Bridž turnir uz Dan grada Samobora

BRIDŽ - Najbolje Lada Faulend i Dubravka Penić

U povodu Dana grada Samobora Športski bridž klub Samobor organizirao je u nedjelju, 15. listopada, otvoreni turnir u restoranu Samoborska oštarija. U konkurenciji četrnaest parova najbolje su bile Lada Faulend i Dubravka Penić, drugo mjesto osvojili su Ivo Gluščić i Zoran Majerić, a treće Ranko Končalović i Darko Kolombo. Na prigodnom domjenku potom su podijeljeni pehari i medalje najboljima. Nagrađen je i najuspješniji ženski gostujući par, Štefanija Topolovšek i Nada Kubelka.

Športski bridž klub Samobor planira nastaviti organizirati nove napredne tečajeve i tečaj za početnike. Sve informacije o upisu u klub i tečajevima potražite na www.sbksamobor.hr ili jednostavno dođite zaigrati bridž u prostorije kluba u restoranu Samoborska oštarija, utorkom i petkom od 18,30.

D.K.

SENIORI – prijateljska utakmica Samobor - Zapad 78:69 (31:36) (16:11, 15:25, 14:18, 33:15)

KOŠARKA - Samljeli ih u zadnjoj četvrtini

SENIORI – prijateljska utakmica
Samobor - Zapad  78:69 (31:36) (16:11, 15:25, 14:18, 33:15)

SAMOBOR: Škara 9, Živko 7, Gionechetti 5, Mandalinić 13, Šilobod 11, Srabotnak 3, Levanić M., B.Levanić 12, Gril 12, Gazić 6, Šilježar; Trener: Marin Sedlar

ZAPAD: Markulak, Baričević 11, Matijević 3, Božek 3, Žugaj 11, Knez 8, Mohač 11, Markočić 2, Župan 3, Beranek, Žganec 8, Dugandžić 4, Krpeljević 4, Kuga 1; Trener: Poredoš

Košarkaši Samobora u prijateljskoj utakmici pobijedili su na domaćem terenu ekipu Zapada iz Zagreba rezultatom 78:69. Više nego odličan početak Samoboraca, koji u osmoj minuti imaju prednost od 15:1. Tada se dogodio nevjerojatan pad u igri Samoboraca i razigrani gosti do devete minute drugog poluvremena ostvaruju najveću prednost na utakmici od 13 koševa razlike 41:54.

U zadnjoj četvrtini konačno se poklopila odlična petorka Samoboraca, koja je doslovno samljela protivnike prvenstveno čvrstom obranom i brzim i atraktivnim kontranapadima, te dobila tu četvrtinu s visokih 33:15 i zasluženo došla do pobjede.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Lovro Mandalinić s 13, te Niko Gril i Bruno Levanić, oba s po 12 koševa, a vrlo dobar je bio i Marko Šilobod s 11 koševa.

Kod Zapada 3 igrača s po 11 koševa, bivši Samoborac Baričević, te Žugaj i Mohač.