20. kola Prve muške lige

Plus 18 na poluvremenu, na kraju poraz

U utakmici 20. kola Prve muške lige samoborski košarkaški “Risovi” poraženi su od Zagreba rezultatom 69:74.

Odlično su Samoborci odigrali prve dvije četvrtine i na veliki odmor otišli s 18 koševa prednosti, no u drugom poluvremenu sasvim druga slika na parketu. Zagreb je u trećoj četvrtini spustio prednost “Risova” na 10 koševa razlike, a u završnoj dionici igre potpuno preokrenuo rezultat u svoju korist, za na kraju zasluženu pobjedu.

Najefikasniji u redovima Samobora bio je Mandalinić s 28 koševa, a Pavičić i Linde postigli su po 10. Kod gostiju iz Zagreba Pitts je zabio 19, Jelenek 15, a Katura 13 koševa. Kruno Simon imao je 9 skokova i isto toliko asistencija, dok je Stipe Krstanović imao skor od 10 skokova i 4 asistencije.

Zagreb je tako ostao 4., a Samobor 5. na prvenstvenoj ljestvici.

r.s.

2. kolo Lige za ostanak u Paket24Premijer ligi

Rudarima na kraju samo bod

U utakmici 2. kola Lige za ostanak u Paket24Premijer ligi, rukometaši Rudara odigrali su neriješeno s momčadi Trogira. U Rude Areni rezultat je bio 28:28.

Gosti su bolje ušli u susret, Rudari bili bolji u središnjem dijelu prvog poluvremena, no prema kraju početnih pola sata igre gosti preokreću stvari u svoju korist za 11:13 na poluvremenu. U nastavku gosti drže prednost, ali Rudari do ulaska u završnicu anuliraju dva gola zaostataka da bi minutu i pol prije kraja Lopac zabio za vodstvo 28:27. Ipak, Trogirani preko Bradarića-Šulje dolaze do pogotka 45 sekundi prije kraja za, pokazalo se, konačnih 28:28.

Za Rudare Lovro Gaća zabio je 11 golova, sedmerce je gađao 5 od 5, Andro Lopac zabio je 6 golova, Matej Štajnkler 4, Vito Glivetić i Fran Kasap po 3, a Mihael Trčak 1 gol.

Kod gostiju Tomislav Radnić čak 13 golova.

Rudar u 3. kolu gostuje kod Moslavine.

r.s.

14. kolO 2. hrvatske lige – zapad

Rukometašice Samobora i Sloge bez bodova

U okviru 14. kola Druge hrvatske lige – zapad, rukometašice Samobora ugostile su ekipu Liburnija Opatije i izgubile 24:32. Gošće su već nakon početnih 15 minuta imale 5 golova prednosti, a “Lavice” su do poluvremena smanjile na 12:15. U nastavku gostujuće igračice nameću svoj ritam i nakon 10 minuta igre u drugom poluvremenu vraćaju razliku na 5 golova, a do kraja susreta kontroliraju rezultat i završnom mini serijom odlaze na navećih 8 razlike za konačnih 24:32.

Dora Kanceljak sa 6 golova i Valentina Perić s 5 golova bile su najučinkovitije u redovima ŽRK Samobor, kod gošći Stefani Stakorić zabila je 9 od čega 6 iz sedmeraca.

"Lavice" su na 8. mjestu prvenstvene ljetvice sa 10 bodova, a u 15. kolu gostuju kod Škole rukometa Karlovac koja ima dva boda više na poziciji iznad.

Rukometašice svetonedeljske Sloge upisale su i 14. poraz u prvenstvu, Lokomotiva 2 bila je bolja 14:42.

r.s.

1. hrvatska liga – sjever

Na kraju ipak iščupali bod

Druga momčad Rudara, koja se natječe u Prvoj hrvatskoj ligi – sjever, gostovala je u Valpovu gdje je, u 17. prvenstvenom kolu, igrala protiv Valpovke i odigrala 29:29. Utakmica je to u kojoj je domaća momčad većim dijelom vodila, najveća prednost bila je 3 razlike u 38. minuti. Ipak, mladi Rudari 8 i pol minuta prije završetka utakmice dolaze u egal 26:26, a iako je domaća momčad još tri puta vodila, Dorian Gorički i Fran Martinko svojim su golovima u završnici omogućili podjelu bodova.

U redovima Rudara Fran Martinko najučinkovitiji s 11 golova, Jan Škreb i Dorian Gorički zabili su po 5, kod domaćina najučinkovitiji je bio Roko Markota s 9 golova.

r.s.

Dvoransko Europsko prvenstvo u streličarstvu - Varaždin, 24. i 25. veljače

U Samobor stigle dvije srebrne medalje

U Samobor stigle dvije srebrne medalje -1

Proteklog je vikenda u Varaždinu završilo dvoransko Europsko prvenstvo u streličarstvu.

Ovo je prvi put da je čak troje članova Samoborskog kluba nastupilo na tako jakom međunarodnom natjecanju te da su osvojene čak dvije medalje.

I Mario Vavro i Mihovil Srebren, svaki sa svojim timom, osvojili su srebrne medalje.

Mario Vavro osvojio je medalju s timom seniora u složenom luku. Imali su izvrsne rezultate i nizali pobjede a u borbi za zlato našli su se s ekipom iz Danske i meč izgubili sa izvrsnim rezultatom i samo dva kruga razlike. Mihovil je s juniorima ponovio isti uspjeh, a u finalnom meču pobijedili su ih Talijani.

Treća medalja, ona brončana, izmakla je "za dlaku" Luni Pađan, koja je nastupila s timom juniorki u zakrivljenom luku. U borbi za broncu pobijedila ih je ekipa iz Moldavije.

U individualnim mečevima svo troje Samoboraca ispalo je u borbi za ulazak u četvrtinu finala te su završili su na devetoj poziciji.

Hrvatska reprezentacija bila je uspješna i u još nekoliko kategorija. Seniori u kategoriji zakrivljenog luka osvojili SU brončanu medalju, a seniori golog luka srebrnu. Nastup u individualnim finalima izborila je jedino Amanda Mlinarić. Borbu za broncu nažalost je izgubila sa samo dva "kruga", u odličnom meču protiv Britanke Elle Gibson, trenutno prve streličarke svijeta.