Prva muška liga KK Samobor – HAKK Mladost 73:79

Falilo je malo snage i sreće

Prva muška liga
KK Samobor – HAKK Mladost  73:79

U prvenstvenoj utakmici Prve muške lige košarkaši Samobora poraženi su na domaćem parketu od zagrebačke ekipe HAKK Mladost rezultatom 73:79.

Najefikasniji u redovima Risova bio je Filip Vranješ s 21 ubačajem, dok je Domagoj Samac postigao 17 koševa.

Kod gostiju najučinkovitiji igrači bili su Ogrizović s 21 i Zanki sa 14 koševa.

Paket24 Premier liga – 12. kolo RK Ribola Kaštela – RK Rudar 28:27

Domaćini potegnuli na kraju

Paket24 Premier liga – 12. kolo
RK Ribola Kaštela – RK Rudar  28:27

Rukometaši Rudara u nedjelju su, 4. prosinca, u 12. kolu Paket24 Premier lige gostovali kod momčadi Ribola Kaštele u Kaštel Sućurcu i izgubili 28:27.

Kroz veći dio utakmice Rudari su bili bolja momčad i vodili, na poluvremenu su imali 3 gola prednosti, a u završnih 10 minuta utakmice ušli s prednošću 25:21. No, tada domaćin ulazi u seriju golova i u neizvjesnoj završnici Banović zabija za konačni rezultat.

Po 5 pogodaka za domaći sastav dali su Matej Milas, Dominik Radina i Marko Milković. Kod Rudara uobičajeno dobar vratar Vladimir Gošić sa 14 obrana, a po 5 pogodaka zabili su Valentino Runtas, Lovro Gaća i Andrej Trčak.

Unatoč porazu, Rudari su i dalje na 3. mjestu, ali su sad s 13 bodova izjednačeni s Goricom i Metković Mehanikom.

Druga hrvatska liga – zapad, 11. kolo ŽRK Ivanić – ŽRK Samobor 31:28

Nije bilo snage za preokret

Druga hrvatska liga – zapad, 11. kolo
ŽRK Ivanić – ŽRK Samobor  31:28

Rukometašice Samobora poražene su u susretu 11. kola Druge hrvatske lige - zapad. Gostovanje kod rukometašica Ivanića bio je sraz za 4. mjesto prvenstvene ljestvice s obzirom da je razmak između Lavica i domaće ekipe bio samo 1 bod, a nakon rezultata 31:28 ekipa iz Ivanić-Grada zauzela je tu poziciju.

Lavice su u egealu bile samo prvih 5 minuta, do poluvremena su igračice Ivanića bile na 4 gola prednosti, a sredinom 2. poluvremena imale i najvećih 7 razlike. No, Lavice ne posustaju, vraćaju se u igru i u završnih 10-ak minuta dolaze na samo 2 gola zaostatka, ali snage za potpuni preokret više nije bilo.

Maja Kozlovec i Dora Kanceljak zabile su po 7 golova, Tomica Curić je zabila 6, a u redovima ekipe Ivanića Paula Crnčević je bila nezaustavljiva s 10 golova, 7 ih je zabila bivša Lavica Lorena Petreković.

Druga hrvatska liga – sjever, 12. kolo RK Medveščak – RK Rudar 2 26:29

Pobjeda za 2. mjesto na tablici

Druga hrvatska liga – sjever, 12. kolo
RK Medveščak – RK Rudar 2  26:29

Rukometaši Rudara 2 u 12. kolu Druge hrvatske lige - sjever svoj derbi susret 4. prosinca u Zagrebu kod momčadi Medveščaka okončali su pobjedom 26:29. Do poluvremena se igralo u egalu, a u drugom poluvremenu mladi Rudari preuzimaju vodstvo i ne ispuštaju ga do kraja susreta.

Vito Glivetić s 8 golova i Tomislav Grgečić sa 6 predvodili su Rudare, koji su sad s 18 bodova na diobi 2. mjesta s Petrinjom i imaju samo bod manje od vodećeg Ludbrega.