NOGOMET - Hrvatski nogometni savez odredio da Samobor i Metalac igraju majstoricu za treću ligu

Lud, zbunjen, normalan

U nogometnim vodama zbilja se svašta može doživjeti pa nam se stoga i naslov jedne od serija na jednoj od naših televizija činio najprimjerenijim za ovu temu. Ljetna trakavica oko slučaja tko će u treću ligu zapad – Samobor ili Metalac riješena je u HNS na solomonski način – igranjem majstorice između dva kluba. Očito je kako je u nogometnom savezu netko lud, a netko zbunjen, jer je već nekoliko puta odgađana definitivna odluka i vraćana na prvostupanjsko odlučivanje, a sada je Izvršni odbor donio navedenu odluku o igranju majstorice. Odluka je u najmanju ruku čudna, jer do zavrzlame oko prvaka četvrte lige - podskupina B došlo je zbog zapisnika utakmice Sava Strmec i Metalac u koji je dva puta, među prvih 11 i među pričuvama bio upisan Goran Pečarić, a greškom izostavljen Marko Milečki, koji je ušao u igru i postigao pogodak. Utakmica je završila 2:2, gosti iz Siska su se žalili i od tada traje taj "slučaj Milečki". Naime, registracijom utakmice 2:2 prvak je Samobor, a u slučaju da se utakmica registrira 3:0 za Metalac, onda su oni prvaci. Na žalost, cijelo ljeto nije bilo dovoljno da se donese odluka o toj utakmici, već su klubovi stavljeni u apsurdnu situaciju da je proteklog vikenda počelo prvenstvo i u trećoj ligi zapad, i u četvrtoj ligi središte, a da Samobor i Metalac nisu znali u kojoj ligi igraju.

Što je tu je. Majstorica se igra u ponedjeljak, 25. kolovoza, u 17 sati u Sigetu na stadionu Hrvatskog dragovoljca. Zanimljivo je da će oba sastava izaći na travnjak znatno oslabljena u odnosu na prethodnu sezonu. U slučaju NK Samobora riječ je o tome da će u novoj sezoni igrati bez iskusnih Kovačića, Ašanina, Jordana, Ivaniševića i Bencalića. Iako oba kluba nisu zadovoljna ovim rješenjem, ipak će morati odigrati utakmicu koja će na kraju dati i konačan odgovor – tko će u treću ligu. Ako ne bude greške u zapisniku ili prekida utakmice, nikad se ne zna.

NOGOMET - 1. kolo Kupa NSZŽ Jaska - Sava Strmec 7:8 (3:3)

Sastić zabijao, Pintar obranio

JASTREBARSKO – Igralište Centrala. Gledatelja 80. Sudac: Marčetić (Zagreb). Pomoćnici: Škrlin (BistraI i Kos (Zaprešić). Delegat: Mario Brlek (Velika Gorica).

STRIJELCI: 1:0 – Soić (15), 2:0 – Novosel (19), 2:1 – Sastić (45), 2:2 – Sastić (49), 2:3 – Sastić (58), 3:3 – Novosel (67).

JEDANAESTERCI: 3:4 – Karamarko, 4:4 – Mačešić, 4:5 – Drenški, 5:5 – Vulje, 6:5 – Novosel, 6:6 – Gavran, 7:6 – Mesic, 7:7 – Sastić, 7:8 – Murić.

JASKA: Sablić 6, Šoić 6.5, Mačešić 6.5, Svoboda 6.5 (od 46. Lafter 6.5), Pinturić 7, Tomašević 6, Mesic 6.5, L. Hasanović 6(od 87. Jurišić), Grbinić 6 (od 54. Falica), Vulje 7, Novosel 7.5. TRENER: Drago Vabec 6.5.

SAVA STRMEC: Pintar 7.5, Gavran 6.5, Milečki 6, Vulelija 6, Drenški 6, Čakanić 6.5, Sastić 8, Maljković 5.5 (od 46. Karamarko 6.5), Matošević 5.5 (od 46. Rasi 6), Ročić 6 (od 77. Murić -), Relić 5.5(od 46. G. Ovčariček 5.5). TRENER: Željko Lisičak 6.5.

IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Sastić

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je na jaskanskoj centrali u prvome kolu Kupa Nogometnog saveza zagrebačke županije. Mlada momčad Jaske pokazala je jako dobar nogomet, posebice u prvome poluvremenu. Do 19. minute preko Soića i Novosela Jaska je imala začuđujuću prednost od 2:0 nad ligom više pozicioniranom Savom iz Strmca. Da nije bilo Pintara rezultat bi bio vjerovatno i veći u korist domaćina. U 45. minuti utakmice Sastić se odlično snalazi u šesnaestercu domaćina i smanjuje rezultat na 2:1. Isti igrač u prvih petnaestak minuta drugoga poluvremna još dva puta poentira, te time dovodi Savu u prednost. Nakon prelaska u vodstvo, Savina igra ponovno pada, a Novosel svojim drugim pogotkom na ovoj utakmici izjednačuje rezultat u 67. minuti. Do kraja utakmice vlada lagana nervoza, no nakon 90 minuta pobjednik ipak nije bio poznat. Izvođenjem jedanesteraca Sava je došla do pobjede, zahvaljujući tome što je Savin vratar Pintar obranio jednu loptu više od Sablića prilikom izvođenja jedanaesteraca.

Ivan Vlašić

NOGOMET - Sava Strmec - Tekstilac 4:3 (2:2)

Sastić zabio tri

STRMEC – ŠC Lazina. Gledatelja 100. Sudac: Željko Zrinjan (Medsave).

STRIJELCI: 0:1 – Ičanović (10), 1:1 – Sastić (21), 1:2 – Primorac (29), 2:2 – Sastić (38), 3:2 – Sastić (58), 3:3 – Gale (72), 4:3 – Drenški (87).

SAVA STRMEC: Pintar, Gavran, Relić, Čakanić, Drenški, Vulelija, Matošević, Milečki, Ročić, Maljković, Sastić (još su igrali: Mohler, Ovčarićek M., Ovčarićek G., Kočnar, Karamarko, Rasi, Murić). TRENER: Željko Lisičak.

TEKSTILAC: Kuna, Ičanović, Ivančić, Sedlar, Karadakić, Puškarić, Karamatić, Primorac, Mazarekić, Gaši, Bijelonić (još su igrali: Marunica, Drača, Jakelić, Dodić, Likar, Pavičić, Salač, Gale). TRENER: Darko Šantek.

Tokom cijele utakmice Sastić je pravio velike probleme momčadi Tektilca, što je okrunio sa tri lijepa pogotka. Gosti osim što su na početku vodili, su i pred sam kraj utakmice izjednačili rezultat preko Galea, ali Sava u 87. minuti dalekometnim udarcem Drenškog dolazi do pobjede.

Ivan Vlašić

NOGOMET - Zagorec - Sava Strmec 7:2

5 u 45

KRAPINA – ŠRC Podgora. Gledatelja 100. Sudac: Vincelj (Pregrada). Pomoćnici: Pondeljak (Pregrada) i Mlinarec (Hum na Sutli).

STRIJELCI: 1:0 – Štrok (17), 2:0 – Poslončec (22), 2:1 – Maljković (41), 3:1 – Pavić (50), 4:1 – Pavić (65), 5:1 – Gamilec (67), 5:2 – Sastić (69), 6:2 – Gamilec (73), 7:2 – Šafranko (85).

ZAGOREC: Malogorski, N. Novački, Zaplatić, Majcen, Šemnički, Pastorčić, I. Medved, Kunštek, Štrok, Malarić, Poslončec (još su igrali: Kavač, Stipić, M. Novački, Cigula, Pavić, Šafranko, Gamilec). TRENER: Zdenko Jurički.

SAVA STRMEC: Mohler, Relić, G. Ovčariček, Drenški, Vulelija, Čakanić, Rasi, Gavran, Ročić, Sastić, Maljković (još su igrali: Karamarko, Murić, Kočnar, M. Ovčariček, Matošević). TRENER: Željko Lisičak.

U ovoj utakmici puno bolji domaćin s visokim rezultatom je nadvisio goste iz samoborskog Strmca. Gosti su se u prvome poluvremenu rezultatski gledano držali dobro, ali u drugom poluvremenu došlo je do opuštanja što su igrači Zagorca kaznili sa pet postignutih pogodaka.