2. HRL zapad, muški - 14. kolo Gorica – Rudar 33:23 (16:9)

VELIKA GORICA – Dvorana strukovnih škola

Suci: Kavur (Varaždin) i Tor (Zagreb)

Gorica: Totić, Zrnić 3, Lazić 1, Pekera 1, Černetić 2, Turan 2, Crnolatac 1, Pašić, Jurinović, Žigić 5, Petrač 4, Mesarov 5, Maravić 9(3), Dijanić

Rudar: P. Fresl, P. Fresl II 1, T. Fresl 1, Skenderović 2, Z. Fabeković 5(3), V. Šujster 3, V. Štajnkler, Kuhar, S. Štajnkler 1, Kurilić 6, Prosoli 2, D. Fabeković, J. Šujster 2, N. Šujster

Vodeća momčad prvenstva Gorica, došla je već krajem prvoga dijela do deset pogodaka prednosti i riješila pitanje pobjednika. Ako je dvojbi oko pobjednika uopće bilo. Rudaru ostaju brige oko ostanka u drugoj ligi što će pokušati izboriti u dvobojima sa sebi ravnim suparnicima. Gorica je mnogo bolji sastav i to ne samo u odnosu na Rudar, već i na ostale klubove koji se natječu u ovoj konkurenciji.

Na tablici vodi Gorica sa 26 bodova, slijede Maksimir Princ i Buzet BUP sa 20 bodova, a Rudar je pretposljednji jedanaesti sa 6 bodova.

M. S.

2. HRL zapad - žene - 16. kolo Rudar – Samobor 24:23 (11:11)

Nesretan poraz u završnici

LABIN – Dvorana srednje škole

Suci: Cerniar i Grubišić (oba Rijeka)

Rudar: Benković, Rebić, Kljaić, Oreški 6(1), Jusić 4(3), Sabo 3, Milanović 6, Kiridžić 1, Leovac 2, Mikleuš, Diković, Hoxha 1

Samobor: Žgela, Novak 3(1), Plazina 1(1), Kopljar 11(1), Čop 1, Soldić 1, Ivić 3, Švabel 2, Kuzmić, Mandić, Gorenc 1

Prava je šteta da su Samoborke u vrlo neizvjesnom susretu ostale kratkih rukava. Neriješen rezultat na poluvremenu bio je zalog da bi se u Labinu moglo do bodova. Iako su Samoborke i u nastavku igrale vrlo solidno i do samoga kraja bile u utakmici, sreća im je ovoga puta okrenula leđa, te su ostale bez bodova.

Na tablici vodi Hrvatski dragovoljac sa 27 bodova, slijedi Sloga sa 26 bodova, a Samobor je na šestom mjestu sa 15 bodova.

M. S.

Natjecanje srednjoškolaca u košarci

Srednja strukovna – najbolja!

Županijsko natjecanje srednjih škola u košarci održano je u Samoboru, u Ekonomskoj, trgovačkoj i ugostiteljskoj školi 12. ožujka. Na natjecanju je sudjelovalo 6 srednjih škola iz Vrbovca, Zaprešića, Velike Gorice, Jastrebarskog, te dvije samoborske škole. Do finala koje ih vodi na međužupanijsko natjecanje su došli Samoborci, a prvo mjesto pripalo je Srednjoj strukovnoj školi koja je bila uspješnija od Ekonomske, trgovačke i ugostiteljske škole. Treće mjesto na ovom natjecanju osvojila je velikogorička Gimnazija.

I.T.

3. HNL središte - 18. kolo Samobor – Lučko 2:4 (1:1)

Pali u završnici

Sudac: Tuđa (Zabok) Pomoćnici: Crnković (Zabok) i Postružin (Gornja Stubica)

Delegat: Uroić (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Jambrečina (27), 1:1 Salihović (44), 2:1 Merkl (54), 2:2 Perković (80), 2:3 Dlačić (82), 2:4 Jambrečina (90)

Samobor: Fabijan, D. Horvat, Hainešek, Dolić (od 86. Dubić), Zeljković, Salihović, Puškarić (od 63. Fučkar), I. Horvat, Plepelić, Raić, Merkl; Trener: Dražen Ivančević

Lučko: Šišić, Ravnjak, Prekratić (od 60. Perković), Bandalo, Bogdan, Katalinić, Jambrečina, Bijelić, Dlačić, Roguljić, Kos (od 1. Muškovac); Trener: Valentin Barišić

Iako su gosti iz Lučkog poveli sredinom prvoga dijela, Samobor je odigrao solidnu prvu dionicu što je potvrdio Salihović pogotkom minutu prije odmora. Nastavak za Samobor nije mogao bolje početi, jer je Merkl pogotkom iz slobodnog udarca donio prednost. Samoborci su se tada povukli i čuvali prednost, te je bilo samo pitanje vremena kada će gosti preokrenuti rezultat u svoju korist. S dva pogotka u samo dvije minute, Lučko ponovo dolazi u vodstvo i uspijeva uspješno privesti susret kraju. Treći proljetni poraz doveo je Samoborce u ozbiljne probleme, pa sada ni prednost nad klubovima koji bi po sadašnjem stanju ljestvice ispali, nije tako velika i nenadoknadiva.

Na tablici vodi Naftaš Ivanić sa 46 bodova, slijedi Vrapče sa 34 boda, a Samobor je na jedanaestom mjestu sa 19 bodova.