9. kola Prve muške lige Jazine Arbanasi - Samobor 91:77

Presudila širina klupe domaćina

9. kola Prve muške lige
Jazine Arbanasi - Samobor  91:77

U utakmici 9. kola Prve muške lige samoborski košarkaški “Risovi” pružili su dobar otpor momčadi Jazine Arbanasi, no na kraju susreta ipak su morali čestitati domaćinima na ostvarenoj pobjedi rezultatom 91:77.

Samoborci su u Zadar doputovali značajno oslabljeni bez bolesnih i ozlijeđenih Krune Simona, Daniela Pavičića, Krune Macnera, Gabriela Čolaka i Lovre Prkačina, pa je trener Gjuro Simon imao na raspolaganju samo 9 igrača.

U uvodnim minutama dvoboja izostanak spomenutih prvotimaca nije bio toliko uočljiv budući da su “Risovi”, predvođeni sjajno raspoloženim Karlom Lukačićem i Brunom Levanićem Kutnim, vodili sasvim izjednačenu borbu s domaćinima. Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću Zadrana od 2 koša razlike, 43:41.

U nastavku utakmice presudila je širina klupe domaće momčadi, a Samoborci su, osobito u zadnjoj četvrtini, ostali bez snage za rezultatski preokret pa je slavlje Zadrana potpuno zasluženo.

U samoborskoj momčadi Lukačić je postigao 27 koševa uz 7 skokova i 4 asistencije, Bruno Levanić Kutni imao je učinak od 23 koša i 3 asistencije, David Ušić upisao je 11 skokova, a Fran Jacović 14 koševa, 5 skokova i 2 asistencije.

Kod Zadrana najefikasniji su bili Daniel Zovko s 18, Srđan Brocić sa 17 i Toni Dević Obradović sa 14 koševa.

R.S.

12. kolo Paket24 Premijer lige NEXE - Rudar 42:27

Očekivana pobjede favoriziranih domaćina

12. kolo Paket24 Premijer lige
NEXE - Rudar  42:27

U 12. kolu Paket24 Premijer lige rukometaši Rudara odradili su najteže gostovanje u svojoj skupini B kod ekipe NEXE-a u Našicama. Nexe je očekivano pobijedio rezultatom 42:27.

U redovima Rudara najefikasniji je bio Vito Glivetić s 10 pogodaka, a po 4 zgoditka su postigli Petar Lencović i Andro Lopac. Kod NEXE-a najučinkovitiji je bio Andraž Velkavrh sa 6 pogodaka.

U sljedećem 13. kolu Rudari će ugostiti ekipu Poreča i to 10. prosinca.

R.S.

Druga momčad Rudara gostovala je u Bjelovaru kod istoimene domaće ekipe u 12. kolu Prve muške lige – sjever. Domaćini su bili uspješniji rezultatom 35:24.

Kod Rudara 2 najefikasniji pojedinici bili su Petar Stanić i Emanuel Šima Jurić sa po 5 pogodaka, dok su najučinkovitiji igrači Bjelovara bili Leon Lukačec sa 7 i Tibor Jurjević sa 6 zgoditaka.

U sljedećem 13. prvnestvenom kolu mladi Rudari bit će domaćini drugoj momčadi NEXE-a, i taj je susret na rasporedu 9. prosinca od 18 sati u Rude Areni.

U 11. kolu Druge hrvatske lige Samobor - Udarnik 19:33

Porazom završile na 8. mjestu

U 11. kolu Druge hrvatske lige
Samobor - Udarnik  19:33

U 11. kolu Druge hrvatske lige – zapad rukometašice Samobora na domaćem parketu poražene su od ekipe Udarnika 19:33.

“Lavice” su rezultatski priključak držale prvih 10-ak minuta utakmice, no do poluvremena je već bilo 11 razlike, a u nastavku je kvaliteta gošći još više došla do izražaja.

Lorena Belanić sa 6 golova i Dora Kanceljak sa 4 bile su najučinkovitije u domaćim redovima, kod Udarnika Bernarda Mostarlić je zabila 6.

“Lavice” su prvi dio sezone tako završile na 8. mjestu prvenstvene ljestvice s 8 bodova, dok svetonedeljsku Slogu čekaju odgođene utakmice protiv Ivanića na domaćem parketu u srijedu, 6. prosinca te protiv Umaga u gostima u subotu, 9. prosinca.