Prva muška liga – 17. kolo KK Vrijednosnica Osijek – KK Samobor 93:48

Domaćini uvjerljivo vodili od prve četvrtine

Prva muška liga – 17. kolo
KK Vrijednosnica Osijek – KK Samobor 93:48

Košarkaši Samobora u 17. kolu Prve muške lige gostovali su u nedjelju, 5. siječnja, kod drugoplasirane momčadi lige, Vrijednosnica Osijek. Susret u Maloj dvorani Gradskog vrta završio je uvjerljivom pobjedom domaćina 93:48.

Već nakon prve četvrtine Osijek je vodio sa 16 razlike, do poluvremena 24, a u drugom poluvremenu nastavili su u istom tempu i zamrznuli Risove na minus 45.

Sudžum s 15 i Bošnjak sa 14 koševa bili su najučinkovitiji kod domaćina, dok je u redovima Samobora jedini dvoznamenkasti bio Daniel Pavičić sa 16 koševa.

Druga hrvatska liga – sjever, 14. kolo RK Rudar 2 – RK Zaprešić 31:28

Kontrolirali utakmicu od samog početka

Druga hrvatska liga – sjever, 14. kolo
RK Rudar 2 – RK Zaprešić  31:28

Rukometaši Rudara 2 u 14. kolu Druge hrvatske lige - sjever dočekali su u nedjelju, 5. siječnja, momčad Zaprešića u Rude Areni. U srazu drugoplasiranog domaćina i gostiju, koji su na 6. mjestu ljestvice, uspješniji su bili mladi Rudari 31:28.

Iako bi konačan rezultat mogao sugerirati da je utakmica bila napeta, rukometaši Rudara su držali kontrolu od samog početka, na poluvremenu imali +4, a gosti su se tek u jednom trenutku približili na gol zaostatka. No, u posljednjih 10-ak minuta Rudari ulaze s 5 golova prednosti za mirnu završnicu i nova 2 boda kojima su ostali izjednačeni s vodećom Petrinjom na 22 boda.

Tomislav Grgečić i Vito Glivetić s po 6 golova predvodili su Rudare u napadu, kod gostiju iz Zaprešića Ivan Jurić je zabio 10, a Jurica Šikoronja 6.