XI. memorijal "ŽELJKO KREP", Đakovo, 18.04.2004.

17 medalja iz Đakova

XI. memorijal

Tradicionalni XI. memorijalni turnir "Željko Krep" održan u Đakovu 18. travnja i okupio je 380 sportašica i sportaša iz 35 klubova Hrvatske i BiH.

Turnir se održao u tehničkoj organizaciji karate kluba Đakovo, a pod pokroviteljstvom Hrvatskog karate saveza.

Mladi iz karate kluba SAMOBOR-ANINDOL ponovno su ostvarili odlične rezultate, te na kraju osvojili ukupno 17 medalja. Iz samoborskog kluba nastupilo je ukupno 21 natjecatelj.

Najbolji su ovog puta bili ANDRIANO RAJKOVIĆ, MATEJ TOMAZIN, NIKOLA ŠOIĆ i LOVRO CARIĆ, koji su u svojim kategorijama osvojili prva mjesta.

2. HRL zapad, muški - 17. kolo Kvarner – Rudar 35:24 (19:8)

Sve riješeno na početku

RIJEKA – Dvorana Dinko Lukarić

Gledatelja 300

Suci: Mišan i Modesto (Kanfanar)

Kvarner: Matrljan, Saršon, Kuran 1, Dubić 2, Zelić 1, Laskač 10, Vukelić 5, N. Kosanović 9, Jurković, Čupić 6, Kereš, Pribanić, Nenadić, M. Kosanović 1

Rudar: P. Fresl, P. Fresl II 1, T. Fresl, G. Prosoli 4, Skenderović, Kuhar 1, Šujster 10, Fabeković 3, Štajnkler 1, Kurilić 3, I. Prosoli, D. Šujster 1

Domaći su sjajno otvorili utakmicu, te su Rudari zabilježili nenadoknadiv minus od 11 pogodaka već do poluvremena. U nastavku su domaći usporili ritam, pa je drugo poluvrijeme okončano neodlučeno 16:16. Naravno, pobjednik niti u jednom trenutku nije dolazio u pitanje.

Na tablici vodi Gorica sa 32 boda, slijedi Buzet BUP sa 23 boda, dok je Rudar pretposljednji sa 8 bodova.

M. S.

2. HRL zapad, žene - 20. kolo Samobor – Lokomotiva II 17:24 (11:11)

Ravnopravne do poluvremena

SAMOBOR – Dvorana Bogumil Toni

Suci: Jurišić i Ostojić (oba iz Zagreba)

Samobor: Žgela, Uzelac, Novak, Kuzmić 2(1), Plazina 3, Kopljar 7(1), Soldić 3, Ivić, Švabel 1, Mandić 1, Pavlin, Gorenc

Lokomotiva II: Grubišić, Kosanović 1, Nemaškalo 3, Milić 2, Sobota 3, Babić 1, Milanović-Litre 2, Bulić, Oštrić 5, Rašković 5, Maruščec, Vulić, Zeljko, Bošnjak 2

Samoborke su protiv favoriziranih lokosica odigrale vrlo dobro prvi dio koji je okončan neriješenim rezultatom nakon ravnopravne igre. Ipak, u nastavku gošće igraju mnogo bolje u obrani i ostvaruju uvjerljivu pobjedu. Samobor je u drugome dijelu postigao samo šest pogodaka i to je presudilo pobjednika.

Na tablici vodi Hrvatski dragovoljac sa 35 bodova, slijede Lokomotiva 2 i Sloga sa po 32 bod, a Samobor je sedmi sa 18 bodova.

Mladen Sirovica

3. HNL središte - 24. kolo Samobor – Hrašće 4:0 (2:0)

Napokon pobjeda

Sudac: Pavlović (Sisak) Pomoćnici: Kovač i Vujić (oba iz Siska)

Delegat: Mladina (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Raić (25-11m), 2:0 Hainešek (42), 3:0 Hainešek (49), 4:0 Merkl (84)

Samobor: Fabijan, Salihović, D. Horvat, Čičko, Puškarić (od 77. Dolić), Petričević, I. Horvat (od 71. Plepelić), Drenški, Merkl (od 86. Dubić), Raić, Hainešek; Trener: Dražen Ivančević

Hrašće: Curać, Kardum, Deanković, Rozić, Čaleta-Car, Brico (od 38. Serdar), Trogrlić, Ćorić (od 46. Bošnjak), Cindrić, Matić (od 46. Erić), Pejić; Trenr: Stjepan Pršir

Crveni karton: Čaleta-Car (70)

Igrač utakmice: Mario Hainešek (Samobor)

Nogometaši Samobora napokon su ostvarili prvu proljetnu pobjedu. Iako je protivnik bio uvjerljivo najslabiji sastav lige, trebalo je to dokazati na terenu. Osim toga, brojne peripetije oko loših rezultata, smjene trenera i nesređenog stanja u klubu, morale su se odraziti na igri. Nakon što je Raić probio led pogotkom iz jedanaesterca, na scenu je stupio Hainešek s dva pogotka od kojih je posebno lijep bio drugi, da bi seriju pogodaka okončao Merkl.

Na tablici vodi Naftaš Ivanić sa 60 bodova, slijedi Rudeš sa 50 bodova, a Samobor je pretposljednji sa 24 boda.