaseve. Ispitu za MON (dječje) pojaseve pristupili su najmlađi članovi. Njihovi ispitivači bili su sensei Vladimir Šintić 4. dan, te senpai Kruno Garašić 2. dan, obojica članovi ispitivačke komisije HKKS-a. Mladi karateke ispit su završili prolazom te je tako samoborski klub bogatiji za 9 novih MON pojaseva.

Druga grupa sudionika polagala je za KYU i DAN pojaseve. Njihovi ispitivači bili su shihan Kalman i shihan Karmazin. Naporni treninzi prethodnih dana ostavili su trag umora na svim sudionicima, no ispitanici su još jednom stisli zube i dali najbolje od sebe.

Nakon tehničkog dijela ispita došlo je i vrijeme za "kumite" test (borbeni test) za sudionike koji su polagali za DAN pojaseve. Vrlo teške borbe završile su uspjehom, a u svjetlu činjenice da je shihan Kalman jedan od šestorice ljudi u svjetskoj ispitivačkoj komisiji, i da nema "milosti", već se uvijek traži savršenstvo.

Mladost Samobor bogatija je za nekoliko novih visokih pojaseva te su tako Romana Vrančić (prvakinja u katama) i Krunoslav Zlodi (perspektivni i istaknuti mladi borac) položili za 4. kyu - zeleni pojas. Damir Hodak, naš borac u lakoj kategoriji, položio je za 1. kyu - smeđi pojas.

Tihomir Garašić, naš "teškaš" i trener mlađih uzrasta, pristupio je ispitu za crni pojas 2. dan te ga uspješno položio.

Predsjednik HKKS-a sensei Milan Garašić zahvalio je instruktorima na dolasku i prenesenom znanju, a shihan Kalman se obratio prisutnima te zahvalio na pozivu i naglasio da je ovo jedna od vrlo rijetkih ljetnih škola u Europi gdje se trenira ovako naporno i tri puta dnevno, a u kojoj se njeguje izvorni duh kyokushin karatea.

Sljedeće aktivnosti koje su pred našim Mladostašima su neki od Fight seminara na koje su pozvani od čelnika mađarskog kyokushin karate saveza te kruna sezone - 13. Memorijal Branka Bošnjaka, koji će se održati 15. studenog.