18. kolo Prve košarkaške lige Kvarner 2010 - Samobor 81:64 (43:23) (26:15, 17:8, 22:18, 16:23)

Riječani pobjedom "preskočili" Samoborce

Riječani pobjedom preskočili Samoborce
Riječani pobjedom preskočili Samoborce-1

SAMOBOR: Bistrović 4, Kuzmanović 1, Montana, Babić 11, Mihalić 5, Spaseski-Baburek 2, Levanić-Kutni 17, Vranješ 12, Mustafić, Validžić 2, Kraljić 10; Trener: Vanja Uzelac

KVARNER 2010: Štemberger 13, Delpin 6, Smojver 3, Jashari 4, Ćosić, Jadrijev 13, Krstinić 8, Volarević 4, Krulčić, Smokvić, Penić 2, Perković 28; Trener: Goran Šućurović

Seniori Samobora u 18 kolu prve muške lige izgubili su u gostima u Rijeci od ekipe Kvarnera 2010 rezultatom 81:64.

Cijelo prvo poluvreme Samoborce nikako da krene šut dok Riječani preko razigranog Perkovića ostvaruju visoko vodstvo od 43:23. Drugo poluvreme Samoborci igraju čvršće u obrani, ubrzo dolaze do 12 koševa zaostatka ali tada u prijelomnim trenucima ne realiziraju čiste prilike što ponovo kažnjava najbolji pojedinac Riječana Perković s nekoliko povezanih trica i utakmica je praktično riješena. Dok kraja utakmice Samoborci su tek ublažili svoj visoki poraz. Ovom pobjedom Riječani su se vjerojatno spasili od ispadanja dok Samoborce to tek očekuje u posljednjih nekoliko kola lige.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošču Bruno Levanić-Kutni sa 17 koševa i Filip Vranješ s 12 koševa i 13 skokova.

Kod Kvarnera 2010 najučinkovitiji je bio Jasmin Perković s 28 koševa.

Pobijedili i 15 puta uzastopce-1

Rukometaši Rudara ostvarili su i 15. uzastopnu pobjedu u ovoj sezoni, pobijedivši u subotu, 27. veljače, kao domaćini, zagrebački Medveščak s uvjerljivih 39:24.

Najbolji u redovima Rudara bio je Mihael Trčak sa 7 pogodaka, a po 6 su postigli Maksimilijan Jurić i Alan Javor.

S maksimalnih 30 bodova Rudari su na vrhu prvenstvene ljestvice, a drugoplasirana Moslavina zaostaje 6 bodova.

U 16. kolu ekipa Rudara gostovat će kod ekipe Viro Virovitica.

15. kolo 2. HRL - zapad Udarnik - Samobor 21:30

Lavice čvrsto drže sredinu tablice

Lavice čvrsto drže sredinu tablice-1

Rukometašice Samobora u 1. su kolu slavile u Velikoj Gorici, pobijedivši Udarnik rezultatom 30:21.

Lavice su povele već na početku utakmice i do kraja samo povećavale prednost.

U redovima Samoborki 9 je golova postigla Bernarda Mostarlić, 6 Karla Brakus, a po 4 Magdalena Runtas i Lorena Petreković.

Lavice su pobjedom i 18 osvojenih bodova na 5. mjestu prvenstvene ljestvice.

U 16. kolu, 6. ožujka u 17 sati, Samoborke ugošćuju rukometašice Zaprešića.