Jedva preko Save

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: Kelečić (N. S. Okićko)

Pomoćnici: Ivančić (Jastrebarsko) i Borković (Domagović)

Strijelci: 1:0 Đumlija(6 – 11m), 2:0 T. Bungić(20), 3:0 Kladar(26), 3:1 Muić(40), 3:2 Muić(64), 3:3 Jakovina(68 – 11m), 4:3 T. Bungić(70)

NOVAKI: Dra. Jelić, Genus, Kristo (od 78. Dam. Jelić), M. Marković, Podnar, Đumlija, Nemet, Kladar, I. Marković, T. Bungić (85. M. Vrkić), P. Vrkić (od 55. M. Bungić)

Trener: Željko Kovačić

SAVA: Tonković, M. Haramina, Gorupec (od 75 D. Jerković), Leto, Gačarić (od 46. M. Lešković), Ivančić, Z. Haramina, Mogležić, Jakovina, Lulić, Muić

Trener: Damir Šintić

Igrač utakmice: Igor Kladar (Novaki)

U sjajnoj utakmici s čak 7 golova raspoloženi domaćini nanjeli su prvi poraz (u 13 utakmica) vodećoj momčadi lige, Savi. Nakon uraganskih pola sata igre domaćini već imaju tri gola prednosti, no tada i gosti pokazuju da nisu bez razloga na prvom mjestu te ponajviše zahvaljujući Muiću dvadesetak minuta prije kraja stižu do egala, rezultata 3:3. Ipak, Novaki su tada pronašli dodatne atome snage i drugim golom Bungića ostvaruju vrijednu pobjedu.

Cvetković – Rakitje 3:2

Nakon trinaestog kola, polovice odigranih utakmica, vodi Sava (D) s 34 boda, drugi je Dinamo (J) s 32 boda, dok su Novaki i Rakitje na šestom i sedmom mjestu sa po 20 bodova.

AUTOMOBILIZAM - Zadnjim ocjenskim rallyem završila automobilistička sezona

Laušini nastavili nisku uspjeha

Zadnjim ocjenskim rallyem održanim u Zagrebu završila je sezona za automobiliste tehničkih disciplina. AK Delta Timing organizirao je natjecanje koje se bodovalo za Prvenstvo Zagreba, a vozilo se na dvije različite lokacije. Dio ispita na karting stazi u Španskom, a dio na parkiralištu Zrinjevca.

Na ovom se natjecanju do kraja iskristalizirao poredak, i po klasama i ukupno.

Pobjednici ukupnog poretka, a ujedno i klase II i na ovom natjecanju i u cijeloj sezoni su Tona i Lana Laušin, članovi SAK Samobora. Na zadnje natjecanje već su došli s bodovnom prednošću, ali ne toliko velikom da bi si mogli dopustiti veću pogrešku. Krenuli su u svom stilu koji gledamo već godinama, sigurno i uvjerljivo, i na 5 od ukupno 6 ispita imali su najbolje vrijeme.

Razlog više za slavlje je osvajanje drugog Zlatnog volana za Lanu. Nakon svega valja napomenuti da je Lana već šest godina za redom prvakinja Hrvatske, a zadnjih 12 godina to je i Tona Laušin.

U idućoj sezoni otac i kćer planiraju obraniti naslov po 13. puta za redom. Taj naslov donio bi Toni Laušinu Dijamantni volan, koji još nitko nije nikada osvojio. Velik je to, ali i logičan izazov nakon toliko godina pobjeđivanja. Laušini se nadaju da će ih poslužiti zdravlje i sreća te da će zatvoriti financijsku konstrukciju, a onda ni željeni rezultat neće izostati.

I.H.

KARATE - KACHIKAN KUP - Slovačka, Nitra, 25. studenoga

Samoborci pokorili i Slovačku

Karate klub Samobor-Anindol i ove je godine uspješno nastupio na međunarodnom turniru pod nazivom Kachikan Cup u slovačkoj Nitri. Turnir je okupio ukupno 450 boraca iz Rusije, Poljske, Mađarske, Češke, Ukrajine, Slovačke I, naravno, Hrvatske, odnosno, Samobora. Nastupilo je šest karateka Samobor-Anindola od čega se njih petero iz Nitre vraća s medaljama. Ovog puta su posebno dobri, ali i atraktivni, bili Nikola Šoić i Maja Lenard koji su sve svoje protivnike pobijedili s nekoliko bodova razlike. Tako je Nikola, u finalnom susretu protiv domaćeg reprezentativca, pobijedio prije isteka vremena maksimalnim rezultatom 8:0.

Maja Lenard je ponovno pokazala sigurnost, ali i najavila napad na europsku medalju u veljači u Trstu, dok je nešto slabija bila njena sestra Ana, koja je izgubila titulu prvaka zbog podcjenjivanja svoje suparnice u finalu. Odlični su bili Renato Brković i Antonio Tančak, koji su izgubili finala tek u produžecima polufinalnih susreta, ali su brončano odličje osvojili sigurnim pobjedama u repasažu. Jedini bez medalje je ovog puta ostao Haris Kovačević. U Nitri su s natjecateljima bili treneri Davor Cipek i Vjekoslav Škreb.

I.H.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 17. kolo

Klokočevac – BSK 3:0 (2:0)

Bez problema protiv BSK-a

KLOKOČEVAC – Igralište Stjepan Celizić Bajdo

Sudac: Župan (Velika Mlaka)

Pomoćnici: Kašnar (Paukovec) i Ptičar (Kloštar Ivanić)

Strijelci: 1:0 Kos(30), 2:0 M. Bošnjak(43), 3:0 Matijaščić(80)

KLOKOČEVAC: Duspara, Salopek (od 72. Dolić), D. Celizić, Sokolović, Janžić, Janjić, K. Bošnjak, Kos, Matijaščić, Šeperić (od 85. Ramić), M. Bošnjak (od 83. Petrić)

Trener: Franjo Šeperić

BSK: Galić, Rasi (od 70. Pečar), Štoos, Šeničnjak, Debogović, Pavić (od 72. Sušec), Šikač, Pezić, Ambroš, Križić (od 85. Tokić), Janeš

Trener: Ivan Gilja

Igrač utakmice: Ivan Kos (Klokočevac)

Domaćini su pod ravnanjem iskusnog Kosa lagano pobjedili BSK. U 30. minuti nakon greške u gostujućoj obrani, Kos pogađa za 1:0, a pred sam kraj prvog dijela Bošnjak povećava prednost bijelih golubova na 2:0. Gosti su u drugom dijelu pokušali doći do rezultatske neizvjesnosti, ali su domaćini sve prilike uspjeli otkloniti, a još su i pred kraj utakmice došli do trećeg gola, strijelac je bio Matijaščić.

TOP – Jamnica 1:3 (1:1)

Nastavlja se crna serija TOP-a

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Kos (Mraclin)

Pomoćnici: Mihalj (Velika Mlaka) i Rožić (Buševec)

Strijelci: 0:1 Prigorac(30 – 11m), 1:1 Stunja(33), 1:2 Prigorac(58), 1:3 Kurtagić(66)

TOP: Husak, Šabarić, Šimag, Maceković, Jakopec (od 74. Kalman), Matulin, Vukas, Matus (od 78. Popović), Pavec, Stunja, Dujmović

Trener: Josip Galić

JAMNICA: Josipović, Šimanović, Kvesić (od 61. Koluder), Cerovski, Krpan, Vujčec, Kelava, Miković (od 90. Divjak), Kurtagić (od 86. Vujanić), Prigorac, Vračević

Trener: Jasmin Ganić

Igrač utakmice: Tomislav Prigorac (Jamnica)

Loša serija rezultata TOP – a se nastavila domaćim porazom od Jamnice, već četvrtim u nizu. Ulogu u tome imao je i loši sudac Kos sa svojim lošim procjenama situacija. Gosti s kreča dolaze u vodstvo nakon pola sata igre, ali Stunja do odmora vraća utakmicu na početak. Ipak u drugom dijelu, gosti su bolji te s 2 gola (Prigorac i Kurtagić) odnose bodove iz Kerestinca.

Bregana - Zrinski Tehnovent 0:0

Propušteni ziceri

BREGANA – Igralište Bregane

Sudac: Kakuk (Rakitje)

Pomoćnici: Šestak (Smerovišče) i Cerovski (Hrašče)

BREGANA: Herceg, Komerički (od 84. Tančak), Grubač, Andabak, Ivančić,Nider, Dekalić (od 60. Otmačić), Dumić, Jurković (od 73. Grdanjski), Šaldić (od 70. Kulašević), Beriša

Trener: Ivica Otmačić

ZRINSKI: Kožarec, Bekiri (od 46. Mataušić), Horvat, Murić, Vrančić, Šicl, Radek, Celizić, Jagodić (od 55. Draclin), Hainešek, Krstanović (od 90. Sirovica)

Trener: Damir Dragozet

Igrač utakmice: Hrvoje Grubač (Bregana)

U susjednom derbiju Bregane i Zrinski Tehnoventa nije bilo pobjednika, ali na žalost gledatelja ni golova. Podjelom bodova mogu biti više razočarani domaćini čije su najizglednije prilike završavale na okviru vratiju (u 40. minuti Beriša gađa prečku, a u 47. Dumić stativu). Gosti su svoju priliku čekali iz kontri, ali bez opipljivijeg učinka. I za kraj, u 80. minuti Kulašević se našao u 100%- tnoj šansi, ali umjesto da lopta završi u mreži Zrinskog ona završava preko njega.

Nakon sedamnaestog kola (šesnaest odigranih utakmica) vodi Sloga (B)s 41 bodom, drugi je Jelačić s 33, TOP je na četvrtom mjestu s 27 bodova, Zrinski je peti s 26, Klokočevac deveti s 24, dok je Bregana na sedamnaestom mjestu s 9 bodova (iz 17 utakmica)

GIMNASTIKA - Državno prvenstvo u Poreču

Srebrne Samoborke

Kadetkinje Gimnastičkog kluba Samobor na državnom prvenstvu održanom posljednjeg vikenda u studenom u Poreču osvojile su dvije srebrne medalje. Ekipno srebro pripalo je Nini Fresl, Ani Marić, Luciji Kirschenheuter, Luciji Kosaber, Ivani Stepić i Dori Živković, dok je Lucija Kirschenheuter ovogodišnja viceprvakinja u vježbanju na četiri sprave: ručama, gredi, tlu i preskoku.

K.K.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 17. kolo

Sava - Zelina 0:2 (0:1)

Zelinjani opravdali epitet favorita

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski

Sudac: Malbašić (Dugo Selo)

Pomoćnici: Čunović (G. Zdenčina) i Bencetić (D. Zdenčina)

Strijelci: 0:1 Bagavac(2), 0:2 Filipović(48)

SAVA: Pintar, Žižić (od 61. Beloša), Čakanić, Ladan, Franjković, Bajan, Karamarko, Dujmović (od 58. Milečki), Golemović, Pečarić, Murić

Trener: Zoran Smiljanec

ZELINA: Sakač, Erdeli, Bagavac, Bakran, Tomašić, Antolković, Filipović (od 66. Jelić), Seldić, Oroz (od 74. Miličević), Kralj, Šajfar (od 64. Loborinec)

Trener: Željko Radišić

Igrač utakmice: Željko Filipović (Zelina)

Druga momčad lige već je u drugoj minuti šokirala domaćine kada je nakon nepotrebne gužve u domaćem šesnaestercu najspretniji bio Bagavac. Također, početkom drugog dijela, u 48. minuti gosti ponovno iznenađuju Savine igrače te odlaze na dva gola prednosti koje do kraja utakmice održavaju bez problema.

Frankopan - Samobor 1:3 (1:0)

Iskoristili igrača više

SISAK – Igralište Frankopana

Sudac: Pajvot (Vrbovec)

Pomoćnici: Vuksan (Sisak) i Burić (Sv. I. Zelina)

Strijelci: 1:0 Turkman(17), 1:1 Ašanin(60), 1:2 I. Raić(75), 1:3 Brujić(90)

FRANKOPAN: Tepša, Pejaz (od 77. Jomić), Kuzmić, Lalić, Matagić, Dorsulić, Čičić, Golić, Turkman, Kireta, Rebić

Trener: Josip Milunić

SAMOBOR: F. Štefković, Novak, Ivanišević, Čakanić, Jordan, S. Raić, Brujić, Ašanin, I. Raić (od 77. Grgečić), Kovačić, Kovačević (od 46. I. Štefković)

Trener: Albert Pobor

Crveni karton: Dorsulić(42)

Igrač utakmice: Slađan Ašanin (Samobor)

Nakon dvije propuštene prilike gostiju u uvodnim minutama, domaćini u 17. minuti dolaze u vodstvo golom Turkmana. Frankopani su uspjeli sve do poluvremena zadržati taj rezultat, ali od 42. minute igraju s igračem manje nakon nepotrebnog crvenog kartona Dorsulića. U drugom dijelu Samoborci koriste igrača više na terenu te s tri gola (u sva tri je svoj veliki dio ugradio opet sjajni Ašanin) zaključuju polusezonu pobjedom te će u proljetni dio krenuti sa sedam bodova manjka za vodećim Metalcem.

Nakon sedamnaestoga kola, polovice odigranih utakmica, jesenski prvak je Metalac s 39 bodova, druga je Zelina s 34, treći je Samobor s 32 boda, dok je Sava na dvanaestom mjestu s 21 bodom.

KOŠARKA - SENIORI – B1 LIGA – 6. kolo Samobor – Dugo Selo 84:57 (42:26)

Prilika za uvježbavanje

SAMOBOR: Samardžić 13, Močan 2, Levanić 3, Peris 11, Hrvoj 8, Fatorini 11, Marinić 12, Grgečić, Krešić 8, Mofardin 8, Kutija 4, Baranašić 4.

Trener: Milan Ličina

DUGO SELO: Motik 4, Harak 4, Brbor 4, Leko 11, Krajačić 2, Pletz 1, Postružin 3, Režek 4, Vranić 15, Šarić 9.

Trener: Jurković Dinko

Očekivao se mnogo jači otpor petoplasirane ekipe iz Dugog Sela, koja je iz objektivnih razloga došla na utakmicu bez nekoliko prvotimaca. To je bila prilika domaćem treneru Milanu Ličini da isproba svih dvanaest igrača pruživši im podjednaku minutažu, a ujedno vježbajući akcije za sljedeće utakmice. Samoborci su vrlo brzo stekli solidnu prednost koja je krajem utakmice iznosila i preko tridesetak razlike. Ovom pobjedom Samoborci su se učvrstili na drugoj poziciji, samo s bodom manje od prvoplasirane Kutine. Kod Samoboraca dvoznamenkasta su bila čak četvorica igrača, Samardžić s 13, Marinić s 12, te Peris i Fatorini sa po 11 koševa. Uz njih istakao se atraktivnošću Kutija s 3 blokade i 14 skokova. Kod gostiju najbolje su odigrali Vranić s 15 i Leko s 11 poena.

Bez problema u Zagrebu

Stolnotenisači STK Samobor 2003 odigrali su u subotu, 24. studenog, susret 4. kola 3. lige, regija srednja Hrvatska. U Dvorani III Doma sportova igrali su protiv momčadi STK Molo i slavili s uvjerljivih 4:0. Ladović je pobijedio bez izgubljenog seta, Koščica je pobjedu Samoboru donio s 3:1, a Terihaj je igrao 5 setova za treću pobjedu Samobora. Konačnih 4:0 postavio je par Koščica-Ladović izgubivši sveukupno samo 13 poena u susretu parova.

I.H.

ŠKOLSKI SPORT - rukomet - djevojčice

Žabac na županijsko natjecanje

U subotu, 24. studenoga, u sportskoj dvorani Bogumila Tonija održano je Gradsko natjecanje osnovnih škola u rukometu za djevojčice. Ove godine na turniru su sudjelovale samo tri škole. Kako je tradicija posljednjih godina i ove su se godine najbolje predstavile učenice OŠ Sv. Nedjelja, članice ŠŠD Žabac. Turnir su odradile s dvije nadmoćne i uvjerljive pobjede. Drugoplasirana ekipa bila je ekipa ŠŠD Vihor, OŠ M. Langa iz Bregane, koja je u tijesnoj i izjednačenoj utakmici s dva gola razlike pobijedila ekipu ŠŠD Okić OŠ M. Šiloboda iz Sv. Martina pod Okićem. Najbolji strijelac na turniru bila je Petra Lovrić, ŠŠD Žabac OŠ Sveta Nedelja, s 10 postignutih golova.

Za prvoplasiranu ekipu ŠŠD Žabac nastupile su:

Petra Ruk, Ivona Lenard, Natalija Udovčić, Dora Ivšac, Josipa Čepuran, Ivona Jeličić, Petra Lovrić, Ivana Lapenda, Sarah Ristovski, Mia Anđelo, Martina Smetiško, Kristina Vrdoljak, Marija Zlodi, Tamara Obradović, Ana Knežević.

Voditelj ekipe: Ivana Rodić, prof.

Zdravko Frajt

RUKOMET - 3. HRL središte, 10. kolo RK Rudar - RK Gorica II 41:23 (19:7)

Slijede prave bitke

Možemo slobodno biti malo zločesti i konstatirati da se igrači Rudara više oznoje na treningu, nego protiv druge ekipe Gorice. Rezultat to i potvrđuje. Od samog početka utakmice Rudari su pokazali da su bolja momčad i zašto su u vrhu tablice. Poluvrijeme je završilo rezultatom 19:7, što trener Darijo Gaća koristi i u drugom poluvremenu mijenja cijelu prvu postavu i daje priliku igračima koji su u posljednje vrijeme manje igrali. Ta druga postava Rudara koristi svoju priliku i potvrđuje potencijal te dobrom igrom stvara još veću rezultatsku prednost. Kod Rudara su se igrom istaknuli Zoran Fabeković (7 golova), Goran Višić (5 golova) i Ivan Prosoli (4 gola). Zanimljivost je da su se kod Rudara u listu strijelaca upisali svi igrači osim vratara.

Obzirom da je u derbiju Metalac pobijedio ZG Dubravu, rukometaši Rudara preuzeli su prvo mjesto na tablici. Prave bitke za Rudare tek slijede u naredna tri kola, jer predstoje im utakmice upravo s prvim pratiteljima na ljestvici ZG Dubravom i Metalcem te u zadnjem kolu jesenskog dijela (15. prosinca) sa starim rivalom Odemom.

M.Š.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 9. kolo Lokomotiva II – Samobor Mercator 23:18 (10:10)

Profitirale mlade igračice

Iako su formalno bile gošće, rukometašice Samobora igrale su u svojoj dvorani, jer je Lokomotiva imala problema s terminima u zagrebačkim dvoranama, očito prebukiranim zbog početka malonogometnog turnira Kutija šibica. I nakon ove utakmice ostao je dojam da su Samoborke mogle postići više, dokazavši u prvom poluvremenu (bilo je 10:10) da se mogu nositi s najjačima, a druga momčad Lokomotive (druga na tablici) to svakako je. Ključni trenutak dogodio se početkom drugog poluvremena kada je Lokomotiva zaostatak 11:12 preokrenula u svoju korist serijom 5:0. Tada stečenu prednost više nije ispuštala. Moramo reći da je na vratima Lokosica odlično branila Marija Zeljko skinuvši i 4 sedmerca. Kod Samoborki najefikasnije bile su Plazina sa 7 i Fofonjka sa 6 golova. No, najveća dobit ove utakmice su nastupi mladih igračica Lorene Kovačić, Petre Mesic i Ines Šoić koje su pokazale potencijal u minutama koje im je pred kraj utakmice dala trenerica Dubravka Tunjić. Nakon okršaja s vodećima, u sljedeća dva kola Samoborke imaju lakši raspored pa se nadaju i novim bodovima. U subotu, 1. prosinca, u Samobor stiže Trešnjevka 2.