Pomoćnici: Rataić (Draganići) i Delač (Karlovac)

SAMOBOR: Klemenčić, Balen (od 62. Karlović), Giason (od 46. Artuković), A. Regović, Husinec, Ašanin, Kulenović (od 81. Pezo), Čerkez (od 16. Hanžek), K. Regović, Brdek, Lovrić (od 62. Brdarić)

MAKSIMIR: Išek, Katona, Kondres, Hajdinjak (od 62. Mamić), Ivković, Bačkov (od 79. Štefić), Durbić (od 71. Hodak), Pejić, Glavinić, Večerić, Krznar (od 71. Sviben)

Trener: Zoran Santrač

Crveni karton: Ivković (40 – drugi žuti)

Igrač utakmice: Jurica Brdek (Samobor)

Bitna pobjeda za prve ovosezonske bodove Samobora ostvarena je s minimalnih 1:0. Kvalitetni gosti više od pola vremena igrali su s igračem manje, no to ih nije spriječilo da budu tvrd orah domaćinu koji je tek u finišu meča, kada su gosti iz Maksimira i fizički pali, postigli gol vrijedan tri boda. Husinec je ubacio, a Brdek glavom sproveo loptu u mrežu za odvajanje od dna tablice.

Nakon trećeg kola vode Zagorec i HAŠK s po 9 bodova, Samobor je trinaesti s 3, dok je Sava posljednja s 0 bodova.

3. NL Centar - 3. kolo Sava Strmec – Vrapče 1:2 (1:1)

Floretino s 11 metara odnio bodove

Sava Strmec – Vrapče 1:2 (1:1)

STRMEC – Igralište Lazina

Gledatelja 267

Sudac: Spudić (Ivanić Grad)

Pomoćnici: Aščić (Velika Gorica) i Batušić (Cvetković)

Strijelci: 1:0 Plojović – Beriša(7), 1:1 Diego Maciel Florentino(38), 1:2 Diego Maciel Floretino (78 – 11m)

SAVA STRMEC: Đurdek, Marić, Brkić (od 46. Mamić), Krišto, Sulić (od 82.V.Sečen), Šintić, Kovač, Smith (od 61. Horvatinec), Nakić (od 61. Grofelnik), Kovačić, Plojović - Beriša

Trener: Vladimir Tuweg

VRAPČE: Ševerdija, Vučemilović-Vranjić, Gajaja (od 33. Pađen), Pudić (od 86. Saraf), Bošnjak, Diego Maciel Florentino, Tomšić, Houdek (od 50. G. Tolić), Kelava, M. Tolić (od. 46. Perinić), Borko

Trener: Denis Bezer

Igrač utakmice: Maciel Florentino Diego (Vrapče)

Domaćini su dobro otvorili dvoboj na Lazini, poveli već u 7. minuti prvim ovosezonskim prvenstvenim pogotkom za kojeg je najzaslužniji Plojović – Beriša, no u konačnici svi bodovi im ponovno izmiču iz ruku. Čovjek preokreta u gostujućim redovima bio je Maciel Florentino Diego koji do odmora (38. minuta) poravnao rezultat na 1:1, a zatim i desetak minuta prije kraja susreta s bijele točke još jednom nadmudrio vratara Save Đurđeka za treći sezonski poraz Save koja ponovno, kao i lani, loše starta u prvenstvo.

17. Memorijal Barba Tomo Amižić

Mateo Terihaj osvojio drugo mjesto

U Zadru je 9. i 10. rujna odigran 17. Memorijal Barba Tomo Amižić.

Od Samoboraca je najdalje otišao Mateo Terihaj, u kategoriji mlađih kadeta, koji je osvojio drugo mjesto.

U starijoj kategoriji kadeta došao je do četvrtfinala.

Ana Znika je također došla do četvrtfinala, a nastupili su još, bez većih uspjeha, Lana i Lovro Horvat te Fran Šimunović.