Pomoćnici: Tomić (Okoli) i Šaško (Popovača)

TOPUSKO: Petrović, Jelekovac, B. Abramović, Lukić, Sijerić, D. Abramović, Krmpotić, Komšić, Likarević, Kirin, Kaurić (od 68. Ferderbar)

Trener: Ivan Turkalj

SAMOBOR: Štefković, Novoselec, Husinec, Čerkez, Mohač, Ašanin (od 89. Severec), Brdek, Guliš, Krajačić (od 85. Milas), Kelava (od 89. Dauti), Štulec

Crveni karton: Jelekovac(60), Kirin(60), Brdek(60), Čerkez(60)

Igrač utakmice: Željko Štulec (Samobor)

S jednim, ali vrijednim (i dovoljnim za tri boda) pogotkom Samoborci se vraćaju s gostovanja u Topuskom. Tvrdi susret nije ponudio previše prilika, ali jednu je napadač Samobora Štulec iskoristio i donio svojoj momčadi pobjedu. Nakon 0:0 u prvih 45 minuta, jedan ubačaj u domaćih 16 metara nakon kratkog odbijanja završio je na lijevoj nozi Samoborske „dvadesetke“ koja volejem sprema loptu u desni kut gola vratara Petrovića. Susret je osim strijelca obilježio i sudac Eminovski koji je u 60. minuti čak četvoricu igrača poslao na prijevremeno tuširanje. Iako su obje momčadi zadnjih pola sata igrala s po 9 igrača, višak prostora na terenu nije urodio novim pogocima pa tri boda odlaze lideru prvenstva.

Nakon dvadesetdrugog kola vodi Samobor s 51 bodom, druga je Sava Strmec s 49, četvrti je Tigar Sveta Nedelja je s 39, dok je TOP na 9. mjestu s 29 bodova.

4. nogometna liga središte Zagreb – B - 22. kolo GNK Tigar Sveta Nedelja – Sava Strmec 1:2 (0:0)

Moštak u sudačkoj nadoknadi razveselio goste

GNK Tigar Sveta Nedelja – Sava Strmec 1:2 (0:0)

RAKITJE – Igralište SC Rakitje

Gledatelja 500

Sudac: Sopić (Samobor)

Pomoćnici: Jukić (Farkaševac) i Jantoljak (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Višić(53), 1:1 Grofelnik(73), 1:2 Moštak(90)

GNK TIGAR SVETA NEDELJA: Klemenčić, Filipović, Krišto, Hasan, Cvetković (od 85. Podravec), Brujić, Galić, Bišćan (od 85. Kenda), Frajt, Višić (od 85. Garibović), Škeva

Trener: Hrvoje Čleković

SAVA STRMEC: Đurđek, Jakovljević, Marić, Brkić (od 62. Vrančić), Jelavić, Kos, Držić (od 90. Mamić), Mršić (od 62. Grofelnik), Manzin, Moštak (od 90. Barišić), Plojović – Beriša (od 80. Naglić)

Trener: Dražen Bobinac

Igrač utakmice: Mihael Moštak (Sava Strmec)

Preokretom u posljednjih dvadesetak minuta derbija kola, igrači Save uspjeli su iz rezultatskog minusa doći u plus kojim nastavljaju lov za vodećim Samoborom, a usput su iz svake kombinacije za konačni naslov izbacili susjede iz Rakitja koji su ovim porazom prepustili 3. mjesto na tablici momčadi Moslavine. Uzbuđenja pred 500 – tinjak gledatelja počela su nakon predaha jer Višić u 53. minuti svojim 16. prvenstvenim golom domaćinu donosi minimalnu prednost. Gosti se nisu predavali cijelo drugo poluvrijeme i za taj trud u konačnici su i dobili nagradu. U 73. Grofelnik nakon desetak minuta provedenih u igri (zamijenio Mršića u 62.) poravnava na 1:1, a onda u sudačkoj nadoknadi erupcija oduševljenja za gostujuće navijače: Moštak šalje loptu u mrežu Tigra za i dalje samo 2 boda zaostatka za prvoplasiranim Samoborom i produžetkom neizvjesne bitke za ukupni naslov.

4. nogometna liga središte Zagreb – B - 22. kolo Gradići - TOP 5:0 (0:0)

Grubo ih spustili na zemlju

Gradići - TOP 5:0 (0:0)

GRADIĆI – ŠRC Gradići

Gledatelja 300

Sudac: Korzo (Sisak)

Pomoćnici: Rožanković (Glina) i Dolenec (Sisak)

Strijelci: 1:0 Turkalj(46), 2:0 Sudar(50), 3:0 Turkalj(73), 4:0 Pralas(89), 5:0 Hrženjak(90)

GRADIĆI: Beblek, Turkalj, D. Posavec (od 63. Vojnić), Borovac, Sudar (od 63. Pralas), Šuman (od 58. Hrženjak), Banić, Budimir, Cindrić (od 82. P. Posavec), Krstanović, Šandor (od 82. Vidaković)

Trener: Marko Biljan

TOP: Maglica, Noršić (od 58. Runtas), Salopek (od 82. Rendulić), Žuti, Delač (od 70. Sopić), Labrović, Ćaćić (od 46. Čvrk), Ivanović (od 70. Lovrinović), Stepinac, Sviben, Garašić

Trener: Tomislav Jakopec

Igrač utakmice: Filip Turkalj (Gradići)

Nakon uvjerljivog slavlja u prošlom kolu, igrači TOP–a spušteni su na zemlju sličnim rezultatom protiv razigrane momčadi Gradića koja je ovom pobjedom nastavila nisku dobrih rezultata (5 pobjeda u zadnjih 6 kola). Nakon prvih 45 minuta u kojima su napadači uzeli slobodan dan, drugi dio donio je probuđenog domaćina koji nije imao problema s efikasnošću svojih igrača. Odmah na samom startu nastavka (46. minuta) Turkalj postiže svoj prvi gol, a četiri minute kasnije strijelac za 2:0 je Sudar. Sredinom drugog poluvremena ponovno Turkalj izmiče pažnji obrane iz Kerestinca i potvrđuje pobjedu Gradića. U posljednjih nekoliko minuta domaćini popravljaju svoj odnos postignutih i primljenih pogodaka jer Pralas i Hrženjak također ulaze u listu strijelaca.

Prva muška liga – Liga za ostanak, 7. kolo Samobor – Amfora 77:85

Nadigrani u posljednjoj četvrtini

Prva muška liga – Liga za ostanak, 7. kolo
Samobor – Amfora 77:85

Košarkaši Samobora poraženi su u utorak, 19. travnja, u susretu 7. kola Lige za ostanak Prve muške lige sa 77:85 od momčadi Amfore. Gostima je pripalo prvo poluvrijeme, da bi u trećoj četvrtini košarkaši Samobora nadoknadili zaostatak i u posljednju dionicu ušli s prednošću od 3 koša razlike. Međutim, gosti iz Makarske Risove su nadigrali u posljednjoj četvrtini koju su dobili 29:19, za izjednačenje ovosezonskog omjera na 2:2.

Na parketu dvorane Sportske dvorane Samobor najučinkovitiji je bio Morris Donald Joseph s 26 koševa, dok je domaće predvodio Lukas Šuvak s 25 koševa, Kruno Macner je zabio 17, Nikola Ivanković 16, a dvoznamenkasti je bio i Franko Kalpić s 10 koševa.