16.04.2007.

KARATE - 36. ZLATNI POJAS ČAČKA 2007, Čačak, 14. travnja

Pokorile i Čačak!

Ovog puta su Srbi organizirali vrlo jak i kvalitetan turnir na kojem je bilo vrlo teško doći do medalje. Čak 15 zemalja (trećina karate Europe) stiglo je u Čačak na posljednju provjeru pred Europsko prvenstvo u Bratislavi (10. - 13.05.), a među inima i naša seniorska ženska i muška selekcija.

U sastavu hrvatske selekcije nastupili su i članovi Karate kluba Samobor-Anindol te sasvim solidno odradili svoj posao. Natjecanje je ukazalo na sve greške koje je potrebno ukloniti do Bratislave, a trenutna forma i nije tako loša.

Dario Svetić je pokazao da je u najboljoj formi od svih seniora te osvojio broncu u kategoriji do 65 kg. Izgubio je tek u polufinalu (nakon 4 pobjede) u produžetku meča od Mađara Kovacsa, inače višestrukog osvajača medalja na prvenstvima svijeta i Europe.

Najbolji utisak na natjecanju ostavila je ženska borbena postava koja je suvereno osvojila prvo mjesto pobijedivši redom reprezentaciju BiH, Srbije i u finalu Mađarsku. U sastavu ženske ekipe nastupila je i Maja Janković koja je sve svoje mečeve pobijedila te dala veliki obol ovom sjajnom uspjehu. Djevojke su ovim nastupom najavile pohod na europsku medalju u Bratislavi.

Završne pripreme u Tuhlju

Od ponedjeljka 16. travnja do nedjelje 22. travnja u Tuheljskim toplicama održat će se završne pripreme seniorske ženske i muške selekcije u karateu koja se priprema za Europsko prvenstvo u Bratislavi.

Na završne pripreme pozvano je i petero reprezentativaca iz Karate kluba Samobor-Anindol koji će i putovati u Bratislavu: Dario Svetić, Davor Mrzak, Nenad Vukobrat, Tomislav Rašidagić i Maja Janković. S njima će biti i trener Darko Šimunec u svojstvu trenera ženske selekcije.