Prva muška liga – 18. kolo KK Samobor – KK Hermes Analitica 75:70

Stigla i četvrta ovosezonska pobjeda

Prva muška liga – 18. kolo
KK Samobor – KK Hermes Analitica  75:70

Košarkaši Samobora u 18. kolu Prve muške lige u subotu, 11. veljače, upisali su četvrtu ovosezonsku pobjedu. U Sportskoj dvorani Samobor slavili su protiv Hermes Analitice 75:70.

Risovi su vodili većim dijelom susreta, u završnu četvrtinu ušli su s prednosti 64:58, međutim uporni gosti dolaze minutu i pol prije kraja na samo koš zaostatka. Srećom, dva njihova šuta za tri nisu ušla, a s druge strane precizni su s linije slobodnih bacanja bili Luka Kujundžić i Kruno Macner za slavlje košarkaša Samobora.

Za Risove je Filip Vranješ zabio 19 koševa, Kruno Macner 17, Roko Spaseski Baburek 16, a Luka Kujundžić 14 koševa. Kod gostiju samo dva dvoznamenkasta igrača, Nikola Ivanković zabio je 25, a Ivan Mileković 12.

Druga hrvatska liga - zapad, 12. kolo Udarnik – Samobor 31:17

Domaće igračice diktirale tempo

Druga hrvatska liga - zapad, 12. kolo
Udarnik – Samobor  31:17

Rukometašice Samobora nastavile su u subotu, 11. veljače, prvenstvo u Drugoj hrvatskoj ligi – zapad susretom 12. kolu u gostima kod ekipe Udarnika. Favorizirana ekipa iz Velike Gorice potvrdila je svoj status i slavila s uvjerljivih 31:17.

Od početka su domaće igračice krenule u jakom tempu, jer do 20. minute imale su 8 golova prednosti. To je bila i razlika na poluvremenu, a u nastavku se razlika gotovo udvostručila.

Za Samobor je Tomica Curić zabila 5 golova, Dora Kanceljak 4, po 3 su zabile Nika Kovač i Matea Katanec, a 2 gola zabila je Maja Kozlovec. Ekipu iz Velike Gorice predvodile su Bernarda Mostarlić i Nikolina Laco s po 7 golova.

Lavice su sad na 7 pobjeda i 4 poraza, a u 13. kolu igraju domaći susret protiv Karlovca, koji je u ovom kolu bio bolji od svetonedeljske Sloge 34:27.