2. županijska liga zapad - 11. kolo

Bregana – Croatia 4:2 (1:1)

Sudac: Ratešić (Hrastina); Pomoćnici: Štibuhar (Domaslovec) i Rešetar (Samobor)

Strijelci: 0:1 Barišić (6 – 11m), 1:1 Fučkar (25), 2:1 Vlašić (60), 3:1 Celizić (63 – 11m), 3:2 Barišić (75), 4:2 Vlašić (88)

Bregana: Štibuhar, Grdanjski (od 85. Bošćak), Nider, Fauković, Devetak, B. Matijaščić, Vlahović (od 46. Brajković), Ažić (od 83. Strižić), Vlašić, Celizić, Fučkar (od 65. M. Matijaščić); Trener: Ivan Barbić

Croatia: Reberski, Krivači, Sbičić (od 74. Rajčić), Porobec, Kramarić, Barišić, Barbić, Pokupec (od 88. Petrović), Matijević, Mihalić, Marković (od 72. Gligorić); Trener: Stjepan Ostreš

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Bregana)

Unatoč ranom vodstvu gostiju, Bregana je pobijedila zahvaljujući boljoj igri u nastavku susreta.

Mladen Sirovica

Rakitje – Mladost 2:1 (0:1)

Sudac: Jurinčić (Lug Samoborski); Pomoćnici: Munić (Bregana) i Kožarec (Domaslovec)

Delegat: Velić (Lug Samoborski)

Strijelci: 0:1 Cvok (16), 1:1 Brnić (56), 2:1 Vukić (82)

Rakitje: Mihina, Pavec, Hajdinjak, Devčić, Prigorec, Jurinec (od 55. Biškupić), Boras (od 61. Vrčković), Brnić, Kramarić (od 89. Čejvan), Jakičić (od 66. Jozić), Vukić (od 83. Dorotić); Trener: Drago Prigorec

Mladost: Katić, Sabljić, M. Halambek, Ferenčak, I. Halambek, Lojen, Burić (od 85. Vurić), Tresk (od 65. Rau), Cvok, Križić, Vitković; Trener: Dragutin Pirički

Igrač utakmice: Petar Vukić (Rakitje)

Nakon rezultatskog minusa iz prvog dijela, Rakitje u nastavku izjednačava rezultat, a u samoj završnici i zabija pobjedonosni pogodak preko Vukića.

M. S.

Bestovje – Dan Grad 3:0 (bez borbe)

Na tablici vodi Bregana sa 23 boda i utakmicom manje, slijedi Igrišće sa 18 bodova, dok su Rakitje i Bestovje na petoj i šestoj poziciji sa po 13 bodova.

1. županijska liga zapad - 9. kolo

Novaki – Mladost 1:2 (1:0)

NOVAKI – Igralište SRC Novaki

Sudac: Polančec (Zagreb); Pomoćnici: Petrac (Velika Buna) i Kovač (Velika Mlaka)

Delegat: Belak (Farkaševac)

Strijelci: 1:0 Kršćanski (39), 1:1 Debogović (76), 1:2 Debogović (81)

Novaki: Pervan, Genus, H. Struhak, Čutuk (od 86. N. Vrkić), Kršćanski, Egri, D. Struhak, Škrapec (od 59. P. Vrkić), Marković (od 65. Ljubej), Bungić, Borak; Trener: Kristijan Cesarec

Mladost: Marić, Gačarić, Juratovac (od 46. Prahin), Grilec, Adamić, Merkl, Ibrahimović, Hudina (od 46. Dugan), Debogović, Valenčak, Knežević (od 88. Kralj); Trener: Ivica Valenčak

Igrač utakmice: Branko Debogović (Mladost)

Novaki su prokockali pobjedu, unatoč vodstvu sve do 15 minuta prije kraja. Odlični Debogović s dva pogotka preokreće rezultat i donosi pobjedu gostima.

Laduč – Sloga Brezje 1:2 (1:1)

LADUČ – Igralište Laduča

Sudac: Rešetar (Samobor); Pomoćnici: Vušković (Samobor) i Kožarec (Domaslovec)

Delegat: Vidiček (Sveta Nedelja)

Strijelci: 0:1 Čuljak (25), 1:1 Krčelić (30), 1:2 Vlašić (75)

Laduč: Hazir, Drenski, Kušević, M. Haramina, Čičko, Ž. Haramina (od 72. Srebačić), Jakovina (od 67. Vulić), Katušić, Zubak, Lulić (od 85. Gajski), Krčelić; Trener: Vlado Turković

Sloga: Prahin, Šubašić, Kapitan, Jokić, M. Leopold, Dejanović, Janković, Čuljak, K. Leopold (od 69. Kovač), Mikec (od 83. Batinović), Vlašić (od 90. Benjodvorec); Trener: Jasmin Ganić

Igrač utakmice: Marko Leopold (Sloga)

Sloga je vrlo racionalnom igrom zasluženo pobijedila i tako nanijela domaćinu prvi domaći poraz ove sezone.

M.S.

BSK – Klokočevac 0:2 (0:1)

BRDOVEC – Igralište BSK-a

Sudac: Pašalić (Zagreb); Pomoćnici: Hrenar (Zagreb) i Novak (Zaprešić)

Delegat: Skledar (Novaki)

Strijelci: 0:1 Petrić (35), 0:2 Tesla (90)

BSK: Stančin, Lukić (od 62. Lovrić), Valent, Blažić, Žarko, Hrnjkaš, Dujaković, Turković, Pažin, Knežević, Regvart (od 88. Žulj); Trener: Vlado Komar

Klokočevac: Drvenkar, Bekiri, Regović, Jažić (od 64. Ramić), Husta, Kos, Petrić, Šarić, T. Salopek (od 87. M. Salopek), Horvat, Nikl (od 80. Tesla); Trener: Ferdo Kamenčić

Igrač utakmice: Ivica Petrić (Klokočevac)

Klokočevac je nastavio pobjedničku seriju u dvoboju koji je definitivno odlučen pogotkom Tesle, koji je ušao samo deset minuta ranije, u sudačkoj nadoknadi.

M.S.

Pušća – TOP 2:2 (1:0)

DONJA PUŠĆA – Igralište SRC Pušća

Sudac: Radišić (Zaprešić); Pomoćnici: Gelo (Brdovec) i Šimunić (Zaprešić)

Delegat: Rudić (Prigorje)

Strijelci: 1:0 Gorupec (15), 1:1 Rebrović (65), 1:2 Rebrović (85), 2:2 Bitići (89)

Pušća: Kamnatnik, Horvat, Ledinski (od 60. G. Studak), Ban, S. Studak, Filković, Peharec, D. Studak, Bitići, Bernardić, Gorupec; Trener: Borislav Perica

TOP: Capjak, Z. Mavračić, Karačić, Maceković, Šabarić, Delač, Mario Mavračić (od 58. Marijo Mavračić), Galić, Rebrović, Čamić, Jakopec (od 61. Puntarec)

Igrač utakmice: Rebrović (TOP)

Nogometaši TOP-a preokrenuli su rezultat nakon lošeg početka, ali su u posljednjim trenucima ipak ispustili pobjedu.

M.S.

Na tablici vodi Klokočevac sa 25 bodova, slijedi Mladost sa 17 bodova, Sloga Brezje je četvrta sa 14 bodova, Novaki su peti sa 13 bodova, a TOP je deseti sa 8 bodova.

3. HNL središte - 13. kolo Samobor – ZET 0:0

Miroljubivo

Sudac: Siladi (Zabok); Pomoćnici: Kovjanić (Bedekovčina) i Pešec (Gornja Stubica)

Delegat: Adamić (Brdovec)

Samobor: Radoš, Cindrić, Makarun, Drenški, Jozinović, Dolić, Kutleša (od 75. Mazarekić), Hodalj, Markanović (od 63. Horvat), Krpan, Fuček; Trener: Stjepan Bašić

ZET: Županec, Anušić, Leskur (od 46. Buconjić), Šarić (od 59. Bakran), Večenaj, Križić, Hukanović, Bajza, Čondrić (od 76. Vršek), Kovačević, Bobinec; Trener: Žarko Šetka

Igrač utakmice: Hrvoje Županec (ZET)

Realan ishod dvoboja u kojem se u prvom poluvremenu igrao bolji nogomet i u kojem su pogođene dvije vratnice, po jedna na svakoj strani. Nakon što je Fuček propustio donijeti Samoboru prednost već na samom otvaranju utakmice, gredu je najprije pogodio Jozinović, a nekoliko minuta kasnije i opasni napadač ZET-a Bobinec.

Na tablici vode Karlovac, Moslavina (s utakmicom više) i Lučko sa po 26 bodova, a Samobor je na dvanaestom mjestu sa 11 bodova.

NOGOMET: Jedinstvena županijska liga - 12. kolo

Zrinski Tehnovent – Stupnik 2:1 (1:0)

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski Tehnovent

Sudac: Rožić (Buševec); Pomoćnici: Dragila (Buševec) i Slopko (Kurilovec)

Delegat: Bačko (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Husta (2), 2:0 Hainešek (75), 2:1 Malić (89)

Zrinski Tehnovent: Vitko, Vajdoher, Celizić, Markić, Karamatić (od 20. Šicl), Radek, Župančić, Hainešek, Tomljenović, Husta, Razum; Trener: Ivo Jelavić

Stupnik: Kovačić, T. Meglajec, Debak, J. Meglajec (od 66. Malić), Bosnar, Barić, Drenški, Hodak (od 75. Perica), Beg, Dlačić, Rabić (od 46. Kurtagić); Trener: Fahrudin Mustedanagić

Napokon dobre vijesti za momčad Zrinski Tehnoventa! Pobijedili su posljednjeplasirani Stupnik unatoč činjenici da su čak 55 minuta igrali s igračem manje nakon isključenja Tomljenovića. Gosti su u završnici postigli počasni pogodak koji nije ugrozio pobjedu momčadi iz Farkaševca.

Lukavec – Sava Strmec 1:3 (0:2)

LUKAVEC – Igralište SRC Lukavec

Sudac: Kelečić (Repišće); Pomoćnici: Lafter (Novo Selo Okićko) i Bencetić (Zdenčina)

Delegat: Družanović (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Bertol (20), 0:2 Jordan (45), 1:2 Ambroš (77 – 11m), 1:3 T. Čakanić (90)

Lukavec: Noršić, Šulentić, Maceković, Benčik, Šoštarec, Čavar (od 46. Grdenić), Petravić, Cvetković, Ferko, Ambroš, Brebrić; Trener: Josip Brebrić

Sava: Pintar, Petković (od 72. Grgić), Skendrović, Ešegović (od 24. Đurđević), Šenjug, V. Čakanić, Jambreuš, Jordan (od 46. T. Čakanić), Bertol, Krnić (od 90. Božičko), Šurbek (od 56. Mamić); Trener: Miroslav Orsag

Crveni kartoni: Đurđević (56), Benčik (72)

Igrač utakmice: Davor Bertol (Sava)

M. S.

Na tablici vodi Radnik sa 28 bodova i utakmicom manje, slijedi Iskra Zelina sa 26 bodova, Sava Strmec je šesta sa 18 bodova, dok je Zrinski Tehnovent petnaesti sa 11 bodova.

2. HRL zapad, žene - 6. kolo

Sloga – Opatija 18:34 (7:18)

Nastavak lošeg niza

SAMOBOR – Dvorana Bogumil Toni

Suci: Fruk i Kordić (oba iz Zagreba)

Sloga: Križanić, Ivanković 1, A. Rudolf 2, Vidović 4(1), Nikl, J. Rudolf 2, S. Davidović 1, Markez 4(1), Hatičić 2, Lj. Davidović, Šoštarić 1, Vandekar 1

Opatija: Rajčić, Gluhak, Šarčević 4, Kraguljac 1(1), Dedić 1(1), Gašparić 1, Tumbas 3(1), Ribarić 5, Stakorić 2(2), Raković, Topić 7, Tubić 4, Sergo 2, Janjanin 4

Mlada momčad Sloge nije se mogla nositi s vrlo dobrim gošćama iz Opatije koje su već u prvom poluvremenu ostvarile nedostižnu prednost.

Lokomotiva II – Samobor Era 32:22 (15:12)

U prvom poluvremenu solidno

ZAGREB – Dvorana II Doma sportova

Suci: Kober (Zagreb) i Sunajko (Dugo Selo)

Lokomotiva II: Hrelja, Bušić, Knežević 8(2), Kosanović 2, Jurilj, Bošnjak 6, Matić 5(1), Komljenović 3, Nemaškalo 1, Pašukan, Sobota 2, Babić 2, Jurčević 3, Cutvarić

Samobor Era: Šogorić, Uzelac 2, Kuzmić 1, Švabel 1, Mandić, Plazina 4, Žilić 7, Maksić 1(1), Štrkalj, Soldić 5, Ivić 2, Gorenc

Samoborke su se u prvom poluvremenu držale vrlo solidno, no početkom nastavka drugi sastav Lokomotive dolazi do 5-6 pogodaka razlike i rješava susret u svoju korist.

M. S.

Na tablici vodi Trešnjevka sa 12 bodova, slijedi Dugo Selo 1955 sa 10 bodova, Samobor Era je na šestom mjestu sa 6 bodova, dok je Sloga posljednja bez bodova.

RUKOMET - 3. HRL zapad, muški - 6. kolo Medveščak Infosistem - Rudar 43:29

Rukometaši Rudara poraženi su kao gosti od druge momčadi Medveščak Infosistema rezultatom 43:29. Na tablici vodi Medveščak Infosistem II sa 12 bodova, slijede Dugo Selo 1955 i Jedinstvo Odema sa po 10 bodova, dok je Rudar sedmi sa 6 bodova.

4. CRO OPEN 2004, Samobor, 30. – 31.listopad 2004.

Naši najuspješniji

U Sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija održan je 30. i 31. litopada 4. po redu tradicionalni karate turnir CROATIA OPEN, u organizaciji Hrvatskog karate saveza, te u tehničkoj organizaciji Karate kluba Samobor-Anindol i Karate kluba Zagreb, a pod pokroviteljstvom Zagrebačke županije.

U dva dana na tatami je izašlo 1320 natjecatelja iz 15 zemalja (Slovačke, Italije, Makedonije, Mađarske, Srbije i Crne Gore, Slovenije, BiH, Njemačke, Austrije, Češke, Egipta, Latvije, Švicarske, Luxemburga i Hrvatske), a prema očekivanju najuspješniji su bili predstavnici Hrvatske.

Prvog dana nastupili su kadeti, juniori i seniori, ukupno 510 natjecatelja i natjecateljki, a u nedjelju je na tatami izašlo 710 sportašica i sportaša do 16 godina starosti.

4. CRO OPEN je otvorio predsjednik Hrvatskog olimpijskog odbora Zlatko Mateša, a ispred grada domaćina prisutne je pozdravio samoborski gradonačelnik Žarko Adamek.

U seniorskim kategorijama odličan nastup zabilježili su reprezentativke i reprezentativci Njemačke, ali to nikako nije iznenađenje, s obzirom da se radi o jednoj od najjačih svjetskih karate nacija. Vrlo su uspješni bili i predstavnici Bosne i Hercegovine i, naravno, Hrvatske.

Organizatori ovog velebnog karate natjecanja u potpunosti su opravdali dato im povjerenje, a gostujuće ekipe najavile su ponovni dolazak naredne godine na 5. CRO OPEN.